چگونه سبک شاد شیک را در محیط خانه اجرا کنیم؟

بعضی از افراد به سبک‌های رنگارنگ علاقه بسیار زیادی دارند و حتی در نوع لباس که انتخاب می‌کنند به این موضوع توجه داشته و تنوع زیادی از رنگ‌ها را در پوشش خود استفاده می‌کنند. این دسته از افراد به سبک شاد شیک علاقه بسیار زیادی دارند. استفاده از سبک‌ شاد شیک در طراحی داخلی واقعاً جذاب است به خصوص برای کسانی که افراد شاد سرحال و بسیار مهربان هستند و به روابط دوستانه علاقه زیادی نشان می‌دهند.

در صورتی که می‌خواهید با سبک شاد شیک در دکوراسیون منزل آشنا شوید حتماً این مطلب را مطالعه نمایید. اما در نهایت فراموش نکنید عمده افراد بدون اینکه متوجه شوند، براساس سلایق ذاتی خود یک سبکی را انتخاب می‌کنند بنابراین ممکن است شخصی از سبک شاد شیک استقبال کرده و شخص دیگری به سراغ سبک‌های دیگر برود.

سبک شاد شیک چیست؟

همانگونه که از نام این سبک مشخص است، در اجرای آن باید به گونه‌ای عمل کرد که حس شادی بیشتری به محیط القا شود. جالب است بدانید که بارزترین ویژگی سبک شاد شیک در طراحی داخلی بحث استفاده متنوع از رنگ‌ها است.

اگر شما حتی نام این سبک را در اینترنت سرچ کنید و یا از گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان در این زمینه‌ سؤال بپرسید تا نمونه کار‌های خود را به شما نشان دهند، متوجه تنوع بسیار زیاد رنگ در محیط داخلی خواهید شد و همین مسأله باعث زیباتر شدن و شاداب‌تر شدن محیط خانه یا محل کار می‌شود.

سبک شاد شیک چیست؟

مهمترین ویژگی‌ های سبک‌ شاد شیک در دکوراسیون داخلی عبارتند از:

– با توجه به آنچه که گفتیم باید در این سبک از تنوع زیادی از رنگ‌ها استفاده کنید. این تنوع رنگ باید در وسایل دکوراتیو، فرش، دیوار‌ها، پرده‌ها و حتی رنگ کابینت‌ها و کمد‌ها دیده شود.

– همچنین وجود الگو‌های هندسی متنوع بر روی پارچه مبلمان، پرده و یا دیوارپوش و کفپوش ساختمان باعث می‌شود که سبک شاد شیک دکوراسیون داخلی جلوه بیشتری پیدا کند.

– شما در سبک شاد شیک باید به سراغ ‌ایده‌های خاص بروید. در واقع ایجاد تفاوت چشمگیر در دکوراسیون داخلی به سبک شاد شیک یک ویژگی بسیار مهم به حساب می‌آید.

– در انتخاب رنگ‌ها باید به گونه‌ای عمل کنید که محیط از حالت یکنواختی خارج شده و به هیچ عنوان حس خستگی به افراد القا نشود.

رنگ ‌های مناسب برای دکوراسیون داخلی به سبک شاد شیک

با توجه به اینکه رنگ‌ها نقش بسیار مهمی در سبک شاد شیک ایفا می‌کنند بنابراین اجازه دهید در مورد این موضوع صحبت کنیم که چه رنگ‌هایی برای اجرای این سبک در دکوراسیون داخلی مناسب‌تر هستند:

– رنگ آبی

آبی رنگ دریاست. آبی فیروزه‌ای، آسمانی، آبی سورمه‌ای و انواع دیگری از آبی‌ها در کنار یکدیگر در کنار رنگ‌هایی همانند قرمز و نارنجی، حس بسیار خوب را القا می‌کند. فرض کنید شما سقف اتاق خواب بچه خود را با طراحی آسمانی به رنگ آبی نقاشی کرده‌اید. زمانی که بر روی تخت دراز می‌کشد واقعاً نمای زیبایی ایجاد کرده و او حس آرامش بیشتری به دست می‌آورد.

رنگ ‌های مناسب برای دکوراسیون داخلی به سبک شاد شیک

– رنگ نارنجی

نارنجی یکی از رنگ‌های گرم بسیار پر انرژی و البته بسیار جذاب است که حضور آن در داخل خانه، گرمای بیشتری را به محیط القا می‌کند. به همین دلیل است که رنگ نارنجی را به ‌عنوان یک رنگی پر انرژی و شادی‌بخش تلقی کرده و وجود آن در داخل خانه برای طراحی دکوراسیون به سبک شاد شیک لازم است.

– رنگ زرد

زرد نماد خورشید است بنابراین حضور آن در داخل خانه باعث می‌شود حسی آرامبخش‌تر به محیط القا شود. به طور کلی در سبک شاد شیک برای طراحی داخلی هر اندازه از عناصر و نماد‌های طبیعی، بیشتر استفاده شود حس شادابی و سرزندگی محیط بیشتر خواهد شد. بنابراین حضور رنگی مانند رنگ زرد که نماد طراوت و آفتاب است، واقعاً ضروری است و می‌توانیم آن را بر روی پارچه‌ها، پرده، دیوار‌ها و حتی در انتخاب نوع گل‌ها برای ساختمان استفاده کنید.

– رنگ قرمز

قرمز نیز همانند رنگ نارنجی یک رنگ بسیار گرم، پر انرژی و نشاط‌بخش شناخته شده است. در سبک شاد شیک که تنوع رنگ‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد، نباید از وجود رنگ قرمز غافل شد. برای مثال ترکیب رنگ قرمز و آبی و زرد واقعا نمای زیبایی را در چنین سبکی برای ما ایجاد خواهد کرد.

– رنگ سبز

با توجه به اینکه در طراحی دکوراسیون به سبک شاد شیک باید از گیاهان سرسبز و طبیعی نیز استفاده کنیم بنابراین متوجه شده‌اید که وجود رنگ سبز چه اندازه می‌تواند شادی محیط را برای شما افزایش دهد. به همین دلیل در استفاده از آن نباید کوتاهی کنید و تا جایی که امکان دارد این رنگ را حتی بر روی پارچه‌ها و پرده‌ها نیز استفاده نمایید.

طراحی دکوراسیون به سبک شاد شیک

– رنگ بنفش

با توجه به اینکه در انتخاب رنگ برای طراحی داخلی با سبک شاد شیک ما باید هدف خود را افزایش شادابی و طراوت محیط قرار دهیم، بنابراین رنگ بنفش ما را به این هدف نزدیک خواهد کرد. رنگ بنفش یک رنگ جسورانه درطراحی داخلی به حساب می‌آید. اما در بحث به کار بردن آن در خانه باید تعادل را نیز رعایت کرد تا از بهترین ترکیب استفاده کنیم.

نورپردازی خانه در سبک شاد شیک

اما یکی دیگر از مواردی که در طراحی داخلی به سبک شاد شیک باید به آن توجه کنیم، بحث نوع نورپردازی ساختمان است. هر کدام از سبک‌ها قوانین خاص خود را در این زمینه دارند. اما این نکته را در نظر بگیرید که در سبک شاد شیک دست شما باز است و حتی می‌توانید به سراغ ‌ایده‌های غیر معمول نیز بروید چون هدف این است که یک تفاوت چشمگیر در داخل خانه ایجاد شده و این تفاوت علی‌رغم فاحش بودن، آرامش و شادی بیشتری را با خود به همراه داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 10 =