بازسازی ویلا قدیمی چه مزایایی به همراه دارد؟

اگر ویلای شخصی شما قدیمی شده و به فکر فروش یا بازسازی آن هستید بهتر است به خاطر داشته باشید که فروش ویلایی که خاطرات زیادی از آن دارید امری دشوار است. در این شرایط تنها راهی که باقی می‌ماند بازسازی ویلا قدیمی است. قبل از هر اقدامی برای بازسازی‌ویلا بهتر است با نکات مهم آن آشنا شوید. در ادامه با مزایای بازسازی ویلا قدیمی و مراحل انجام این کار بیشتر آشنا خواهیم شد.

مهمترین مزایای بازسازی ویلا قدیمی

بازسازی نسبت به فروش آن از مزایای بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. به خاطر داشته باشید که بازسازی‌ویلا ممکن است مزایای زیادی به همراه داشته باشد که در ادامه با آن‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

زیباسازی ویلا قدیمی

بازسازی اغلب اوقات با هدف تغییر نقشه و دکوراسیون انجام می‌گیرد زیرا ایجاد تنوع در فضا باعث ایجاد محیط جدید و زیبا خواهد شد. این تغییرات گاهی اوقات با تغییر سبک کلی فضا همراه خواهد بود. به عنوان مثال یک ویلا با سبک کلاسیک ممکن است پس از بازسازی به ویلایی با سبک مدرن تبدیل شود.

زیباسازی ویلا قدیمی
تغییر نقشه و دکوراسیون ویلا قدیمی

اصلاح بنا ویلا قدیمی

گاهی اوقات بازسازی به جای تخریب آن هزینه کمتری به همراه خواهد داشت و این امر ویلا را برای سکونت مناسب می‌سازد. اصلاح بنا ویلا قدیمی با هدف به‌روزرسانی فضا نیز ممکن است انجام گیرد که از فرو ریختن ساختمان جلوگیری به عمل می‌آورد.

فروش ویلا با قیمت بالاتر

پس از بازسازی به طور واضح می‌توان آن را با قیمت بالاتر به فروش رساند و به منابع درآمد خوبی دست یافت. از این رو بازسازی‌ویلا برای متخصصین این حوزه همیشه سودآور بوده است.

امکان تعمیر بخش‌های آسیب دیده

اکثر آسیب‌هایی که به ویلا وارد می‌شود ممکن است بر اثر زلزله، سیل و نشست زمین اتفاق بیفتد. در ویلاهایی که در مجاورت دریا یا روی گسل قرار گرفته‌اند بازسازی‌ویلا ممکن است مطرح گردد.

نیاز به هزینه کمتر در مقایسه با خرید ویلا جدید

بازسازی در مقایسه با خرید ویلا نو به هزینه کمتری نیاز دارد. از این رو صرف هزینه کمتر برای داشتن ویلایی جدید از طریق بازسازی‌ویلا قدیمی امکان‌پذیر می‌باشد.

آشنایی با مراحل بازسازی ویلا قدیمی

بازسازی در مراحل زیر انجام می‌گیرد. این نکته را به خاطر داشته باشید که رعایت ترتیب مراحل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد.

تعیین میزان بودجه مورد نیاز و هدف

در مرحله نخست باید هدف خود از بازسازی را مشخص سازید تا کار بازسازی به صورت دقیق و منظم آغاز گردد. بودجه مورد نظر برای پروژه نیز در این مرحله مشخص گردد تا هنگام مطرح نمودن آن با مجری طرح با مشکل خاصی مواجه نشوید.

با طراحان و متخصصین بازسازی مشورت کنید

اهداف و بخش‌های مورد نظر برای بازسازی را با متخصص بازسازی در میان بگذارید تا با طراحی حساب شده بتوانند اجرای کار را آغاز نمایند. در این مرحله طرحی مناسب از بازسازی به صورت سه بعدی توسط طراحان به شما ارائه خواهد شد تا نواقص نهایی به صورت کامل رفع شوند.

تهیه مواد و مصالح مورد نیاز

مواد و مصالح مورد نیاز در این مرحله خریداری می‌شوند. خرید مصالح را می‌توان به عهده پیمانکار قرار داد زیرا علاوه بر شناخت خوب مواد می‌توانند با خرید کلی مصالح مورد نیاز چند پروژه تحت نظر خود می‌توانند تخفیف‌های مناسبی دریافت نمایند.

آماده‌سازی و تخریب

در این مرحله از بازسازی بخش‌هایی که به بازسازی نیاز دارند برای اجرا آماده خواهند شد و در صورت لزوم لوازم ویلا از بخش‌های مورد نظر خارج خواهند شد تا در صورت نیاز به تخریب به وسایل آسیبی وارد نشود.

آماده‌سازی و تخریب
آماده سازی بخش‌هایی که به بازسازی نیاز دارند

اصلاح تاسیسات

نخستین بخش بازسازی، تعمیر و تعویض تاسیسات ویلا همچون برق، آب و گاز می‌باشد.

دیگر اقدامات اصولی

گچ کاری، کف سازی ویلا و استخر، کاشی‌کاری و نقاشی از دیگر کارهای اصولی بازسازی می‌باشند. این نکته را به خاطر داشته باشید که بین موارد گفته شده ترتیب و اولویت‌بندی وجود دارد. پس از موارد ذکر شده نوبت به نصب کمد، کابینت و دیگر تجهیزات چوبی باید انجام گیرد.

تمیزکاری و حذف ایرادهای نهایی

آخرین بخش بازسازی‌ویلا تمیزکاری و حذف ایرادهای نهایی می‌باشد.

عوامل موثر بر هزینه بازسازی ویلا قدیمی

عوامل مختلف بسیار زیادی هزینه مورد نیاز برای بازسازی‌ویلا را تحت تاثیر قرار می‌دهند که از جمله این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

میزان اقدامات مورد نیاز در بازسازی ویلا قدیمی

میزان بازسازی‌ویلا باید در چه حد باشد. به عنوان مثال در صورتی که تنها به تعویض کابینت‌های آشپزخانه نیاز دارید با بازسازی شامل کف سازی و تعمیر استخر نیز می‌شود.

محل قرار گرفتن ویلا

میزان آسیب وارد شده به ویلا به شرایط آب و هوایی وابسته می‌باشد. نرخ بازسازی ویلا قدیمی در یک شهر با دیگر شهرها نیز متفاوت است و حتی ممکن است این نرخ از یک محله تا محله دیگر متفاوت باشد. تمام این موضوعات در قیمت بازسازی ویلا تاثیر قابل‌توجهی دارند.

سبک طراحی بازسازی ویلا

هزینه مورد نیاز برای بازسازی‌ویلا روستیک و کلاسیک با یکدیگر متفاوت می‌باشد. از این رو قبل از انجام هر اقدامی توصیه می‌شود تا سبک بازسازی ویلا خود را مشخص نمایید.

سبک طراحی بازسازی ویلا
مشخص کردن سبک بازسازی‌ویلا

قدمت ویلا

از دیگر عوامل موثر بر هزینه بازسازی می‌توان به قدمت ویلا اشاره کرد. میزان فرسودگی و نیاز به بازسازی‌ویلا در تعیین حجم کار و قیمت نهایی نقش مهمی را ایفا می‌کند.

میزان لوکس بودن بازسازی

در قیمت نهایی بازسازی میزان لوکس بودن که از ویلا توقع داریم نیز موثر است. یک پروژه بازسازی ویلا لوکس با امکانات رفاهی ویژه به هزینه بیشتری برای مصالح و دستمزد اجرا در مقایسه با بازسازی‌ویلا معمولی نیاز دارد.

نکته مهم در بازسازی

این نکته را به خاطر داشته باشید که ارائه قیمت مشخص برای بازسازی‌ویلا امکان‌پذیر نیست و همانطور که عنوان شد هزینه مورد نیاز برای بازسازی ویلا تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. البته می‌توان برای بازسازی‌ویلا قدیمی قیمت حدودی تعیین کرد. به این صورت که به طور میانگین در هر متر مربع لازم است حدود 1.5 تا 6 میلیون تومان هزینه کرد.

همچنین باید این نکته را به خاطر داشت که میزان زمان مورد نیاز برای بازسازی‌ویلا به میزان حجم کار وابسته می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − یک =