چطور یک طراحی راهرو جذاب داشته باشیم؟

طراحی راهرو یکی از جذابیت ترین و در عین حال حساس ترین مباحث در دکوراسیون می باشد‌. خانه ای را تصور کنید محیطی که بدون شک وارد آن می شویم راهرو می باشد. بنابراین راهرو و ورودی هر خانه ای در دیدگاه اولیه ما از یک خانه یا هر محل دیگری تاثیر گذار است. رعایت برخی نکات می تواند این محل را به یک نکته پر از انرژی مثبت تبدیل کند. به همین دلیل ما در این مطلب قصد داریم به شرح برای نکات و ایده‌های برای طراحی راهرو بپردازیم:

طراحی صحیح جاکفشی در راهرو

طراحی صحیح جاکفشی در راهرو

آن چه مسلم است محل صحیح جاکفشی در اغلب موارد در راهرو و بخش ورودیه هر خانه می باشد بنابراین محل و دکور مناسب آن در طراحی راهرو اهمیت ویژه دارد‌. راهرو ورودی خانه تاریک و نامرتب، با انباشته شدن لوازم غیر ضروری، مانند کفش های روی هم ریخته شده و بوی نامطبوع غذای روز گذشته، می تواند حس و حال هر بیننده ای را آشفته کند.

حتی اگر صاحب خانه هم بعد از یک روز کاری در زمان بازگشت با راهرو ورودی خانه نامرتب مواجه شود، دیگر رغبتی برای بازگشت به منزل را ندارد! اما طراحی یک جاکفشی مدرن با امکان جا دادن کفش زیاد به ما کمک زیادی می کند.

در طراحی راهرو و جاکفشی پیشنهاد ما جاکفشی های دیواری در صورت نیاز به فضای بیشتر برای جا دادن کفش های خود، جاکفشی‌های دیواری  که از سقف تا کف ادامه دار هستند، می باشد. در این حالت از فضای مرده بالای جا کفشی نیز استفاده می شود و کفش های بیشتری به خود جای می دهد.

همچنین استفاده از آینه در این محل  پیشنهاد نمی شود. به طور معمول ورودی و راهرو محل پر رفت و آمدی می باشد و تمیز نگه داشتن آینه در این محل ممکن است برای شما سخت باشد. همچنین استفاده از آینه ها در محل هایی پیشنهاد می شود که نیاز داریم فضا را بزرگ تر نشان دهیم ولی به طور معمول لزومی برای این کار دیده نمی شود و بهتر است استفاده از آینه و امتیاز آن را برای سایر نقاط خانه نگه دارید!

نورپردازی راهرو

نورپردازی راهرو

یکی از اصول مهم که باید در طراحی راهرو در نظر باید گرفت نورپردازی دیوارها در راهرو های کوچک بسیار مناسب هستند. از آن جایی که در راهرو های کوچک فضای مناسب برای قرار دادن میز کنسول نیست و گاهی اوقات سقف هم کوتاه است، می توانید نور پردازی مختصری روی آن انجام دهید.

به همین دلیل می توان اقدامات ساده را در این قسمت در پیش گرفت. راهروهایی که باریک هستند، هم باید بتوانند محیط را به اندازه کافی روشن نگه دارند. مهم است که نقاط خاصی در این قسمت روشن نگه داشته شود مخصوصاً نقاطی که می توانند در نشان دادن بعضی از اجسام موثر واقع شوند.

ولی در طراحی راهرو با دیوار های بلند باید گفت اگر ارتفاع سقف شما اجازه می دهد، می توانید از نور پردازی هایی به صورت آویز استفاده کنید که دکور راهرو را زیباتر می کند که معمولاً در سایزها و شکل ها و استایل های مختلف در دسترس هستند.

اگر فضای راهرو بسیار باریک است، بهتر است از لوازم نورپردازی باریک و بلند استفاده کنید. برای فضاهایی با پهنای بیشتر باید استایل های دیگر را در نظر بگیرید. نورپردازی ها از طریق لوازم شیشه ای شفاف می توانند ظاهر اتاق را بزرگتر نشان دهند معمولاً نور طبیعی روزانه نیز می تواند بهترین حالت برای این راهروها باشد.

استفاده از فرش‌های باریک

استفاده از فرش‌های باریک

اگر به یک تغییر بزرگ و تاثیر گذار برای طراحی راهرو منزل تان احتیاج دارید به فرش ها اعتماد کنید. آن ها دقیقا همان کاری را برای تان انجام خواهند داد که از آن ها توقع دارید، بی کم و کاست. فرش‌ها به دکور روح می دهند ولی این شما هستید که انتخاب می کنید چقدر این محل جذاب یا کسل کننده باشد!

کاغذ دیواری راهرو

قدرت کاغذ دیواری برای تبدیل طراحی راهرو منزل تان از یک فضای تهی و خسته کننده به فضایی هیجان انگیز را به کار گیرید. با وجودی که راهروها پر تردد هستند، اما افراد تمایل به گذراندن زمان زیادی در این فضاها ندارند، بنابراین امکان جسارت زیادی در طراحی دکوراسیون آن ها دارید.

این کاغذ دیواری گل گلی در این راهروی تلفیقی، تمام توجه را به خود جلب می کند. با وجودی که این کاغذ دیواری بسیار شلوغ بوده و زود دل را می زند، به فضا عمق و سنگینی بخشیده است. اگر جسارت استفاده از چنین کاغذ دیواری دائمی برجسته ای در فضای راهروی خود ندارید، می توانید به جای آن از نمونه های موقت و استیکر ها و عکس برگردان ها استفاده کنید تا هر وقت بخواهید بتوانید آن ها را عوض نمایید. کاغذ دیواری ساده یا رنگ دیوار سفید نیز به بزرگ تر نشان دادن راهرو کمک می کند.

از تابلوهای شیک استفاده کنید

یکی دیگر از ترفندهای جذاب برای طراحی راهرو استفاده از تابلو ها برای این محل می  باشد. شما می توانید راهرو خانه تان را به یک گالری زیبا تبدیل کنید، اگر می پرسید چگونه، خب باید بگویم با قاب عکس های زیبا. تعدادی از عکس های زیبا و مورد علاقه تان را چاپ کنید، برای آن ها قاب های زیبا تهیه کنید و آن ها را روی دیوار راهرو خانه تان نصب کنید.

استفاده از آینه کنسول در راهرو

استفاده از آینه کنسول در راهرو

اگر ورودیه پهن دارید در طراحی راهرو بهتر است آینه کنسول را در راهرو قرار دهید‌. یکی از مبلمانی که معمولا در خانه‌های ایرانی و جهیزیه عروس‌ها مشاهده می‌شود، آینه کنسول‌ است. این دسته از مبلمان، از عناصر دکوراتیو و تزئینی خانه به حساب می‌آیند که کاربری‌های متفاوتی دارند. قرار دادن آن در جای مناسب اهمیت ویژه ای دارد و استفاده از آن در صورت جاگیر نشدن فضای راهرو  جذابیت را چندین برابر می کند.

کلام آخر

برای انجام طراحی راهرو، جاکفشی مدرن و شیک و یا طراحی دیگر می توانید از پیشنهادات ما کمک بگیرید؛ مدل‌های کار این متخصصان را که مشاهده کردید؛ وارد سامانه ثبت سفارش شوید و درخواست خود را آنجا مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =