با رعایت اصول دکوراسیون داخلی کافی شاپ به بهترین کافه شهر تبدیل شوید؟

اولویت اکثر افرادی که به کافه رفتن علاقه دارند انتخاب کافه منو و کیفیت سفارش‌ها آن می‌باشد؛ اما بدون شک نقش دکوراسیون داخلی کافی شاپ در جذب مشتریان غیرقابل‌انکار است. در حال حاضر بهترین کافی شاپ‌های شهر دارای منو باکیفیت هستند و ملاک برتری و مقایسه آن‌ها با یکدیگر محیط داخلی آن‌ها می‌باشد. از این رو در صورت خوب و جذاب نبودن دکوراسیون داخلی کافی شاپ خود حتی با وجود منوی باکیفیت قادر به جذب مشتری چندانی نخواهید بود.

اصول تبدیل کافی شاپ به بهترین کافه شهر

اهمیت انتخاب تم اصلی برای طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ

برای شروع طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ در وهله نخست باید ایده‌ای کلی برای آن در نظر بگیرید. برای انتخاب ایده کلی برای کافی شاپ به ایجاد تغییرات بزرگ و پرهزینه نیاز نخواهید داشت. برای طراحی دکوراسیون کافی شاپ به سبک راک می‌توان دیوارهای آن را با استفاده از رنگ‌های تیره همچون مشکی و قرمز پوشاند. همچنین امکان نصب تصاویر خواننده‌های راک با چیدمان مناسب روی دیوارهای کافی شاپ برای شما وجود دارد. برای داشتن دکوراسیون راک تمام عیار در کافی شاپ خود می‌توانید یک گیتار تزیینی و قطعات درام را روی دیوار نصب کنید.

امکان ترکیب کافی شاپ و گلخانه نیز برای شما وجود دارد. برای این منظور باید شرایط مورد نیاز رشد مناسب گیاهان انتخابی را فراهم کرد. تنها در این صورت است که می‌توان گل‌ها، گیاهان و درختچه‌های مناسب محیط‌های داخلی را پرورش داد.

اهمیت انتخاب تم اصلی برای طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ
برای شروع طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ در وهله نخست باید ایده‌ای کلی برای آن در نظر بگیرید

نحوه اجرای تزیینات سقف و دیوار در طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ

از انتخاب دکوراسیون ساده، خلوت و مینیمال برای کافی شاپ باید به شدت پرهیز کنید. بدون شک افراد از خیره شدن به در و دیوار خالی کافی شاپ به ویژه در محیط‌هایی همچون کافی شاپ که مکان‌هایی مناسب برای سرگرمی و سپری کردن اوقات فراغت هستند لذت نخواهند برد. تزیینات و اکسسوری‌ها در گذشته تنها به قفسه‌ها و دیوارها اختصاص داشتند در حالی که طرفداران تزیینات سقفی در حال حاضر رو به افزایش است.

یکی از گزینه‌های ایده‌آل برای کافی شاپ‌هایی با فضای تاریک لوله‌ها و میله‌هایی هستند که با چیدمان هندسی خاص کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. در صورت انتخاب دکوراسیون ملایم و رنگ‌های روشن برای کافی‌ شاپ توصیه می‌شود از سقف‌های کاذب، کاغذهای دیواری و تزیینات چوبی استفاده نمایید.

از مهمترین جاذبه های گردشگری موجود در کافی شاپ های مختلف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آویزهای سقفی
 • تابلوها
 • نقاشی‌های دیواری
 • قفسه‌های پر از گلدان و کاردستی
 • کتابخانه‌های کوچک

صاحبان کافی شاپ‌ها باید این نکته را به خاطر داشته باشند که افراد در فضاهایی با سقف و دیوارهای دارای تزیینات مناسب و جذاب به جستجو و کنجکاوی بیشتر تمایل نشان می‌دهند. استفاده از تزیینات مناسب باعث می شود تا مشتریان از دکوراسیون زیبای شما عکس بگیرند و آن را در فضای مجازی به اشتراک بگذارند. به اشتراک‌گذاری تصاویر از دکوراسیون کافی شاپ شما به نوعی تبلیغات محسوب می‌شود.

نورپردازی و رنگ آمیزی دکوراسیون داخلی کافی شاپ باید چگونه باشد؟

یکی از نکات مهم و اصلی که در طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ باید رعایت گردد وجود نور و رنگ مناسب در فضای آن می‌باشد. رنگ آمیزی و نورپردازی کافی شاپ شما باید با توجه به نوع کاربری آن انتخاب گردد. در صورت انتخاب تم کافه گالری برای دکوراسیون داخلی کافی شاپ خود باید از رنگ‌های شاد و نور زیاد استفاده نمایید. استفاده از این رنگ‌ها باعث می‌شود تا شادابی و حالت هنری کافی شاپ شما چندین برابر شود.

این امر امکان تماشای آثار هنری را برای شما فراهم خواهد آورد. به منظور طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ همچنین می‌توان از لامپ‌های سقفی آویزان و آباژورهای رنگی استفاده کرد. آباژورهایی با طرح‌های هندسی برای این منظور گزینه مناسبی محسوب می‌شوند.

اما در صورت انتخاب سبک راک برای طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ نورپردازی‌های مخفی موجود در زیر کانترها و میزها گزینه‌های مناسبی محسوب می‌شوند. برای این منظور رنگ‌های تیره بهترین انتخاب می‌باشند. برای انتخاب سبک دکوراسیون داخلی کافی شاپ خود باید به قشر و نوع سلیقه مشتریان خود توجه کنید. به منظور جذب مشتریان بیشتر همواره توصیه می‌شود طبق خواسته و سلیقه آن‌ها اقدام نمایید.

نورپردازی و رنگ آمیزی دکوراسیون داخلی کافی شاپ باید چگونه باشد؟
رنگ آمیزی و نورپردازی کافی شاپ شما باید با توجه به نوع کاربری آن انتخاب گردد

چه نوع مبلمانی برای طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ گزینه مناسبی هستند؟

برخی از افراد هنگام انتخاب میز، صندلی و مبلمان تنها به‌ ظاهر آن‌ها توجه می‌کنند که کاری بس اشتباه است. در هنگام انتخاب مبلمان برای دکوراسیون داخلی کافی شاپ باید تناسب زیبایی و هماهنگی آن‌ها با محیط و دکوراسیون انتخابی را در نظر بگیرید. به خاطر داشته باشید که هنگام خرید مبلمان باید راحتی آن را در اولویت قرار دهید. از اشتباهات رایج در انتخاب مبلمان برای کافی شاپ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صندلی‌هایی بدون پشتی
 • میزهای بیش از حد کوتاه یا بیش از حد بلند
 • میزهایی با صفحات کوچک که قرارگیری سفارش روی آن دشوار باشد.

هنگام انتخاب مبلمان برای کافی شاپ باید به تناسب سایز آن‌ها با محیط توجه کرد.

منوی کافی شاپ روی دیوار

از مهمترین مواردی که افراد هنگام طراحی دکوراسیون داخلی کافی شاپ باید مورد توجه قرار دهند منوی آن می‌باشد. برای نمایش منوی کافی شاپ در یک کافه روش‌های مختلف بسیار زیادی وجود دارد که رایج‌ترین آن‌ها استفاده از صفحات یا دفاتر شامل تمام نوشیدنی‌ها و دسرها همراه با قیمت و دیگر اطلاعات می‌باشد. برخی از کافه‌داران خلاق منوی خود را به روش‌های جذاب به مشتریان نمایش می‌دهند. این کافه‌داران برای نمایش منوی خود از موارد زیر استفاده می‌کنند:

به خاطر داشته باشید که برای جلب نظر مشتری باید از روش‌های خلاقانه به منظور نمایش منوی کافه استفاده کرد.

منوی کافی شاپ روی دیوار

ایجاد فضای دنج و صمیمی در کافی شاپ

هدف اکثر افراد از مراجعه به کافی شاپ‌ها سپری کردن اوقات فراغت و بیکاری می‌باشد. از این رو بزرگترین دستاوردی که یک مدیر کافی شاپ قادر به دستیابی به آن می‌باشد ایجاد فضای دنج و شیک در نهایت آرامش می باشد. حال که به اهمیت وجود فضای دنج و گرم در کافه پی بردیم باید به دنبال پاسخ مناسب برای این سوال باشیم که چگونه می‌توان فضایی دنج و صمیمی در کافی شاپ ایجاد کرد؟

به منظور ایجاد فضای دنج و صمیمی در کافی شاپ ابتدا باید یک پلان و نقشه مناسب طراحی نمایید. با طراحی یک پلان گوشه‌های دنج و جذاب کافی شاپ را پیدا خواهید کرد و بهترین گوشه دنج کافه را می‌توان به این روش پیدا کرد. از تزییناتی که این فضا را جذاب می‌سازد استفاده نمایید. در صورت استفاده از تابلوهای هنری و اکسسوری‌های زیر می‌توان به نقطه ایده‌آل و محبوب در کافی شاپ دست یافت.

 • تندیس
 • شمع
 • کتاب

بهتر است در کنار این اکسسوری‌ها از رنگ‌های گرم و دلنشین استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − شش =