کانکس ویلایی چیست؟

در این مطلب قصد داریم تا در مورد کانکس‌های ویلایی صحبت کرده و به این سوال پاسخ دهیم که کانکس ویلایی چیست ؟ سپس انواع آنها را معرفی نموده و به بررسی مهمترین مزیت‌های استفاده از این سازه‌های پیش ساخته بپردازیم.

کانکس ویلایی کجا کاربرد دارد؟

کانکس ویلایی در مناطق ییلاقی و باغ‌ها کاربردهای بسیاری دارد. این نوع کانکس دقیقا مطابق یک خانه ویلایی بوده اما در ابعادی کوچکتر می‌باشد. هرچند این نوع کانکس بر اساس سلیقه مشتری می‌تواند ابعاد مختلفی داشته باشد. برخی از کانکس‌ها سفارشی هستند و دارای ابعاد و شکل‌های متنوعی می‌باشند. می‌توان کانکس ویلایی را نیز در این دسته قرار داد زیرا مشتریان براساس سلیقه خود و اعضای خانواده‌شان اقدام به سفارش می‌نمایند و طرح‌های مختلفی را برای ساختن کانکس‌های ویلایی در نظر دارند.

کانکس ویلایی کجا کاربرد دارد؟
کانکس‌ها سفارشی هستند و دارای ابعاد و شکل‌های متنوعی می‌باشند

انواع کانکس‌های ویلایی

کانکس‌های ویلایی نوعی از سازه‌های پیش ساخته هستند که عموماً با کاربری مسکونی و ویلایی در فضاهای خالی و ملک‌های ییلاقی نظیر شمال کشور و شمال پایتخت و بسیاری مناطق دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور کلی می‌توان این کانکس‌ها را به دو گروه کلی کانکس‌های ویلایی ساندویچ پانل و کانکس‌های ویلایی سایدینگ تقسیم بندی کرد.

کانکس‌های ویلایی ساندویچ پانل

در ابتدا به بررسی کانکس‌های ویلایی ساندویچ پانل می‌پردازیم . این سازه‌ها متشکل از پانل‌های دیواری و سقفی می‌باشند که ضخامت آنها بر اساس درخواست مشتری بین 4 تا 10 سانتی‌متر می‌باشد.

از بزرگترین مزیت‌هایی که این نوع از کانکس‌های ویلایی دارند عایق بودن این سازه‌ها در مقابل سرما و گرمای شدید است که همین مسئله موجب می‌شود از این نوع کانکس در مناطقی که شرایط آب و هوایی سختی دارند بیشتر استفاده شود.

ساخت این نوع از کانکس‌های ویلایی با انواع نقشه‌ها و ابعاد مختلف قابل انجام است و محدودیتی در آن وجود ندارد . اجرای این نوع سازه‌های پیش ساخته هم به شکل اجرا در محل قابل انجام بوده و هم می‌توان آن را به صورت پیش ساخته در محل مورد نظر نصب نمود ؛ همچنین از خوبی‌های این نوع کانکس‌ها قابلیت جدا شدن قطعات و جابجایی ساده آن به محل‌های دیگر است.

کانکس‌های ویلایی سایدینگ

در ادامه پاسخ به سوال کانکس ویلایی چیست باید بگوییم که دومین نوع از این کانکس‌ها ، انواع سایدینگ آنها هستند. سازه‌های سایدینگ نوعی ساختمان پیش ساخته هستند که از نظر روش اجرا با سازه‌های ساندویچی متفاوت هستند.

ساختار کلی این سازه‌ها به شکل اسکلت فلزی محکم با ستون‌های متعدد می‌باشد که ورقه‌های دیوار و سقفی به شکل افقی بر روی این ستون‌ها سوار می‌شوند. از برتری‌های این نوع کانکس نسبت به انواع ساندویچی آن می‌توان به زیبایی بیشتر ظاهری آنها اشاره کرد .

“ویلای کانادایی” نام دیگری است که کانکس‌های سایدینگ به خود اختصاص داده‌اند و این نامگذاری از آنجایی صورت گرفته است که ساخت این سبک از ویلاها برای اولین بار در کشور کانادا انجام گرفت . لازم به ذکر است که نوع عایق‌بندی در این سازه‌ها از جنس پلی استایرن است که در فاصله بین ستون‌ها تعبیه می‌شود. در ادامه به بررسی برخی از مزایای استفاده از کانکس‌های ویلایی می‌پردازیم.

مزایای کانکس ویلایی

به صرفه بودن هزینه و زمان ساخت

اصلی ترین مزیت این کانکس ویلایی به صرفه بودن هزینه و زمان ساخت این سازه‌هاست. برای نصب کانکس‌های ویلایی نیازی نیست عملیات وقت‌گیر بنایی را پشت سر بگذارید ضمن این که این سازه‌ها را در هر مکانی می‌توان نصب نمود و همین امر باعث شده گزینه‌ی مناسبی برای اجرای طرح‌های موقت و یا بلند مدت تجاری و مسکونی باشد نه تنها کانکس ویلایی گزینه‌ای به صرفه برای جایگزینی سازه‌های سنتی است از بعد هزینه بسیار به صرفه‌تر از سازه‌های سنتی می‌باشد و به راحتی و در زمان کوتاهی می‌توان کانکس ویلایی را تجهیز و آماده سکونت کرد.

به صرفه بودن هزینه و زمان ساخت
به صرفه بودن هزینه و زمان ساخت این سازه‌ها

قابلیت حمل و نقل و جابه جایی

یکی دیگر از مزایای استفاده از کانکس ویلایی قابلیت حمل و نقل و جابه جایی این سازه است در پروژه‌های عمرانی با پایان پروژه می‌توان کانکس را جابه جاکرد و یا به فروش رساند.

مقاوم در برابر حوادث

این سازه‌ها در برابر زلزله و در برابر آتش سوزی و طوفان و سایر اتفاقات غیر مترقبه مقاومند. کانکس‌های ویلایی ضد آب بوده و در برابر باد و برف و باران نیز مقاوم است، در عین حال قابل شستشو بوده و می‌توان با نمای خارجی متفاوت این کانکس‌ها را خریداری نمود، درب و پنجره کانکس‌های فوق ضد سرقت بوده و کف و دیواره‌های کانکس را می‌توان عایق‌بندی نمود.

کانکس ویلایی مناسب افراد همیشه در سفر

کانکس ویلایی مناسب افرادی است که همیشه در سفر هستند یا به دلیل اقامت در مناطق ییلاقی و باغات خود ، نیاز به محلی برای سکونت دارند. به طور کلی چون هزینه‌های ساخت و ساز بسیار زیاد است، سفارش و خرید بسیار مقرون به صرفه‌تر خواهد بود. به این ترتیب می‌توانید با تهیه کانکس‌های ویلایی همیشه خانه خود را همراه داشته باشید و به راحتی به هر کجا که دوست دارید بروید.

در صورتی که کانکس شما چرخدار باشد برای جا به جایی بسیار راحت تر خواهید بود. از دیگر ویژگی‌هایی که استفاده از کانکس را تقویت می‌نماید، مقاومت و استحکام آن در برابر شرایط جوی و یا مخاطراتی مانند زلزله است. به همین خاطر پیشنهاد می‌شود اگر به خانه متحرک نیاز دارید حتما اقدام به تهیه کانکس ویلایی نمایید.

داشتن تمام بخش‌های مدنظر مشتری

از دیگر مزایایی که برای استفاده از کانکس ویلایی می‌توان نام برد، داشتن تمام بخش‌های مدنظر مشتری است. یعنی همه بخش‌هایی که شما برای یک ویلا در نظر دارید، در کانکس‌های ویلایی قابل اجرا است. این ویژگی‌ها و مزیت‌ها موجب می‌شود استفاده از کانکس افزایش یابد.

داشتن تمام بخش‌های مدنظر مشتری
همه بخش‌هایی که شما برای یک ویلا در نظر دارید، در کانکس‌های ویلایی قابل اجرا است

قیمت کانکس ویلایی

قیمت نهایی یک کانکس ویلایی بر اساس ابعاد و یا متراژ ساختمان و نوع مصالح استفاده شده و تجهیزات کانکس ارزیابی می‌شود به طور معمول قیمت گذاری متری صورت می‌گیرد البته قیمت اجرا بعد از مشخص شدن نقشه‌های فنی و پلان و در نظر گرفتن ابعاد و امکانات کانکس به طور دقیق قابل ارزیابی است. امکانات و مصالح به کار رفته در ساخت کانکس یکی از موارد مهم و موثر در قیمت کانکس ویلایی است، جنس مواد اولیه به کار رفته در ساخت کانکس، متراژ و فضای مورد نظر برای نصب کانکس و نحوه ساخت و اجرای کانکس و هزینه‌ی حمل و نقل از دیگر موارد تفاوت قیمت‌هاست.

کانکس‌های ویلایی رنج قیمتی متفاوتی دارند و مانند خانه به صورت متری محاسبه می‌شوند. این قیمت پایه به عوامل زیادی بستگی دارد مانند: مصالح به کار برده شده، نوع کابینت، شیرآلات، جنس کف، سرویس‌هاای بهداشتی، تعداد اتاق‌ها، سینک ظرفشویی و غیره. هر چه مصالح به کار برده شده درجه یک و آنتیک باشد مطمئنا قیمت کانکس نیز افزایش پیدا خواهد کرد. این رنج قیمت از یک میلیون و دویست هزار تومان شروع می‌شود. حال اگر قصد سفارش و خریداری کانکس ویلایی دوبلکس دارید باید هزینه بیشتری نمایید. زیرا قیمت کانکس ویلایی دوبلکس از کانکس‌هاای معمولی بیشتر است.

11 دیدگاه

 1. سلام
  یک سازه چوبی یک خوابه در 70 متر مربع برای نصب در کوچصفهان گیلان با مرغول ترین مصالح و لوازم با اسپلیت و گرمایش مجموعا حدود چه قیمتی تحویل میشود ودر چه مدت .
  با تشکر
  فاطمه جعفر زاده
  تماس 09301571387

 2. سلام قیمت کانکس جهت راه‌اندازی بوم گردی در یک فضای هزار متری که حداقل ۶ ویلا باشد را بفرمایید

 3. کاش قیمت ها هم میزاشتین
  کانکس خیلی باید خوب و بصرفه باشه و همچنین کیفیت و زیبایش

 4. درود بر شما این پروژه ها برای من جاذبه زیادی دارد خیلی علاقمند هستم جزییات بیشتری را بدانم که در یک ملاقات حضوری امکان پذیر است . ارادتمند جعفرزاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =