آشنایی با انواع پارتیشن شیشه‌ای

انواع پارتیشن‌های شیشه‌ای بر اساس نصب، کارایی و نوع شیشه مورد استفاده در تولید آن‌ها به گروه‌های مختلف طبقه‌بندی می‌شوند. هر یک از انواع مدل‌های پارتیشن شیشه‌ای با توجه به موقعیت خود در پروژه‌های مختلف کاربرد متفاوت دارند.

انواع پارتیشن‌های شیشه‌ای

در ادامه با انواع پارتیشن‌های شیشه‌ای و ویژگی‌های هر یک از آن‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

پارتیشن شیشه‌ای تک جداره چیست؟

یکی از انواع پارتیشن‌های شیشه‌ای، پارتیشن شیشه‌ای تک جداره می‌باشد که در تولید آن شیشه‌های تک جداره مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع پارتیشن‌های شیشه‌ای با استفاده از پروفیل‌های باریک و ظریف تولید می‌شوند و ظاهر آن‌ها کاملا ظریف است. این نوع پارتیشن برای تقسیم فضاهای کم و ایجاد جلسات کوچک گزینه مناسبی محسوب می‌شود. در تولید این نوع پارتیشن‌ها نورپردازی و ظاهر زیبا مورد توجه قرار می‌گیرند.

پارتیشن شیشه‌ای تک جداره چیست؟
این نوع پارتیشن‌های شیشه‌ای با استفاده از پروفیل‌های باریک و ظریف تولید می‌شوند

پارتیشن شیشه‌ای دوجداره

پارتیشن‌های شیشه‌ای دو جداره از دو لایه شیشه داخل قاب آلومینیومی تولید شده‌اند. از آنجا که در تولید این پارتیشن‌ها از دو لایه شیشه استفاده شده است به عنوان عایق مناسب حرارت و صوت شناخته می‌شوند. این پارتیشن‌ها برای ایجاد حریم خصوصی و کنترل دقیق دید در فضاهای مختلف گزینه مناسبی محسوب می‌شوند.

بررسی ویژگی‌های پارتیشن شیشه‌ای فریم لس

در پارتیشن‌های شیشه‌ای فریم لس شیشه‌های تک جداره مورد استفاده قرار می‌گیرند که بدون نیاز به فریم عمودی قابل نصب هستند. ظاهر این پارتیشن‌ها کاملا زیباست و به منظور افزایش دید و احساس انسجام در محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. هزینه نصب این نوع پارتیشن‌های شیشه‌ای در مقایسه با دیگر انواع پارتیشن‌های شیشه‌ای به هزینه نصب کمتری نیاز دارند. در هنگام انتخاب نوع پارتیشن شیشه‌ای باید عوامل مختلف زیر را در نظر گرفت:

 • نیازها
 • طراحی محیط

انواع پارتیشن‌های شیشه‌ای مزایا و محدودیت‌های مختص به خود را دارند که با توجه به اهداف کاربردی باید انتخاب گردند.

هنگام انتخاب پارتیشن‌های شیشه‌ای چه عواملی باید در نظر گرفته شوند؟

هنگام انتخاب و اجرای پارتیشن‌های شیشه‌ای باید عوامل مختلف بسیار زیادی را در نظر گرفت. نیازها و خواسته‌های شما هنگام انتخاب این پارتیشن‌ها باید در نظر گرفته شوند. دیگر عواملی که در انتخاب این نوع پارتیشن‌ها نقش مهمی را ایفا می‌کنند را در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

یکی از مهمترین عواملی که هنگام انتخاب پارتیشن شیشه‌ای باید در نظر گرفته شود نوع آن می‌باشد. پارتیشن‌های شیشه‌ای در انواع ثابت و متحرک در بازار موجود می‌باشند. همچنین امکان انتخاب پارتیشن‌های فریم دار و فریم لس برای کاربران وجود دارد. نوع پارتیشن باید با توجه به نیازهای کاربری و طراحی محیط انتخاب گردد.

هنگام انتخاب پارتیشن شیشه‌ای ارتفاع آن نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این پارتیشن‌ها با ارتفاع بسیار بلند یا کوتاه در بازار موجود است.

هنگام انتخاب پارتیشن‌های شیشه‌ای چه عواملی باید در نظر گرفته شوند؟
یکی از مهمترین عواملی که هنگام انتخاب پارتیشن شیشه‌ای باید در نظر گرفته شود نوع آن می‌باشد

از دیگر مواردی که در این زمینه باید در نظر گرفته شوند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نیاز به حفظ حریم خصوصی
 • ایجاد نورپذیری مناسب
 • عوامل زیست‌محیطی

نورپذیری و نوردهی

از دیگر عوامل مؤثر در انتخاب پارتیشن‌های شیشه‌ای می‌توان به میزان نورپذیری و نوردهی اشاره کرد. این نوع پارتیشن‌ها به عنوان انتقال‌دهنده نور مناسب شناخته می‌شوند. برای طراحی محیط‌هایی که به نور مصنوعی یا طبیعی بیشتر نیاز دارند انتخاب این نوع پارتیشن‌ها بسیار مناسب است زیرا نور را به خوبی انتقال می‌دهند.

جداکنندگی صوتی

در صورت نیاز به جداکنندگی صوتی برای محیط مورد نظر خود به پارتیشن شیشه‌ای نیاز پیدا خواهید کرد. برای این منظور می‌توان پارتیشن‌های شیشه‌ای با عایق‌بندی صوتی را انتخاب کرد. ضخامت پنل‌ها از دیگر مواردی است که هنگام انتخاب پارتیشن‌های شیشه‌ای باید در نظر گرفته شود. لازم به ذکر است که ضخامت این پنل‌ها بر عایق حرارتی و صوتی بودن آن تاثیر قابل توجهی دارد. هرچه ضخامت پنل‌ها بیشتر باشد مقاومت آن‌ها در مقابل ضربه بسیار زیاد است.

نوع طراحی و زیبایی پارتیشن‌های شیشه‌ای

نوع طراحی و زیبایی پارتیشن‌های شیشه‌ای نیز در انتخاب آن‌ها باید در نظر گرفته شوند. زیبایی و شکل‌دهی این نوع پارتیشن‌ها باید به محیط کمک کنند. به خاطر داشته باشید که پارتیشن انتخابی شما باید طرح و رنگ این نوع پارتیشن‌ها با طراحی محیط مورد نظر همخوانی و هماهنگی داشته باشند. همواره توصیه می‌شود طراحی و اجرای پارتیشن‌های شیشه‌ای را به شرکت‌های متخصص و مجرب در این زمینه بسپارید.

مهراز طراحان یکی از این گروه‌های متخصص و باتجربه در این زمینه می‌باشد که می‌تواند کار طراحی و اجرای پارتیشن‌های شیشه‌ای را به بهترین نحو به شما ارائه دهند. برای این منظور کافی است به کارشناسان ما اعتماد کرده و طراحی و اجرای پارتیشن‌های مورد نظر خود را به آن‌ها بسپارید.

نوع طراحی و زیبایی پارتیشن‌های شیشه‌ای
زیبایی و شکل‌دهی این نوع پارتیشن‌ها باید به محیط کمک کنند

چه عواملی قیمت پارتیشن‌های شیشه‌ای را تحت تاثیر قرار می‌دهند؟

عوامل مختلف بسیار زیادی قیمت پارتیشن‌های شیشه‌ای را تحت تاثیر قرار می‌دهند که در ادامه قصد داریم به بررسی مختصر این عوامل بپردازیم.

 • یکی از مهمترین عوامل موثر در قیمت پارتیشن شیشه‌ای ابعاد و اندازه آن می‌باشد. در صورت نیاز به سفارشی‌سازی و تولید ویژه این پارتیشن‌ها قیمت آن‌ها نیز تا حد قابل توجهی افزایش خواهد یافت.
 • از دیگر عوامل موثر در قیمت این محصولات می‌توان به کیفیت آن‌ها اشاره کرد. نوع و کیفیت شیشه مورد استفاده در تولید این محصولات قیمت آن‌ها را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار می‌دهند. قیمت پارتیشن‌های تولید شده با استفاده از شیشه‌هایی با کارایی و دوام بالا و ظاهر زیبا نسبتا بالاتر می‌باشد.
 • قیمت این پارتیشن‌ها همچنین تحت تاثیر ضخامت شیشه مورد استفاده در تولید آن‌ها وابسته می‌باشد. هرچه ضخامت شیشه مورد استفاده در تولید آن‌ها بیشتر باشد قیمت آن‌ها بیشتر افزایش خواهد یافت.
 • قیمت این پارتیشن‌ها همچنین تحت تاثیر نوع پروفیل آلومینیومی مورد استفاده در تولید آن‌ها قرار دارد. هرچه پروفیل مورد استفاده از کیفیت و طراحی خاص برخوردار باشد قیمت آن بالاتر خواهد بود.
 • در صورت در نظر داشتن پارتیشن‌هایی با طراحی یا سفارشی‌سازی خاص باید هزینه بیشتری برای خرید آن‌ها پرداخت نمایید. برای طراحی و تولید محصولات منحصر به فرد به پرداخت هزینه بالاتر نیاز خواهید داشت.
 • نوع سیستم و باز و بسته شدن پارتیشن‌های شیشه‌ای نیز در قیمت آن‌ها موثر است. هرچه سیستم مورد نظر پیچیده‌تر باشد و قابلیت‌های آن بیشتر باشد باید هزینه بیشتری پرداخت نمایید.

محل اجرا نیز در طراحی و اجرای این پارتیشن‌ها موثر است.

در نهایت می‌توان گفت رنگ شیشه سکوریت مورد استفاده در تولید این محصولات، یراق‌آلات مورد استفاده در تولید آن‌ها و حمل و نقل در قیمت این پارتیشن‌ها موثر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 15 =