اصول طراحی دیوار پشت تلویزیون

تلویزیون همواره به عنوان نقطه کانونی در نشیمن و پذیرایی منزل محسوب می‌شود. بدون شک کمتر خانه‌ای را می‌توان یافت که این عنصر را در دکوراسیون خود حذف کرده باشد. محل قرار دادن تلویزیون چالشی است که ممکن است افراد خانواده را به دردسر بیندازد. پس از انتخاب مکان مناسب برای تلویزیون متوجه خواهید شد که دیوار پشت تلویزیون نیز به طراحی خاص نیاز دارد. در ادامه قصد داریم اصول طراحی دیوار پشت تلویزیون را به صورت مختصر در خانه‌های ایرانی مورد بررسی قرار دهیم. همچنین با چندین مدل طراحی برای دیوار پشت تلویزیون آشنا خواهیم شد.

نکات مهم طراحی دیوار پشت تلویزیون

زمانی که تلویزیون جدید خریداری می‌کنید بدون شک از تغییر جدید ایجاد شده در منزل خود خوشحال خواهید بود. اما سپس ممکن است با مشکل جدید مواجه شوید که آن طراحی برای دیوار پشت تلویزیون است. همواره توصیه می‌شود تلویزیون را به گونه‌ای انتخاب نمایید که با اجزا و وسایل منزل شما هماهنگی کامل داشته باشد. پس از انتخاب مکان مناسب برای تلویزیون باید به دنبال چیدمان صحیح مبلمان خود باشید و تابلوها را متناسب با آن روی دیوار قرار دهید.

نکات مهم طراحی دیوار پشت تلویزیون

برنامه‌ریزی برای فضای در دسترس قبل از آغاز طراحی دیوار پشت تلویزیون

از مهم‌ترین قابلیت‌های تلویزیون صفحه تخت می‌توان به دیده شدن صفحه نمایش از جهات مختلف است. برای چیدمان صحیح دکوراسیون منزل توصیه می‌شود موانع موجود بین صفحه نمایش و مبلمان را حذف کنید. مبلمان را در فضاهای مختلف منزل قرار داده و بررسی کنید که برای تماشای تلویزیون کدام نقطه بهتر است. در مرحله بعد باید مبلمان مناسب فضا انتخاب شود. شما همچنین می‌توانید در مکان مورد نظر برای تلویزیون قرار گرفته و سپس مکان مناسب برای مبلمان را انتخاب نمایید. دقت کنید که بین شما و نمایشگر مانعی وجود نداشته باشد.

برجسته‌سازی و نمایان ساختن دیوار پشت تلویزیون

پس از انتخاب مکان مناسب برای تلویزیون نوبت به طراحی دیوار پشت تلویزیون خواهد رسید. امکان ترکیب تلویزیون با طراحی کلی فضا وجود دارد همچنین می‌توان تلویزیون را به عنوان نقطه کانونی نشیمن منزل در نظر گرفت. اکثر افراد دیوار پشت تلویزیون را به عنوان نقطه کانونی نشیمن در نظر می‌گیرند.

این امر توجه بینندگان را به این نقطه جلب می‌کند. برای این منظور می‌توان از طریق رنگ‌آمیزی دیوار پشت تلویزیون آن را برجسته ‌سازید. البته اگر دوست ندارید تلویزیون در نشیمن شما به چشم آید می‌توانید طراحی دیوار پشت تلویزیون را به گونه‌ای انجام دهید که یک درب کشویی جلوی تلویزیون قرار گیرد. این امر به شما کمک خواهد کرد تا در مواقعی که از تلویزیون استفاده نمی‌کنید کمتر به چشم آید.

قرار دادن وسایل در ارتفاع به منظور استفاده بهتر از سطح دیوار

نصب تلویزیون در ارتفاع این امکان را در اختیار شما قرار خواهد داد تا در اطراف آن آثار هنری مختلف قرار دهید و برای نصب وسایل مورد علاقه خود فضای بیشتری در اختیار خواهید داست. همچنین این امر در ترکیب دیوار و تلویزیون به شما کمک خواهد کرد. در صورتی که خانه شما بزرگ باشد می‌توانید یک دیوار را برای این منظور در نظر بگیرید. در این صورت تلویزیون شما جلوه بهتری خواهد داشت. اما اگر منزل شما کوچک است امکان استفاده از کنسول و لبه‌هایی با ارتفاع کم برای شما وجود خواهد داشت.

نصب آثار هنری برای زیباسازی دیوار پشت تلویزیون

در صورت بلند بودن سقف منزل بهتر است آثار هنری را در بالای تلویزیون قرار دهید. همواره توصیه می‌شود برای زیباسازی طراحی دیوار پشت تلویزیون آثار هنری ساده و انتزاعی را انتخاب نمایید. استفاده از آثار هنری رئال باعث می‌شود تا توجه افرادی که تلویزیون تماشا می‌کنند به تابلوها جلب شود. به همین دلیل استفاده از این آثار هنری در طراحی دیوار پشت تلویزیون توصیه نمی‌شود.

اما اگر سقف منزل کوتاه باشد توصیه می‌شود در بخشی از دیوار پشت تلویزیون مجموعه‌ای از عکس‌ها، آثار هنری و نقاشی‌ها را قرار دهید. این امر باعث می‌شود تا تلویزیون به عنوان تنها عنصر روی دیوار محسوب نشود و در فضای منزل شما تعادل ایجاد خواهد کرد. در صورت تمایل برای ایجاد جذابیت در فضای خانه می‌توان از چراغ‌های دیواری استفاده کرد.

نصب آثار هنری برای زیباسازی دیوار پشت تلویزیون

روش‌های مختلف طراحی دیوار پشت تلویزیون

طراحی دیوار پشت تلویزیون به صورت ساده

قبل از آغاز طراحی همواره توصیه می‌شود مشخص نمایید که قصد استفاده از چه نوع تلویزیونی را در منزل خود دارید. در صورت انتخاب مدل رومیزی باید به دنبال یک میز تلویزیون شیک و مدرن باشید. اما اگر قصد خرید نصب تلویزیون را روی دیوار دارید باید دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون را در نظر بگیرید تا از تماشای تلویزیون لذت بیشتری ببرید. انتخاب یک رنگ مشخص برای دیوار پشت تلویزیون در طراحی به روش ساده به شما کمک می‌کند.

استفاده از چوب برای طراحی

امکان استفاده از ترفندهای دکوراسیون برای دیوار پشت تلویزیون وجود دارد. ترفندها و راهکارهای متنوع برای این منظور وجود دارند که با توجه به سلیقه شما امکان تغییر آن‌ها وجود دارد. استفاده از چوب یکی از این ترفندها و راهکارهاست. استفاده از چوب علاوه بر این که به فضای نشیمن شما روح می‌بخشد و از حالت ساده دیوار را خارج می‌سازد. این ایده همچنین از شلوغی بیش از حد اطراف تلویزیون پیشگیری می‌کند. طرح‌ها و فرم‌های ساده نیز در این مورد قابل استفاده هستند. در هنگام استفاده از چوب برای طراحی دیوار پشت تلویزیون باید به فکر ست کردن رنگ چوب با دکوراسیون منزل خود باشید.

استفاده از چوب برای طراحی دیوار پشت تلویزیون

طراحی دیوار پشت تلویزیون با سنگ

با استفاده از سنگ‌های تزیینی می‌توان به دیوار پشت تلویزیون جلوه خاصی بخشید. از این رو برای طراحی دیوار پشت تلویزیون استفاده از این سنگ‌ها با نورپردازی اصولی و مناسب گزینه مناسبی خواهد بود. نوع و رنگ سنگ باید هماهنگ با سبک دکوراسیون منزل شما انتخاب گردد و از عدم وجود تضاد بین آن و دیگر بخش‌های منزل باید اطمینان حاصل کرد.

طراحی با کاغذدیواری

ساده‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های طراحی دیوار پشت تلویزیون استفاده از رنگ و کاغذ دیواری می‌باشد. برای این منظور باید مدل و رنگ کاغذدیواری در نظر گرفته شوند. نحوه صحیح انتخاب کاغذدیواری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا همان اندازه که کاغذدیواری می‌توان دیوار پشت تلویزیون شما را زیبا سازد به همان اندازه نتیجه معکوس داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + شانزده =