استفاده از رنگ سبز در طراحی داخلی منزل

استفاده از رنگ سبز در طراحی داخلی منزل شما علاوه بر اینکه به زیبایی چیدمان شما کمک می‌کند سبب ایجاد فضایی خاص و آرام می‌شود.‌  یکی از مهم ترین عناصر در زیبایی خانه هماهنگ بودن همه وسایل های داخل آن است. برای مثال اگر از رنگ سبز در طراحی داخلی خانه استفاده می کنید همه وسایل داخل خانه مانند مبلمان خانه فرش و پرده و… باید با آن رنگ هماهنگ باشد.

همانطور که هنگام نشستن در طبیعت و تماشای درخت و مناطق سبز باعث آرامش شما می شود، استفاده از گل و گیاه در خانه باعث ایجاد یک فضای آرام درخانه میشود رنگ سبز نیز یکی از بهترین رنگ ها برای ایجاد یک فضای آرام درخانه می شود. رنگ های سبز زیتونی، سبز متمایل به زرد و همه ی رنگ ها در سایه ی این رنگ زیبا نشان دهنده ی گسترده بی مرز این رنگ هستند. رنگ سبز بعد از رنگ آبی یکی از محبوبترین رنگ در دنیا شناخته می شود و فراوان ترین رنگ در طبیعت است که چشم انسان بیشتر از سایر رنگ ها در طبیعت این رنگ را می بیند.

رنگ سبز در طراحی داخلی

رنگ سبز در طراحی داخلی

رنگ سبز، یکی از رنگ‌های شاد در خانه و در عین حال آرامش‌بخش می‌باشد. رنگ سبز، جزء رنگ‌های ثانویه است که از ترکیب دو رنگ اصلی، آبی و زرد به دست می‌آید. سبز، در چرخه رنگ‌ها، جزء رنگ‌های سرد و خثی قرار دارد. شاید دانستن این نکته خالی از لطف نباشد که رنگ سبز، در دین اسلام اهمیت خاصی دارد و گران‌بها‌ترین نشانه این رنگ مسجد پیامبر اکرم است به همین دلیل در سراسر جهان، رنگ سبز تیره، با عنوان Islamic green (و در برخی مواقع در کشور ما با عنوان سبز سیدی) شناخته می‌شود.

اگر قصد استفاده از رنگ سبز در طراحی داخلی به عنوان رنگ اصلی را ندارید می‌توانید از این رنگ به عنوان رنگ لهجه استفاده کنید. به عنوان مثال رنگ سفید را به عنوان رنگ اصلی و سبز را به عنوان رنگ لهجه انتخاب کنید. منظور از رنگ لهجه (accent) در اینجا همان رنگ ثانویه یا دوم در دکوراسیون خانه است.

محاسن استفاده از رنگ سبز در طراحی داخلی منزل شما

استفاده از رنگ سبز در طراحی داخلی منزل شما، محاسن زیادی دارد که ما در اینجا به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

۱. رنگ سبز، طیف وسیعی از رنگ‌ها را در برمی‌گیرد.

۲. این رنگ، به سبک خاصی اختصاص ندارد و شما می‌توانید منزلتان را به سبک دلخواه خود چیدمان کنید.

۳. رنگ سبز، با هر رنگی ترکیب می‌شود. از این رو برای انتخاب ست رنگ مشکلی نخواهید داشت.

استفاده از رنگ سبز در طراحی داخلی اتاق نشیمن

استفاده از رنگ سبز در طراحی داخلی اتاق نشیمن

نخستین مکانی که افراد پس از ورود به منزل شما با آن مواجه می‌شوند اتاق نشیمن می‌باشد. همین یک جمله کافی است تا استفاده از رنگ سبز در طراحی داخلی اتاق نشیمن توجه ویژه‌ای شود. رنگ سبز طبیعی باعث می شود مبلمان به قطعه ای کاربردی، زیبا، دلپذیر و جذاب تبدیل شود. مبلمان فضای نشیمن زیبایی های آرامش بخش و تزئینی را به دکوراسیون فضا می بخشد.

پرده های سبز روشن به رنگ دیوارها، فرش روی زمین، مبلمان و دکوراسیون اتاق احساس تازه و جادار می دهد. تزئین پنجره های بزرگ آفتابی با پرده های سفید – سبز یا آبی روشن، فضای دلپذیر، خنکی و را ایجاد می کند. رنگ دیوارهای سبز، تصاویر پس زمینه زیبا با الگوی برگ های سبز یا طرح گل های قرمز، پارچه های سبز مبلمان داخلی، فرش های قرمز سبز و لوازم دکوری سبز، آرامش و تعادل رنگی را در دکوراسیون خانه به ارمغان می آورند.

امروزه ترویج زندگی آپارتمانی، سبب شده تا اغلب مردم از طبیعت فاصله بگیرند. یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توانید لحظاتی را دور از هیاهوی زندگی شهری سپری کنید این است که در فضا‌های آفتابگیر اتاق نشیمن، از گیاهان آپارتمانی استفاده کنید تا رنگ سبز اتاق نشیمن خود را بیشتر کنید. استفاده از اشیاء سبز رنگ مانند مبلمان، فرش یا دکور‌های سبز رنگ، راه‌حل دیگری برای داشتن خانه ای با دکوراسیون سبز رنگ است.

رنگ سبز در طراحی داخلی آشپزخانه

رنگ سبز در طراحی داخلی آشپزخانه

رنگ سبز در طراحی داخلی آشپزخانه، فضایی پر جنب و جوش را به وجود می‌آورد. ساده‌ترین راه برای داشتن یک آشپزخانه سبز، استفاده از کابینت‌های سبز رنگ است که البته می‌توانید از گیاهان آپارتمانی سبز رنگ نیز برای این کار استفاده کنید. استفاده از یک فرش سبز در کنار گیاهان آپارتمانی روش دیگری برای طراحی آشپزخانه با این رنگ می‌باشد. اگر امکان تغییر کابینت یا فرش آشپزخانه را ندارید می‌توانید رنگ صندلی‌ها یا میز ناهار‌خوری را تغییر دهید.

با استفاده از برچسب‌های سبز رنگ برای درب کابینت‌ها، گاز، یخچال یا هود نیز می‌توانید با صرف کمترین هزینه، یک دکوراسیون با رنگ سبز در آشپزخانه داشته باشید. استفاده از رنگ سبز برای سقف نیز جزء ایده‌های خاص است و طبیعتا اشخاص، با سلایق خاص نیز از آن استقبال می‌کنند. برای اجرای این ایده می‌توانید از رنگ‌های متفاوت و تیره و روشن استفاده کنید به عنوان مثال از رنگ سبز روشن برای سقف و سبز تیره‌تر برای فضای داخلی یا بالعکس استفاده کنید. استفاده از کاغذ دیواری‌های طرح‌دار نیز راه دیگری برای زیباتر کردن فضای آشپز‌خانه است.

استفاده از رنگ سبز در طراحی داخلی اتاق خواب

استفاده از رنگ سبز در طراحی داخلی اتاق خواب

اگر دچار ضعف اعصاب یا فشار‌های روحی هستید و یا بیشتر زمان خود را در اتاق خواب سپری می‌کنید بهتر است از رنگ سبز برای دیوار‌ها استفاده کنید. به کار بردن رنگ سبز برای دیوار‌ها جلوه‌ی زیبا و درخشانی به اتاق خواب شما می‌دهد. رنگ سبز نعناعی برای دکوراسیون اتاق کودک یا طراحی اتاق دخترانه عالی به نظر می رسد

. رنگ سبز تیره به افراد کمک می کند تا با انرژی بیشتری کار کنند. از لوازم جانبی سبز می توان برای افزودن رنگ های سبز تیره به اتاق ها و محل های کاری استفاده کرد. کاغذ دیواری زیبا با الگوی برگ های سبز تیره می تواند فضایی با عمق بیشتر را ایجاد کند. با استفاده از این رنگ در اتاق خوابتان می‌توانید تاثیر آن بر رفتار افراد را از نزدیک ببینید.

رنگ سبز، در خلاقیت، کاهش استرس و سرعت مطالعه کودکان تاثیر بسزایی دارد.  و با توجه اینکه رنگ سبز به جنسیت خاصی اختصاص ندارد، بهترین رنگی که می‌توانید برای اتاق کودک خود در نظر بگیرید رنگ سبز است. برای زیبایی بیشتر اتاق کودک، می‌توانید برای دیوار‌ها از رنگ سبز در حالت تینت (Tint) (رنگ تینت از ترکیب رنگ‌ اصلی و کمی سفید به دست می‌آید) و برای تخت‌ها و دکور از رنگ سبز روشن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 15 =