طراحی دکوراسیون با سنگ اسلب، یک‌ایده دیدنی

استفاده از سنگ در طراحی دکوراسیون داخلی، یکی از ‌ایده‌های بسیار جذاب، زیبا و البته خاص به حساب می‌آید. از گذشته تا به امروز، سنگ‌ها به عنوان متریال اصلی برای ساختمان‌سازی استفاده می‌شده‌اند. اما در چند سال اخیر، جنبه زیبایی این سنگ‌ها نیز در نظر گرفته شده و برای طراحی نمای داخلی ساختمان نیز کاربرد بسیار زیادی دارند. برای مثال سنگ اسلب یکی از مهم‌ترین سنگ‌ها با طرح‌های زیبا و جذابی است که در حال حاضر برای طراحی دکوراسیون منزل استفاده می‌گردد. شاید شما از جمله افرادی هستید که بعد از دیدن سبک‌ها و ‌ایده‌های نوین، به فکر استفاده از سنگ اسلب در دکوراسیون داخلی بوده و دوست دارید این ماده‌ طبیعی و جذاب را در قسمت‌هایی از خانه به کار ببرید. در این مقاله درمورد کاربرد‌های سنگ اصل برای دکوراسیون داخلی صحبت خواهیم کرد.

با سنگ اسلب آشنا شویم:

کافی است که در داخل اینترنت، عبارت سنگ اسلب را سرچ نمایید در این صورت با نمونه‌های جذاب و دیدنی و البته با طراحی‌های بسیار منحصر به فرد این زمینه مواجه خواهید شد که قطعاً شما را ترغیب می‌کنند برای طراحی دکوراسیون منزل از این سنگ‌ها استفاده کنید. در صورتی که اخیراً تصمیم گرفته‌اید خانه خود را بازسازی کنید، بهتر است برای استفاده از متریال‌های مختلف جهت طراحی نمای داخلی عجله نکرده و ‌ایده‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهید. سنگ اسلب انواع مختلفی دارد که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

انواع سنگ اسلب

– سنگ اسلب مرمر

سنگ‌های مرمر در طرح‌ها و نقش‌های مختلفی وجود دارند که این میان، سنگ مرمر پرتقالی، سبز و صورتی، استفاده بیشتری برای طراحی دکوراسیون داخلی دارد.

– سنگ مرمریت

 جالب است بدانید که تنوع رنگ و طرح در سنگ مرمریت بسیار زیاد است و به همین دلیل تقریباً تمامی مدل‌های آن برای طراحی نمای بیرونی و داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

– سنگ اسلب چینی

یکی از زیباترین انواع سنگ اسلب چینی، اسلب سایمون نام دارد که با استفاده از این سنگ می‌توان طرح‌های متقارن را در نمای داخلی ساختمان ایجاد کرد. به همین دلیل این سنگ جذابیت بیشتری برای مردم داشته و عمدتاً در نمای داخلی استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از سنگ اسلب در دکوراسیون داخلی

مزایای استفاده از سنگ اسلب در دکوراسیون داخلی

در سبک‌های مدرن طراحی دکوراسیون منزل، از متریال‌های مختلف برای بخش‌های مختلف ساختمان استفاده می‌شود. برای مثال جهت طراحی دیوارپوش ساختمان می‌توان از ترکیب کاغذ دیواری سنگ و چوب استفاده نمود. در صورتی که یک ‌ایده خلاقانه در این میان مطرح باشد، قطعاً زیبایی و جذابیت خاص خود را خواهد داشت.

سنگ اسلب در بین مردم محبوبیت زیادی دارد و به همین دلیل است که در طراحی دکوراسیون خانه استفاده می‌شود. اگر بحث زیبایی این سنگ را کنار بگذاریم، بهتر است در مورد مزایای سنگ اسلب نیز اطلاعاتی داشته باشید تا بهتر درک کنید چرا طراحان دکوراسیون داخلی به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهند هم برای زیبایی و هم برای ماندگاری آن، از سنگ اسلب استفاده کنید:

  • مقاومت این سنگ بسیار بالا است و در نتیجه ماندگاری آن زیاد بوده و در اثر ضربه و آسیب دچار ترک و شکستگی نخواهد شد.
  • همانگونه که گفته شد، برای قسمت‌های مختلف ساختمان می‌توان از چوب، سنگ، رنگ و کاغذ دیواری استفاده کرد. در این میان، سنگ‌ها به خصوص سنگ اسلوب ماندگاری بیشتری دارند و طول عمر آن‌ها بیشتر خواهد بود.
  • همین که شما از یک ماده طبیعی در دکوراسیون داخلی ساختمان استفاده کرده‌اید، آرامش محیط بیشتر می‌شود. در واقع روانشناسان معتقد هستند در طراحی دکوراسیون منزل نباید بار روانی هر کدام از عناصر را نادیده گرفت چرا که هر یک از مواد و وسایل به کار رفته در داخل ساختمان، فرکانس‌هایی با خود دارند که باعث افزایش یا کاهش آرامش در داخل محیط خواهند شد. با توجه به اینکه سنگ اسلب و هر نوع سنگ دیگری از دل طبیعت به دست می‌آید، بنابراین محیط زندگی شما را به طبیعت نیز نزدیکتر خواهد کرد.
  • تنوع بالا در طرح و رنگ سنگ اسلب، دامنه کاری آن را برای ساختمان زیادتر می‌کند.
  • همچنین لازم است بدانید که برای نصب سنگ ‌های اسلب در دکوراسیون منزل هیچ سختی وجود نخواهد داشت. در واقع با استفاده از دوغاب و سیمان، می‌توانید به راحتی این سنگ‌ها را در قسمت‌های مختلف با چسبندگی بالا نصب نمایید.

کاربرد‌های سنگ اسلب در دکوراسیون خانه

کاربرد‌های سنگ اسلب در دکوراسیون خانه

اما اکنون این سؤال مطرح می‌شود که از سنگ اسلب برای کدام یک از قسمت‌های ساختمان می‌توان استفاده کرد؟ به طور کلی سنگ اسلب برای نمای داخلی و بیرونی ساختمان و حتی برای سنگ فرش مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سنگ در ابعاد مختلف ساخته شده و به همین دلیل دامنه کارایی آن بسیار زیاد است.

البته با توجه به اینکه بعضی از انواع سنگ ‌های اسلب طراحی‌های بسیار شگفت‌انگیزی دارند، به همین دلیل از این دسته از سنگ‌ها برای نمای دیوار‌های داخلی نیز استفاده می‌گردد. حتی جالب است بدانید که بعضی از وسایل تزیینی همانند میز‌های سنگی و یا وسایل پذیرایی سنگی را نیز از همین سنگ اسلوب تهیه می‌کنند. البته قطعاً قیمت سنگ اسلب نسبت به سایر متریال‌ها بیشتر خواهد بود. بنابراین اگر محدودیتی از نظر هزینه‌ها ندارید، بهتر است قسمتی از ساختمان را با این ماده طبیعی پوشش دهید.

سخن پایانی

گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان یکی از تیم‌های تخصصی در زمینه بازسازی ساختمان، نوسازی، طراحی دکوراسیون منزل و طراحی نمای خارجی ساختمان است که در کنار مهندسین توانمند و مشاورین و کارشناسان حرفه‌ای می‌توانند زیباترین سبک‌های طراحی را برای شما اجرا نمایند. حتی در صورتی که دوست دارید از سنگ اسلب برای دکوراسیون ساختمان استفاده کنید، کافی است درخواست خود را برای مهندسین ما مطرح کنید تا کاتالوگ‌های مربوط به دکوراسیون‌ها با سبک اسلب را در اختیار شما قرار دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =