برای طراحی دکوراسیون خانه های اجاره ای چکار کنیم؟

قطعا اجاره‌نشین‌ها نیز دوست دارند خانه اجاره‌ای خود را با سلیقه خود، همسر و اعضای خانواده تزئین کنند. به هر حال اینکه ما خانه‌ای از آن خود نداشته باشیم نمی‌تواند دلیلی بر آن باشد که در طراحی داخلی براساس سلایق خود عمل نکنیم. ما در این مطلب تصمیم گرفته‌ایم راهکار‌هایی برای طراحی دکوراسیون خانه های اجاره ای را برای شما عزیزان شرح دهیم. البته قبل از هر چیز لازم است این نکته را متذکر شویم که برای اجرای هر نوع تغییر در داخل خانه اجاره‌ای باید قبل از آن با صاحب خانه هماهنگ باشید.

راهکار‌هایی برای طراحی دکوراسیون خانه های اجاره ای

قطعاً برای ایجاد تغییر در خانه‌های اجاره‌ای با محدودیت بسیار زیادی روبرو خواهید بود چرا که مالکان در عمده موارد اجازه نمی‌دهند شما تغییرات چشمگیری همانند ایجاد کمد‌های دیواری، تغییر در پوشش دیوار‌ها و کف ساختمان و مواردی از این قبیل را اجرا کنید. اما ایجاد برخی از تغییرات جزئی و به ظاهر کوچک، باعث می‌شود که دکوراسیون داخلی شما تفاوت چشمگیری نسبت به قبل داشته و از آن لذت ببرید. بنابراین این راهکار‌ها را جهت طراحی دکوراسیون خانه های اجاره ای را به خاطر بسپارید.

راهکار‌هایی برای طراحی دکوراسیون خانه ‌های اجاره ‌ای

– اگر صاحبخانه اجازه می‌دهد رنگ دیوار‌ها را عوض کنید

شاید شما وارد یک خانه اجاره‌ای شده‌اید که دیوار‌های آن از گچ بوده و بسیار کدر و کثیف شده‌اند. از صاحب خانه اجازه بگیرید تا در صورتی که موافقت کرد رنگ آن را متناسب با سلیقه خود و اعضای خانواده تغییر دهید. حتی شما می‌توانید از کاغذ دیواری هم استفاده کنید. بستگی به سلیقه و البته هزینه‌ای که شما در نظر گرفته‌اید، نوع پوشش متفاوت خواهد بود.

– از گل و گیاه در داخل خانه استفاده کنیم

قطعاً وارد کردن گل و گیاه هیچ موردی برای مستأجران ندارد. اما اینکه شما چگونه این گل و گیاه را به کار ببرید مهم است. برای مثال اگر خانه‌ای اجاره کرده‌اید که یک سالن بزرگ دارد و شما دوست دارید بخشی از آن را به ناهارخوری اختصاص دهید، می‌توانید پارتیشن‌های سبز را استفاده کنید. این پارتیشن‌ها با استفاده از گلدان‌های طبیعی طراحی می‌شوند. در این صورت هم در داخل خانه گیاهان طبیعی را وارد کرده‌اید و هم با این کار توانسته‌اید یک فضا را به دو قسمت تقسیم کنید. در این صورت تفاوت بسیار فاحشی در دکوراسیون داخلی ایجاد خواهد شد.

– بحث روشنایی خانه نیز بسیار مهم است

شاید شما در خانه از نور طبیعی بی‌بهره هستید و زمانی که لامپ‌های خانه را روشن می‌کنید متوجه می‌شوید که این سیستم روشنایی نمی‌تواند میزان نور فضا را به خصوص در هنگام شب زیاد کند و یا اینکه ممکن است صاحبخانه از لامپ‌هایی با رنگ تند همانند ارغوانی و آبی برای قسمت پذیرایی استفاده کرده باشد. شما می‌توانید رنگ نور لامپ‌ها را عوض کنید. قطعاً زمانی که تصمیم بگیرید خانه خود را جابجا کنید می‌توانید این لامپ‌ها را نیز با خود ببرید. بنابراین این موضوع چیزی نیست که در کنترل صاحب خانه باشد. شما می‌توانید با آویزان کردن لوستر، روشنایی فضای خانه را بیشتر کنید.

– آویزان کردن پرده در قسمت پذیرایی و اتاق خواب، بخش مهمی از دکوراسیون را تشکیل می‌دهد

اگر در سالن پذیرایی شما پنجره مشرف به بیرون وجود دارد و یا اینکه یک تراس بزرگ در نظر گرفته شده است، می‌توانید با نوع پرده انتخابی، طراحی داخلی خانه را بسیار شکیل‌تر و زیباتر کنید. انتخاب پرده نیز کاملاً تحت کنترل شماست چون زمانی که جابجا می‌شوید پرده‌ها به شما بازگردانده می‌شود. بنابراین در انتخاب پرده از خساست به خرج ندهید چون در نهایت از آن شما خواهد بود. از طرف دیگر شما در هر خانه‌ای که بروید قطعاً همین پرده‌ها برای شما کارایی دارد و اگر مساحت پنجره‌ها زیادتر باشد، می‌توانید نوع پرده را نیز عوض کرده و یا اینکه از پرده‌ها در قسمت‌های دیگر خانه استفاده کنید.

آویزان کردن پرده در قسمت پذیرایی و اتاق خواب، بخش مهمی از دکوراسیون را تشکیل می‌دهد

– استفاده از وسایل دکوراتیو را فراموش نکنید

این کار باعث زیباتر شدن قسمت پذیرایی خانه خواهد شد. وجود وسایل دکوراتیو بسیار زیبا که با نوع چیدمان خانه هارمونی داشته باشد نیز تأثیر بسیار زیادی بر روی جذابیت خانه می‌گذارد. اما در نهایت فراموش نکنید که نباید فضای پذیرایی و به طور کلی فضای خانه، شلوغ و بهم ریخته باشد چون در این صورت میزان آرامش فضا را به شدت کاهش می‌دهد.

– نوع مبلمان خود را عوض کنید

قطعاً مستاجران باید برای انتخاب مبلمان کمی دقت بیشتری به خرج دهند چون زمانی که از یک خانه به خانه دیگر می‌روند ممکن است مساحت سالن پذیرایی به اندازه کافی بزرگ نبوده و یا اینکه امکان همین چیدمان در یک خانه دیگر وجود نداشته باشد. برخی از مستأجران از مبلمان ال استفاده می‌کنند. این موضوع را در نظر بگیرید که شاید سال آینده به خانه‌ای بروید که امکان چیدمان مبل به صورت ال برای شما وجود نداشته باشد. پس برای خرید مبلمان این موضوع را در نظر بگیرید. از طرف دیگر رنگ مبلمان و همچنین مدل آن نیز بر زیبایی دکوراسیون تأثیر بسیار زیادی می‌گذارد. بنابراین به سراغ طرح‌های بسیار شیک، مدرن و زیبا بروید.

– از قاب و یا وسایل دکوراتیو بر روی دیوار استفاده کنید

در صورتی که صاحبخانه به شما اجازه می‌دهد از قاب و یا وسایل دکوراتیو بر روی دیوار استفاده کنید، از این فرصت بهترین بهره را ببرید. قاب‌هایی همانند تابلو‌های نقاشی، تابلو فرش و آینه‌های دکوراتیو بهترین انتخاب برای طراحی پذیرایی به حساب می‌آیند.

از قاب و یا وسایل دکوراتیو بر روی دیوار استفاده کنید

– با پهن کردن چند فرش کوچک می‌توانید فضای خانه را بسیار متفاوت کنید

حتی اگر کف خانه اجاره‌ای پارکت است ولی با پهن کردن چند فرش کوچک می‌توانید فضای خانه را بسیار متفاوت کنید. فرش‌های دستباف و ماشینی با طرح‌های بسیار زیبای در بازار وجود دارند و شما براساس مساحت خانه خود می‌توانید یک فرش زیبا تنها برای قسمت میانی پذیرایی خریداری کنید. نقش‌های فرش تأثیر چشمگیری بر روی طراحی داخلی می‌گذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − شانزده =