انتخاب کاغذ دیواری مناسب در طراحی داخلی

یکی از مشکلات اصلی بانوان خانه دار انتخاب کاغذ دیواری مناسب با دکوراسیون است. اگر قصد خرید کاغذ دیواری را دارید در قدم اول حتما سعی کنید از آلبوم های کاغذ دیواری موجود در سایت تیراژه هارمونی دیدن کنید. یکی از عناصر اصلی طراحی داخلی در دنیای مدرن امروزی کاغذ دیواری می باشد. اگر قصد تغییر دکوراسیون دارید حتما سعی کنید تغییراتی در پوشش دیوار ها ایجاد کنید. پیشنهاد ما به شما این است که برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب، اول به دکور خانه و مبلمان، پرده ها و همچنین پوشش کف توجه کنید.

به عنوان مثال اگر مبلمان و پرده های ساده ای دارید که دارای طرح خاصی نمی باشند سعی کنید از کاغذ دیواری های گل دار و شلوغ استفاده کنید. و وقتی کاغذ دیواری هایی با زمینه شلوغ استفاده کردید، می توانید کوسن همرنگ آن را نیز ست کنید. این نکته را یادآور شویم که اگر طرحی از کاغذ دیواری را انتخاب کردید حتما نباید از همان طرح انتخابی کاغذ دیواری برای همه دیوارها استفاده کنید.

نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری

همچنین در انتخاب کاغذ دیواری می توانید بعضی از دیوارها را کاغذ دیواری گل دار و بعضی دیگر را کاغذ دیواری راه راه انتخاب کنید. با این کار جذابیت خاصی را در فضای کلی منزل بوجود می آورید. اگر احساس می کنید از آن دسته افرادی هستید که کاغذ دیواری شلوغ خیلی زود شما را خسته می کند، پیشنهاد می کنیم کاغذ دیواری های گل دار اما با گل های ریز را انتخاب کنید. چون کاغذ دیواری های گل دار اما ساده چشم را دیرتر خسته می کند و هماهنگ کردن کاغذ دیواری ساده با گل های ریز با سایر وسایل خانه بسیار راحت تر می باشد.

سعی کنید از کاغذ دیواری های گلداری استفاده کنید که گل روی کاغذ دیواری طبیعی تر جلوه می کند، همچنین می توانید فقط یک دیوار را کاغذ دیواری گل دار کنید.اگر قصد دارید با انتخاب کاغذ دیواری گلدار علاوه بر زیباتر شدن خانه فضای بزرگ تر و دلنشین تری را هم بوجود آورید، به رنگ کاغذ دیواری انتخابی نیز توجه کنید.

در انتخاب کاغذ دیواری به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

نکات مهم در انتخاب کاغذ دیواری

خانه‌های ایرانی معمولا در سبک‌ها و شکل‌های متفاوتی طراحی می‌شوند. بعضی از خانه‌ها نورگیر‌های کمی دارند و محیط خانه از کمبود روشنایی رنج می‌برد. در برخی دیگر از منازل به دلیل وجود پنجره‌های بزرگ، روشنایی خانه تا حد زیادی تامین می‌شود. نوع طراحی داخلی منزل نیز در انتخاب کاغذ دیواری بی تاثیر نیست و شما باید به نوع دکوراسیون خود اعم از کلاسیک، مدرن و غیره توجه کنید. ابعاد خانه‌های ایرانی با یکدیگر متفاوت‌اند و نمی‌توان کاغذ دیواری که برای خانه‌های بزرگ اسفاده می‌شوند را برای خانه‌های کوچک انتخاب کنیم. اندازه و ارتفاع دیوار‌ها از دیگر نکاتی است که قبل از تصمیم گیری باید به آن‌ها توجه کنید.

انواع ترکیب رنگ‌های کاغذ دیواری

انواع ترکیب رنگ‌های کاغذ دیواری

باور غلطی که در طراحی دکوراسیون داخلی به وجود آمده این است که باید تمام دیوار‌های منزل کاغذ دیواری شوند تا خانه‌ای زیبا و رویایی داشته باشیم. این طرز تفکر مدتی است که منسوخ شده و حال برای زیبایی طرح داخلی توصیه می‌شود که بخشی از دیوار‌ها را رنگ آمیزی کرده و یا از ترکیب دو نوع کاغذ دیواری در منزل خود استفاده کنید. بخش‌هایی از خانه که لوازم اصلی مانند مبل، تلویزیون و غیره در آن مکان قرار دارند بهتر است دیوار را با کاغذ دیواری مناسب و زیبا طراحی کنید. انتخاب کاغذ دیواری منزل که رنگ آن با لوازم خانه همخوانی داشته باشد امری مهم و ضروری است.

برای کاغذ دیواری اتاق خواب می‌توانید دیواری را که پشت تخت قرار دارد را کاغذ دیواری کنید و مطلوب است در سایر دیوارها از رنگ یا طرح‌های ساده کاغذ دیواری استفاده شود. اما در صورتی که قصد دارید تمام دیوار‌ها را با کاغذ دیواری پوشش دهید؛ پیشنهاد می‌شود که از دو طرح متفاوت استفاده کنید. بهتر است که کاغذ دیواری دوم طرحی ساده‌ای داشته باشد که دیوار‌ها شلوغ و ناهماهنگ دیده نشوند. همچنین ترکیب کاغذ دیواری با دیوار پوش‌های چوبی، سنگی و یا آجری می‌تواند تمایزی جالب و زیبایی ایجاد کند. البته در انتخاب دیوارپوش باید به سبک دکوراسیون داخلی نیز توجه کرد.

رابطه اندازه فضا و انتخاب کاغذ دیواری

رابطه اندازه فضا و انتخاب کاغذ دیواری

رنگ‌بندی خانه در بزرگ یا کوچک دیده شدن فضای داخلی تاثیر چشمگیری دارد. بهره گیری از رنگ‌های روشن برای دیوار‌ها و کف می‌تواند در بزرگ نمایی خانه تاثیر داشته باشد. این امر نشان از نقش پر رنگ کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی منزل دارد. کاغذ دیواری با توجه به رنگ و طرح می‌تواند در دید بصری موثر باشد. برای مثال کاغذ‌ دیواری‌هایی که بر روی آن‌ها گل‌های بزرگ طراحی شده‌اند و رنگ تیره دارند باعث کوچک دیده شدن فضا می‌شوند از این رو کاغذ دیواری منزل کوچک دارای طرح‌های خلوت و رنگ‌های روشن است. هرچه طرح‌های کاغذ دیواری کوچکتر و رنگ آن روشن‌تر باشد باعث بزرگ دیده شدن خانه می‌شود.

کاغذ دیواری مناسب برای اتاق‌هایی با سقف بلند

کاغذ دیواری مناسب برای اتاق‌هایی با سقف بلند

برخی افراد خانه‌های بزرگ با سقف‌هایی بلند را خانه‌ای زیبا و مدرن می‌دانند. از این رو در تلاش‌اند تا با روش‌های گوناگون دیوار‌ها را بلند نشان دهند. اما عده‌ای دیگر بر این باورند که سقف‌های بلند باعث بدریخت شدن شکل خانه می‌شوند. کاغذ دیواری‌ها نقش مهمی در کاهش بصری ارتفاع دارند. طرح‌های افقی کاغذ دیواری باعث کوتاه دیده شدن دیوار‌ها می‌شوند و همچنین استفاده از رنگ‌های تیره در کاهش دید بصری ارتفاع تاثیر دارد.

استفاده از کاغذ دیواری‌های گلدار روی سقف‌ها نیز می‌تواند عاملی باشد تا ارتفاع دیوار کوتاه تر دیده شود. عرض کم راهرو، دیوار‌ها را بلند‌تر از اندازه واقعی خود نشان می‌دهد. از این رو برای دیوار راهروها بهتر است که از طرح‌های افقی  با رنگ زمینه تیره استفاده کنیم. در انتخاب کردن کاغذ دیواری منزل توجه به ارتفاع دیوار‌ها امری مهم و ضروری است. زیرا استفاده از کاغذ نامناسب برای دیوار‌ها تاثیری منفی در شکل ظاهری خانه دارد.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب

کاغذ دیواری یکی از محبوب‌ترین متریالی است که در طراحی دکوراسیون داخلی منزل از آن استفاده می‌شود. به همین دلیل برای اتاق خواب‌ها نیز استفاده از این متریال بسیار رواج یافته است.  اتاق خواب جزو خصوصی‌ترین بخش‌های خانه است و افراد برای آرامش و استراحت از آن استفاده می‌کنند. از رنگ‌های تند و درخشان نباید برای فضای اتاق خواب استفاده کرد زیرا این رنگ‌ها در هنگام استراحت برای افراد مزاحمت ایجاد می‌کنند. استفاده از رنگ های گرم مانند قرمز، نارنجی، طلایی و … می‌تواند انتخاب درست و حساب شده‌ای باشد. همچنین می توانید در انتخاب کاغذ دیواری منزل و اتاق خواب از ترکیب رنگ‌های گرم و سرد نیز استفاده کنید.

کاغذ دیواری و سایر دیوارپوش ها از المان هایی هستند که در سال های اخیر به یکی از عناصر کلیدی در طراحی دکوراسیون داخلی منزل تبدیل شده‌اند. در استفاده از کاغذ دیواری توجه به نکات مختلفی نظیر ابعاد محیط، ارتفاع سقف ها، میزان نورگیری محیط، طراحی نورپردازی داخلی منزل و البته دیگر وسایل منزل ضروری است. با دقت در این نکات می‌توانید بهترین انتخاب را برای منزل خود داشته باشید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 3 =