استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون می تواند زیبایی خاصی را برای طراحی داخلی خانه شما ایجاد نماید.  رنگ طلایی ، رنگی لوکس و پر زرق و برق است که از گذشته تا کنون مربوط به فضاهای شاهانه و متجملانه بوده است. این رنگ از جمله رنگ های مجلل می باشد و زمانی که در یک دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد زیبایی منحصر به فردی برای آن ایجاد می کند. به خصوص استفاده از رنگ طلایی در طراحی کلاسیک کاربرد بیشتری دارد زیرا همان طور که گفته شد از رنگ های مجلل می باشد و با دکوراسیون کلاسیک تناسب خوبی ایجاد می کند.

لبته رنگ طلایی در طراحی مدرن نیز مورد استفاده قرار می گیرد ولی نه به اندازه دکوراسیون کلاسیک. در ضمن رنگ طلایی در طراحی کلاسیک بر روی سطوح ناصاف مانند منبت کاری ها استفاده می شود ولی در دکوراسیون مدرن بر روی سطح صاف کاربرد زیادی دارد. رنگ طلایی نباید در معرض نور مستقیم قرار بگیرد زیرا اولا رنگ طلایی نیازی به نور زیادی ندارد و به خودی خود درخشندگی دارد.

دوماً نور مستقیم باعث می شود تا انعکاس نور طلایی چشم ها را آزار دهد. در استفاده از رنگ طلایی در طراحی کلاسیک دست شما باز خواهد بود تا بیشتر قسمت های دکوراسیون را با این رنگ بپوشانید ولی در دکوراسیون مدرن نمی توانید از رنگ طلایی در همه قسمت ها استفاده کنید. دکوراسیون شما چه کلاسیک باشد و چه مدرن بهتر است از رنگ طلایی در آشپزخانه کمتر استفاده کنید.

رنگ طلایی در دکوراسیون

رنگ طلایی در دکوراسیون

در بیشتر قسمت های خانه می توانید از رنگ طلایی استفاده کنید ولی استفاده از این رنگ در آشپزخانه جلوه بدی را ایجاد می کند. اگر آشپزخانه شما از نور کافی و مناسب برخوردار نیست با کمی رنگ طلایی به فضا زیبایی خاصی ببخشید . برای روح بخشیدن به آشپزخانه با رنگ طلایی، دیوار زیر پنجره را به رنگ طلایی مایل به زرد و بقیه دیوارها را کرم روشن کنید. پرده های آشپزخانه را نیز به رنگ عنابی و عسلی و لوستر سقف آشپزخانه را زرد و طلایی انتخاب کنید.

برای تکمیل چیدمان نیزبر روی اوپن آشپزخانه یا کابینت، گلدانی سرامیکی سورمه ای با گل های قرمز بگذارید. برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه و سالن غذاخوری تاریک و بدون نور از ترکیب رنگ طلایی با سفید استفاده کنید. با ترکیب این رنگ ها در فضای اتاق غذاخوری و آشپزخانه خود می توانید دکوراسیون شیک و بی نظیری را ایجاد کنید.

استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون

رنگ طلایی همان رنگ زرد انرژی بخش است که به آن با درصدهای مختلف برق اضافه می شود. از رنگ طلایی برای دکوراسیون فضاهای داخلی خانه استفاده می شود . اگر این رنگ به درستی بکار گرفته شود ، گرمای ملایم اما پرجلایی را به فضای اتاق اضافه می کند و سبب زیبا شدن فضا می شود اما در صورت عدم رعایت تناسب، این رنگ جذاب، فضا را بسیار آزاردهنده می کند و یک خانه طلایی دل زده و افراطی برای شما ایجاد می کند. رنگ طلایی در طراحی سالن پذیرایی اهمیت بیشتری نسبت به سایر فضاها دارد.

استفاده از رنگ طلایی در سالن پذیرایی فضایی مجلل را ایجاد می کند. در دکوراسیون پذیرایی بهتر است رنگ طلایی را به صورت ترکیبی به کار ببرید و با رنگ های آبی و مشکی ترکیب کنید. برای ترکیب رنگ طلایی با رنگ آبی یا مشکی از رنگ هایی مثل طلایی که براق و گرم تر هستند ، خیلی کم و از رنگ های سردتر، بسیار بیشتر در فضا استفاده کنید.

ایجاد احساس آرامش در اتاق خواب در دکوراسیون داخلی اهمیت زیادی دارد . رنگ طلایی پر زرق و برق است و بهتر است در اتاق خواب در اکسسوری ها، کوسن ها و پرده های اتاق خواب از این رنگ استفاده نمود . اگر لوازم اتاق خواب ساده باشد بهتر است از یک کاغذدیواری طلایی شلوغ برای دیوار اتاق خواب استفاده کرد.

لوکس ترین رنگ در دکوراسیون داخلی

لوکس ترین رنگ در دکوراسیون داخلی

لوکس ترین رنگ که رنگ گران ترین فلز دنیا نیز می باشد رنگ طلایی است. رنگ طلایی در طراحی به صورت مات یا براق استفاده می شود. در سبک مدرن از رنگ طلایی به صورت مینیمال (مختصر و محدود) با پوشش مات و در کمترین سطح استفاده می کنند اما اگر بخواهیم در فضا رنگ طلایی بیشتر به نظر رسد ، از طلایی براق استفاده کنید. سفید یک رنگ خنثی است. بنابراین افراد برای طراحی داخلی دکوراسیون از این رنگ کنار رنگ دیگرمانند طلایی استفاده می کنند تا دکوراسیون طراحی داخلی مدرن و شیک به نظر برسد.

از جمله قدیمی ترین ترکیبات رنگ طلایی که در فضاهای رستورانی دیده می شود ترکیب رنگ طلایی با رنگ قرمز است . برای ترکیب رنگ طلایی و رنگ قرمز به صورت بسیار محدود و در حد چند کوسن و اشیای کوچک از قرمز استفاده نمایید و باقی را طلایی بکار ببرید. یکی از دلنشین ترین فضاها حضور رنگ سبز در کنار طلایی است . این ترکیب فضا را چشم نواز و آرامش بخش می کند . این ترکیب بیش تر در فضاهای کلاسیک دیده می شود به خصوص این که از پارچه های مخمل سبز استفاده کنید.

حذف نور موضعی هنگام استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون

حذف نور موضعی هنگام استفاده از رنگ طلایی در دکوراسیون

رنگ طلایی در دکوراسیون درخشش کافی و لازم را دارد بنابراین نباید از نور موضعی در فضا استفاده نمود زیرا سبب کاسته شدن از جلوه رنگ طلایی خواهد شد بنابراین از رنگ طلایی در جاهایی که نور طبیعی وجود دارد ، استفاده نکنید زیرا زمانی که طلایی در معرض مستقیم نور قرار می گیرد، درخشش آن چشم رامی آزارد . در محیط های تاریک از رنگ طلایی برای دکوراسیون استفاده کنید تا محیط شما درخشان شود چرا که رنگ طلایی بیشترین درخشش را در فضای تاریک دارد. ترکیب رنگ طلایی با تمام گروه های رنگی و با همه رنگ ها از سفید تا سیاه جذاب می باشد . برای زیبا و جذاب شدن دکوراسیون بهتر است رنگ طلایی را با رنگ های پرطرفدارمثل رنگ فیروزه ای، بنفش و مشکی ترکیب کنید.

نکاتی مهم برای بکار بردن رنگ طلایی در دکوراسیون

از رنگ طلایی معمولا در کلاف مبلمان استفاده می شود. از رنگ طلایی برای بخش هایی که حجمی کوچک تر دارند و در پارچه مبل و حداکثر فضا از رنگ های سرد مانند آبی، خاکستری و سبز استفاده می کنند تا رنگ طلایی جلوه بخش تر گردد و فضا دلپذیر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + سه =