بازسازی منزل و نکاتی که باید در نظر داشته باشید

بازسازی منزل شامل تعویض کابینت‌های آشپزخانه , کمد دیواری‌ها ,  تغییر در نوع تیغه بندی دیوارها ، کف سازی، سقف کاذب کناف ,تغییر جای حمام و دستشویی؛رنگ و … می‌باشد . در بازسازی یک خانه کلیه اعمال همچون سیستم‌های سرمایش و گرمایش , تاسیسات و لوله کشی ها , رفع نم در سرویس‌ها و سالن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین شامل سایر تغییرات مانند کاغذ دیواری , لمینیت , تعویض پنجره‌ها , تعویض درب‌ها و … می‌باشد. خانه‌ها نیز مانند تمام چیز هایی که در زندگی وجود دارند با گذر زمان قدیمی می‌شوند.

منازلی که در آن‌ها زندگی می‌کنیم به مرور زمان کهنه و خراب شده و نیاز به تعمیرات پیدا می‌کنند. امروزه بازسازی منزل در بین مردم یک جامعه از محبوبیت بالایی برخوردار شده است. در واقع بازسازی در خانه می‌تواند نیاز خانواده‌ها به تجربه محل زندگی نو را با هزینه ای مقرون به صرفه فراهم نماید. بازسازی منزل با انجام تعمیرات مختلف بسیار راحت تر از خرید خانه ای جدید بوده، مشکل کمتری داشته و مفید تر است و هم چنین باعث می‌شود تا محیط زندگی شما به مکانی زیبا تر تبدیل شده و به طور طبیعی کیفیت زندگی شما افزایش یابد. قبل از انجام هر گونه تعمیراتی نکات مهمی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. به روند انجام بازسازی و تعمیرات خانه، مانند یک برنامه کاری و یا مانند یک پروژه ای که از صفر آن را شروع کرده اید نگاه کنید.

نکات مهم بازسازی منزل

در واقع سخت ترین بخش کار بازسازی منزل، انجام برنامه ریزی صحیح است. با یک برنامه ریزی مناسب می‌توانید تمام کارها را به درستی انجام داده و بدون بروز هیچ مشکلی کار بازسازی را تمام کنید. هنگام انجام برنامه ریزی برای تعمیرات، هر آن چه را که به ذهنتان می‌رسد یادداشت کرده و با فراهم کردن یک لیست از آن‌ها، برنامه خود را انجام دهید. کارهایی که باید قبل از تعمیرات انجام دهید را به چند دسته تقسیم کنید:

تعمیرات خانه

ـ بودجه بندی از نکات مهم بازسازی منزل

قطعا همه می‌خواهند که خانه خود را با کمترین هزینه بازسازی کنند. اما ممکن است هزینه‌های بازسازی و تعمیرات از آن چه که در ابتدا در نظر گرفته اید بسیار بیشتر شود. به همین دلیل بسیار مهم است که قبل از شروع تعمیرات جمع مخارج کلی را حساب کرده و میزان حد و مرز هزینه‌های خود را مشخص کنید. برای انجام این کار نیازی نیست که بودجه خود را افزایش دهید، اما هزینه‌های کارهای بازسازی و تعمیرات را نیز دست کم نگیرید.

شاید استفاده از مصالح بدون کیفیت از نظر اقتصادی به صرفه تر به نظر برسد، اما ممکن است در طول تعمیرات مشکلاتی را ایجاد کرده و به همین دلیل زمان انجام کارها نیز افزایش یابد. این موضوع از نظر دستمزد کارگرها و از نظر زمان نیز برای شما گران تمام خواهد شد. به همین دلیل هنگام مشخص کردن هزینه‌های مورد نیاز، ابتدا به خوبی بررسی‌های لازم را انجام داده و بر اساس آن بودجه بندی کنید.

 از افراد حرفه ای کمک بگیرید

شاید تصور می کنید که تمام کارهای بازسازی منزل را می‌توانید به تنهایی انجام دهید، اما در پروژه های بازسازی کامل خانه‌ها کمک گرفتن از معماران داخلی حرفه ای، بسیار اقتصادی تر بوده و روند تعمیرات را بسیار آسان تر خواهد کرد. به خصوص اگر یک خانه قدیمی خریداری کرده اید توصیه می‌شود که حتما با یک معمار حرفه ای همکاری کنید. زیرا یک معمار داخلی می‌تواند تغییرات لازم را بدون تخریب ساختمان و با توجه به مقررات قانونی انجام داده و طراحی ای شیک و مناسب برای خانه شما انجام دهد.

اگر می خواهید با یک فرد حرفه ای کار کنید، درست مانند انتخاب مصالح و اشیاء، در این مورد نیز بررسی‌های کامل را انجام داده و شرکت و فردی را انتخاب کنید که نیاز های شما و منزلتان را درک کرده و برای انجام کارهای مورد نظر مناسب و حرفه ای باشد. معمار داخلی می‌تواند تغییرات لازم را بدون تخریب ساختمان و با توجه به مقررات قانونی انجام داده و هزینه‌های کلی شما را تا حدود زیادی کاهش دهد.

شما هر چقدر هم که برای بازسازی منزل خود هزینه کرده باشید، زمانی این هزینه دارای ارزش می‌باشد که با نحوه چیدمان و طراحی داخلی منزل شما دارای هماهنگی و هارمونی باشد و باعث زیبایی هر چه بیشتر خانه جدید شما شود. برای این منظور، شما باید در بازسازی داخلی منزل خود از قبل طراحی و نحوه چیدمان دکوراسیون داخلی جدید و زیبایی  را در نظر گرفته باشید. همیشه به خاطر داشته باشید که طراحی مبتکرانه و نو در بازسازی داخلی بسیار حائز اهمیت می‌باشد. پس باید برای آن زمان بیشتری را اختصاص دهید. برای این کار شما باید طراحی‌های متنوع و سبک‌های مختلف را به نسبت فضای خود بسنجید.

تعمیر خانه

بازسازی منزل با کم ترین هزینه

شما باید توجه داشته باشید که در بازار تنوع مصالح ساختمانی بسیار زیاد است و شما با هر سلیقه ای می‌توانید موارد مورد علاقه خود را انتخاب کنید. اما نکته مهم تر در بازسازی منزل این است که در یک بازسازی خرج کردن اسکناس هنر نخواهد بود بلکه چطور خرج کردن هنر است. پس شما با توجه به این نکته باید هنر چطور هزینه کردن را در یک بازسازی داشته باشید. بهترین و راحت ترین راه درست هزینه کردن این است که شما به جای استفاده از مصالح و یا متریال گران قیمت؛ وقت بیشتری صرف کنید و به دنبال مصالحی با قیمت کمتر و با کیفیت مناسب باشید که این امر با وقت گذاشتن میسر می‌شود.

یکی دیگر از نکته‌ها که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که شما تا جایی که ممکن است از یک مغازه خریداری کنید. این امر باعث می‌شود که قیمت بازسازی کمتری را پرداخت کنید و همچنین از یک جا خرید کردن این امکان را به شما می‌دهد که از تخفیف خوبی بهره مند شوید. حواستان باشد که خریدهایی که می کنید از نمایندگی‌ها و یا از فروشگاه‌های معتبر باشد تا خیالتان از کیفیت راحت باشد. برای پایین آمدن هزینه بازسازی لازم است از برخی تغییرات غیر ضروری چشم پوشی کرد. این مواردی که از آن چشم پوشی می کنید قطعا به اندازه اتمام پروژه اهمیت ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =