نکات مهم خرید ویلا شمال

افزایش مشکلات شهرنشینی از جمله شلوغی، آلودگی و استرس باعث شده است تا افراد زیادی با هدف دوری از فضای شهرنشینی برای مدت زمان کوتاه و سرمایه‌گذاری اقتصادی به دنبال خرید ویلا در شمال کشور باشند. هنگام خرید ویلا شمال باید این نکته را به خاطر داشته باشید که این امر به سادگی خرید آپارتمان نیست و قبل از هرگونه اقدام بهتر وسواس به خرج داده و ارزیابی‌های دقیق نسبت به ویلا و منطقه آن انجام دهید.

نکات مهم خرید ویلا شمال

نکات مهم خرید ویلا شمال

تعیین هدف از خرید ویلا

نخستین موضوعی که هنگام خرید ویلا شمال باید در نظر گرفته شود مشخص بودن هدف از خرید ویلا است. آیا هدف شما از خرید ویلا شمال کسب آرامش، استراحت و خوشگذرانی است و یا قصد سرمایه‌گذاری اقتصادی برای آینده خود را دارید؟ آیا قصد سکونت در ویلا شمال به صورت همیشگی دارد و یا می‌خواهید تنها در برخی از روزهای سال در آن سکونت کنید. با توجه به هدف خود از خرید ویلا می‌توان به انتخاب‌های متفاوت دست زد.

افرادی که برای آرامش و تفریح خود به دنبال خرید ویلا هستند بهتر است یک ویلا در منطقه‌ای آرام و نزدیک به منابع طبیعی همچون جنگل، دریا و بازار را انتخاب نمایید. در صورتی که به دنبال خرید ویلا شمال با هدف سرمایه‌گذاری و کسب درآمد هستید نیز باید یک ویلا در شهرهایی خریداری نمایید که گردشگران زیادی به آن می‌روند. نیازی به خرید یک ویلا بزرگ ندارید زیرا اغلب گردشگران به دنبال اجاره ویلا با متراژ و هزینه کم هستند.

از این رو همواره توصیه می‌شود قبل از خرید ویلا شمال هدف خود را از این کار مشخص نمایید.

در نظر گرفتن بودجه

پس از این که هدف خود را از خرید ویلا مشخص نمودید بهتر است بودجه در دسترس خود را نیز در نظر بگیرید. به طور معمول ویلاها دارای امکانات مختلف بسیار زیادی هستند و قیمت آن‌ها تا حد زیادی به امکانات وابسته می‌باشد. در خرید ویلا شمال باید احساسات را کنار گذاشته و به دنبال ویلا بر اساس سطح درآمد و انتظار خود باشید.

مشاورین املاک هنگام خرید ویلا گزینه‌های زیادی را پیش روی شما قرار می‌دهند و در نهایت سعی می‌کنند تا شما را به خرید یک ویلا مناسب متقاعد نمایند. در صورتی که قبل از خرید ویلا در رابطه با ملک و قیمت آن اطلاعات لازم را جمع‌آوری نمایید بدون شک دچار احساسات نشده و قادر به انتخاب ویلای مورد نظر خود با دید باز خواهید بود.

نوع ویلا

این موضوع که قصد خرید چه نوع ویلایی را دارید در انتخاب شما تا حد زیادی تاثیر دارد. آیا به دنبال یک ویلای شخصی هستید و یا می‌خواهید ویلای شهری خریداری نمایید. قصد خرید ویلای یک طبقه و یا ویلای دوبلکس را دارید و یا به دنبال یک ویلای ساحلی و یا جنگلی هستید. این‌ها همه مواردی هستند که هنگام خرید ویلا شمال باید در نظر گرفته شوند. هر یک از انواع ویلا دارای مزایا و معایب مختلفی هستند که در هنگام خرید باید در نظر گرفته شوند.

نوع ویلا

یکی از مسائلی که در هنگام خرید ویلا باید در نظر گرفته شود این است که مالک به صورت ثابت در ویلا حضور ندارد و این عدم حضور صاحب ویلا به صورت همیشگی خسارات مختلف همچون دزدی، عدم رسیدگی به ویلا و خشک شدن گیاهان و درختان موجود در ویلا را به همراه دارد. در صورت خرید ویلا شمال در یکی از شهرک‌ها می‌توان از این اتفاقات تا حدودی پیشگیری کرد. به طور معمول شهرک‌ها حراست دارند و در این شهرک‌ها برخی از افراد مسئول رسیدگی و نگهداری از ویلاها هستند. اما برخی از افراد به دنبال خرید ویلا شخصی و دنج هستند و محیط‌های شلوغ شهرک‌ها را دوست ندارند.

هنگام خرید ویلا شمال همچنین باید این موضوع را در نظر داشت که ویلاهای ساحلی دسترسی مناسبی دارند اما وجود دریای همیشه خروشان در کنار آن‌ها باعث می‌شود این ویلاها در زمستان کاملا سرد و در تابستان شرجی و مرطوب باشند. اما به طور معمول ویلاهایی که در جنگل قرار دارند فاصله بیشتری از مرکز شهر، زندگی شهرنشینی، باغ ویلاها و ویلاهای ساحلی دارند.

منظره

اگر قصد خرید ویلا برای سپری کردن تعطیلات را دارید نیز باید به منظره روبروی ویلای خود توجه ویژه‌ای کنید. بهترین گزینه برای سپری کردن اوقات فراغت و تفریح ویلاهای جنگلی، ویلا باغ‌ها و ویلاهای ساحلی هستند.

نورگیر بودن ویلا نکته‌ای دیگری است که در این زمینه باید در نظر گرفته شود. در صورتی که زاویه تابش آفتاب به ویلا مناسب باشد و دارای روشنایی مطلوبی باشد بهتر است آن را خریداری نمایید. ویلاهای جنوبی از هر دو طرف نور را دریافت می‌کنند و دارای روشنایی بهتر هستند در صورتی که ویلاهای شمالی نور مستقیم را تنها از سمت جنوب دریافت می‌کنند و به طور معمول نیاز به احداث نورگیر و پاسیو در آن‌ها خواهید داشت. به همین دلیل است که ویلاهای جنوبی به طور معمول قیمت بالاتری دارند.

دسترسی

نحوه رفت و آمد به ویلا قبل از خرید آن بهتر است در نظر گرفته شود. بهتر است ویلایی را خریداری نمایید که به جاده اصلی دسترسی آسان داشته باشد. همچنین قبل از خرید ویلا بهتر است جریان ترافیک را مورد بررسی قرار دهید. بررسی ترافیک قبل از خرید شما را از دردسرهای بیرون آمدن از محله و رفتن به جاده اصلی و رفت و آمدهای طولانی غیرمنطقی نجات خواهد داد. در صورت گیر کردن در ترافیک برای ساعت‌ها به منظور رفتن به ویلا باعث خواهد شد تا خستگی راه به تن شما باقی بماند و دلزده شوید.

دسترسی

مورد دیگر که در مورد دسترسی باید در نظر گرفته شود، دسترسی ویلا به خدمات رفاهی همچون بیمارستان، مراکز تجاری، آتش‌نشانی و یا سازمان‌های دولتی است. در صورتی که به دنبال ویلایی هستید که به این موارد دسترسی نزدیک داشته باشد، قبل از انتخاب ویلا مورد نظر باید این موارد را در نظر بگیرید.

دسترسی راحت به دریا و ساحل مورد دیگری است که هنگام خرید ویلا شمال باید در نظر گرفته شود. در صورتی که ویلای مورد نظر شما در کنار خط ساحلی قرار داشته باشد از فضای به خصوص و امن در کنار ساحل برخوردار خواهد بود.

امکانات

امکانات پایه ویلاهای شمال آب، برق و گاز هستند. در صورتی که ویلا مورد نظر شما به این امکانات دسترسی داشته باشد و آب آن قابل شرب باشد از امتیاز ویژه‌ای برخوردار خواهد بود. ماهیت مشاغل امروزی باعث شده است تا دسترسی به تلفن و اینترنت نیز از اهمیت زیادی برخوردار باشد. از این رو برخی از افراد آن را ملاک انتخاب خود قرار داده و در انتخاب ویلا مورد نظر آنتن دهی آن را در نظر می‌گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =