شیک‌ترین رنگ دکوراسیون سال ۲۰۲۳

هیچ چیز مانند رنگ‌ها قدرت تغییر دکوراسیون منزل را ندارند. شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون منزل خود، نورپردازی اتاق یا دیگر حالت‌ها، یک رنگ را برای دکوراسیون خانه خود انتخاب کنید. اگر نمی‌دانید که برای دکوراسیون منزل خود باید چه رنگ‌هایی را انتخاب کنید، ما در این مقاله به طور کامل درمورد رنگ دکوراسیون سال 2023 توضیح داده‌ایم. برخی از بهترین متخصصان طراحی داخلی در انتخاب این رنگ‌ها دخالت داشته‌اند و هر کسی می‌تواند از این رنگ‌ها در دکوراسیون و رنگ سال مبلمان منزل خود استفاده کند.

رنگ دکوراسیون 2023

بعد از گذراندن دو سال انزوا و دوری از هیجان به خاطر کووید 19 رنگ‌هایی که شرکت‌های مختلف معرفی کرده‌اند به نحوی با طبیعت و بروز هیجانات و تکاپو همراه است. رنگ‌هایی که به اهمیت آرامش و قدردانی از زندگی همراه است و پاکی طبیعت را یادآوری می‌کند. مشتقات قرمز و رنگ‌های خاک در اغلب پالت‌های رنگ دکوراسیون 2023 به چشم می‌خورد و سبز نیز در تن‌های مختلف جایگاه ویژه‌ای دارد.

از مد گرفته تا طراحی گرافیک و حتی فناوری. امسال شاهد تناژهای رنگی غنی‌تری نسبت به ترندهای رنگی سال گذشته هستیم؛ رنگ‌هایی که باز هم از طبیعت الهام گرفته شده‌اند. رنگ‌های طبیعی و گرم که در خانه‌های خود استفاده می‌کنیم به شدت شخصیت و سبک ما را نشان می‌دهند. در حالی که برخی از افراد به سمت رنگ‌های کلاسیک و جاودانه گرایش پیدا می‌کنند، برخی دیگر می‌خواهند با افزودن رنگ‌های پر جنب و جوش به خانه‌های خود کمی جسورتر عمل کرده و از هیجانات آن بهره ببرند.

رنگ دکوراسیون 2023
امسال شاهد تناژهای رنگی غنی‌تری نسبت به ترندهای رنگی سال گذشته هستیم

رنگ دکوراسیون 2023 از نگاه کمپانی پنتون

موسسه پنتون رنگ ارغوانی تیره را به عنوان رنگ سال 2023 معرفی کرده است. این رنگ در واقع یک قرمز تیره است که با بنفش ترکیب شده و کاملا پر جنب و جوش بوده و هیجان خوبی را به محیط تزریق می‌کند. ارغوانی تیره شجاعت و نترس بودن را یادآور بوده و در پی نگاهی جدید و تغییری خوش بینانه است. یک قرمز آتشین و کاملا محرک که روح را سرزنده کرده و نوید بخش آینده‌ای روشن برای دنیاست. این رنگ در دکوراسیون منزل می‌تواند بر روی دیوارها نشسته و در کنار جزئیاتی به رنگ‌های سبز و یا مشتقات خاک و چوب غوغا کند.

مدیر اجرایی مؤسسه پنتون گفت: ما این رنگ را برای دکوراسیون 2023 و دنیای مد انتخاب کردیم، زیرا احساس می‌کنیم که یک سایه غیر متعارف برای یک زمان غیر متعارف است. چیزی که می‌تواند چشم‌انداز جدیدی را به ما ارائه دهد و قدرت را به روشی قاطعانه و نه تهاجمی منتقل می‌کند؛ رنگی با نشاط که سیگنال جدیدی از قدرت را نشان می‌دهد، چیزی که همه ما برای آینده‌ای خوشبینانه‌تر به آن نیاز داریم.

پالت رنگی کمپانی دولوکس برای سال 2023

این شرکت یک رنگ زرد طبیعی را به عنوان رنگ سال 2023 دنیای دکوراسیون معرفی کرده است. مهم‌تر از همه اینکه، پالت رنگ‌هایی را که با این زرد ترکیب می‌شود یادآور احساس آزادی در طبیعت می‌باشد. این رنگ در محیطی قرار گیرد مثل این می‌ماند که جادوی طبیعت شما را احاطه کرده باشد. رنگ زرد کمک می‌کند تا فضای داخل منزل شما بازتر و روشن‌تر شود.

شرکت رنگ دولوکس سه پالت رنگ پر از رنگ‌های زیبا را انتخاب کرده است که خانه شما را به یک پناهگاه تبدیل می‌کند. سه پالت الهام گرفته شده از ارتباط با طبیعت، میل به تعادل و آرامش و احیای روحیه با شادی و بازی تشکیل شده است. 9 رنگ جدید در این پالت رنگ وجود دارد که شامل رنگ‌های خنثی گرم‌کننده مدرن، سبزهای سرد، آبی کلاسیک و قرمزهای زیبا و قدرتمند می‌شود. این مجموعه به سه پالت رنگ تقسیم شده است که انتخاب ترکیب های رنگی خوب را که فضایی شیک و سایه هایی که یکدیگر را غنی می‌کنند را به راحتی انتخاب می‌کنند.

پالت رنگی کمپانی دولوکس برای سال 2023
رنگ زرد کمک می‌کند تا فضای داخل منزل شما بازتر و روشن‌تر شود.

درباره رنگ قرمز پرشین:

رنگی که به عنوان ترند سال ۲۰۲۳ توسط شرکت پنتون انتخاب شد؛ ویوا مجنتا، قرمز پرشین یا قرمز آتشین مایل به زرشکی به رنگ گل رز است. کد این رنگ PANTONE 18-1750 می‌باشد و سبب تقویت قدرت درونی انسان خواهد شد. برای داشتن این رنگ در فوتوشاپ می‌تواند کد را در قسمت رنگ‌ها جستوجو کرده و برای طراحی‌های خود استفاده کنید.

در روانشناسی هر رنگ نماد و مظهر یک چیز است پس روحیه انسان را بسیار تحت تاثیر قرار می‌دهد. وبسایت رسمی پنتون نماد رنگ ویوا مجنتا را شجاعت و سرزندگی برای ایجاد آینده‌ای مثبت و ایجاد اشتیاق به زندگی عنوان می‌کند. این رنگ داستانی جدید در زندگی خلق می‌کند، همچنین از آنجایی که از خانواده قرمز است ریشه در طبیعت دارد و نشاط و سرزندگی را منتشر خواهد کرد. در طیف حاصل شده از این رنگ سیگنال‌هایی از قدرت حس می‌شوند.

به طورکلی ویوا مجنتا در ایران به سرخابی معروف می‌باشد که از ترکیب دو رنگ گرم قرمز و سرد آبی تشکیل می‌شود. این رنگ به طور قطع در صنعت مد، پوشاک و معماری تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. ویوا مجنتا با الهام از رنگ سرخ سواحل خلیج فارس انتخاب شده است که حس خوش بینی و شادی را تقویت خواهد کرد. این مورد دقیقا همان چیزی است که همه مردم دنیای امروزی به آن نیاز دارند.

درباره ویوا مجنتا:

در حقیقت ویوا مجنتا یا قرمز پرشین رنگی بین آبی و قرمز یا اصطلاحا سرخابی است که طول موج ندارد و از ترکیب دو رنگ اصلی به وجود می‌آید که نه ارگانیک است و نه مصنوعی. با معرفی این رنگ به عنوان ترند امسال می‌توان آن را در طیف قرمز و سرخابی قرار داد که با کمی دقت مقداری بنفش هم می‌توان در آن مشاهده کرد، به همین دلیل جزء خاص‌ترین رنگ‌ها شناخته می‌شود.

ویوا مجنتا
ویوا مجنتا یا قرمز پرشین رنگی بین آبی و قرمز یا اصطلاحا سرخابی است

رنگ قرمز پرشین در دکوراسیون داخلی:

استفاده از قرمز پرشین یا سرخابی در اتاق پذیرایی:

پیش از اینکه از این رنگ به عنوان ترند سال استفاده شود، کم لطفی زیادی به آن می‌شد. دکوراسیون با قرمز پرشین بسیار شیک و خاص خواهد بود. پذیرایی خانه‌تان را مدنظر داشته باشید و تغییراتی که می‌توانید با این رنگ ایجاد کنید را تصور کنید. در ادامه به نمونه‌های استفاده از قرمز پرشین در اتاق پذیرایی اشاره شده است:

شما می‌توانید از یک کاناپه به رنگ سال استفاده کنید به طوری که بقیه وسایل با رنگی خنثی انتخاب شده باشند، رنگ‌هایی مانند سرمه‌ای، طوسی، آبی روشن در کنار سرخابی بسیار زیبا می‌شوند، البته باید توجه کرد که رنگ‌های خنثی نباید طرح‌های شلوغ و رنگارنگ داشته باشند. پذیرایی اولین مکانی است که بعد از یک روز شلوغ می‌تواند آرامش را به شما هدیه دهد پس از طراحی‌های ساده استفاده کنید تا آرامش بیشتری داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =