5 راهکار برای باارزش‌تر شدن دکوراسیون خانه

طراحی دکوراسیون خانه در واقع سرمایه‌گذاری برای زیباتر شدن منزل و حتی آینده فروش آن به حساب می‌آید. به هر حال ممکن است شما  تصمیم بگیرید این خانه را بفروشید. در صورتیکه دکوراسیون داخلی آن را زیبا باشد مشتری پسند‌تر خواهد شد. از سوی دیگر در مدت زمانی که داخل آن زندگی می‌کنید، آرامش بیشتری را برای شما به ارمغان آورد و از زیبایی طراحی داخلی لذت خواهید بود.

با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله 5 راهکار برای با ارزش ‌تر شدن دکوراسیون داخلی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. به خصوص اگر تصمیم گرفته‌اید خانه خود را بفروشید و مشاوران املاک توصیه می‌کنند که بر روی دکوراسیون خانه کار کنید، حتماً این چند راهکار جهت با ارزش‌ تر شدن طراحی داخلی را در نظر بگیرید تا در نهایت به یک نتیجه‌ ایده‌آل برسید.

برای با ارزش‌تر شدن کوراسیون داخلی منزل چه کار کنیم؟

سبک ساختمان‌سازی در دنیای امروز متفاوت شده است. با توجه به اینکه اغلبخانه‌ها آپارتمانی بوده و از سوی دیگر نمای آشپزخانه به قسمت پذیرایی راه دارد، بنابراین جهت طراحی داخلی باید این موضوع را در نظر بگیرید که قسمت‌های مرتبط با یکدیگر، قطعا طراحی کلیه ساختمان را تحت تاثیر قرار خواهند داد. بنابراین لازم است راهکار‌هایی برای با ارزش ‌تر شدن طراحی داخلی خانه را در نظر بگیرید تا سرمایه شما جهت طراحی دکوراسیون‌های بازسازی ساختمان به بهترین شکل ممکن جلوه کند:

– برای طراحی آشپزخانه نیز هزینه کنید.

برای طراحی آشپزخانه نیز هزینه کنید

جالب است بدانید برخی از مشتریان که به گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان مراجعه کرده و درخواست طراحی دکوراسیون داخلی را دارند، بیشتر بر روی قسمت پذیرایی تمرکز می‌کنند. وقتی ما خانه آن‌ها را از نزدیک مشاهده می‌کنیم متوجه می‌شویم که نمای آشپزخانه به‌ خوبی از قسمت پذیرایی مشخص است در حالی که مشتری هیچ ‌ایده‌ای برای طراحی آشپزخانه ندارد.

در این زمان است که باید به آن‌ها بگوییم آشپزخانه شما جزئی از پذیرایی به حساب می‌آید و اگر برای طراحی آن هزینه نکنید، تمامی زحمات شما برای طراحی سالن پذیرایی نیز به هدر خواهد رفت. استفاده از پرده‌هایی با طراحی‌های بسیار زیبا، دقت در انتخاب رنگ و جنس کابینت‌ها، طراحی ‌ایده‌آل برای محل قرارگیری وسایل و کابینت‌ها و موارد دیگر از جمله عواملی هستند که باید در طراحی آشپزخانه به آن توجه کرد. حتی در صورتی که می‌توانید گیاهانی را در این قسمت قرار دهید تا هم فضای آشپزخانه زیباتر به نظر رسیده و هم به طور کلی ساختمان شما محیطی جذاب‌تر و چشمگیر‌تر داشته باشد.

– تنوع در فضا‌بندی ساختمان فراموش نشود.

 تنوع در فضا‌بندی ساختمان

نکته دوم برای با ارزش ‌تر شدن طراحی داخلی در نظر گرفتن تنوع در فضا‌بندی ساختمان است. شاید این ذهنیت برای شما به وجود بیاید که برای فضابندی، به دیوارکشی نیاز است در صورتیکه اینگونه نبوده و شما با چیدمان وسایل می‌توانید این تنوع را اعمال کنید.

برای مثال اگر پذیرایی شما بزرگ به جای اینکه مبلمان دور تا دور قسمت سالن پذیرایی قرار گرفته و فضایی یکدست ایجاد شود، می‌توانید از دو نوع مبلمان استفاده کنید و چیدمان را به گونه‌ای انجام دهید که فضا به دو قسمت تقسیم شود؛ قسمتی برای مشاهده تلویزیون و استراحت افراد و قسمت دیگر را به پذیرایی برای مهمان‌ها اختصاص دهید.

– تعمیرات خانه را فراموش نکنید.

تعمیرات خانه

آنچه باعث می‌شود ارزش دکوراسیون داخلی خانه شما بیشتر شود، اهمیت دادن به تعمیر و نگهداری از وسایل خانه است. اگر می‌بینید بعد از چند سال قسمتی از خانه دچار تخریب شده است، به جای اینکه صبر کنید تا این تخریب پیشروی کند، سریع دست به کار شده و عملیات تعمیر را انجام دهید. برای مثال تعمیر کردن لوله‌کشی‌ها، سقف خانه، کفپوش ساختمان و موارد دیگر باعث می‌شود ارزش دکوراسیون داخلی شما همواره حفظ گردد.

– از ‌ایده‌های نوین غافل نشوید.

استفاده از‌ ایده‌های جذاب و خلاق برای طراحی داخلی، یکی از مهمترین راهکار‌های با ارزش‌تر شدن دکوراسیون خانه است. شاید اکنون این ذهنیت برای شما به وجود بیاید که منظور ما از اعمال ‌ایده‌های جدید، تخریب قسمتی از ساختمان، شروع به معماری و در نهایت طراحی است، در صورتی که اینگونه نیست.

با تغییر چند وسیله یا پرده ساختمان و حتی با تغییرات ایجاد شده بر روی دیوار قسمت کانونی پذیرایی می‌توانید تغییرات چشمگیری را در طراحی ساختمان ایجاد کنید. این موضوع از دو جنبه اهمیت دارد. از یک سو باعث با ارزش ‌تر شدن دکوراسیون داخلی خانه شما خواهد شد و از سوی دیگر محیط را جذاب‌تر کرده و برای اعضای خانواده جدید خواهد بود. همین مسئله احساس آرامش بیشتری را به اعضای خانه القا خواهد کرد.

– برای تعویض وسایل، حساب شده عمل کنید.

تعویض وسایل خانه

وقتی در مورد با ارزش ‌تر شدن طراحی داخلی منزل صحبت می‌کنیم منظور ما این است که علاوه بر افزایش زیبایی ساختمان، تمامی هزینه‌ها مقرون به صرفه باشند. بنابراین اینکه شما هر سال وسایل زیادی از خانه را عوض کنید اصلاً مقرون به صرفه نیست و در واقع ارزش دکوراسیون شما را پایین می‌آورد چون مجبور شده‌اید هزینه زیادی را صرف کنید. بنابراین به جای اینکه به سراغ تعویض وسایل بروید، تمرکز خود را بیشتر بر روی قسمت‌هایی بگذارید که نیاز به تعمیر یا تغییر اساسی دارند.

سخن پایانی

طراحی دکوراسیون داخلی یکی از موضوعاتی است که از نظر علم روانشناسی نیز به شدت مورد بحث قرار گرفته و متخصصان معتقد هستند بار روانی زیادی را برای اعضای خانواده به همراه دارد. در این مقاله راهکار‌هایی برای با ارزش ‌تر شدن دکوراسیون منزل برای شما ارائه گردید که کمک می‌کند تا علاوه بر زیباتر شدن فضای ساختمان بار روانی بیشتری برای شما به همراه داشته و آرامش بیشتری را از محیط ساختمان خود دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 6 =