آیا با پرده برقی آشنایی دارید؟

در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی منزل یا محل کار، نصب پرده یکی از مهمترین عناصر به حساب می‌آید. به خصوص اگر قرار باشد شما از پرده در قسمت پذیرایی استفاده کنید، قطعاً طراحی پرده و نوع پرده انتخابی بر روی زیبایی سبک طراحی خانه شما تأثیر می‌گذارد. حتماً برای شما جالب خواهد بود اگر بگوییم که انواع پرده برقی در دکوراسیون‌های امروزی نیز استفاده می‌شود. آیا شما می‌دانید پرده برقی چیست و چگونه کار می‌کند؟ پیشنهاد می‌کنیم حتماً این مطلب را مطالعه نمایید.

پرده برقی چیست؟

همانگونه از نام این قبیل پرده‌ها مشخص است، برای باز و بسته کردن پرده‌ های برقی باید از جریان برق کمک بگیرید. در زمان نصب پرده، یک موتور‌ در قسمت ریل پرده قرار می‌گیرد و شما از طریق کنترل از راه دور می‌توانید نسبت به باز و بسته کردن آن اقدام کنید. جالب است بدانید که برخی از افراد فکر می‌کنند پرده برقی در واقع همان پرده هوشمند به حساب می‌آید. در صورتی که اینگونه نیست.

پرده برقی چیست؟

پرده‌های هوشمند همانگونه که از نامشان مشخص است، قابلیت کنترل از راه دور از طریق اینترنت و یا سیستم‌های صوتی را نیز دارند. یعنی شما می‌توانید در هر منقطه‌ای که باشید از طریق وای فای یا اینترنت از راه دور، می‌توانید پرده‌ها را باز و بسته کرده و یا اینکه به کمک صدای خودتان نسبت به باز و بسته کردن پرده‌ها اقدام کنید. وجود پرده‌های هوشمند در محیط‌های ویلایی و خانه‌هایی که صاحبان آن‌ها برای مدت زمان طولانی به سفر ‌می‌روند، بسیار کارایی دارد.

شما می‌توانید در طول روز از راه دور پرده‌ها را کنار بکشید تا نور وارد ساختمان شده و گیاهان از نور استفاده کنند و در شب پرده‌ها را ببندید تا ساختمان در طول زمستان گرم باقی بماند. بنابراین پرده‌ های برقی و پرده‌های هوشمند علاوه بر اینکه در محیط‌های کاری همانند رستوران اداره‌ها و فروشگاه‌ها کاربرد بسیار زیادی دارند می‌توانند در خانه نیز نقش مؤثری را نیز ایفا کنند.

پرده ‌های برقی چگونه کار می‌کنند؟

اما اجازه دهید برای شما بگوییم که پرده‌ های برقی دقیقاً با چه روشی کار می‌کنند. همان گونه که گفته شد، شما باید در قسمت ریل پرده یک موتور قرار دهید. بنابراین جهت راه‌اندازی پرده برقی شما به سه قسمت موتور ریل و یک کنترل از راه دور نیاز دارید. بر روی موتور یک سنسور‌ نصب می‌شود که از طریق کنترل از راه دور قابل مدیریت خواهند بود.

هزینه خرید پرده برقی چقدر است؟

درمورد قیمت پرده برقی باید این موضوع را بگوییم که در واقع تفاوتی بین خرید پارچه برای پرده برقی و پرده‌های معمولی وجود ندارد. آنچه که باعث می‌شود تفاوت زیادی در هزینه‌ها رؤیت گردد، تجهیزات الکتریکی به کار رفته در پرده برقی است. به هر حال شما باید مبلغی را برای موتور کنار بگذارید. به دنبال آن یک ریل و همچنین کنترل از راه دور را نیز در نظر بگیرید. مسلماً همین چند قلم به ظاهر ساده باعث می‌شود قیمت پرده ‌های برقی بسیار بالاتر از پرده‌های معمولی باشد به همین دلیل است که غالباً از این قبیل پرده‌ها در محیط‌های آموزشی و محیط‌های کاری استفاده می‌کنند.

هزینه خرید پرده برقی چقدر است؟

معرفی انواع پرده‌ های برقی

اگر شما واژه پرده برقی را در اینترنت جستجو کنید، تصاویر مختلفی برای شما ارائه خواهد شد. به طور کلی ما می‌توانیم پرده برقی را به سه دسته زیر تقسیم کنیم:

– پرده‌های کرکره‌ای

این پرده‌ها به صورت کرکره‌های عمودی و یا افقی قرار گرفته‌اند که از نظر طرح و رنگ تنوع بسیار زیادی داشته و حتی شما می‌توانید کرکره با تصاویر طبیعت را انتخاب کنید. وقتی پرده به طور کامل باز باشد یک نمای طبیعی بر روی آن‌ها نقش می‌بندد و همین باعث زیباتر شدن سالن شما خواهد شد.

به همین دلیل است که از پرده‌های کرکره‌ای نیز می‌توان برای خانه استفاده کرد. به خصوص پرده ‌های برقی از نوع کرکره‌ای در آشپزخانه کاربرد دارند و نمای آشپزخانه شما را نیز زیباتر خواهند کرد.

پرده‌های کرکره‌ای

– پرده‌های سایبانی

پرده‌های سایه بانی قرار است نقش سایبان را برای شما ایفا کنند. بنابراین در محیط‌هایی که می‌دانید نور خورشید بسیار تند بوده‌ و می‌خواهید از افزایش گرمای ساختمان جلوگیری کنید پرده‌های سایبانی واقعاً مناسب هستند. این قبیل پرده‌ها بیشتر برای مغازه‌ها و فروشگاه‌ها و محیط‌های کاری کاربرد دارند.

فرض کنیم که شما یک مغازه مواد غذایی دارید و در طول روز ساعات زیادی نور خورشید وارد فروشگاه شما می‌شود. قطعاً در چنین شرایطی احتمال فساد مواد غذایی بالا خواهد رفت. می‌توانید از پرده برقی سایبانی استفاده کنید. به محض این که نور خورشید بر روی ویترین مواد غذایی تابید، پرده را باز کرده و بعد از برطرف شدن نور خورشید مجدداً پرده برقی را ببندید.

– پرده‌ برقی کنار جمع شونده

همانگونه که گفتیم ما می‌توانیم از پرده‌های برقی برای محیط خانه نیز استفاده کنیم. پرده‌هایی که از یک طرف جمع می‌شوند برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه و ویلا و هتل‌های مجلل بسیار کاربرد دارند. شما می‌توانید این قبیل پرده‌ها را با نیروی برق نیز مدیریت کنید. به خصوص در قسمت هتل‌ها و برای سالن اجتماعات، وجود پرده ‌های برقی از نوع جمع شونده واقعاً‌ ایده‌آل خواهد بود.

شما به کمک جریان برق و با یک کنترل از راه دور می‌توانید این پرده‌ها را به کنار جمع کنید. البته پرده ‌های برقی جمع شونده بر روی سن تئاتر نیز کاربرد دارند. اگر تاکنون تاکنون به تماشای تئاتر رفته باشید مشاهده می‌کنید که پرده از دو طرف به آرامی کنار می‌رود. این پرده‌ها نیز با جریان برق مدیریت می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =