ایده‌هایی خاص برای چیدمان خانه بدون مبل

امروزه اکثر خانواده‌ها از مبل برای چیدمان منزل خود استفاده می‌کنند؛ اما همچنان بعضی از افراد نیز چیدمان منزل‌شان بدون مبل است. در خانه‌های کوچک استفاده از مبل فضای زیادی را اشغال می‌کند، بنابراین بعضی افراد ترجیح می‌دهند از مبل استفاده نکنند. نگران نباشید خانه‌های بدون مبل هم دکوراسیونشان تغییر کرده است و دیگر شبیه خانه مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها نیست. در این مطلب با ایده‌هایی خاص برای چیدمان خانه بدون مبل با ما باشید.

دکوراسیونی متفاوت و زیبا

با استفاده از ایده‌هایی که در این مطلب ارائه شده است شما می‌توانید دکوراسیونی متفاوت و زیبا برای خودتان ایجاد کنید. دکوراسیونی که چشم بسیاری از مهمان‌هایتان را بگیرد. امروزه گزینه‌های متنوع و خاصی به جای مبل وجود دارد برای کسانی که نمی‌خواهند از مبل استفاده کنند.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک بدون مبل :

برای طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن لازم نیست همیشه از مبلمان استفاده کنید. می‌توانید متفاوت باشید. خانه‌ای با یک اتاق نشیمن کوچک به طور حتم کلافه کننده خواهد بود، به خصوص هنگام پذیرایی از مهمان‌ها در ایام عید. حال اگر مبلمان هم به آن اضافه شود، تنها منطقه‌ای باریک از آن خواهد ماند. با این حال، اگر آن را به یک اتاق نشیمن بدون مبل تبدیل کنید، مطمئناً این مشکل حل خواهد شد.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک بدون مبل
برای طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن لازم نیست همیشه از مبلمان استفاده کنید. می‌توانید متفاوت باشید.

چیدمان منزل بدون مبل با فرش معنی می‌گیرد :

وقتی که قرار باشد از مبل به هر نحوی استفاده نکنیم پس متعاقباً باید روی زمین بنشینیم و از همین رو فرش و موکت در هر مدل و طرحی که باشند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهند بود. در چیدمان بدون مبل از فرش‌ها و موکت‌ها می‌توان به منظور اهداف مختلفی استفاده کرد.

می‌توان از این متریال‌ها به منظور تقسیم بندی فضای اتاق‌ها، حال و پذیرایی استفاده کرد. در جایی از فرش می‌توان به منظور فراهم کردن بستری برای چیدن انواع دیگر المان‌ها مانند کوسن و بالشت به دور آن استفاده کرد و در جایی هم می‌توان محلی را برای نشستن روی آن ایجاد کرد. در این صورت بهتر است که از موکت‌های پرزدار و نرم استفاده کرد.

1. استفاده از مبلمان عربی برای داشتن دکوراسیون بدون مبل

گزینه دیگر که البته می توان آن را چیدمان سنتی بدون مبل محسوب کرد استفاده از مبلمان عربی است. این مبلمان به صورت تشکچه‌هایی به همراه پشتی هستند که در میان اعراب رایج هستند. استفاده از مبلمان عربی می‌تواند علاوه بر اینکه نشستن روی زمین را ساده کند بخوبی جای خالی مبلمان را به بهترین شکل پر کند.

از طرف دیگر مبلمان عربی با قیمتی به مراتب کمتر از مبلمان معمولی به فروش می‌رسد و بنابراین می‌توانید با هزینه کم دکوراسیون پذیرایی خود را تکمیل کنید. همچنین مبلمان عربی علاوه بر پذیرایی در اتاق خواب‌ها نیز رایج هستند و دیده می‌شود حتی افرادیکه مبلمان معمولی دارند برای تکمیل چیدمان سایر اتاق‌ها یا فضاهای خالی پذیرایی از چنین مبل‌هایی استفاده می‌کنند.

2. ایجاد سکو و استفاده از تورفتگی‌ها در خانه

همچنین در چیدمان منزل بدون مبل می توانید متناسب با شکل و ابعاد دیوارها سکویی با ارتفاع مناسب و از جنس ام دی اف تهیه کنید و یا به صورت سفارشی بسازید و روی آن را با تشکچه ها و کوسن های رنگی بپوشانید. این کار علاوه بر اینکه دکوراسیون منزل ایرانی ساده بدون مبل را مدرن تر جلوه می دهد فضای زیادی را هم اشغال نمی کند؛ زیرا کاملاً در کنار دیوارها قرار گرفته و از حداقل فضا استفاده می کند.

3. استفاده از صندلی‌های تک و سبک

استفاده از صندلی در دکوراسیون خانه‌های کوچک بدون مبل اولین و بهترین جایگرین مبل است. زیرا نسبت به مبلمان فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند و در عین حال نیازی به نشستن روی زمین وجود ندارد و ساختار سنتی نشستن در پذیرایی حفظ می‌شود. شما می‌توانید از دو یا چند صندلی کوچک به همراه دو یا سه میز کوچک تاشو برای پذیرایی استفاده کنید. صندلی‌های زیادی در بازار وجود دارند که علاوه بر سبکی فضای کمی از محیط را اشغال می‌کنند.

استفاده از صندلی‌های تک و سبک
استفاده از صندلی در دکوراسیون خانه‌های کوچک بدون مبل اولین و بهترین جایگرین مبل است.

4. استفاده از صندلی‌های تاتامی در دکوراسیون بدون مبل

صندلی‌های تاتامی که به صندلی ژاپنی معروف است یک مدل صندلی بدون پایه می‌باشد که دارای تکیه گاه پشتی و بالشتک نشیمن است و روی زمین قرار میگیرد. این مدل صندلی‌ها برا کسانیکه طرفدار سبک‌های مینیمال هستند پیشنهاد می‌شود.

۵.استفاده از پرده‌های بلند برای پرکردن فضاهای خالی خانه‌ها

یکی دیگر از ایده‌های کاربردی برای جذاب نشان دادن خانه‌های بدون مبل این است که فضای پنجره‌ها را با پرده‌های بلند پر کنیم. رعایت این نکته علاوه بر اینکه باعث می‌شود که دیوار خالی ای در خانه دیده نشود، احساس امنیت و آرامش بیشتری به فضای خانه می‌دهد و باعث می‌شود که شما از هارمونی رنگ پرده‌ها و کوسن‌ها برای دکوراسیون اتاق نشیمن خود استفاده کنید.

البته رعایت این نکته غیر از اتاق نشیمن پذیرایی برای اتاق خواب نوجوان و داشتن چیدمان بهتر برای سرویس خواب نوجوان دخترانه و پسرانه هم به شدت پیشنهاد می‌شود.

۶.استفاده دکوراتیوهای ایستاده برای دیوارهای خالی

دکوراتیوهای ایستاده ای مانند آباژورها و یا ساعت دیواری‌های بزرگ و کلاسیک، همگی باعث می‌شود که نبود مبل‌ها در فضای خانه به چشم نیاید. حتی در این مسئله توجه به تابلوها و قاب‌های هنری و چیدن آن روی دیوار نیز باعث می‌شود که فضای اتاق شما بدون حضور مبل‌های بزرگ هم به اندازه کافی شیک به نظر بیاید.

سبک‌های چیدمان منزل بدون مبل

۱. منزل به سبک مراکشی

سبک مراکشی به سلیقه ایرانی ها بسیار نزدیک است. در این سبک خیلی کم از مبلمان استفاده می‌شود. در این سبک از تشک و کوسن‌های رنگی استفاده می‌شود. استفاده از رنگ‌های تند و آرامبخش در این سبک ضرورت دارد. رنگ‌ها اغلب به رنگ دریا و بیابان هستند.

منزل به سبک مراکشی
سبک مراکشی به سلیقه ایرانی ها بسیار نزدیک است.

۲.طراحی به سبک بایتاک

بایتاک یک طراحی برای اتاق نشیمن مینیمالیستی در سبک هندی است که اغلب در اتاقهای نشیمن هندی کاربرد دارد. این طرح با کوسن‌های مبل و بالش های رنگارنگ کامل می‌شوند.

۳.طراحی به سبک ژاپنی

در طراحی اتاق نشیمن به سبک ژاپنی معمولاً از فوتون استفاده می‌شود. فوتون گزینه ای برای کسانی است که نمی‌خواهند از تشک استفاده کنند. در هنگام خرید فوتون، رنگی را انتخاب کنید که مطابق با کف یا رنگ دیوارهای خانه باشد.

چیدمان دکوراسیون منزل بدون مبل به سبک ایرانی

چیدمان خانه‌های قدیمی ایرانی هنوز هم در برخی از خانه‌های ایرانی دیده می‌شود. در این طرح معمولا چیدمان خانه با پشتی صورت می‌گیرد. از پشتی‌های بزرگ با طرح‌های سنتی که معمولا قرمز رنگ هستند، می‌توان استفاده کرد. همچنین می‌توان با گلدان‌های گل و گیاه حس زنده بودن را در فضای خانه القا کرد. وسایل چوبی، قدیمی و عتیقه را هم می‌توان به عنوان عنصری موثر در طراحی دکوراسیون منزل بدون مبل به فضا اضافه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + هشت =