از تابلوی‌های نقاشی در دکوراسیون داخلی استفاده کنید

حتماً تا به حال در مراجعه به خانه دوستان و آشنایان متوجه تابلو‌های نقاشی بسیار زیبا بر روی دیوار‌های قسمت پذیرایی شده و به همین دلیل ترغیب شده‌اید که شما نیز از تابلو‌های نقاشی در طراحی دکوراسیون داخلی خانه خود استفاده کنید. قطعاً وجود این دسته از وسایل دکوراتیو در خانه، زیبایی محیط سالن را بیشتر خواهد کرد.

اما آیا شما می‌دانید چگونه باید از تابلو‌های نقاشی در دکوراسیون منزل استفاده کرد تا علاوه بر زیباتر شدن محیط، تناسب بین عناصر رعایت شده و از سوی دیگر فضای محیط شلوغ و دل‌گیر به نظر نرسد؟ این مقاله را با دقت مطالعه کنید تا بتوانید یک طراحی بسیار زیبا برای دکوراسیون منزل با استفاده از تابلو‌های نقاشی داشته باشید.

عوامل موثر بر زیبایی تابلو‌های نقاشی در دکوراسیون داخلی

قبل از هر چیز لازم است بدانید که چه عواملی باعث می‌شوند وجود تابلو‌های نقاشی در دکوراسیون منزل زیباتر به نظر برسند. شاید این تصور برای شما وجود داشته باشد که خرید تابلو‌های بسیار زیبا با طراحی‌های خاص باعث جذابیت آن‌ها و در نتیجه جذابیت قسمت پذیرایی سالن خواهند شد. اما لازم است بدانید که عوامل محیطی نیز زیبایی تابلو را تحت تاثیر قرار خواهند داد. مهمترین این عوامل عبارتند از:

ابتدا شما باید بهترین دیوار را برای قرار دادن تابلوی نقاشی انتخاب کنید. در زمینه طراحی دکوراسیون منزل، دیوار‌های قسمت پذیرایی نقش‌های مختلفی داشته و یکی از این دیوار‌ها به عنوان مرکز کانونی شناخته می‌شود. زمانیکه شما وارد پذیرایی یک خانه می‌شوید توجه شما به صورت ناخودآگاه به یک قسمت جلب خواهد شد که این قسمت، نقطه کانونی نام دارد. اما مهندسین طراح معتقد هستند اگر در خانه خود کاناپه قرار می‌دهید، بهترین دیوار برای نصب تابلو‌های نقاشی، قسمت پشت کاناپه است البته منوط بر اینکه پهنای تابلو نسبت به اندازه کاناپه بزرگتر نباشد.

مسئله دیگر نورپردازی بسیار ‌ایده‌آل در قسمتی است که تابلوی نقاشی را در آن قرار داده‌اید. لامپ‌هایی که در این قسمت استفاده می‌شوند، زیبایی تابلو را در شب دو چندان خواهند کرد. به شما توصیه می‌کنیم نور لامپ‌ها در این بخش سفید یا زرد باشند چرا که لامپ‌های رنگی قطعاً باعث می‌شوند تابلو نتواند طرح خود را به خوبی به نمایش بگذارد.

عوامل موثر بر زیبایی تابلو‌های نقاشی در دکوراسیون داخلی

نکات مهم بر زیبایی تابلو‌های نقاشی در دکوراسیون داخلی

– فراموش نکنید که رنگ قاب تابلو نقاشی با سایر رنگ‌ها در داخل سالن همخوانی داشته باشد. حتی به شما پیشنهاد می‌کنیم رنگ قاب با رنگ چوب مبلمان و میز‌های چوبی یکسان باشد تا زیبایی محیط پذیرایی افزایش پیدا کند.

تابلو‌ها باید با اندازه دیوار‌ها همخوانی داشته باشد. استفاده از تابلو‌های بسیار بزرگ برای دیوار‌های کوچک اصلاً زیبا نیست و تعادل بین عناصر رعایت نشده است.

تناسب بین تابلو‌ها رعایت شود. قطعاً برخی از افراد دوست دارند بر روی یک دیوار چند تابلوی نقاشی نصب کنند. تناسب بین اندازه و رنگ‌های به کار رفته در تابلو‌های نقاشی، اهمیت بسیار زیادی دارد. برای مثال نقاشی‌هایی که رنگ‌های تیره دارند را در قسمت پایین‌تر نصب کنید. از سوی دیگر به سراغ تابلو‌های نروید که طراحی شلوغی دارند زیرا باعث می‌شوند نمای دیوار شلوغ‌تر به نظر برسد که این مسأله باعث محدود‌تر شدن فضای خانه خواهد شد.

برای طراحی دکوراسیون منزل، دیوار گالری را اجرا کنید:

طراحی دکوراسیون منزل

یکی از سبک‌های بسیار جذاب و دیدنی که اخیراً برای طراحی دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد،  دیوار گالری است. شاید اگر در اینترنت سرچ کنید می‌توانید تصاویری را مربوط به طراحی دیوار گالری در خانه‌های مختلف مشاهده کنید.

زمانیکه تعداد زیادی از قاب‌ها در اندازه‌های مختلف بر روی یک دیوار قرار گیرد در این صورت دیوار شما شبیه به گالری نقاشی به نظر خواهد رسید. تابلو‌هایی که برای این منظور استفاده می‌شوند باید از نظر اندازه و نقاشی، تنوع بسیار زیادی داشته باشند. از طرف دیگر باید نورپردازی بسیار زیبایی برای دیوار در نظر گرفته شود تا دیوار گالری در شب، زیبایی نمای ساختمان را بیشتر کند.

چند ‌ایده برای طراحی دیوار گالری در دکوراسیون داخلی

در صورتی که شما نیز تصمیم گرفته‌اید برای طراحی دکوراسیون منزل به سراغ دیوار گالری بروید، چند ‌ایده به شما کمک می‌کند تا بتوانید زیباترین طراحی را در اختیار داشته باشید:

پیشنهاد می‌کنیم چند آینه کوچک به دیوار گالری خود اضافه کنید. درست است که این دیوار مخصوص تابلو‌های نقاشی است ولی اگر در لابلای تابلو‌ها آینه‌های دکوراتیو زیبا را قرار دهید ،زیبایی دیوار بیشتر خواهد شد.

شما می‌توانید ‌ایده گالری دیوار تلویزیون را اجرا کنید. به این صورت که تلویزیون خود را در وسط دیوار قرار داده و در اطراف آن قاب‌های کوچک را قرار دهید. با توجه به اینکه یک مربع سیاه رنگ در وسط دیوار قرار می‌گیرد، چیدن قاب‌های رنگی کوچک اطراف آن، منظره بسیار جذابی را ایجاد خواهد کرد.

لازم نیست برای طراحی دیوار گالری به سراغ تابلو‌های نقاشی بروید بلکه از عکس‌های خانوادگی قدیمی استفاده کنید. عکس‌های خود را در قاب‌هایی با طراحی‌های مختلف قرار داده و آن‌ها را برای دیوار نصب کنید.

حتی در صورتیکه اهل مسافرت رفتن هستید از بنا‌های تاریخی عکس‌هایی را تهیه کنید و سپس بر روی دیوار گالری خود قرار دهید. در این صورت شما یک دیوار گالری از آثار باستانی و اماکن دیدنی خواهید داشت که باعث می‌شود محیط خانه شما بسیار جذاب و دیدنی به نظر برسد. حتی زمانی که مهمان‌ها به منزل شما می‌آیند ساعت‌ها وقت خود را برای مشاهده هر کدام از این تابلو‌ها صرف خواهند کرد.

نکات مهم طراحی دکوراسیون منزل

سخن پایانی

همان‌گونه که متوجه شدید استفاده از تابلوهای نقاشی برای طراحی دکوراسیون داخلی یک ‌ایده بسیار زیبا و جذاب است که باعث می‌شود محیط خانه شما از حالت بی‌روح و خشک خارج گردد. از طریق شما می‌توانید دیوار گالری را برای طراحی دکوراسیون منزل در نظر بگیرید.

با توجه به اینکه انتخاب نوع تابلو‌های نقاشی یا عکس‌های خانوادگی، اندازه تابلو‌ها و حتی طراحی قاب تابلو‌ها تاثیر زیادی بر روی زیبای محیط دارند، به شما پیشنهاد می‌کنیم از گروه مهندسی در این زمینه سوال بپرسید تا بتوانید زیباترین ایده‌ها را اجرا کنید. گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان در این زمینه نیز همراه شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =