4 نکته طلایی برای طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک

یکی از مهم‌ترین موضوعات در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌های کوچک، طراحی دکوراسیون منزل است. در حال حاضر اغلب افراد در آپارتمان‌ها زندگی می‌کنند و در این میان، عمده مردم ساکن آپارتمان‌های کوچک یا به اصطلاح نقلی هستند. قطعاً یکی از موضوعاتی که در زمان طراحی دکوراسیون خانه باید به آن توجه کرد، متراژ ساختمان است.

با توجه به اهمیت این موضوع، در این مقاله چهار نکته طلایی برای دکوراسیون خانه‌‌های کوچک را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد که در صورت رعایت کردن این نکات، یک محیط شیک، آرام و در عین حال خاص در اختیار خواهید داشت.

نکات طلایی برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌‌های کوچک

در زمان‌های گذشته، عمده مردم در خانه‌های ویلایی زندگی می‌کردند. حتی وجود یک حیاط کوچک در خانه نیز باعث شادابی و طراوت خانه می‌شد. اما متاسفانه همزمان با افزایش جمعیت و گران شدن قیمت املاک، خرید خانه‌های ویلایی تقریباً به یک رویا برای آحاد جمعیت ایران تبدیل شده و غالباً در آپارتمان زندگی می‌کنند. با توجه به این مسئله، عمده آپارتمان‌ها در متراژ کوچک ساخته می‌شوند تا قدرت خرید برای همه مردم فراهم گردد. بنابراین در طراحی دکوراسیون داخلی این قبیل ساختمان‌ها باید به چند نکته توجه داشت:

طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌‌های کوچک

– در انتخاب رنگ دکوراسیون خانه‌های کوچک دقت کنید.

تفاوتی نمی‌کند که شما برای پوشش دیوار‌ها قصد دارید به سراغ کاغذ دیواری بروید یا اینکه تمایل دارید از رنگ استفاده نمایید. در هر صورت شما در انتخاب رنگ دیوار‌ها، رنگ کفپوش و رنگ تمامی وسایلی که در داخل دکوراسیون‌ خانه قرار می‌گیرد، باید به سراغ رنگ‌های خنثی بروید. خانه‌های کوچک با رنگ‌های تند و جیغ، کوچکتر به نظر خواهند رسید ولی اگر رنگ‌های خنثی همانند سفید، طوسی روشن، کرمی و مواردی از این قبیل را استفاده کنید، فضای خانه شما بزرگ‌تر به نظر می‌رسد.

این موضوع را باید برای طراحی قسمت پذیرایی، اتاق خواب و آشپزخانه در نظر بگیرید اما با توجه به اینکه پذیرایی خانه بخش بسیار مهمی از ساختمان را تشکیل داده و وسایل تزیینی و راحتی زیادی در آن قرار می‌گیرد، بنابراین مسأله انتخاب رنگ برای دکوراسیون قسمت پذیرایی منازل کوچک اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

– برای دکوراسیون خانه‌های کوچک چه نوع مبلمانی تهیه کنیم؟

درست است که تنوع مدل‌های مختلفی از مبلمان در بازار به چشم می‌خورد اما اکنون این سوال به وجود می‌آید که آیا در انتخاب مدل مبلمان باید به متراژ ساختمان نیز توجه کرد؟ بهترین نوع مبل برای خانه‌های کوچک، انواع مبل‌های ال هستند. در صورتی که شما از سازندگان مبلمان بخواهید برای شما مبل ال را تهیه کنند، ابتدا نیرو‌های خود را به منزل شما اعزام می‌کنند تا تمامی زوایا با دقت اندازه‌گیری شوند.

این مبلمان به گونه‌ای طراحی خواهد شد که نه تنها هیچ فضای پرتی به وجود نخواهد آمد بلکه سالن شما را بیش از اندازه اشغال نمی‌کند. این موضوع برای خانه‌هایی که فرزند کوچک دارند نیز اهمیت خواهد داشت. در انتخاب رنگ مبل نیز مجدداً تاکید می‌کنیم به استفاده از رنگ‌های خنثی روی بیاورید. البته تمامی عناصر موجود در داخل دکوراسیون باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند و هارمونی رنگ‌ها بین آن‌ها را نباید فراموش کنیم.

دکوراسیون داخلی خانه‌‌های کوچک

– بهترین طراحی را برای نورپردازی ساختمان در نظر بگیرید.

یکی دیگر از نکات طلایی برای طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک مبحث نور پردازی است.  اگر خانه شما در طول روز از نور طبیعی بی‌بهره است، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. نحوه قرار گرفتن لامپ‌ها، تعداد آن‌ها و رنگ نور‌های انتخابی، به شدت بر روی میزان روشن بودن فضای خانه و حتی بزرگ به نظر رسیدن آن تاثیر خواهد گذاشت.

با توجه به آنچه که گفته شد، در این زمینه شما باید از این گروه مهندسی باتجربه کمک بگیرید. تیم طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان برای نورپردازی در ابتدا یک نقشه تهیه می‌کنند و سپس بعد از تایید از جانب مشتری، نقش پیاده خواهد شد. در مورد مسأله نورپردازی باید به این موضوع توجه شود که آشپزخانه و قسمت پذیرایی به بیشترین میزان نور نیاز خواهند داشت بنابراین در استفاده از لامپ‌های کم مصرف و نورپردازی هالوژن کوتاهی نکنید.

– کفپوش مناسبی را برای ساختمان انتخاب کنید.

طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌‌های کوچک

در انتخاب نوع کفپوش نیز دست شما باز بوده و شما می‌توانید در بین انواع کفپوش‌ها هر کدام که به سلیقه خودتان نزدیک است را انتخاب کنید. اما به این مسأله توجه داشته باشید رنگ کفپوش بر روی میزان روشن بودن فضا و بزرگ به نظر رسیدن آن بسیار تاثیر می‌گذارد.

بسیاری از افراد تحت تاثیر خانه دوستان و آشنایان و پیشنهاداتی که به آن‌ها می‌شود، به سراغ کفپوش‌هایی همانند پارکت از نوع رنگ تیره می‌روند. این نوع کفپوش برای خانه‌های کوچک اصلاً مناسب نیست زیرا فضای خانه را کوچکتر و دلگیر نشان می‌دهد. در صورت تمایل به پارکت به سراغ پارکت‌های روشن بروید.

از سوی دیگر اگر می‌خواهید قسمتی از خانه را فرش کنید، به سراغ فرش‌هایی با طرح‌های خلوت بروید. در صورتی که طراحی فرش بسیار شلوغ باشد، همین موضوع کوچکتر شدن فضای خانه را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد به خصوص این که باعث می‌شود ساختمان شما شلوغ به نظر برسد.

سخن پایانی

در صورتیکه خانه جدیدی خریداری کرده‌اید و به دنبال یک تیم حرفه‌ای در زمینه دکوراسیون منزل هستید، و یا اینکه اگر تصمیم دارید خانه خود را بازسازی و نوسازی کنید، می‌توانید بر روی کمک تیم طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان حساب کنید. این تیم مهندسی از ۰ تا ۱۰۰ پروژه بازسازی، نوسازی، طراحی دکوراسیون داخلی و دکوراسیون منزل را بر عهده گرفته و حتی شما می‌توانید بهترین طراحی دکوراسیون خانه‌های کوچک را تحت نظر متخصصین ما شاهد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 3 =