ویلا تریبلکس چیست؟

به ویلاهایی که سه طبقه مجزا دارند و این طبقات توسط پله‌های مارپیچ بلند به هم متصل شده‌اند را ویلا تریبلکس می‌گویند.

اگر نمی‌دانید تریبلکس چیست؟ و چه ویژگی‌هایی دارد حتما در ادامه این مقاله از سایت مهرازطراحان همراه ما باشید.

هر کسی که قصد ساخت ویلا دارد علاوه بر محوطه سازی باغ به طراحی ویلا توجه ویژه‌ای می‌کند و اکثرا اولین سبک مدنظر خود را تریبلکس انتخاب می‌کند ویلاها سبک‌های خاصی دارند که این سبک‌ها بر اساس ظاهر و طراحی ویلا نامگذاری شده‌اند.

امروزه در اکثر مناطق ویلایی، ویلا تریبلکس دیده می‌شود این سبک در عصر جدید بسیار پرتقاضا است چرا که از زیباترین سبک‌هاست که مورد پسند همه افراد است.

انواع طراحی ویلا

۱. ویلا فلت

۲. ویلا نیم پیلوت

۳. ویلا دوبلکس

۴. ویلا نیمه دوبلکس

۵. ویلا تریبلکس

انواع طراحی ویلا
ویلا تریبلکس

تریبلکس (خانه تریبلکس چیست)

در حال حاضر در تمام کشورهای دنیا ویلا تریبلکس در رده ویلاهای فوق مدرن و لوکس قرار دارند، به این دلیل که سازنده هزینه بالایی برای ساخت آن در نظر گرفته است.

اکثرا ویلا تریبلکس در منطقه‌ایی فوق العاده زیبا و همینطور چشم اندازی دلپذیر دارند. طراحی اینگونه ساختمان مورد پسند هر قشری است. وجود فضای باز و امکانات رفاهی بسیار زیاد در این نوع طراحی موجب علاقه بسیاری از خریداران به خرید ویلا تریبلکس شده است.

اکثر این نوع از ساختمان‌ها دارای محل‌هایی مانند سالن ورزش می‌باشند. همچنین مجزا بودن طبقات از یکدیگر موجب شده است که افراد و ساکنین ساختمان آرامش بیشتر داشته باشند.

تریبلکس به چه معناست؟

حال شاید برای شما سوال پیش بیاد که اصلا ویلا تریبلکس چیست؟ همانطور که از اسم این ویلا پیداست این ویلاها به گونه‌ایی طراحی شده‌اند که در یک واحد ساختمان ، سه طبقه مجزا وجود داشته باشند و این طبقات از طریق راه پله در میانه و یا گوشه هر طبقه به یکدیگر متصل شده‌اند.

برخی از افراد تریبلکس را ساختمانی می‌دانند که در آن سه خانواده زندگی می‌کنند. اما تعریف واقعی و کلی تریبلکس این است که دارای سه طبقه مجزا بوده و هر یک از این طبقات دارای بخش‌هایی از خانه می‌باشند که راحتی را برای ساکنین ایجاد می‌کند.

طراحی داخلی ویلای تریبلکس

ویلاهای دوبلکس و تریبلکس از جذاب‌ترین عمارت های ویلایی به حساب می‌آیند و در صورتی که طراحی داخلی ویلای تریبلکس نیز به درستی صورت گرفته و تمام جزئیات و خلاقیت در خصوص آن‌ها به کار گرفته شود، می‌توان جلوه درونی و داخلی ویلا را نیز به اندازه جلوه بیرونی آن، ممتاز ساخته و بهترین بهره برداری از چنین عمارتی داشت.
از این روی اهمیت زیادی دارد که برای طراحی داخلی ویلای تریبلکس، از تیم‌های حرفه‌ای کمک گرفته و به بهترین شکل چنین ساختاری را پیاده سازی کرد.

طراحی داخلی ویلای تریبلکس؛ تجهیزات و دکوراسیون

برای آن که طراحی داخلی یک ویلای تریبلکس به درستی انجام شده و بهترین بهره برداری از فضای موجود به عمل آید، لازم است که حتما در این ساختار طراحی ویلا، به جز در نظر گرفتن فاکتورهای زیبایی و زیباشناختی، به ایجاد حس آرامش نیز به صورت مستقل پرداخته شود. در واقع نخستین چیزی که در تمام محوطه‌های داخلی نیاز خواهیم داشت، ایجاد آرامش و تامین نیازهای جسمی و روحی افرادی است که می‌خواهند در چنین عمارتی سکونت داشته باشند.

برای آن که طراحی داخلی به بهترین شکل پیاده سازی شود، استفاده از سقف‌های کاذب در بخش‌های مختلف ساختمان چون آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام، تی وی روم و حتی اتاق خواب‌ها، کارایی خواهد داشت. نکته مهم این است که به خوبی برای هر یک از این محوطه‌ها، به دنبال سقف کاذب مرتبط با آن که به لحاظ ظاهری و طرح نیز سازگاری کامل با محوطه مورد نظر داشته باشد، بوده و بهترین انتخاب را در این زمینه شکل دهید.

با در اختیار داشتن متراژ مناسبی در فضای داخلی ویلا، توصیه می‌شود که بخش‌های مختلف آن را با تم‌ها و رنگ پردازی‌های متفاوت و متمایز، دکور کرده و از یک دست پیاده سازی کردن طراحی داخلی، پرهیز کنید. به این شکل شما به هر بخشی از ویلا، هویت مجزایی بخشیده و حس تنوع طلبی نیز به خوبی در چنین فضایی تامین خواهد شد.

طراحی داخلی ویلای تریبلکس؛ تجهیزات و دکوراسیون
نخستین چیزی که در تمام محوطه‌های داخلی نیاز خواهیم داشت، ایجاد آرامش و تامین نیازهای جسمی و روحی است

اضافه کردن فضاهای تفریحی به ویلای تریبلکس

با اضافه کردن فضاهایی چون سینما، استخر، نشیمن خصوصی، تی وی روم، اتاق مطالعه و … به یک ویلای تریبلکس، می توانید سطح کاربری آن را بهبود بخشیده و در نهایت جذابیت بیشتری به این فضا ببخشید. لازم است که پیش از تصمیم به ایجاد چنین فضاهای تفریحی، با در نظر گرفتن فضای موجود در ویلا، مشخص شود که پتانسیل برای کدام یک از این فضاها وجود داشته و می‌توان کدام یک از آن‌ها را به محوطه اضافه کرد.

در بخشی از شرایط امکان اضافه کردن سینما به ویلای تریبلکس نیست و باید به جای آن، به تی وی روم قناعت کنید. همین طور در برخی از عمارت‌ها به دلیل محدود بودن مساحت زیربنا، نمی‌توان استخر بزرگی در ساختمان ویلا ایجاد کرد و شاید لازم باشد که استخر را به محوطه بیرونی و فضای باز، منتقل کرد.

نقش نورپردازی در طراحی داخلی ویلاهای تریبلکس

یکی از عناصری که هرگز نمی‌توان نقش آن را در طراحی داخلی هر عمارتی از جمله ویلاها نادیده گرفت، نقش نورپردازی است. باید گفت در زمان طراحی عمارت ویلا، باید دریافت نور طبیعی از سوی طراحی به درستی مورد بررسی قرار گرفته و ساختمان به شکلی طراحی و ساخته شده باشد که بیشتری دریافت نور خورشید را در ساعات روز داشته باشد.

در فاز بعدی طراحی نورپردازی داخلی حائز اهمیت بوده و باید هر محوطه بسته به شرایط و موقعیت آن، تحت نورپردازی حرفه‌ای قرار بگیرد. در نهایت این نورپردازی است که هر آن چیزی که در ویلا به زیبایی به نمایش درآمده است را برجسته می‌سازد.

نقش نورپردازی در طراحی داخلی ویلاهای تریبلکس
ساختمان به شکلی طراحی و ساخته شده باشد که بیشتری دریافت نور خورشید را در ساعات روز داشته باشد.

هزینه طراحی داخلی ویلای تریبلکس

بسته به این که چه سبکی از طراحی داخلی را انتخاب کرده باشید، هزینه آن تا حدودی متفاوت خواهد بود. همان طور که انتظار می‌رود، سبک‌های طراحی معمولی، غالبا با هزینه کمتری همراه بوده و در صورتی که به دنبال سبک‌های خاص و حرفه‌ای باشید، باید بودجه بیشتری نیز برای آن در نظر بگیرید.

از جمله دیگر عوامل تاثیرگذار در هزینه ساخت و طراحی داخلی ویلا تریبلکس عبارتند از:

۱.نوع متریال

۲.مساحت زیر بنا ویلا

۳.سبک طراحی ویلا

۴.امکانات (استخر، اتاق مطالعه، اتاق بازی، اتاق ورزش، اتاق نمک، اتاق بیلیارد و …)

۵.موقعیت جغرافیایی پروژه

و …

3 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 2 =