استفاده از لوازم نظم دهنده در طراحی دکوراسیون خانه

تصوری که در ذهن اغلب مردم وجود دارد این است که برای طراحی دکوراسیون داخلی فقط نیاز است وسایلی خریداری شده و یا اینکه طراحی زیبایی برای کفپوش و دیوار‌ها لحاظ کنیم. اما لازم است بدانید بخش مهمی از دکوراسیون داخلی، به نظم و طریقه چیدمان وسایل اختصاص دارد و در این میان، لوازم نظم دهنده اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کنند. برای مثال فرض کنیم که شما در آشپزخانه، محدودیت فضا دارید و از سوی دیگر باید وسایل زیادی را در این محیط کوچک قرار دهید.

استفاده از ارگانیزر آشپزخانه به شما کمک می‌کند تا از همین محیط بسیار کوچک، بهترین استفاده را بکنید و در عین حال شلوغی زیادی در آشپزخانه به چشم نیاید. در این مقاله با ما همراه باشید تا این لوازم در دکوراسیون خانه و طراحی داخلی را برای شما عزیزان معرفی نماییم.

مزایای استفاده از لوازم نظم دهنده در دکوراسیون خانه

لوازم نظم دهنده، وسایل و تجهیزاتی هستند که کمک می‌کنند چیدمان وسایلی همانند اتاق خواب، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام بسیار منظم به نظر برسد و محیطی که در آن زندگی می‌کنید شلوغ و شلخته نباشد. بنابراین مهمترین مزیت ‌های استفاده از لوازم ارگانیزر عبارتند از:

اولین مزیت وسایل نظم دهنده، جلوگیری از شلوغ شدن فضای خانه است. با توجه به اینکه خانه‌های امروزی به آپارتمان تبدیل شده و محیط داخلی به اندازه کافی بزرگ نیست، بنابراین اگر بتوانید برای چیدمان برخی از وسایل، از این لوازم استفاده کنید، فضای خانه به خصوص اتاق خواب بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. این نکته را به خاطر داشته باشید که از نظر روانشناسی زندگی کردن در یک محیط شلوغ و بهم ریخته، بار منفی به همراه داشته و شما هر روز بیشتر از قبل احساس کسالت و خستگی خواهید داشت.

از طرف دیگر لوازم نظم دهنده کمک می‌کنند تا شما بتوانید وسایل ضروری را از وسایلی که به آن‌ها نیاز ندارید جدا کنید. این موضوع در زمان خانه‌تکانی بیشتر به چشم می‌آید. به راحتی می‌توانید وسایل غیر ضروری را در یک قسمت از خانه به کمک وسایل نظم دهنده قرار دهید بدون اینکه فضای زیادی را اشغال کرده باشند.

مزیت دیگر استفاده از لوازم نظم دهنده، کمک به دسترسی بهتر به وسایل است. برای مثال شاید بار‌ها این اتفاق برای شما رخ داده باشد که برای پیدا کردن یک وسیله در اتاق خواب مجبور شده‌اید ساعت‌ها تمامی قسمت‌های اتاق را بگردید. اما اگر از لوازم نظر دهند استفاده کرده بودید، سریع می‌توانستید وسیله خود را پیدا کنی.

معرفی لوازم نظم دهنده خانه

در ادامه مقاله لازم می‌دانیم با معرفی انواع لوازم ارگانیزر شما را با کارایی این قبیل وسایل آشنا نماییم:

نظم دهنده برای سرویس بهداشتی و حمام

نظم دهنده برای سرویس بهداشتی و حمام

مساله‌ای که اغلب مردم در خانه‌های آپارتمانی با آن مواجه هستند، کوچک بودن فضای همه حمام و سرویس بهداشتی است. تصور کنید که قرار است در حمام وسایل شوینده را نیز قرار دهید و در نتیجه فضا کوچک‌تر نیز خواهد شد. نظم دهنده ها که در گوشه‌های حمام نصب می‌شوند کمک می‌کنند تا شما نه تنها بتوانید تمامی محصولات شوینده خود را در این قفسه‌ها قرار دهید بلکه فضای حمام اشغال نشده و همان مساحت اولیه را در اختیار داشته باشید.

لوازم نظم دهنده برای آشپزخانه

لوازم نظم دهنده برای آشپزخانه

رایج‌ترین کاربرد لوازم نظم دهنده، برای آشپزخانه است چرا که خانم‌ها در این قسمت از خانه، وسایل بسیار زیادی را نگه می‌دارند که البته به تک تک آن‌ها نیاز خواهد بود. وسایل نظم دهنده کمک می‌کنند تا شما آن دسته از تجهیزات آشپزخانه که بیشتر از بقیه وسایل استفاده می‌کنید را در دسترس داشته باشید و از طرف دیگر آشپزخانه شلوغ به نظر نرسد. این موضوع در خانه‌های آپارتمانی که محیط آشپزخانه از سالن پذیرایی قابل رویت است بسیار اهمیت دارد.

لوازم نظم دهنده برای یخچال

لوازم نظم دهنده برای یخچال

شاید برای شما بار‌ها اتفاق افتاده باشد که بعد از خرید کمی میوه و یا محصولاتی همانند لبنیات، پنیر و مربا و… فضای طبقات یخچال کاملاً پر شده و شما جایی برای نگهداری از مواد غذایی دیگر ندارید. اما با خرید چند وسیله نظم دهنده یخچال، به راحتی می‌توانید تمامی مواد غذایی را داخل یخچال و دسته‌بندی کنید و حتی فضای زیادی را به صورت آزاد نگهدارید تا سایر خوراکی‌ها را بتوانیم در داخل یخچال قرار دهید.

لوازم نظم دهنده برای اتاق خواب

لوازم نظم دهنده برای اتاق خواب

برای اتاق خواب کودکان که به عنوان اتاق مطالعه نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، وجود لوازم نظم دهنده نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. این لازم برای دسته‌بندی وسایل شخصی، کتاب‌های درسی، کتاب‌های مطالعه و حتی برای دسته‌بندی برخی از لباس‌ها بسیار مفید خواهند بود. با استفاده از ارگانیزر اتاق خواب، کمک می‌کنید تا اتاق فرزندان مرتب بوده و از طرف دیگر فضای کافی برای استراحت و مطالعه داشته باشند.

نکات مهم برای خرید لوازم نظم دهنده

اما یکی از موضوعات مهم دیگر که لازم می‌دانیم در پایان مقاله پیرامون آن صحبت کنیم، جنس لوازم نظم دهنده است. با توجه به دامنه کارایی این قبیل وسایل، جنس آن‌ها نیز با هم متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر قرار است از این لوازم نظم دهنده برای حمام استفاده کنید، قطعاً جنس آن باید به گونه‌ای باشد که نسبت به رطوبت مقاوم بوده و دچار پوسیدگی و یا طبله نشود. از سوی دیگر باید به این موضوع توجه کنیم که قرار است چه وسایلی را بر روی لوازم نظم دهنده قرار دهید.

برای مثال اگر قرار است از این نظم دهنده ‌ها برای انباری استفاده کنید، جنس آن‌ها باید از آهن و یا چوب باشد تا استحکام و مقاومت زیادی داشته و بتواند وزن زیاد وسایل را تحمل کند. در نهایت فراموش نکنید که حتی طرح و رنگ لوازم نظم دهنده بر زیبایی دکوراسیون داخلی تأثیر می‌گذارد. بنابراین وقتی قرار است این وسایل را برای آشپزخانه و محیط اتاق خواب خریداری کنید حتماً به مسأله رنگ و طرح آن توجه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + شش =