اصول بازسازی دفاتر اداری

یکی از مهمترین و اصلی‌ترین کارهای شرکت‌های بازسازی، بازسازی دفاتر اداری می‌باشد. مدیران امروزه به فضا، محل کار خود و کارمندان اهمیت بیشتری می‌دهند و به یکی از دکوراسیون‌های اداری رسمی و جذاب علاقه نشان می‌دهند. در ادامه با اصول و نکات مهم بازسازی دفاتر اداری بیشتر آشنا خواهیم شد.

مدیران ترجیح می‌دهند دفاتر اداری خود را به یکی از سبک‌های مختلف بازسازی کرده تا بازده کار و روند انجام کار خود را آسان سازند. با بازسازی دفاتر اداری به فضای کاربردی و بهتر دسترسی خواهید داشت و قادر به افزایش بازده کاری خود خواهید بود. از این رو بهتر است از بازسازی دفاتر اداری خود غافل نشوید زیرا یک طراحی و بازسازی اداری مناسب و خوب باعث افزایش روحیه و انگیزه کارکنان برای پرداختن به امور کاری بیشتر می‌شود.

اهمیت و ضرورت بازسازی دفاتر اداری

در صورت قدیمی بودن دفاتر اداری و استفاده از متریال و دستگاه‌های قدیمی در آن نیازهای جدید کارکنان و ارباب‌رجوعان به خوبی رفع نخواهد شد. طراحی دکوراسیون اداری مناسب در فضای اداری برای ارباب‌رجوع، کارمندان و کارکنان یک اداره از اهمیت ویژه برخوردار است. بسیاری از ارباب‌رجوعان امروزه به ظاهر اداره‌ها و شرکت‌ها توجه می‌کنند.

گاهی اوقات ممکن است مردم به دلیل عدم وجود دکوراسیون مناسب در یک شرکت، اداره یا مجموعه از خدمات آن استفاده نکنند. کارکنان یک شرکت نیز به این دلیل که ساعات زیادی را در شرکت‌ها سپری می‌کنند به سبکی خاص برای دفاتر اداری خود نیاز خواهند داشت که با لطف دکوراسیون داخلی شرکت می‌توان نیازهای کارکنان یک شرکت را رفع کرد.

اهمیت و ضرورت بازسازی دفاتر اداری
بسیاری از ارباب‌رجوعان امروزه به ظاهر اداره‌ها و شرکت‌ها توجه می‌کنند.

دلایل بازسازی دفاتر اداری

امروزه اکثر افراد ساعات زیادی را در بیرون از منزل و محیط کاری به فعالیت مشغول هستند. بر اساس این زمان طولانی و با توجه به مبحث زیبایی‌شناسی و افزایش قدرت بهره‌وری و افزایش کارایی افراد طراحی مناسب اماکن و ساختمان‌های اداری از اهمیت ویژه برخوردار هستند. از مهم‌ترین دلایل نیاز به بازسازی دفاتر اداری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش عملکرد کارکنان
 • اهمیت داشتن محیط کاری برای سازمان‌ها
 • تاثیر در روحیه کارکنان، افزایش خلاقیت و بهره‌وری

انواع بازسازی دفاتر اداری

انواع بازسازی دفاتر اداری بر اساس نیاز مجموعه‌ها و شرکت‌ها با در نظر گرفتن امکانات، فضا و نوع ساختمان وجود دارند. انواع بازسازی دفاتر اداری به صورت کلی به دو دسته کلی و جزئی طبقه‌بندی می‌شود.

در بازسازی کلی تمام زیرساخت‌ها و تاسیسات مورد بازسازی قرار خواهند گرفت. در این نوع بازسازی اغلب بنایی، سفت‌کاری و نازک‌کاری انجام می‌گیرد. همچنین نمای ساختمان تغییرات قابل‌توجهی پیدا می‌کند.

در صورتی که هدف بازسازی جزئی دفاتر اداری ایجاد تغییر در دکوراسیون؛ تغییر نوع کف و سقف ساختمان می‌باشد. در بازسازی جزئی می‌توان مبلمان اداری، میز و صندلی‌های اداری را تغییر داد.

چه عواملی بازسازی دفاتر اداری را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟

لازم به ذکر است که قدمت ساختمان در بازسازی دفاتر اداری نقش مهمی را ایفا می‌کند. در صورت قدیمی بودن سازه قبل از آغاز فرآیند بازسازی مقاوم‌سازی سازه ضرورت دارد. اگر قصد دارید ساختمان‌های قدیمی را مورد بازسازی قرار دهید بهتر است ابتدا سیستم برق ساختمان را بازسازی نمایید زیرا سیم‌های ساختمانی با گذشت زمان فرسوده می‌شوند. همواره توصیه می‌شود به منظور پیشگیری از خطرات احتمالی بازسازی سبستم برق ساختمان را جدی بگیرید.

چه عواملی بازسازی دفاتر اداری را تحت تاثیر قرار می‌دهد؟
قدمت ساختمان در بازسازی دفاتر اداری نقش مهمی را ایفا می‌کند

از مهمترین عوامل موثر بر بازسازی دفاتر اداری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سن سازه ساختمان

همانطور که عنوان شد قدمت سازه ساختمان در بازسازی آن نقش مهمی را ایفا می‌کند. در صورت قدیمی بودن سازه قبل از آغاز فرآیند بازسازی مقاوم‌سازی سازه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

سلیقه کارفرما

از دیگر عوامل مهم و موثر بر بازسازی دفاتر اداری می‌توان به خواسته و سلیقه کارفرما اشاره کرد. درخواست کارفرما باید منطقی باشد. با نظر یک کارفرما می‌توان دیوارها و مواردی از این قبیل را جابجا نماید. صاحبان کسب‌وکار ممکن است بخواهند دیواری را بردارند تا به فضای بیشتری دست یابند. از این رو همواره توصیه می‌شود قبل از آغاز بازسازی دفاتر اداری نظر کارفرما را بپرسید.

بودجه کارفرما

از دیگر عوامل موثر بر بازسازی دفاتر اداری می‌توان به میزان بودجه کارفرما اشاره کرد که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. پیمانکار باید در صرف بودجه نهایت دقت را به خرج دهد. هزینه کل بازسازی دفاتر اداری بهتر است قبل از آغاز کار به طور دقیق محاسبه شود. قبل از آغاز بازسازی دفاتر اداری می‌توان هزینه مورد نیاز را با توجه به متریال مورد استفاده پیش‌بینی کرد. از این رو همواره توصیه می‌شود از ابتدا بودجه کارفرما را بدانید و با توجه به آن کار بازسازی را آغاز کنید.

نکات مهم بازسازی دفاتر اداری

در بازسازی دفاتر اداری باید نکات مهم زیر را در نظر گرفت.:

نخستین گام برای بازسازی دفاتر اداری بررسی نیازهای دفتر می‌باشد. گاهی اوقات می‌توان اداره‌ها و دفاتر کار را با صرف کمترین هزینه به بهترین شکل ممکن بازسازی کرد. در برخی موارد نیز وجود شرایط خاص در دفاتر اداری باعث می‌شود به بازسازی دفاتر اداری به صورت اصولی نیاز پیدا کنیم.

همواره توصیه می‌شود بازسازی دفاتر اداری را به افراد باتجربه سپرد زیرا دقت به شرایط اداره، نیاز کارکنان و بررسی تمام جوانب کار تنها توسط افراد متخصص قابل اجراست. گاهی اوقات ممکن است بدون داشتن تخصص قادر به در نظر گرفتن تمام جوانب کار نباشید.

با توجه به نیاز شرکت و مجموعه می‌توان برای بازسازی دفاتر اداری از عناصر مختلف استفاده کرد. پارتیشن‌های شیشه‌ای، میزهای اداری مدرن و کتابخانه‌ها از جمله عناصری هستند که هنگام بازسازی دفاتر اداری باید در نظر گرفته شوند.

برای بازسازی دفاتر اداری باید نیاز کارکنان نیز در نظر گرفته شوند. در صورت نیاز کارکنان به فضای خصوصی بیشتر توصیه می‌شود از پارتیشن استفاده کنید.

نکات مهم بازسازی دفاتر اداری
بازسازی دفاتر اداری را به افراد باتجربه بسپارید

مراحل بازسازی دفاتر اداری

به طور کلی می‌توان گفت بازسازی دفاتر ادارای شامل موارد زیر می‌باشند:

 • تماس با شرکت‌های خدماتی طراحی و مشاوره معماری
 • بازدید کارشناس از فضای مورد نظر برای بازسازی یا تغییر دکوراسیون
 • برآورد هزینه مورد نیاز بازسازی ساختمان یا تغییر دکوراسیون محل کار
 • عقد قرارداد با مشخصه هزینه و زمان اجرا
 • نقشه‌برداری از محل مورد نظر
 • طراحی توسط کارشناسان شرکت‌های طراحی و معماری
 • مورد تایید کارفرما قرار گرفتن
 • آغاز کار بازسازی دفاتر اداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + یک =