آشنایی با مزایا و معایب آلاچیق شیشه ای

آلاچیق ها از جمله المان هایی هستند که از زمان های گذشته تا امروز قادر به زیباسازی فضاهای بیرونی ساختمان بوده اند. امکان ساخت این تجهیزات در فضای بیرونی ساختمان های سنتی و مدرن وجود دارد. یک آلاچیق‌ها مانند آلاچیق شیشه ای برای دورهمی های کوچک خانوادگی و دوستانه فضایی دنج را ایجاد می کنند. در این المان ها می توان برای دقایقی دور از هیاهوی دنیای بیرون زندگی کرد و نهایت لذت را از فضای سبز حیاط، باغ و دیگر محوطه ها برد.

پیشرفت های ایجاد شده در صنایع مختلف باعث شده است تا امروزه افراد شاهد مدرن شدن این المان ها باشند. انواع آلاچیق شیشه ای در اکثر محوطه ها قابل مشاهده هستند. در صورتی که قصد ساخت این تجهیزات را در فضای باز ساختمان خود دارید بهتر است ابتدا در رابطه با آن به جمع آوری اطلاعاتت بپردازید و با مزایا و معایب آن آشنا شوید.

آلاچیق شیشه ای چیست؟

ساختار آلاچیق های سنتی باعث شده است با شنیدن نام آن به یاد آلاچیق های چوبی بیفتید. آلاچیق های چوبی به طور معمول با استفاده از چندین پایه استوار شده اند و یک سقف شیروانی دارند. نقاط ضعف آلاچیق های چوبی و فلزی باعث شده است امروزه از آلاچیق های شیشه ای استفاده شود که قادر به رفع تمامی معایب محصولات قدیمی هستند و برای شما کارایی بالا همراه با زیبایی چشمنواز را به ارمغان آورده اند.

انواع مختلف آلاچیق ها تنها با استفاده از چندین ستون و سقف تشکیل می شوند. امکان ساخت این سازه ها در برخی موارد بدون سقف وجود دارد. آلاچیق های چوبی و فلزی در تمامی مناطق قابل استفاده نیستند و با سرعت بالا تحت تاثیر عوامل مختلف قرار می گیرند. استهلاک این آلاچیق ها باعث شده است تا آلاچیق شیشه‌ای جایگزین آن ها گردد. آلاچیق شیشه ای توانسته کارایی خود را به خوبی به رخ بکشد.

آلاچیق شیشه ای چیست؟

مزایای آلاچیق شیشه ای

آلاچیق هایی که با استفاده از شیشه تولید می شوند مزایای مهمی برای شما دارند. این امر باعث شده است تا امروزه مردم تمایل بیشتری به استفاده از آن ها نشان دهند. از مهمترین مزایای آلاچیق شیشه ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استفاده از مناظر زیبا

این آلاچیق ها با استفاده از شیشه ای بی رنگ ساخته می شوند از این رو قادر به نمایش نمای بیرونی به صورت کامل هستند. از این رو برای بهره مندی از مناظر بیرون برای شما مانع وجود نخواهد داشت.

عایق بودن

آلاچیق‌های شیشه‌ای با توجه به نوع طراحی و ساخت خود از ورود آب باران و برف و یا گرد و غبار به داخل آلاچیق پیشگیری می کنند.

امکان استفاده از این آلاچیق ها در اماکن مختلف وجود دارد

از این آلاچیق ها می توان در مکان های مختلف استفاده کرد و از ویژگی های آن نهایت استفاده را کرد.

انعطاف پذیری

طراحی آلاچیق های شیشه ای به نحوی است که امکان باز و بسته کردن آن ها به راحتی برای افراد وجود دارد.

تمیز کاری این نوع آلاچیق بسیار راحت است

امکان تمیز کردن شیشه ها برای افراد به راحتی وجود دارد و آن ها می توان به راحتی شست.

معایب آلاچیق شیشه ای

شکستن شیشه ها یکی از مهمترین معایب آلاچیق های شیشه ای می باشد. شیشه های مورد استفاده در ساخت این آلاچیق ها از هر جنسی که باشند و ویژگی های ممتاز داشته باشند باز هم امکان شکستن آن ها در برابر عوامل مختلف وجود دارد. این امر برای سلامت افراد به شدت تهدید کننده است.

همچنین امکان اجرایی طرح های مورد نظر شما به صورت کامل در این آلاچیق ها وجود ندارد. از مهمترین معایب این آلاچیق ها می توان به عدم امکان اجرای آن ها در ابعاد بزرگ اشاره کرد. در حالی که برخی کاربران قصد ساخت این محصولات در متراژ بزرگ تر را دارند.

معایب آلاچیق شیشه ای

نکات مهم استفاده از آلاچیق های شیشه ای

در طراحی و ساخت آلاچیق‌های شیشه‌ای نکات مهمی باید در نظر گرفته شوند. در غیر این صورت نمی توان به صورت کامل از کارایی آن ها بهره برد و انتظارات خود را رفع کرد. این نکات شامل موارد زیر هستند:

استفاده از متریال مناسب

همواره توصیه می شود هیچگاه کیفیت فدای کمیت و هزینه نشود. در ساخت آلاچیق های شیشه ای باید مواد باکیفیت مورد استفاده قرار گیرند تا کارایی و طول عمر آن ها تا حد زیادی افزایش یابد.

کاربردی بودن آلاچیق های شیشه ای

در طراحی این محصولات باید کاربردی بودن آن ها مورد توجه قرار گیرد. امکان تنظیم نور داخلی و باز و بسته کردن شیشه ها به صورت خودکار و یا نیمه خودکار و حرکت دادن سقف از مهمترین ویژگی هایی هستند که کارایی آلاچیق‌های شیشه‌ای را افزایش می دهند.

هزینه اجرای آلاچیق های شیشه ای

با توجه به بودجه ای که در اختیار دارید باید آلاچیق های شیشه ای را طراحی کنید. نوع آلاچیق و متریال مورد استفاده در ساخت این آلاچیق ها در هزینه ساخت و اجرای این محصولات تاثیر قابل توجهی دارند.

در نظر گرفتن سبک آلاچیق

آلاچیق های شیشه‌ای در مدل های مختلف طراحی و تولید می شوند. در طراحی این آلاچیق ها باید سبک خانه و نمای بیرونی ساختمان در نظر گرفته شوند. از این رو می توان شاهد ایجاد هماهنگی جذاب بود و از زیبایی ظاهری آلاچق نهایت لذت را برد.

به طور کلی می توان گفت آلاچیق های شیشه‌ای در سال های اخیر به عنوان مدرن ترین نوع آلاچیق محسوب می شوند که مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار گرفته اند. تقاضا برای ساخت و خرید این آلاچیق ها بسیار زیاد است. با استفاده از این آلاچیق ها می توان در فضای باز خانه ها، باغ ها، ویلاها، رستوران و مراکز آب درمانی جلوه خاص و ویژه ای ایجاد کرد. در نهایت برای استراحت و دورهمی های خود فضایی دنج و زیبا ایجاد نمایید.

در نظر گرفتن سبک آلاچیق

کاربرد آلاچیق های شیشه ای

آلاچیق‌های شیشه‌ای بیشتر در فضاهای زیر کاربرد دارند:

  • رستوران های دارای فضای سبز
  • باغ های عمومی و تفریح گاه ها
  • مناطق ساحلی
  • مراکز آب درمانی طبیعی
  • روف گاردن ها
  • حیاط منازل
  • ویلاهای شخصی
  • تراس های بزرگ

قیمت آلاچیق شیشه ای

براس طراحی و ساخت آلاچیق های شیشه‌ای باید از 2 میلیون به بالا هزینه کرد. این هزینه تا حد قابل توجهی به میزان آهن، ترموود و یا شیشه مورد استفاده در متراژ مورد نظر شما وابسته می باشد. این نکته را به خاطر داشته باشید که استفاده از متریال مرغوب باعث افزایش رقم فاکتور تا حد قابل توجهی خواهد شد.

2 دیدگاه

  1. آلاچیق های شیشه ای مدرن هستند. آلاچیقهای تلفیقی قدرت بیشتری دارند. ترکیبی از فلز چوب شیشه سنگ. سنگها ی زیبا برای کف.کلاف و ستون‌های فلزی استفاده از شیشه های میرال و نشکن برای بدنه درب و قسمتهای تهویه از شیشه های دوجداره نمای داخلی سقف از جنس چوب و فلز نمای بیرونی سقف.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =