طراحی دکوراسیون داخلی منزل با ترکیب رنگ زرد و سبز

یکی از مهمترین فاکتورهای موثر در طراحی داخلی منزل رنگ می‌باشد به همین دلیل است که هنگام طراحی دکوراسیون داخلی منزل همواره توصیه می‌شود رنگ‌ها و ترکیب آن‌ها را با یکدیگر در نظر بگیرید.

ترکیب رنگ زرد و سبز برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل

دنیای رنگ‌ها بسیار وسیع است و امکان ترکیب و همنشینی انواع رنگ‌ها برای شما وجود دارد. البته لازم به ذکر است که باید ترکیب رنگ مورد نظر خود را بررسی کنید تا از هماهنگی آن‌ها با یکدیگر اطمینان حاصل کنید.

برای انجام این کار قطعا به دقت و زمان کافی نیاز خواهید داشت. در صورتی که از تاثیر مستقیم رنگ‌ها روی دکوراسیون داخلی اطلاع داشته باشید به اهمیت آن‌ها نیز پی خواهید برد. مجموعه‌ای از رنگ‌ها وجود دارند که در طراحی دکوراسیون داخلی با سبک و مدل‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه نحوه ترکیب رنگ‌های زرد و سبز را در طراحی دکوراسیون داخلی منزل مورد بررسی قرار خواهیم داد.

ترکیب رنگ زرد و سبز برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل
مجموعه‌ای از رنگ‌ها که در طراحی دکوراسیون داخلی با سبک و مدل‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جذاب‌سازی دکوراسیون داخلی منزل با انتخاب رنگ زرد

یکی از رنگ‌های پرطرفدار و محبوب در طراحی دکوراسیون داخلی منزل رنگ زرد می‌باشد. در صورتی که با نحوه و میزان مناسب استفاده از این رنگ برای مکان‌ها و فضاهای مطلوب اطلاع داشته باشید قادر به طراحی دکوراسیون منزل خود به زیبایی با استفاده از این رنگ خواهید بود. رنگ زرد در نگاه نخست ممکن است خاص به نظر برسد و افراد ممکن است تصور کنند که امکان استفاده از این رنگ در دکوراسیون داخلی وجود ندارد؛ اما لازم به ذکر است که این رنگ تاثیر قابل‌توجهی بر زیبایی دکوراسیون داخلی منزل دارد.

در صورت انتخاب دکوراسیون داخلی منزل خود با سبک مدرن این رنگ می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. در صورت ترکیب رنگ زرد با سبز و یا دیگر رنگ‌ها به فضای زیباتری دست خواهید یافت. رنگ زرد دارای انرژی مثبت است و از دیدگاه فنگ شویی نمایانگر سلامت و نشاط می‌باشد. به همین دلیل است که استفاده از این رنگ در فضای مرکزی، قلب خانه و فضای داخلی توصیه می‌شود. با استفاده از این رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی منزل می‌توان فضایی بانشاط و صمیمی ایجاد کرد. استفاده از رنگ زرد در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب و محل استراحت مناسب نمی‌باشد؛ زیرا باعث مختل شدن خواب افراد خانواده خواهد شد.

عمق بخشیدن به فضا با انتخاب رنگ زرد

از آنجا که رنگ زرد یک رنگ روشن می‌باشد نور و روشنی بیشتری به فضا می‌بخشد. امکان انتخاب رنگ زرد برای رنگ دیوار و مبلمان وجود دارد. برای این که فضای آرامش‌بخش و مطلوبی در منزل خود ایجاد نمایید می‌توانید یکی از دیوارهای خانه را زرد یا لیمویی کنید. البته هنگام انتخاب رنگ برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل باید این نکته را در نظر گرفت که استفاده از رنگ زرد زیاد ممکن است چشم‌ها را خسته کند از این رو توصیه می‌شود برای لوازم دکوری کوچک همچون موارد زیر از رنگ زرد استفاده کنید:

 • گلدان
 • کوسن
 • دور قاب عکس
 • قاب پنجره
 • پرده

با انتخاب رنگ زرد برای این موارد می‌توان به فضا برجستگی، توجه و عمق بیشتر بخشید.

استفاده از رنگ زرد با رنگ های دیگر

جالب است بدانید رنگ زرد باعث افزایش اشتها می‌شود از این رو برخی از افراد برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه خود این رنگ را انتخاب می‌کنند. با انتخاب رنگ زرد ملایم برای دکوراسیون سرویس‌های بهداشتی نیز می‌توان فضای آشپزخانه را زیبا و دلنشین ساخت. امکان ترکیب رنگ زرد به خوبی با دیگر رنگ‌ها وجود دارد. از این رو با توجه به سلیقه خود علاوه بر رنگ سبز در کنار رنگ زرد می‌توانید از رنگ‌های زیر استفاده کنید:

 • مشکی
 • سورمه‌ای
 • آبی
 • قرمز
 • بنفش
 • سفید
 • طوسی
 • قهوه‌ای

بسیاری از طراحان دکوراسیون رنگ زرد طلایی را با آبی سیر، قرمز مخملی و بنفش تیره ترکیب می‌کنند تا از ترکیب آن‌ها بتوانند به ترکیب زیبا و چشمنواز دست یابند. با انتخاب رنگ‌های لیمویی، نارنجی و کرم با تناژ زرد نیز می‌توان در دکوراسیون داخلی منزل به تاثیر مثبت رنگ زرد دست یافت.

استفاده از رنگ زرد با رنگ های دیگر
با انتخاب رنگ‌های لیمویی، نارنجی و کرم با تناژ زرد می‌توان به تاثیر مثبت رنگ زرد دست یافت.

ایجاد آرامش از جنس طبیعت با استفاده از ترکیب رنگ‌های زرد و سبز در منزل

از دیگر رنگ‌های پرطرفدار و محبوب برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل می‌توان به رنگ سبز اشاره کرد. امکان استفاده از این رنگ در فضاهای مختلف منزل وجود دارد و با انتخاب آن می‌توان زیبایی فضاهای داخلی منزل را دو چندان کرد. هرچند رنگ سبز، رنگی سرد است؛ اما با انتخاب آن می‌توان در منزل گرما ایجاد کرد به نحوی که فضای مثبت ایجاد شده سرشار از انرژی و صمیمیت می‌باشد. برخی از روانشناسان عقیده دارند با استفاده از رنگ سبز برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل افراد خجالتی می‌توان روابط اجتماعی آن‌ها را بهبود بخشید. در نهایت این افراد قادر به برقراری روابط بهتر با اطرافیان خود خواهند بود.

از آنجا که رنگ سبز یادآور طبیعت، طراوت و زندگی می‌باشد با انتخاب آن می‌توان این تاثیر را در فضای داخلی منزل نیز ایجاد کرد. البته برای ایجاد این تاثیر باید قادر به استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون منزل به نحو صحیح بود. با انتخاب رنگ سبز می‌توان در فضای منزل تعادل، هماهنگی، ایمنی، شور و نشاط ایجاد کرد. همچنین با انتخاب رنگ سبز می‌توان از استرس و اضطراب رهایی یافت. امکان استفاده از رنگ سبز در فضاهای مختلف منزل همچون اتاق پذیرایی، نشیمن، خواب، آشپزخانه و سرویس بهداشتی وجود دارد. برای این منظور کافی است رنگ سبز را با تناژهای رنگ‌های گوناگون همچون زرد ترکیب کنید.

می‌توان رنگ سبز را با انواع رنگ‌های مختلف زیر ترکیب کرد و به یک ترکیب رنگ زیبا دست یافت:

 • زرد
 • سفید
 • آبی
 • قرمز
 • کرم
 • سیاه
 • طوسی
 • قهوه‌ای
 • خاکی

همچنین می‌توان یکی از دیوارهای منزل را سبز کرد یا مبلمان، پرده، درب کابینت، کمد، گلدان و قاب عکس خود را به رنگ سبز انتخاب کرد. با انتخاب رنگ سبز می‌توان فضای داخلی منزل را زیبا کرد و به یک سبک دکوراسیون سرزنده، آرامش‌بخش و جذاب دست یافت.

می‌توان رنگ سبز را با انواع رنگ‌های مختلف زیر ترکیب کرد
با انتخاب رنگ سبز می‌توان فضای داخلی منزل را زیبا کرد.

شکوفاسازی خلاقیت با انتخاب رنگ سبز برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل

با انتخاب رنگ سبز برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل می‌توان به آرامش بیشتر دست یافت. با قرار دادن گیاهان سبز در منزل می‌توان زندگی و سرزندگی را در فضای منزل ایجاد کرد. گیاهان آپارتمانی در این بخش بسیار کمک‌کننده خواهند بود. رنگ سبز برای آشپزخانه نیز گزینه مناسبی می‌باشد و با انتخاب رنگ سبز برای کابینت و کاشی‌های داخل آشپزخانه می‌توان این رنگ زیبا را به طور شگفت‌انگیزی به عرصه نمایش درآورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 5 =