پنت هاوس چیست؟ آشنایی با ویژگی‌ها، مزایا و معایب آن

تغییر سبک زندگی و افزایش آپارتمان‌نشینی در عصر جدید باعث ایجاد تغییرات قابل‌توجه در معماری بناها شده است. در شهرهای بزرگ همچون تهران یکی از فاکتورهای زندگی لاکچری، زندگی در پنت هاوس برج‌ها می‌باشد. قیمت پنت هاوس‌ها که در گذشته با عنوان اتاقک زیرشیروانی شناخته می‌شد روزانه در حال افزایش است. در ادامه قصد داریم ویژگی‌ها، مزایا و معایب پنت هاوس را به صورت مختصر مورد بررسی قرار دهیم.

پنت هاوس چیست؟

در حقیقت واحدهایی که در طبقه بالای ساختمان قرار دارند، پنت هاوس نامیده می‌شوند. به طور معمول پنت هاوس‌ها با عنوان لوکس‌ترین، بزرگ‌ترین و گران‌قیمت‌ترین واحدهای ساختمانی شناخته می‌شوند که بهترین امکانات رفاهی را به ساکنین خود ارائه می‌دهند. این واحدهای آپارتمانی معمولا دیوارهای شیشه‌ای و نمای خیره‌کننده دارند. از دیگر ویژگی‌های پنت هاوس‌ها می‌توان به متراژ بیشتر و امکانات پیشرفته‌تر در مقایسه با دیگر طبقات اشاره کرد. با اجاره یا خرید یک واحد پنت هاوس می‌توان یک زندگی کاملا لاکچری را تجربه کرد.

جالب است بدانید در گذشته و قبل از این که این واحدهای آپارتمانی به گران‌قیمت‌ترین واحدهای اجاره‌ای تبدیل شوند محل زندگی خدمتکاران بوده‌اند. در زمان‌های قدیم افرادی که درآمد اندک داشتند مجبور بودند در اتاق‌های زیرشیروانی زندگی کنند. به طور کلی می‌توان گفت معنای لغوی پنت هاوس اتاق نقاش است که به خانه‌های کوچک واقع در پشت‌بام ساختمان اطلاق می‌شود. در حال حاضر پنت هاوس نماد پرستیژ و موقعیت اجتماعی بالاست. اگر از قشر پر درآمد جامعه باشید امکان زندگی کردن در پنت هاوس برای شما وجود خواهد داشت.

پنت هاوس چیست؟
پنت هاوس‌ها با عنوان لوکس‌ترین، بزرگ‌ترین و گران‌قیمت‌ترین واحدهای ساختمانی

آشنایی با مزایای زندگی در پنت هاوس ها

امکانات بی حد و حصر و لاکچری واقع در این واحدها باعث افزایش بسیار زیاد این واحدهای آپارتمانی شده‌اند. تنها در صورت برخورداری از وضعیت مالی خوب قادر به بهره‌مندی از این امکانات ویژه خواهید بود. در این بخش قصد داریم مزایای زندگی در پنت هاوس‌ها را به صورت مختصر مورد بررسی قرار دهیم.

نمای منحصربه‌فرد و بی‌نظیر

زندگی در پنت هاوس امکان مشاهده نمای جذاب شهر را برای شما فراهم می‌آورد. از این واحد آپارتمانی قادر خواهید بود خط افق، نورهای چشمک‌زن ساختمان‌ها و مناظر اطراف را تا کیلومترها مشاهده نمایید. به طور معمول در این واحدهای آپارتمانی پنجره‌های بسیار زیادی وجود دارند. از این رو با لم دادن روی مبل می‌توانید نمای جذاب شهر را مشاهده کنید. در حقیقت ساکنین پنت هاوس‌ها هر روز قادر به مشاهده نماهایی هستند که گردشگران به منظور بازدید از آن‌ها مجبور به پرداخت هزینه هستند.

فضای نشیمن مجلل

مجموعه‌ای از امکانات رفاهی در این واحدهای آپارتمانی وجود دارند که مردم رویای آن را در سر می‌پرورند. از مهمترین امکانات رفاهی این واحدهای آپارتمانی می‌توان به بالکن مسقف اشاره کرد. بالکن‌های مسقف باعث می‌شوند تا فضای نشیمن بزرگ‌تر از اندازه واقعی خود جلوه نماید. همچنین در پنت هاوس‌ها امکانات آخرین سیستم لوکس و کاربردی وجود دارند. با پرداخت هزینه خرید یا اجاره پنت هاوس در حقیقت پول فضای مجلل و باشکوه را پرداخت خواهید کرد.

حریم خصوصی

با زندگی در شهر شلوغ همیشه درگیر شلوغی و جمعیت خواهید بود. اما با زندگی در پنت هاوس در مقایسه با افراد عادی از حریم خصوصی بیشتری برخوردار خواهید بود. با زندگی در این واحدهای آپارتمانی می‌توان سوار آسانسور شد و به طبقه آخر رفت. از شلوغی شهر فرار کرده و از همسایگان پر سروصدا دوری کرد. اگر قصد زندگی در شهرهای بزرگ را دارید با زندگی در پنت هاوس از سطح بیشتری از حریم خصوصی بهره‌مند خواهید شد.

موقعیت و اعتبار

از دیگر مزایای زندگی در پنت هاوس‌ها می‌توان به موقعیت و اعتبار نسبتا بالای این واحدهای آپارتمانی اشاره کرد. اگر از آن دسته از افرادی هستید که دوست دارند دیگران را تحت تاثیر قرار دهند و موقعیت خود را به رخ بکشند توصیه می‌کنیم یک پنت هاوس فوق‌العاده خریداری نمایید.

موقعیت و اعتبار
موقعیت و اعتبار نسبتا بالای این واحدهای آپارتمانی

بهره‌مندی از خدمات و امکانات رفاهی متنوع

با زندگی در یک آپارتمان پنت‌هاوس می‌توان از خدمات و امکانات رفاهی اضافه بهره‌مند شد. البته لازم به ذکر است که هزینه این امکانات اضافه به هزینه اجاره اضافه خواهند شد. از مهمترین امکانات رفاهی موجود در پنت هاوس‌ها می‌توان به ورودی خصوصی، آسانسور جداگانه و امکانات امنیتی اشاره کرد. در صورت نیاز به امکانات امنیتی و احتیاطی بیشتر پنت هاوس گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

معایب زندگی در پنت هاوس

هرچند با زندگی در پنت‌هاوس می‌توان از مزایای متعدد بسیار زیادی بهره‌مند شد اما باید این نکته را به خاطر داشت که این واحدهای آپارتمانی دارای جنبه‌های منفی نیز می‌باشند. در ادامه به بررسی مختصر معایب زندگی در پنت هاوس‌ها خواهیم پرداخت.

هزینه زندگی در پنت هاوس

بزرگترین عیب این واحدهای آپارتمانی قیمت آن‌ها می‌باشد. قبل از اجاره کردن پنت هاوس باید این نکته را در نظر گرفت که آیا مایل به پرداخت هزینه زندگی در پنت هاوس به صورت ماهانه خواهید بود. آیا قصد سرمایه‌گذاری این هزینه در بخش دیگری را دارید؟ لازم به ذکر است که اجاره و خدمات آب و برق در این مکان‌ها به طور معمول بالاست.

پنت‌هاوس‌ها به طور معمول در بالاترین طبقات قرار دارند و قادر به دریافت نور مستقیم آفتاب هستند. از این رو زندگی در این واحدهای آپارتمانی هزینه هوای مطبوع در فصول گرم را افزایش می‌دهد. در فصول سرد نیز به دلیل وجود دیوارهای شیشه‌ای محیط سریع سرد خواهد شد و برای گرمایش نیاز به پرداخت هزینه‌های زیاد خواهید داشت. در حقیقت برخی از مزایای این واحدهای آپارتمانی همچون موقعیت، پنجره و مناظر ممکن است گاهی اوقات برای شما مشکل‌ساز باشند.

هزینه زندگی در پنت هاوس
پنت‌هاوس‌ها به طور معمول در بالاترین طبقات قرار دارند

دسترسی از دیگر معایب زندگی در پنت هاوس

پیدا کردن پنت‌هاوس به طور معمول کاری دشوار است زیرا این واحدهای آپارتمانی به طور معمول در اختیار افراد معروف و ثروتمند قرار می‌گیرند. در صورت تمایل به زندگی در این طبقات باید به دنبال فرصت باشید و بلافاصله پس از پیدا کردن آن اقدامات لازم برای اجاره کردن آن را انجام دهید.

پشت‌بام پر سروصدا

از آنجا که پنت هاوس معمولا در بالاترین طبقه ساختمان قرار دارد و ممکن است باغ و استخر در پشت‌بام واقع شوند برای زندگی در پنت هاوس گاهی اوقات مجبور به تحمل سروصدای زیاد پشت‌بام خواهید بود. همچنین لازم به ذکر است که مجموعه‌ای از تجهیزات کاربردی ممکن است در طبقات بالا قرار گیرند که ممکن است باعث ایجاد سروصدای زیاد شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 11 =