طراحی و دکوراسیون آرایشگاه زنانه

هنگام طراحی و دکوراسیون آرایشگاه زنانه باید به این نکته توجه داشته باشید که محل شما دارای دو بخش است: اول بخشی که در آن نوبت دهی و به اصطلاح مدیریت انجام می شود و بخش دیگر که لاین های مختلف خدمات زیبایی می باشد. بنابراین هر دو بخش باید جدا از هم و با طراحی ویژه خود انجام شود‌. آنچه مسلم است در طراحی و دکوراسیون آرایشگاه زنانه جلب نظر مشتری و دادن اطمینان کار تخصصی میباشد.

دکوراسیون آرایشگاه زنانه باید به صورتی باشد که مشتری از لحظه ورود تخصصی بودن کار شما را حس کند؛ دقیقاً همان چیزی که شما به دنبال آن هستید. بخش اعظم سالن آرایشگاه زنانه مختص قسمتی است که خدمات اصلاح و میکاپ در آن انجام می شود. به طور کلی این محیط از یک سری صندلی و آینه های بلند و کوتاه تشکیل می شود و در حقیقت ایده ها هستند که تفاوت را در همین لوازم یکسان در سالن های مختلف ایجاد کرده است. اگر شما هم به دنبال افتتاح سالن آرایشی جذاب هستید و یا به فکر تغییر دکوراسیون آرایشگاه زنانه خود هستید در ادامه با ما همراه باشید:

دکوراسیون بخش نوبت‌دهی و مدیریت

انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون آرایشگاه زنانه

انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون آرایشگاه زنانه

یکی از مهم ترین اصولی که باید در دکوراسیون آرایشگاه زنانه به آن توجه داشته باشید انتخاب صحیح رنگ هاست. ابتدا باید تم رنگ اصلی آرایشگاه زنانه را در نظر گرفت. استفاده از رنگ های روشن توصیه می شود زیرا فضای آرایشگاه را بزرگتر نشان  میدهند. همچنین در صورتیکه طراحی کمی خلاقیت داشته باشد استفاده از رنگ هایی مانند بنفش و قرمز می تواند جذابیت بصری زیادی را خلق کند.

برای ایجاد تم رنگی در فروشگاه المان های ساختمانی مانند دیوار را می توان به کمک نقاشی ساختمان به رنگ دلخواه درآورد و المان های دکوراتیو را هنگام خرید به آنچه طراحی شده است. هرگز از چندین رنگ مختلف برای دکور استفاده نکنید و رنگ هایی را انتخاب کنید که هارمونی خوبی با هم داشته باشد. به طور کلی استفاده از رنگ های طلایی باعث احساس تجملی و لوکس بودن به مشتری می دهد و رنگ های خنثی مانند سفید و طوسی حس تمیزی را به مشتری القا می کنند.

رنگ صورتی نیز در بین رنگ های که در طراحی آرایشگاه زنانه به چشم می خورد. این رنگ نیز نشانگر حس دخترانه، شاداب و سرزندگی می باشد همان چیز که همه زنان در آرایشگاه ها به دنبال آن هستند. همچنین در صورتیکه میخواهید فضا را خیلی صمیمانه تر نشان دهید بهتر است از رنگ های طرح چوب استفاده شود.

معجزه آینه در سالن‌های آرایشی زنانه

معجزه آینه در سالن‌های آرایشی زنانه

اگر به فکر دکوراسیون آرایشگاه زنانه هستید؛ بدون شک هرگز آینه های قدی دیواری را فراموش نکنید! استفاده از آینه در آرایشگاه ها نیز ضرورت دارد و در واقع بدون آینه نیم توان در آرایشگاه ها کاری انجام داد لذا علاوه بر جنبه تزیینی آینه ها در طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه جنبه کاربردی آن بسیار حائز اهمیت است، آینه آرایشگاه در طرح های مختلفی تولید می شود.

برای هر آرایشگاهی طراحی دکوراسیون داخلی نقش تبلیغات آن را دارد چرا که با تزیین مناسب فضای داخلی آرایشگاه می توان تا حدود زیادی جذب مشتری را انجام داد و با توجه به اینکه فضای آرایشگاه ها معمولاً بر اساس مد طراحی می شود با نصب آینه آرایشگاه مدرن می توان سایر اجرای داخل آرایشگاه را بهتر نمایش داد.

این روزها آینه های چراغدار در دکوراسیون آرایشگاه زنانه بسیار معروف شده اند که به طوری که هر شخصی که علاقه مند به مد و آرایش است عاشق داشتن آن در اتاق خواب خود است. آینه های چراغ دار از یک آینه با ابعاد استاندارد تشکیل شده است که دور آینه از لامپ های کم مصرف اما با ظاهر قدیمی تشکیل شده است به طوری که چهار طرف آینه به فاصله ۱۰ سانتی متر یک سوراخ تعبیه شده است که در آن ها لامپ های مورد نظر قرار داده می شود.

آینه در سالن‌های آرایشی زنانه

لازم به ذکر است به آینه آرایشگاه چراغ دار آینه آرایشی نیز گفته می شود. در طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه مدرن که در کشورهای اروپایی نیز اجرا می شود از آینه آرایشگاه چراغ دار استفاده می شود حتی در نشریه the best design سال ۲۰۱۹ از این نوع آینه ها به عنوان آینه مخصوص آرایشگاه یا شده است.

همچنین در دکوراسیون آرایشگاه زنانه آینه ها با طرح نور مخفی بسیار محبوب هستند‌. برای تولید آینه های با نورپردازی مخفی از LED های متری استفاده می شود به طوری که ابتدا آینه با ابعاد مورد نظر برش داده شده سپس پشت آینه با ورق های PVC و LED های رنگی کار خواهد شد به طوری که از روبرو یک نور مخفی پشت آینه مشاهده می شود البته اگر حاشیه دور آینه سندبلاست شود نمای بسیار زیباتری را ایجاد خواهد کرد.

نورپردازی آرایشگاه زنانه

نورپردازی آرایشگاه زنانه

نورپردازی دکوراسیون آرایشگاه زنانه از اهم گام هایی است پیشرفت مطلوبی را برای سالن زیبایی فراهم می آورد. زمانی که نورپردازی آرایشگاه زنانه استاندارد باشد و در این راستا امور داخل سالن با کیفیت بالا صورت بگیرند، شاهد پیشرفت چشم آرایشگاه خواهید بود. قدرت بی‌نهایت نورپردازی آرایشگاه زنانه را سرسری نگیرید. در آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی می‌بایست که میزان روشنایی در همه جا یک دست باشد و بایستی نور به اندازه کافی در سالن باشد تا آرایشگر بتواند با جزییات وضعیت موهای شما را زیر نظر داشته باشد و مشتری نیز بتواند به خوبی روند کار آرایشگر را مشاهده کند.

یکی دیگر از مواردی که که باید در دکوراسیون آرایشگاه زنانه  به آن توجه داشته باشید شاخص نمود رنگ است. شاخص نمود رنگ (CRI) نشان می‌دهد که یک چراغ چه قدر می‌تواند رنگ‌ها را آن طور که هستند به ما نشان دهد. در واقع CRI نشان دهنده درصد مطابقت طیف رنگ‌های چراغ با طیف رنگ‌های نور خورشید است.

CRI بالا باعث می‌شود تا بتوانیم رنگ‌ها را به خوبی تشخیص دهیم. کمتر کسی دوست دارد وقتی از درب یک سالن زیبایی خارج می‌شود، رنگ جدید موهایش با آن چیزی که در آینه‌ی مغازه دیده بوده است فرق داشته باشد. در واقع رنگی که شما در یک آرایشگاه با روشنایی چراغ‌ها می‌بینید باید همان رنگی باشد که در زیر نور خورشید دیده می‌شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =