آشنایی با انواع آلاچیق شیشه‌ای

طراحی آلاچیق شیشه‌ای امروزه بسیار منحصر به فرد و پیچیده شده است و امکان اجرای تمامی طرح‌ها از طریق ترکیب شیشه و یراق‌آلات وجود دارد. در ادامه با انواع آلاچیق‌های شیشه‌ای بیشتر آشنا خواهیم شد. شما می‌توانید یکی از این طرح‌ها را انتخاب کرده و از مجموعه مهراز طراحان بخواهید تا طبق خواسته شما آن را اجرا نمایند.

انواع مدل‌های آلاچیق شیشه‌ای

انواع آلاچیق‌های شیشه‌ای در بخش‌های مختلف ساختمان قابل طراحی، اجرا و نصب هستند. در ادامه با انواع مدل‌های آلاچیق شیشه‌ای بیشتر آشنا خواهیم شد. به منظور دریافت مشاوره برای طراحی، نصب و اجرای انواع آلاچیق شیشه‌ای می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشاوره‌های لازم همراه با پیش فاکتور قیمت طراحی و اجرای مدل مورد نظر خود را دریافت نمایید.

آلاچیق شیشه‌ای گرد

یکی از انواع آلاچیق‌های شیشه‌ای، آلاچیق شیشه‌ای گرد می‌باشد. این نوع آلاچیق‌ها به دلیل شکل هندسی خود به این نام معروف شده‌اند. اجرای این نوع آلاچیق شیشه‌ای در فضای دلخواه این امکان را برای شما ایجاد خواهد کرد تا از تمام زوایا و جهات به چشم‌انداز خوب دست یابید. این نوع آلاچیق شیشه‌ای در مقایسه با دیگر انواع آلاچیق‌های شیشه‌ای ظاهر زیباتر و جذابیت بیشتر دارد.

برای طراحی و ساخت شیشه این نوع آلاچیق‌ها اغلب از دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته استفاده می‌شود. شیشه مورد استفاده برای اجرای این نوع آلاچیق‌ها باید گرد و منحنی باشند. امکان طراحی و اجرای این نوع آلاچیق‌ها در اشکال هندسی و ابعاد مورد نظر وجود دارد. از این رو قیمت این نوع آلاچیق شیشه‌ای در مقایسه با دیگر انواع آلاچیق‌های شیشه‌ای بیشتر می‌باشد.

آلاچیق شیشه‌ای گرد
این نوع آلاچیق‌ها به دلیل شکل هندسی خود به این نام معروف شده‌اند

آلاچیق شیشه‌ای تاشو چیست؟

از دیگر انواع آلاچیق شیشه‌ای می‌توان به آلاچیق شیشه‌ای آکاردئونی یا تاشو اشاره کرد. این نوع آلاچیق مانند شیشه بالکن دارای ویژگی تا شدن یا جمع شدن را دارد. امکان اجرای این آلاچیق در مناطق با آب و هوای معتدل وجود دارد. اگر دوست دارید از آب و هوای مناسب منطقه نهایت لذت را ببرید می‌توانید این نوع آلاچیق را برای خود انتخاب نمایید.

طراحی شیشه‌های این نوع آلاچیق به گونه‌ای است که جمع کردن و تا کردن آن روی هم به راحتی و آسانی امکان‌پذیر است. این مدل آلاچیق به طور معمول برای فضاهای خصوصی همچون روف گاردن و باغ خصوصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. به منظور طراحی و اجرای این نوع آلاچیق نرده‌های شیشه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور معمول این نرده‌ها از مقاومت نسبتا بالایی برخوردار هستند و نشکن می‌باشند. آلاچیق‌های شیشه‌ای تاشو به طور معمول در فضاهای زیر کاربرد دارند:

  • حیاط منزل
  • تراس
  • بالکن
  • پشت‌بام

از مهمترین ویژگی‌های این نوع آلاچیق می‌توان به برقراری روابط، حس نزدیکی و صمیمیت افراد با محیط و طبیعت اشاره کرد. امکان استفاده از این نوع آلاچیق به راحتی در چهار فصل سال وجود دارد. امکان جمع کردن و باز کردن دوباره شیشه این نوع آلاچیق برای کاربران وجود دارد. این امر به ورود و خروج هوا از آلاچیق کمک می‌کند.

بررسی ویژگی‌های آلاچیق شیشه‌ای چهارگوش

یکی از ساده‌ترین انواع آلاچیق‌های شیشه‌ای سبک چهارگوش آن می‌باشد. این نوع آلاچیق به طور معمول در فضاهایی همچون باغ رستوران، پشت‌بام و فضاهای سبز کاربرد دارد. قیمت آلاچیق شیشه‌ای چهارگوش در مقایسه با دیگر انواع آلاچیق‌های شیشه‌ای کمتر است و نصب آن بسیار ساده و راحت می‌باشد.

آلاچیق شیشه‌ای آماده چه ویژگی‌هایی دارد؟

آلاچیق‌های شیشه‌ای آماده یا پیش ساخته در کارگاه‌ها در ابعاد و اندازه‌های دلخواه تولید می‌شوند. نصب این نوع آلاچیق‌ها بسیار ساده و راحت است و امکان اجرای آن در مدت زمان کوتاه وجود دارد. این نوع آلاچیق‌های شیشه‌ای به طور معمول در اندازه‌های کوچک و متوسط تولید می‌شوند و امکان استفاده از آن‌ها در فضاهای بزرگ وجود ندارد. از آنجا که این نوع آلاچیق‌ها پیش ساخته می‌باشند هیچ‌گونه انتخابی در رابطه با جزئیات آن نخواهید داشت.

در رابطه با این نوع آلاچیق‌ها این نکته را نیز باید به خاطر داشت که کیفیت مواد مورد استفاده در تولید آن‌ها بسیار بالاست و در مقایسه با دیگر انواع آلاچیق‌های شیشه‌ای قیمت مناسب‌تری دارند.

آلاچیق شیشه‌ای آماده چه ویژگی‌هایی دارد؟
نصب این نوع آلاچیق‌ها بسیار ساده و راحت است

آلاچیق شیشه‌ای پشت‌بام چگونه است؟

یکی از انتخاب‌های مناسب به منظور فراهم کردن محیطی زیبا، آرام و راحت آلاچیق شیشه‌ای روی پشت‌بام می‌باشد. با اجرای این نوع آلاچیق روی پشت‌بام خود می‌توانید جلوه‌ای زیبا و خاص به فضا بدهید. این فضا به طور معمول برای استراحت، تفریح و ایجاد گلخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طراحی و تولید این نوع آلاچیق شیشه‌ای به گونه‌ای است که در مقابل گرما و سرما از خود مقاومت خوبی نشان می‌دهد. این نوع آلاچیق‌ها به راحتی شکسته نمی‌شوند از این رو امکان استفاده از آن‌ها با خیال راحت و آسوده وجود دارد. این نوع آلاچیق‌ها به پشت‌بام شما جلوه‌ای خاص و زیبا می‌بخشند و امکان استفاده از فضای خالی پشت‌بام را به صورت بهینه برای شما فراهم می‌سازد.

بررسی مزایای آلاچیق‌های شیشه‌ای

با استفاده از آلاچیق‌های شیشه‌ای می‌توان به مزایای قابل توجه بسیار زیادی دست یافت. اخیرا مردم به استفاده از این نوع آلاچیق‌ها تمایل بیشتری نشان می‌دهند. از مهمترین مزایای استفاده از این نوع آلاچیق‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهره بردن از مناظر بسیار زیبا

از آنجا که این نوع آلاچیق‌ها از شیشه ساخته شده‌اند و این شیشه اغلب بی‌رنگ است امکان مشاهده نمایش بیرون به صورت کامل را برای شما فراهم می‌سازند. از این رو می‌توان از مناظر بیرون به صورت کامل بهره‌مند شد.

عایق بودن از دیگر مزایای آلاچیق‌های شیشه‌ای

نوع طراحی و ساخت این نوع آلاچیق‌ها از ورود آب باران، برف و گرد و غبار به فضای داخل پیشگیری می‌کند.

امکان استفاده از این آلاچیق‌ها در فضاهای مختلف

از دیگر مزایای قابل‌توجه آلاچیق‌های شیشه‌ای می‌توان به امکان استفاده از آن‌ها در فضاهای مختلف اشاره کرد. با استفاده از این آلاچیق‌ها در فضاهای مختلف می‌توان از ویژگی‌های بی‌نظیر آن‌ها بهره‌مند شد.

امکان استفاده از این آلاچیق‌ها در فضاهای مختلف
با استفاده از این آلاچیق‌ها در فضاهای مختلف می‌توان از ویژگی‌های بی‌نظیر آن‌ها بهره‌مند شد.

انعطاف‌پذیری

از دیگر مزایای قابل توجه این نوع آلاچیق‌ها می‌توان به انعطاف‌پذیری بالای آن‌ها اشاره کرد. طراحی این نوع آلاچیق‌ها به نوعی است که امکان باز و بسته کردن آن‌ها برای شما وجود دارد.

امکان تمیزکاری آسان

امکان تمیز کردن و شستشوی شیشه‌های این نوع آلاچیق‌ها به راحتی برای شما وجود دارد.

شما می‌توانید همین حالا با کارشناسان مجموعه مهراز طراحان تماس گرفته و از آن‌ها بخواهید تا مشاوره‌های لازم را در زمینه طراحی، نصب و اجرای این نوع آلاچیق‌ها به شما ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + نه =