هزینه بازسازی و طراحی داخلی منزل به چه مواردی بستگی دارد؟

بازسازی و طراحی داخلی منزل یکی از مهمترین اقداماتی است که در سال‌های اخیر مورد توجه عموم مردم قرار گرفته و شرکت‌های مهندسی فعالیت خود را در این زمینه توسعه داده اند. شاید شما یک خانه قدیمی دارید که می‌خواهید تنها به دلیل قدیمی بودن نما و تاسیسات داخلی، آن را بفروشید. از سویی دیگر موقعیت جغرافیایی منزل بسیار عالی است.

در این شرایط ما به شما پیشنهاد می‌کنیم به جای اینکه به فکر فروش باشید، بازسازی منزل را انجام دهید. قطعا اکنون اولین سوالی که در ذهن شما شکل گرفته این است که هزینه بازسازی و طراحی داخلی خانه چقدر است؟ چون باید برآورد هزینه کنید بین بازسازی خانه و تعویض آن، کدام یک مقرون به صرفه هستند. در این مقاله ما اطلاعات خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

عوامل موثر بر هزینه بازسازی و طراحی داخلی منزل

عوامل موثر بر هزینه بازسازی و طراحی داخلی منزل

شاید یکی از دوستان یا آشنایان به شما پیشنهاد داده باشد خانه خود را بازسازی کرده و دکوراسیون داخلی آن را براساس سبک جدید، طراحی کنید. در این زمان، بهتر است به جای اینکه عجولانه تصمیم بگیرید، ابتدا هزینه بازسازی و طراحی داخلی منزل را برآورد کنید. مهمترین عوامل موثر بر هزینه بازسازی منزل عبارتند از:

– میزان خرابی خانه

اولین و مهمترین عامل که بر هزینه بازسازی و طراحی داخلی خانه تاثیر می‌گذارد، میزان خرابی‌هایی که به بار آمده است. از بین رفتن پوشش دیوار‌ها، ریزش سقف، خراب کفپوش، زنگ زدن تاسیسات و فرسودگی آن‌ها و. . همگی باعث افزایش هزینه‌ها خواهد شد. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم وقتی قسمتی از خانه دچار خرابی و مشکل جزئی می‌شود، قبل از اینکه پیشروی کند، تعمیرات را آغاز نمایید. در این صورت هم هزینه نهایی کار کمتر شده و هم بافت اصلی ساختمان سالم می‌ماند. برای مثال فرض کنیم لوله‌های آب در قسمتی از خانه فرسوده شده اند. آیا می‌دانید اگر در اولین فرصت نسبت به تعویض سیستم لوله کشی اقدام نکنید ممکن است نشتی آب رخ داده و پس ساختمان آسیب ببیند؟

– قیمت مصالح مورد نیاز

دومین عامل موثر بر قیمت بازسازی خانه، قیمت مصالح و مواد مورد نیاز برای این امر است. همانگونه که می‌دانید قیمت مصالح نوسان زیادی داشته و اگر بازسازی و تعمیرات منزل را در اوج‌ گرانی مواد و مصالح انجام دهید، قطعا هزینه سنگینی را برای شما به همراه خواهد داشت. البته در صورتی که در شرایط حاد قرار گرفته‌اید، نباید درنگ کرده و لازم است هر چه زودتر تعمیرات را آغاز کنید.

– تیم مهندسی مسئول بازسازی ساختمان

عزیزان شما باید قبل از هر چیز تحقیق کرده و بهترین تیم مهندسی را برای بازسازی و طراحی داخلی ساختمان پیدا کنید. این موضوع از دو جنبه حائز اهمیت است. از یک سو مطمئن خواهید بود بهترین مواد و متریال برای شما به کار گرفته خواهد شد و از سویی دیگر هزینه منطقی را از شما دریافت می‌کنند. متاسفانه در حال حاضر گروه‌های مهندسی زیادی در کشور وجود دارند که از اعتماد مردم سوءاستفاده نموده و به ازای دریافت هزینه کلان، مواد بی‌کیفیت را در بازسازی و طراحی داخلی به کار می‌برند. نتیجه چنین اعتمادی، ماندگاری کوتاه مدت بازسازی خواهد بود.

بازسازی خانه

– محل بازسازی خانه

در برخی از خانه‌ها نیاز است تمامی قسمت‌ها بازسازی شوند در این صورت قطعا هزینه کار بیشتر می‌شود. اما ما تا به حال بر پروژه‌هایی کار کرده‌ایم که تنها قسمتی از منزل همانند آشپزخانه، سالن، سرویس بهداشتی و. . . نیاز به بازسازی دارند. البته شاید ما بخواهید فضابندی ساختمان را نیز عوض کنید. در این صورت باید نقشه جدید برای ساختمان طراحی شده و بازسازی شروع شود. البته پیشنهاد ما این است که قبل از شروع به کار، با تیم مهندسی مد نظر خود مشورت کرده و سپس تصمیم بگیرید که بازسازی جزئی انجام شود یا اینکه برای کل خانه، طراحی جدید پیاده شود.

– نوع پوشش مورد استفاده برای دیوار‌ها

بعد از اینکه اسکلت ساختمان تعمیر و بازسازی شد، نوبت به طراحی دیوار‌ها خواهد رسید. رنگ، کاغذ دیواری و سنگ، از جمله پوشش‌هایی هستند که برای این منظور استفاده خواهند شد. اکنون شما براساس سبک مورد نظر در طراحی دکوراسیون داخلی باید، باید پوشش دیوار‌ها و کفپوش ساختمان را انتخاب کنید. این فاکتور، بر هزینه بازسازی و طراحی داخلی تاثیر می‌گذارد.

– موقعیت جغرافیایی منزل

قطعا از دیگر عواملی که بر قیمت بازسازی و طراحی داخلی منزل تاثیر می‌گذارند، موقعیت جغرافیایی خانه شما است. حتما نسبت به این موضوع آگاه هستید که قیمت ملک در نقاط مختلف شهر، تفاوت دارد. همین عامل نقش مهمی در بازسازی خانه‌ها دارد.

راهنمای بازسازی و طراحی داخلی منزل

راهنمای بازسازی و طراحی داخلی منزل

برای اینکه به ازای هزینه بازسازی و طراحی داخلی منزل بتوانید بهترین نتیجه را دریافت کنید، چند نکته را به شما عزیزان تاکید می‌کنیم که لازم است به خاطر بسپارید:

– قبل از هر چیز، لازم است از تیم مهندسی بخواهید سبک‌های مختلفی در طراحی نمای داخلی خانه را به شما نشان دهد تا بهتر بتوانید تصمیم‌گیری کنید. مدل‌های متنوعی در طراحی دکوراسیون داخلی ابداع شده که بسیار جذاب هستند. در ابتدا چند نمونه کار ببینید حتی اگر این امکان برای شما وجود دارد، به چند خانه مراجعه کرده و فضای طراحی داخلی آن را مشاهده کنید.

– به تیم مهندسی اعتماد کرده و بعد از اینکه نظرات خود را بیان کردید، اجازه دهید مهندسین مربوطه نیز نظر دهند آن‌ها تجربه زیادی در امر بازسازی و طراحی داخلی منزل داشته و بهتر می‌توانند با در نظر گرفتن تمامی جوانب، بهترین نمای داخلی را برای شما اجرا کنند.

– در طراحی داخلی، تنوع رنگ به خرج دهید تا محیط داخلی بسیار جذاب و شیک شود. البته هارمونی بین رنگ‌ها و سایر عناصر داخلی فراموش نشود.

– در هزینه بازسازی و طراحی داخلی منزل، خساست به خرج ندهید. فراموش نکنید که اگر از مواد بی‌کیفیت برای این منظور استفاده کنید، قطعا عمر تعمیرات کوتاه بوده و دوباره مجبور خواهید مجددا بازسازی را انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 6 =