ویلاهای لوکس چه امکاناتی به صاحبان خود ارائه می‌دهند؟

به منظور افزایش آسایش، امنیت و امکانات برای قشر مرفه جامعه در حال حاضر طراحی و ساخت ویلاهای لوکس و لاکچری در نقاط مختلف کشور عزیزمان ایران افزایش یافته است. سیستم‌های هوشمند نخستین چیزی است که وقتی از امکانات ویلاهای لوکس صحبت می‌کنیم یادمان می‌آید؛ اما لازم به ذکر است که در حال حاضر ویلاها حرفه‌ای‌تر و کوچک‌تر طراحی می‌گردند.

امروزه ویلاهای لاکچری دیزاین و دکوراسیون داخلی فوق‌العاده و منحصر به فرد دارند. در ادامه با مهمترین امکانات ویلاهای لاکچری بیشتر آشنا خواهیم شد. در طراحی و ساخت ویلا، محوطه، نما و دکوراسیون بخش‌های داخلی این امکانات در نظر گرفته می‌شوند.

انواع امکانات ویلاهای لوکس

اگر قصد خرید یک ویلا لاکچری و لوکس داشته باشید بهتر است ابتدا این مورد را بررسی کنید که ویلاهای لوکس چه امکاناتی دارند؟ امکانات موجود در ویلاهای لوکس باعث ایجاد تفاوت بین ویلاهای لاکچری و ویلاهای معمولی می‌شوند. در ادامه با امکانات ویلاهای لوکس بیشتر آشنا خواهیم شد.

انواع امکانات ویلاهای لوکس
امکانات موجود در ویلاهای لوکس باعث ایجاد تفاوت بین ویلاهای لاکچری و ویلاهای معمولی می‌شوند

باشگاه ورزشی اختصاصی

یکی از مهمترین امکاناتی که در ساخت ویلاهای لاکچری در نظر گرفته می‌شود ساخت باشگاه ورزشی و اختصاصی می‌باشد. از آنجا که امروزه اکثر افراد به سلامتی خود توجه ویژه‌ای نشان می‌دهند ساخت باشگاه ورزشی اختصاصی در ویلاهای لاکچری نقش مهمی پیدا کرده است. هرچه متراژ این باشگاه اختصاصی بیشتر باشد و نوع تجهیزات مورد استفاده در ساخت آن‌ها پیشرفته‌تر باشد ویلای شما لاکچری‌تر خواهد بود.

باشگاه‌های ورزشی ویلاهای فوق لاکچری دارای مساحت بیش از چند صد متر است و دستگاه‌های مورد استفاده در آن‌ها کاملا پیشرفته هستند. در ویلاهای لاکچری جنگلی مکان مورد نظر برای ساخت باشگاه‌های ورزشی ویو عالی رو به طبیعت دارند. تلویزیون‌های فلت و سیستم‌های صوتی حرفه‌ای نیز در این باشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

اسپا و سونا از دیگر امکانات موجود در ویلاهای لاکچری

از دیگر امکانات موجود در ویلاهای لوکس که در مراحل پلان باید در نظر گرفته شود می‌توان به اسپا و سونای اختصاصی اشاره کرد. اسپا و سونا به طور معمول برای ماساژ درمانی، آب گرم درمانی، تفریح، روش‌های درمانی مختلف و کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این رو می‌توان گفت یکی از مهمترین ویژگی‌های ویلاهای لاکچری اسپا و سونای اختصاصی هستند. در برخی از ویلاهای لاکچری مدیر و متخصص ماساژ وجود دارند. جلسات درمانی و تمرینی نیز در اسپا و سونای ویلاهای لاکچری برگزار می‌شوند.

جکوزی در فضای بیرونی از دیگر امکانات موجود در ویلاهای لاکچری

طراحی جکوزی در فضای بیرونی ویلاهای لاکچری همچون محوطه، فضاهای سرپوشیده، بالکن‌ها و روف گاردن های اختصاصی از دیگر امکانات موجود در ویلاهای لوکس محسوب می‌شوند. برای ریلکس کردن و رفع خستگی عضلات بدن جکوزی بهترین گزینه می‌باشد. البته لازم به ذکر است که افراد برای آب درمانی نیز به جکوزی می‌روند.

در جکوزی‌هایی که برای ویلاهای لاکچری ساخته شده‌اند امکان لذت بردن از تفریحات آبی به صورت گروهی فراهم شده است. در طراحی ویلاهای لاکچری گاهی اوقات برای زوجین جکوزی و سازه‌های آبی مخصوص در نظر گرفته می‌شوند که از امکانات ویژه و خاص محسوب می‌شوند.

جکوزی در فضای بیرونی از دیگر امکانات موجود در ویلاهای لاکچری
برای ریلکس کردن و رفع خستگی عضلات بدن جکوزی بهترین گزینه می‌باشد

حمام بیرونی از دیگر امکانات موجود در ویلاهای لاکچری

از دیگر امکانات موجود در ویلاهای لاکچری می‌توان به حمام‌هایی اشاره نمود که در فضای بیرون و محیط‌های سرپوشیده ساخته می‌شوند. همانند جکوزی‌ها این حمام‌ها نیز روی روف گاردن ها طراحی و اجرا می‌شوند. از پیشرفته‌ترین امکانات طراحی شده برای ویلاهای لاکچری می‌توان به حمام و سرویس‌های بهداشتی پیشرفته اشاره کرد. حمام و سرویس‌های بهداشتی در این ویلاها به منظور استفاده راحت‌تر به امکانات هوشمند مجهز هستند.

حمام بیرونی در برخی از ویلاهای لوکس و لاکچری در محیط‌هایی با ویوهای بسیار خوب طراحی و اجرا شده‌اند. ویو حمام و سرویس‌های بهداشتی در برخی از ویلاهای لاکچری نیز کاملا رمانتیک هستند.

سینمای هنری

از دیگر امکانات موجود در ویلاهای لاکچری می‌توان به سینماهای هنری اشاره کرد. در ویلاهای لوکس و لاکچری تئاتر و سینمای خانگی به صورت عایق صوت طراحی و اجرا می‌شوند و اکثر آن‌ها به تجهیزات پیشرفته زیر مجهز هستند:

 • ویدیو پروژکتور
 • تلویزیون‌های لمسی و هوشمند
 • سیستم صوتی سوراند
 • سرویس‌های استریم

سینماهای هنری به طور معمول در ویلاهای لاکچری با ظرفیت‌های مختلف طراحی و اجرا می‌گردند. برخی از سینماهای هنری به نحوی طراحی می‌شوند که برای دورهمی‌های خانوادگی، فامیلی و دو نفره مناسب باشند.

اتاق گیمینگ

در حال حاضر در زندگی تمام افراد صنعت گیم جریان داشته و به رده سنی خاصی محدود نمی‌باشد. انجام بازی‌های آنلاین یا آفلاین که با فناوری سه بعدی ارائه می‌شوند با سیستم‌های صوتی سوراند و دالبی دیجیتال در افراد شور و هیجان متفاوت و غیر قابل مقایسه با سیستم‌ها و تلویزیون‌های معمولی خانگی ایجاد می‌کنند. از این رو به طور کلی می‌توان گفت یکی از امکانات ویلاهای لاکچری طراحی و ساخت اتاق‌های گیمینگ می‌باشد.

این اتاق نه تنها برای جمع‌های خانوادگی بلکه برای مهمانی‌ها و دورهمی‌های دوستانه فضای شاد و مفرح ایجاد می‌نماید. از امکانات طراحی دکوراسیون داخلی ویلاهای لاکچری در اتاق‌های گیمینگ و آنلاین استریم می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آخرین نسل کنسول‌های بازی

 • تجهیزات مخصوص بازی‌های ماشین سواری و واقعیت مجازی
 • سیستم‌های سه بعدی
 • اتاق‌های گیمینگ در ویلاهای لاکچری اغلب به این موارد مجهز می‌باشند.
 • زمین‌های ورزشی از دیگر امکانات موجود در ویلاهای لاکچری

زمین‌های ورزشی در طراحی محوطه ویلاهای لوکس و لاکچری پایه ثابت می‌باشند. همچنین در ویلاهای لوکس برای تفریحات ورزشی مختلف همچون موارد زیر زمین چمن در نظر گرفته می‌شوند:

 • گلف
 • فوتبال
 • راگبی
زمین‌های ورزشی در طراحی محوطه ویلاهای لوکس و لاکچری
زمین‌های ورزشی در طراحی محوطه ویلاهای لوکس و لاکچری پایه ثابت می‌باشند

در ویلاهای لاکچری زمین‌های ورزشی و مربیان ورزشی خصوصی در نظر گرفته می‌شوند تا قادر به تقویت مهارت‌های ورزشی خود باشید. زمین ورزشی در ساحل اختصاصی از مهمترین امکانات ویلاهای لوکس جاده چالوس و شهرهای ساحلی محسوب می‌شوند. در این ویلاها می‌توان ورزش‌هایی از قبیل والیبال ساحلی یا ورزش‌های آبی همچون کایاک سواری نیز انجام داد. در برخی از ویلاهای لاکچری زمین و محوطه مخصوص برای ورزش‌هایی از قبیل بسکتبال و میز تنیس در نظر گرفته شده‌اند. این امکانات بساط تفریح و ورزش‌های گروهی را برای شما فراهم می‌سازند.

فضاهای مخصوص برای یوگا و مدیتیشن

از جمله ورزش‌هایی که روی آرامش روحی و روانی افراد تمرکز دارند می‌توان به یوگا و مدیتیشن اشاره کرد. برای انجام این ورزش‌ها به فضاهایی نیاز خواهید داشت که نویز و صدای کمی داشته باشند. اتاق‌ها و فضاهای اختصاصی برای انجام این ورزش‌ها در ویلاهای لاکچری در نظر گرفته شده‌اند که هیچ صدایی به بیرون یا داخل آن‌ها انتقال نمی‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + سه =