اصول مهم طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی

اکثر افراد تصور می کنند که طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی تنها با قرار دادن تخت، حوضچه آب در وسط و پخش موسیقی سنتی به اتمام می رسد زیرا این موارد به وفور در رستوران های سنتی مشاهده می شوند. اصول مهم طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی را به صورت مختصر مورد بررسی قرار خواهیم داد. در صورت نیاز به همفکری و مشورت می توانید با استفاده از توصیه های ما طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی را به بهترین نحو انجام دهید.

توصیه های ما در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی

نکات و مولفه های مهم طراحی در ادامه مورد بررسی قرار خواهند گرفت تا بتوان طراحی نمای داخلی رستوران سنتی را به راحتی درک کرد. در صورتی که با مولفه ها و فاکتورهای طراحی داخلی دکوراسیون رستوران سنتی آشنایی داشته باشید می توانید دکوراسیون داخلی این فضا را بهتر و ساده تر تزئین نمود.
اهمیت نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی

یکی از مهمترین مولفه ها در طراحی دکوراسیون‌داخلی رستوران‌سنتی نورپردازی آن است. به‌طور معمول نورپردازی در رستوران سنتی بر خلاف رستوران های معمولی می باشد. در حقیقت در صورت در نظر گرفتن این موضوع متوجه خواهید شد که میزان نور ورودی از پنجره و درب به بخش داخلی رستوران سنتی در مقایسه با رستوران های معمولی و مدرن خیلی کمتر است. در حقیقت با کاهش نور در این فضا می توان احساس راحتی و آرامش بیشتری را ایجاد نمود به نحوی که با فضای سنتی رستوران هماهنگی بیشتری داشته باشد.

توصیه های ما در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی

نقش پنجره ها در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی

مولفه مهم دیگر پنجره و شیشه هایی است که در این فضا مورد استفاده قرار می گیرند. پنجره ها در رستوران سنتی به‌طور معمول دارای حالت دایره ای هستند و پنجره های مربع شکل در تعداد محدودی از رستوران های سنتی مشاهده می شوند. نماد فضاهای سنتی پنجره های بدون زاویه و دایره ای شکل هستند که در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی نباید از آن ها غافل شد.

مورد دیگر که در طراحی رستوران سنتی باید در نظر گرفته شود رنگ شیشه های مورد استفاده در پنجره ها می باشد. به طور معمول شیشه های مورد استفاده در پنجره های رستوران های سنتی دارای رنگ های مختلف هستند. به ندرت در طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی از شیشه های معمولی استفاده می شود. رنگ های رایج شیشه های مورد استفاده در این پنجره ها به طور معمول زرد، سبز، آبی و قرمز هستند.

انتخاب رومیزی و پرده مناسب برای رستوران سنتی

بدون شک رومیزی و پرده مدرن برای رستوران سنتی گزینه مناسبی نخواهد بود از این رو بهتر است به دنبال رومیزی و یا پرده باشید که با این فضا هماهنگی کامل داشته باشد. برای زیباسازی میز در رستوران سنتی ترمه و رومیزی سنتی گزینه مناسبی خواهد بود. با انتخاب آن ها تاثیر شگرف آن ها را در فضا مشاهده خواهید نمود.

میز و صندلی رستوران سنتی

در معماری و طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی میز و صندلی رستوران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این نکته را به خاطر داشته باشید که هر نوع میز و صندلی برای رستوران سنتی مناسب نمی باشد. برای رستوران های سنتی باید میز و صندلی انتخاب شوند که رنگ و بوی سنتی و حال و هوای گرم و صمیمی داشته باشند. نیمکت های چوبی همراه با پشتی سنتی راحت و میز و صندلی چوبی به سبک وسایل قدیمی برای رستوران های سنتی گزینه مناسب هستند.

میز و صندلی رستوران سنتی

ظرف و ظروف

در هنگام انتخاب ظرف و ظروف مناسب برای رستوران های سنتی باید این نکته را به خاطر داشت که افرادی که برای صرف غذا به رستوران های سنتی می روند به فکر دوری از فضای تکراری غذاخوری هستند و مایل به تجربه صرف غذا در ظروف تازه هستند. از این رو در صورتی که قصد راه اندازی یک رستوران سنتی را دارید بهتر است این ظرف و ظروف را برای خود خریداری نمایید:

  • ظروف سنتی
  • پارچ مسی
  • قاشق و چنگال خاص

طراحی دیوارها و سقف رستوران

برای طراحی دیوارهای یک رستوران سنتی می توان از نمای آجری، سنگی و یا کاهگلی استفاده کرد. همچنین برای زیباسازی فضای رستوران سنتی توصیه می شود کاشی های اصیل ایرانی را انتخاب نمایید و در وسط رستوران سنتی خود یک آب نمای زیبا بسازید. از دیگر اشیای دکوراتیو که می توان در طراحی دکوراسیون داخلی یک رستوران سنتی استفاده کرد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تابلوهای برجسته با طرح سنتی و یا طرح خانه های روستایی
  • تابلوهایی از نقوش چهره های قدیمی و اصیل ایرانی

با استفاده از این اشیای دکوراتیو می توان تا زمان حاضر شدن غذا نظر افراد را به آن ها جلب کرد. به منظور ایجاد محیط VIP برای مشتریان می توان از پارتیشن بندی با سبک سنتی همچون چوب و یا دیوار کاهگلی استفاده کرد. برای تزئین سقف در طراحی یک رستوران سنتی نیز توصیه می شود از گچبری های خاص و اصیل ایرانی استفاده کرد. البته سقف های آجری و شیشه کاری شده در رنگ های گرم و سفید هماهنگ با دیگر وسایل و طرح ها انتخابی نیز برای طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی گزینه مناسبی محسوب می شوند.

سقف های کاذب سنتی برای آن دسته از افراد که برای مدت زمان کوتاه قصد دارند یک رستوران سنتی را طراحی کنند گزینه ایده آلی خواهد بود. سقف های متحرک، تاشو و یا سانروف نیز برای طراحی دکوراسیون داخلی رستوران سنتی برای شما امکان پذیر خواهد بود. با صرف ناهار در یک رستوران سنتی می توانید نهایت لذت را از خوردن ناهار یا شام در زیر آسمان شهر تجربه نمایید. این مورد می تواند برای شما یک ایده جالب توجه باشد.

طراحی منوی یک رستوران سنتی

در طراحی منوی یک رستوران سنتی نیز باید نهایت دقت خود را به کار گیرید تا از گنجاندن غذاهای فرنگی در آن به شدت خودداری شود. این نکته را به خاطر داشته باشید که اینجاست رانی سنتی است و قرار نیست انواع غذاهای ایتالیایی و یافت فود در آن سرو شود. یک رستوران سنتی مکانی ایده آل برای صرف غذای ایرانی با کیفیت بالا می باشد.

طراحی منوی یک رستوران سنتی

لباس کارکنان

برای کارکنان نیز باید یک یونیفرم مخصوص و تمیز انتخاب گردد. اما توجه کنید که یونیفرم های مدرن قابل استفاده در رستوران های مدرن هستند. برای رستوران های سنتی لباس های مخصوص سنتی و قدیمی گزینه مناسبی خواهند بود. تردد کارکنان رستوران های سنتی با لباس سنتی زیبا باعث جذب مشتریان زیادی به محیط رستوران شما خواهد شد.

استفاده از آجر در طراحی داخلی رستوران سنتی

به طور کلی استفاده از آجر در طیف رنگی کرم روشن تا سرخ در بخش های مختلف در طراحی داخلی یک رستوران سنتی همواره توصیه می شود زیرا در این صورت است که می توان فضای گرم و صمیمی در محیط رستوران سنتی ایجاد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هشت =