از قوانین فنگ شویی در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم

تقریباً همه ما در مورد فنگ‌شویی مطالب شنیده‌ایم. براساس قواعد و قوانین فنگ شویی همیشه باید در داخل محیط تعادل و هماهنگی بین عناصر وجود داشته باشد چون این اتفاق باعث می‌شود انرژی و میزان شادابی محیط افزایش پیدا کرده و در نتیجه اعضایی که در محل کار یا در داخل خانه هستند سرحال‌تر باشند و بنابراین در طراحی داخلی، ما حتماً باید قوانین فنگ شویی در خانه را در نظر بگیریم.

در صورتی که خانه جدید ساخته‌اید یا به فکر بازسازی و نوسازی ساختمان هستید قبل از اینکه برای انتخاب سبک دکوراسیون اقدام کنید حتماً پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را با دقت مطالعه نمایید تا از قوانین فنگ شویی در طراحی داخلی آگاهی یافته و در این صورت در چیدمان عناصر تعادل و هماهنگی را رعایت نمایید.

بررسی قوانین فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

بررسی قوانین فنگ شویی در دکوراسیون داخلی

همانگونه که گفته شده قوانین فنگ شویی به تعادل و هماهنگی بین عناصر در چیدمان توجه می‌کنند. بنابراین در طراحی داخلی ما ابتدا باید یک برنامه چیدمان برای خود تنظیم کنیم. تمامی وسایلی که قرار است در قسمت پذیرایی آشپزخانه و اتاق‌های خواب قرار گیرند را لیست کرده و براساس سبکی که در نظر دارید چیدمان اولیه را در ذهن خود تنظیم نمایید.

باید بین عناصر هماهنگی وجود داشته باشد و این موضوع باعث تعادل و افزایش سطح انرژی در داخل محیط خواهد شد. تعادل، شادابی بیشتری را به اعضای خانواده القا می‌کند که نهایتا به آرامش افراد ختم خواهد شد. وجود قوانین فنگ شویی در خانه باعث می‌شود حس بهتری در زمان ورود به خانه داشته باشید. براساس آنچه که گفته شد مهمترین قوانین فنگ شویی را در این مقاله برای شما عزیزان ذکر می‌کنیم:

1- قسمت ‌های مختلف ساختمان را تفکیک کنید

برای افرادی که تصمیم گرفته‌اند خانه جدیدی بسازند، بیشتر افراد فکر می‌کنند بدون هیچ محدودیتی می‌توانند کارایی قسمت‌های مختلف خانه را تنظیم می‌نمایند اما براساس قوانین فنگ شویی شما باید طبق موارد زیر پیش بروید تا نهایتا محیطی زیبا و مملو از آرامش داشته باشید:

قسمت ‌های مختلف ساختمان را تفکیک کنید

– جهت‌های جغرافیایی مفاهیم مختلفی دارند

ضلع شرقی ساختمان به معنای رشد، پیشرفت و توسعه است. بنابراین شما می‌توانید قسمت پذیرایی ساختمان را در ضلع شرقی قرار دهید. اگر یک اتاق در ضلع جنوب شرقی قرار گرفته باشد، حس شادابی و فراوانی زیاد به اعضای خانواده القا می‌کند. اگر در خانواده خود کودک دارید حتماً اتاق خواب باید در ضلع غربی باشد چون در این صورت آرامش بیشتری را برای کودک به همراه خواهد داشت.

در صورتی که تصمیم گرفته‌اید یکی از اتاق‌ها را به اتاق مطالعه اختصاص دهید، بهتر است سراغ ضلع شمال شرقی بروید چون در این صورت تمرکز شما برای مطالعه بیشتر خواهد بود. جالب است بدانید طبق برخی قوانین فنگ شویی ضلع شمالی احساس شانس بیشتری را برای افراد ایجاد خواهد کرد به همین دلیل بهتر است برای امور کاری خود به قسمتی از خانه بروید که در ضلع شمالی قرار گرفته است.

2- چیدمان عناصر باید براساس قوانین فنگ‌ شویی باشند

در اتاق کار خود حتماً از رنگ سفید استفاده کنید چون رنگ سفید احساس آرامش و تمرکز بیشتری را برای شما القا خواهد کرد. در محیط کار خود و همچنین در اتاق‌هایی که مخصوص به همکاری هستند حتماً باید از عناصری استفاده کنیم که نماد فراوانی و شهرت به حساب آمده و انرژی ما را بالاتر می‌برند.

چیدمان عناصر باید براساس قوانین فنگ‌ شویی باشند

جالب است بدانید که قوانین فنگ شویی معتقد هستند که اگر افراد مجرد در اتاق خواب خود یک سنگ کوارتز صورتی داشته باشند به احتمال بیشتری روابط جدید عاشقانه با پایداری بالاتر برای آن‌ها رخ خواهد داد. برای اتاق مطالعه حتماً میز و کتابخانه شخصی قرار دهید و از طرف دیگر در اتاق کودکان نیز باید از رنگی استفاده کنید که به حس خلاقیت آن‌ها بیشتر کمک می‌کند.

– به نظافت توجه بیشتری داشته باشید

بعضی از خانواده‌ها عادت دارند با کفشی که در خیابان قدم زده‌اند و یا به محل کار رفته‌اند، وارد محیط خانه شوند. طبق قوانین فیزیک این کار کاملاً غلط است. حتی شما باید جاکفشی خود را از بیرون از خانه قرار دهید چون ورود کفش به داخل خانه باعث می‌شود میکروب و آلودگی زیادی به داخل خانه وارد شده و از طرف دیگر بوی کفش در داخل فضای منزل می‌پیچد.

این موارد خارج از قوانین فنگ ‌شویی به حساب می‌آیند و از طرف دیگر طبق قوانین فنگ شویی نباید وسایلی همانند حوله، مسواک، خمیر دندان و نخ دندان خود را در محیط‌های روباز در داخل حمام و توالت قرار دهید چون به شدت آلاینده‌ها و میکروب‌های هوا را به سمت خود جذب کرده و زمانی که شما از این وسایل استفاده می‌کنید آلودگی وارد بدن شما می‌گردد. قوانین فنگ شویی در دکوراسیون داخلی تماماً با این هدف انجام می‌شوند که انرژی فرد بالا رفته و احساس سلامت بیشتری داشته باشید.

به نظافت توجه بیشتری داشته باشید

– به سراغ عناصر طبیعی بروید

قوانین فنگ شویی معتقد هستند که هر اندازه عناصر طبیعی در داخل دکوراسیون داخلی بیشتر باشند به حفظ شادی و سرزندگی بیشتری به اعضای خانواده القا شده و وجود دکوراسیون از سنگ و چوب، وجود عناصر طبیعی در داخل خانه، طرح‌هایی با اشکال طبیعی بر روی دیوار‌ها، همگی باعث می‌شوند تا انرژی افراد بالاتر برود. برای مثال می‌توانید از میزهایی برای مبلمان استفاده کنید که الگوی برش چوب آن‌ها حفظ شود و نمایی شبیه به تنه درخت بریده شده داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 8 =