بهترین درب و پنجره برای ویلا

در این مطلب به بررسی بهترین درب و پنجره برای ویلا می‌پردازیم. با توجه به اینکه شیوه و روش زندگی در خانه‌های ویلایی با سبک زندگی شهری آپارتمان نشینی کاملا متفاوت است قطعا پنجره و درب‌های متناسب با معماری و ساخت ساختمان مورد نظر از نظر بهترین متریالها و طرح‌ها قدری متفاوت‌تر می‌باشد.

در ابتدای امر بدانید که تعویض کردن یا انتخاب کردن درب و پنجره چه برای خانه‌ی آپارتمانی شهری و چه برای ویلای کنار دریای شما سخت نخواهد بود چون مهرازطراحان همیشه بهترین‌ها را به شما نشان داده است.

کدام پنجره برای ساخت ویلای شمال مناسب‌تر است؟

خوب می‌دانیم ویلا در درختان سبز و آب نمایی شیک خلاصه نمی‌شود، ویلا که ساختمانی با متراژ بزرگ قلمداد می‌گردد نیازمند توجهی درخور و برنامه‌ریزی‌های اساسی است. اقلیم خاص شمال کشور استفاده از مصالحی بادوام جهت ساخت ویلای شمال را ضروری ساخته است. آن‌جا که رطوبت حاکم است بی‌تردید نیاز است ویلا را با کمک گرفتن از موادی مستحکم بالا ببریم و پنجره‌هایی بادوام بکار بگیریم.

کدام پنجره برای ساخت ویلای شمال مناسب‌تر است؟
اقلیم خاص شمال کشور استفاده از مصالحی بادوام جهت ساخت ویلای شمال را ضروری ساخته است

اندازه پنجره خانه ویلایی

مهم‌ترین فاکتوری که در انتخاب نوع پنجره برای ویلاهای شمال باید بدان توجه شود، ایجاد کوران است. در بسیاری از مناطق بحث بزرگ یا کوچک بودن پنجره‌ها نیز مطرح می‌شود اما در شمال مشروط بر این که پنجره‌های انتخابی به ایجاد کوران کمک کنند، سایز آن‌ها چندان مهم نیست. اگر پنجره‌هایی را برگزینید که فاقد قابلیت ایجاد کوران هستند، بهتر است به سایز پنجره نیز دقت داشته باشید و نمونه‌هایی با اندازه بزرگ‌تر را به کار بگیرید. چنین پنجره‌هایی منجر به حفظ هوای خنک در بعدازظهرهای شمال می‌شوند.

ضرورت استفاده از پنجره‌هایی مرغوب تنها به متعادل ساختن هوا محدود نمی‌شود، پنجره‌ها راهی جهت نفوذ به ساختمانند و آن زمان که از نمونه‌های ضدسرقت و کاملا ایمن استفاده می‌کنیم خیال‌مان آسوده خواهد بود که دست سارقان کوتاه گردیده و راهی برای ورود به داخل ویلا باقی نمانده است.

انواع پنجره ویلا در شمال و آشنایی با معایب و مزایا

پنجره چوبی:

پنجره چوبی از قدیمی‌ترین و زیباترین نوع پنجره ویلاست که به دلیل بافت چوب و طرح و رنگ گرم آن در ویلاهای مختلف بسته به دکوراسیون آن استفاده می‌شد.

مزایای پنجره چوبی

1. پیرو معماری سبز

2. عایق صوتی

3. عایق حرارتی

4. نصب و تعویض آسان

معایب پنجره چوبی؛

1. تغییر شکل در رطوبت و حرارت بالا

2. در برابر ضربه مقاومت کمی دارد

3. امکان خوردگی توسط حشرات

4. خطر آتش گرفتن و حریق

پنجره آلومینیومی:

پنجره‌های از جنس آلومینیوم که خود به دو دسته (آلومینیوم ساده و آلومینیوم ترمال بریک تقسیم می‌شوند).

ویژگی پنجره آلومینیومی ساده؛

1. مقاوم در برابر رطوبت و بارش

2. دارای وزن سبک

3. حرارت را در زمستان و تابستان منتقل می‌کند

ویژگی پنجره آلومینیومی ترمال بریک؛

1. تنوع رنگ در پنجره داخلی و خارجی

2. مناسب مناطق زلزله خیز به دلیل ساختار انعطاف پذیر

3. دوام و طول عمر بالا

4. افزایش امنیت ساختمان

5. کاهش صد برابری نویز حرارت و سر و صدا نسبت به نوع آلومینیوم ساده

پنجره آلومینیومی
این پنجره مقاوم در برابر رطوبت و بارش است

پنجره آهنی:

نوعی قدیمی از پنجره در ویلا که امروزه منسوخ شده و دلیلش را می‌توان به معایب زیادتر آن نسبت به مزایایش دانست.

مزایای پنجره آهنی

1. قابلیت رنگ پذیری

2. مقاوم در برابر ضربه

معایب پنجره آهنی

1. نامناسب در برابر زلزله

2. عایق حرارت نیست

3. زنگ زدگی در برابر رطوبت و بارش

4. عایق صوت نیست

5. نصب دشوار

6. وزن بالا

پنجره کامپوزیتی:

با پیشرفت علم و تکنولوژی فرآیندهای شیمیایی در صنعت درب و پنجره ورود یافته و نتیجه آن پیدایش و تولید پنجره‌های کامپوزیتی pvc و upvc شده است.

*پروفیل‌های فوق مواد بازیافتنی هستند که به طبیعت آسیب خاصی نمی‌زنند و باید خاطر نشان کرد پروفیل upvc متریال بهبود یافته نوع pvc است.

مزایای پنجره کامپوزیتی؛بهترین نوع عایق‌بندی

1. نصب آسان و سبک

2. عمر طولانی و استحکام زیاد

3. در برابر انبساط و انقباض مقاوم

4. قابلیت تولید در تنوع رنگ

5. غیر قابل اشتعال

در مورد پنجره‌های کامپوزیتی می‌توان گفت که معایب قابل ذکری ندارند.

نگاهی دقیق به پنجره‌های دوجداره upvc مناسب برای ساخت ویلا

اگر خاطرتان باشد پیش‌تر اشاره کردیم پنجره‌ها نقش اساسی در ایمنی ساختمان ایفا می‌کنند و اگر خواهان ساختمانی مطمئن هستیم نیاز است دور پنجره‌های ضعیف خطی قرمز بکشیم و از نمونه‌های مدرن و ضدسرقت استفاده کنیم.
آن‌چه سبب می‌شود پنجره‌هایی که از جنس Upvc هستند ضدسرقت خطاب شوند بکارگیری 4 تجهیزات بدیع در ساخت آن‌هاست.

عنصر اول: پروفیل

پنجره‌ها دارای بخش‌های متفاوتی هستند که از جمله آن‌ها می‌توان شیشه، یراق و همچنین دستگیره را نام برد. آن‌چه این اجزا را در کنار هم محکم نگه می‌دارد پروفیل نام دارد. ایمنی نهایی پنجره‌های دوجداره upvc در گرو نحوه ساخت چنین پروفیل‌ها است و هرچه ایجاد این پروفیل‌ها به استاندارد جهانی نزدیک‌تر باشد شاهد نتیجه شایسته‌تری خواهیم بود. بکارگیری مواردی همچون گالوانیزه، پروفیل‌های مذکور را ایمن‌تر و مطمئن‌تر خواهد ساخت.

پروفیل
ایمنی نهایی پنجره‌های دوجداره upvc در گرو نحوه ساخت چنین پروفیل‌ها است

عنصر دوم: شیشه

مهم‌ترین بخش از یک پنجره دوجداره Upvc، شیشه است، چنان‌چه از شیشه‌های ضعیف استفاده کنید راه را برای سارقان هموار ساخته‌اید، سارقان با کمترین تلاش شیشه را می‌شکنند و به سادگی آب خوردن به هدفشان می‌رسند.

عموما شیشه‌هایی که برای استفاده در ساخت پنجره دوجداره Upvc در ویلا توصیه می‌شوند بر دو نوعند:

نمونه اول با نام شیشه دوجداره لمینت شده، شناخته می‌شود و نمونه دوم ویگارد نام می‌گیرد.

در ساخت نمونه اول از یه لایه بیرونی و درونی استفاده می‌کنند. لایه درونی را سکوریت و مقاوم‌سازی می‌نمایند و لایه بیرونی که خود از دو لایه مجزا ساخته شده را با کمک گرفتن از طلق‌های pvb در کنار هم می‌گذارند، وجود چنین طلق‌هایی سبب چسبندگی لایه‌های بیرونی می‌شود از این رو با وارد شدن ضربه به شیشه، به سادگی خرد نمی‌شود و بر زمین نمی‌ریزد.

نمونه دوم که ویگارد خوانده می‌شود نه تنها ضدسرقت است بلکه ضدگلوله نیز خطاب می‌شود. استفاده از طلق‌های PVB و دیگر طلق‌هایی که از جنس پلی‌کربنات و پلی‌اورتان می‌باشند سبب شده این شیشه‌ها این چنین محکم و مقاوم قلمداد شوند و تیر سارقان را به سنگ بزنند.

عنصر سوم: یراق

یراق جزء سوم است. پنجره‌های دوجداره Upvc دارای دو پروفیل به نام‌های پروفیل بازشو و پروفیل فریم هستند که نگه‌داری آن‌ها بر عهده یراق است. این یراق‌ها می‌بایست به نحوی طراحی شده باشند که هر نوع فشاری را تحمل کنند و دسترسی سارقان را به صفر برسانند. عموما یراق‌هایی که در چنین پنجره‌هایی استفاده می‌شوند از نوع دو حالته با پین‌های قارچی هستند.

عنصر چهارم: دستگیره

عموما دستگیره‌های استفاده شده در پنجره دوجداره Upvc کلید می‌خورند، با این کار دسترسی به دستگیره و باز نمودن پنجره‌ها تنها از طریق کلید و برای مالکین میسر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =