نکات مهمی که در رعایت ایمنی منزل جدید نباید فراموش کرد!

رعایت ایمنی منزل جدید از مهم‌ترین موضوعاتی است که متاسفانه اغلب مردم به آن توجه نمی‌کنند.به جرات می‌توان گفت یکی از اتفاقات بسیار خوشایند برای همه افراد، رفتن به یک منزل جدید، بسیار زیبا و در موقعیت دلخواه است به خصوص برای کسانی که سال‌هاست مستاجر بوده و اکنون می‌توانند در ملک شخصی خود زندگی کنند.

بار‌ها این اتفاق برای مردم رخ داده است که در اثر عدم توجه به نکات ایمنی منزل جدید دچار مشکلاتی همانند سوختگی وسایل برقی و یا حتی سرقت شده‌اند. اهمیت این موضوع باعث شد که ما مقاله‌ای مرتبط با این موضوع نگارش کرده و نکات بسیار مهم برای رعایت ایمنی خانه جدید را برای شما عزیزان ارائه نماییم.

چند نکته مهم در رعایت ایمنی منزل جدید

درست است که خانه‌های جدید براساس اصول معماری مدرن و کاملاً استاندارد ساخته می‌شوند اما به هر حال ممکن است عیب‌ها و نقص‌هایی در داخل آن‌ها وجود داشته باشد که به صورت خواسته و ناخواسته از دید پیمانکار دور مانده‌اند. بنابراین این شما هستید که در آخر باید ایمنی منزل جدید را کنترل نمایید. برای این منظور چند نکته بسیار مهم را در نظر بگیرید:

– تعویض قفل درب‌ها

 تعویض قفل درب‌ها

اگر خانه‌ای که خریده‌اید که از قبل ساخته شده است شما در اولین قدم باید قفل تمامی درب‌ها را عوض کنید. در واقع این مهمترین نکته ایمنی منزل جدید به حساب می‌آید. اما اگر این خانه توسط خود شما ساخته شده است، بنابراین در مرحله آخر قفل‌ها را بر روی درب‌ها نصب کنید تا مطمئن شوید که تنها خود شما کلید قفل‌ها را در اختیار دارید. فراموش نکنید که درب‌های ورودی ساختمان باید کاملاً ضد سرقت باشند. بنابراین در زمان تعویض قفل حتماً به این موضوع توجه داشته باشید.

– بررسی سیستم برق کشی ساختمان

برخی از افراد در زمان اسباب‌کشی به منزل جدید دچار مشکلاتی همانند سوختگی وسایل برقی و یا حتی آتش‌سوزی می‌شوند. این اتفاق به دلیل نقص در سیستم برق‌کشی ساختمان رخ می‌دهد. بنابراین اگر خانه جدیدی می‌سازید از همان ابتدا از یک برقکار حرفه‌ای بخواهید که سیستم برق‌کشی را برای شما راه‌اندازی کند. اگر این ساختمان از قبل ساخته شده است باید یک برقکار حرفه‌ای را به خانه بیاورید تا تمامی سیم‌ها به را کاملاً کنترل شده و در صورتی که مشکلی در آن وجود دارد، اقدامات لازم جهت تعمیر انجام گیرد.

یکی از مهمترین مواردی که در کنترل کردن سیستم برق‌کشی ساختمان باید به آن توجه کرد، ردیاب‌ها و سنسور‌هایی هست که در ساختمان نصب شده‌اند. برخی از این سنسور‌ها در زمان آتش‌سوزی به خاموش شدن آتش کمک می‌کنند. مطمئن شوید که سنسور‌ها سالم بوده و در وقت ضرور، فعال می‌شوند.

– بررسی سیستم لوله کشی ساختمان

 بررسی سیستم لوله کشی ساختمان

برای افرادی که در حال ساخت و ساز یک منزل جدید هستند، توصیه می‌کنیم نسبت به لوله‌کشی ساختمان بی‌تفاوت نباشند. مهمترین مرحله همین قسمت است زیرا این لوله‌ها در زیر کار قرار می‌گیرند و اگر دچار مشکلی شوند، نشت آب و فاضلاب به بافت دیوارها باعث فرسودگی دیوار شده و خرابی‌های زیادی را به بار می‌آورد.

از طرف دیگر تعویض لوله‌های شکسته و پوسیده واقعاً سخت خواهد بود چرا که نیاز است تخریب بخشی از دیوار‌های یا کفپوش ساختمان انجام گیرد. اما درمورد خانه‌های جدید آماده، لازم است شما قبل از اسباب‌کشی از یک فرد حرفه‌ای بخواهید به خانه مراجعه کرده و تمامی لوله‌ها را بررسی کند. البته بهتر است قبل از خرید یک خانه جدید این کار را انجام دهید و اگر نقصی در بافت‌های ساختمانی اتفاق افتاده، قبل از خرید، از فروشنده بخواهید تعمیرات را انجام دهد.

– بررسی موقعیت بالکن

در راستای رعایت ایمنی منزل جدید باید حتماً وضعیت بالکن را نیز نظر بگیرید. البته خانه‌های امروزی استاندارد‌های لازم را خواهند داشت اما ممکن است که پیمانکار برای زیباتر به نظر رسیدن ساختمان، برخی از اصول ایمنی در بالکن را رعایت نکرده باشد. بنابراین به خصوص اگر شما فرزند کوچکی در خانه دارید، حتماً از حفاظ‌های ایمنی برای بالکن استفاده کنید.

– کنترل کردن سیستم گاز کشی ساختمان

کنترل کردن سیستم گاز کشی ساختمان

به منظور افزایش ایمنی منزل جدید باید سیستم گازکشی ساختمان را نیز کنترل کنید. تمامی قسمت‌ها شامل پکیج، انشعابات وارد شده به داخل ساختمان و همچنین سلامت لوله‌های گاز را با دقت کنترل نمایید. بهتر است در این زمینه از لوله‌کش و متخصص در این زمینه سوال بپرسید. متاسفانه یک نشتی کوچک در لوله‌های گازی و پکیج، خسارت‌های جبران ‎ناپذیری را برای شما به همراه خواهد آورد.

سخن پایانی

همانگونه که متوجه شدید مسئله رعایت ایمنی منزل جدید موضوعی نیست که بتوان نسبت به آن بی‌تفاوت عمل کرد. شاید کمی زمان‌بر بوده و باعث شود اسباب‌کشی شما به تاخیر بیفتد ولی رعایت تمامی این موارد تضمین‌کننده جان اعضای خانواده خواهد بود. بنابراین نسبت به این موضوع بی‎تفاوت نباشید. گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان در این زمینه خدماتی را نیز برای شما در نظر گرفته است. در صورتی که می‌خواهید به منزل جدید اسباب‌کشی کنید با تیم مهندسی ما تماس بگیرید تا کارشناسان مربوطه به ساختمان شما مراجعه کنند و تمامی نکات ایمنی لازم را بررسی نمایند.

خدمات گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان

 از دیگر خدمات گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان، بازسازی ساختمان است. در صورتی که به منزل جدید وارد شده‌اید و دوست دارید بخشی از ساختمان را براساس سلیقه خود و اعضای خانواده طراحی کنید، می‌توانید از مهندسین ما در این زمینه کمک بگیرید. برای اینکه بهتر بتوانید تصمیم‌گیری کنید، چند نمونه از طراحی‌های داخلی در اختیار شما قرار می‌گیرد تا براساس سلیقه خود و البته راهنمایی مشاورین ما بتوانید زیباترین سبک‌ها را برای دکوراسیون منزل خود اجرا کرده و فضای بسیار زیبا با طراحی منحصر به فرد در اختیار داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − شانزده =