طراحی داخلی عالی با مبلمان نئوکلاسیک

مبلمان نئوکلاسیک ترکیبی است از تمایلات مدرن با ویژگی های کلاسیک که به دوره رنسانس روم و یونان باستان باز می گردد و یکی از انواع سبک های مبلمان و دکوراسیون داخلی است که در قرن 18 میلادی شکل گرفت و در آن تمایل بسیاری به لوکس و باشکوه بودن مشاهده می شد.

نام دیگر سبک نئوکلاسیک در مبل و دکوراسیون داخلی، آوانگارد می باشد. طرح های نئوکلاسیک همان ریشه های یونانی رومی را به همراه داشت؛ نظیر استفاده از ستونها، حلقه های گل، مبلمان نئوکلاسیک طلاکاری شده، پارچه های گرانبها و… اگرچه این سبک بسیار غنی و با جزئیات بسیار است؛ طرح های نئوکلاسیک لطیف تر و خالص تر نسبت به سبک طراحی پیشین مثل باروک است.

در سبک نئوکلاسیک رنگ پارچه و بدنه مبل بسیار مهم است. اسکلت اصلی مبل مدل نئوکلاسیک از چوب درخت راش می‌باشد و بدون هیچ نگرانی می‌توانید سال‌های سال از آن در دکوراسیون‌تان استفاده کنید. نکته‌ی بعدی راحتی فوق‌العاده این مبل است که به واسطه‌ی کوسن‌های نشیمن و پشتی مبل فراهم شده‌اند.

مبلمان نئوکلاسیک در طراحی داخلی

مبلمان نئوکلاسیک، تلفیقی است از سبک‌های مبلمان مدرن و مبل کلاسیک؛ میباشد. گاهی اوقات خیلی از ما نه سبک مدرن را برای دکوراسیون‌ منزلمان دوست داریم و نه سبک کلاسیک. به دنبال سبکی می گردیم که مابین این دو باشد، یعنی هم بتوانیم از عناصر و طراحی مدرن بهره ببریم و هم موارد های کلاسیک را در نقاطی از دکوراسیون استفاده کنیم.

مبلمان نئوکلاسیک در کشورهای: فرانسه، انگلستان، آمریکا، اسکاندیناوی، آلمان، ایتالیا و روسیه (قبل از اتحاد جماهیر شوروی) از ابتدای قرن هجدهم میلادی به یک سبک بین المللی تبدیل شد. سبک نئوکلاسیک مخصوص کسانی است که دارای روحیه با نشاط بوده و به دنبال دنیایی از رنگ ها در منزل خود می گردند. مبلمان نئوکلاسیک تا حدودی می تواند ترکیبی از مبلمان سبک کلاسیک سنتی باشد با این تفاوت که این سبک در رنگ های گوناگون خود را نشان می دهد، اما رنگ مبلمان کلاسیک معمولاً قهوه ای و کرم می باشد. فرم های ساده در طراحی مدرن در کنار ظرافت های کلاسیک باعث شده این سبک برای فضاهای مختلف مناسب باشد.

چه رنگ‌هایی برای مبلمان نئوکلاسیک استفاده می‌شود؟

چه رنگ‌هایی برای مبلمان نئوکلاسیک استفاده می‌شود؟

سبک های طراحی، اساس شکل گیری نوآوری و خلاقیت در هر پروژه ای هستند و هر کدام بنا به تاریخچه پیدایش و تحولات و شخصیت های تاثیر گذار بر آن، دارای تعاریف خاصی بوده و یک مجموعه واحد از ویژگی ها و عناصر به هم مرتبط را شامل می شوند. لذا این سبک است که منجر به اتخاذ تصمیمات طراحی شده تا طراح با تکیه به ویژگی ها و عناصر شکل دهنده آن، تمایلات و خواسته های کاربر را برآورده کند.

معمولاً رنگ هایی که برای مبلمان نئوکلاسیک به کار می روند در دسته رنگ های خنثی مانند کرم، بژ، طوسی، نسکافه ای و سفید قرار می گیرند. البته سبک نئوکلاسیک دست شما را باز گذاشته و شما می توانید در کنار همان پالت رنگی، رنگ های آبی، سبز و حتی قرمز را نیز به کار ببرید.

البته بهتر است این کار به شکل خیلی محدود به طور مثال برای یک کاناپه تکی، اکسسوری و یا رنگ یک دیوار انجام دهید. اگر چه مبلمان نئوکلاسیک در دسته سبک های سنتی شناخته می‌شود اما در واقع رویکردی مدرن از سبک کلاسیک است. در این سبک شاهد حفظ اصالت طرح های کلاسیک در کنار نوآوری هستیم.  زیبایی پایدار و محصور کننده مبلمان نئوکلاسیک چشم عاشقان طرح های کلاسیک را به خود خیره می کند. شما می توانید با مزین کردن منزل خود به این طرح‌های شگفت انگیز، قصری با شکوه برای خود بسازید.

ویژگی‌های مبلمان نئوکلاسیک

مبلمان نئوکلاسیک باشکوه، انعکاس دهنده فضل و قدرت است. طرح هایی که در آن از برگ های طلا و نقره به همراه نقش های تزئینی منبت ‌کاری شده، بر اساس مجسمه های یونانی و رومی استفاده میشود. برگ های آکانتوس، گلدسته، تاج های گل، شاخه های پیکان و مدالیون ها، همگی از عناصر جدا  نشدنی این سبک می باشند. و در دیزاین و دکوراسیون نئوکلاسیک نقش مهمی دارد . در اینجا برخی از مشخصات سبک مبلمان نئوکلاسیک آورده شده است.

خطوط مستقیم

با دور شدن از کنده کاری های تزئین شده دوره های باروک و روکوکو ، مبلمان نئوکلاسیک سبک ساده تری ارائه می دهند. مبلمان طراحی شده به سبک نئوکلاسیک، از خطوط مستقیم (خطی) استفاده می کنند. در این سبک شکل و فرم هندسی خالص، جایگزین منحنی های حلزونی (مارپیچ) دوره روکوکو می شود.

پارچه‌های ظریف با رنگ‌های خاص

پارچه و روکش های به کار رفته در این سبک بی نظیر، غنی و در عین حال ظریف هستند. و در آنها از رنگ هایی مانند سبز خزه ای، آبی، صورتی، بژ و سفید استفاده می شود.

موتیف‌های یونانی

موتیف ها در دوران باستان برای تزئین معابد و ظروف سفالی استفاده می شد. به نظر می رسد تناقض این طرح که الگوی هندسی ای ساده همراه با پیچ و خم دارد، به خوبی بر روی مبل های شاهانه نئوکلاسیک نقش بسته اند.

ستون‌ها

ستون های داخل طراحی های نئوکلاسیک، از معماری یونان و روم الهام گرفته شده است. ستون های تزئین شده از اصلی‌ترین عناصر و ویژگی های دکوراسیون نئوکلاسیک است.

چوب ماهون یا چوب گردو

در طراحی مبل های سبک نئوکلاسیک، ترجیح به چوب ماهون است. اما چوب گردو نیز می تواند جایگزین مناسبی برای آن باشد.

استفاده از مبلمان نئوکلاسیک در فضای پذیرایی

استفاده از مبلمان نئوکلاسیک در فضای پذیرایی

مبلمانی که برای این سبک استفاده می شود، به اندازه مبلمان کلاسیک پرکار و با جزییات زیاد نیست، برعکس فریم چوبی ظریف و ساده ای دارد که بهتر است از پارچه های تک رنگ و بدون طرح و نقش برای تکمیل آن استفاده شود. اگر تمایل داشتید که از پارچه های طرح دار در دکوراسیون نئوکلاسیک‌تان بهره ببرد، بهتر است آن ها را برای کوسن ها انتخاب نمایید.

متریال و موادی که در ساخت و طراحی یک سبک نئوکلاسیک استفاده میشود، چوب و سنگ میباشد. تمام متریال مبلمان نئوکلاسیک گروه مبل آنلاین از چوب سوپر راش گرجستان می باشد. یکی از نشانه‌هایی که میتوانید چوب راش گرجستان را تشخیص دهید وزن سبک آن است. چوب راش خشک به مرور سبک‌تر می شود و شما از داشتن یک مبل زیبا و سبک لذت کامل را خواهید برد.

برای ایجاد سبک دکوراسیون نئوکلاسیک نیازمند فضای وسیع با سقف بلند و پنجره های بزرگ می‌‎باشد. با استفاده از این سبک طراحی جلوه این ویژگی ها تقویت خواهد شد. با وجود این که سبک نئوکلاسیک در گروه سبک کلاسیک قرار دارد، با این وجود تلفیقی از سبک مدرن نیز در آن به چشم می‌خورد. در این سبک دکوراسیون دیوار ها اغلب با تابلو ها و قالب هایی از اشکال هندسی به همراه تزئینات ساده ای از گل آرایی تزئین می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =