آشنایی با انواع کابینت آشپزخانه مناسب برای ویلاهای شمال

یکی از فضاهای اساسی منزل آشپزخانه است که به مبلمان ویژه خود نیاز دارد. مبلمان انتخابی برای آشپزخانه ویلاهای شمال باید به گونه‌ای باشند که علاوه بر عملکرد صحیح برای رفع نیازهای فضایی و کاربردی زیبایی خانه و آشپزخانه شما را نیز دو چندان نماید. یکی از ارگانایزرهای بسیار مهم ویلاهای شمال کابینت می‌باشد که هنگام انتخاب انواع کابینت آشپزخانه مناسب برای ویلاهای شمال علاوه بر طرح و زیبایی باید به دوام، مقاومت، کاربرد، جنس آن‌ها توجه کرد. کابینت‌های انتخابی شما باید به نحوی باشند که استفاده از آن‌ها ساده و راحت باشد.

انواع کابینت‌های آشپزخانه مناسب برای ویلاهای شمال

در ادامه با انواع کابینت‌های آشپزخانه مناسب برای ویلاهای شمال بیشتر آشنا خواهیم شد.

کابینت آشپزخانه ملامین

اگر قصد خرید کابینت‌های ارزان را برای ویلای شمال خود دارید کابینت ملامین می‌تواند گزینه مناسبی باشد. در حقیقت ملامینه روکشی می‌باشد که روی مغز نئوپان کشیده می‌شود و دارای ویژگی‌های ضد آب و ضد خش می‌باشد. این نکته را باید به خاطر داشته باشید که نئوپان نسبت به آب حساس می‌باشد. امکان استفاده از این نوع کابینت آشپزخانه برای ساخت کمدهای ویلا نیز وجود دارد.

کابینت آشپزخانه ملامین
در حقیقت ملامینه روکشی می‌باشد که روی مغز نئوپان کشیده می‌شود

انواع کابینت آشپزخانه ام دی اف

از دیگر انواع کابینت‌های آشپزخانه مناسب برای ویلاهای شمال می‌توان به کابینت ام دی اف اشاره کرد. این کابینت‌ها در حقیقت همان کابینت‌های ملامینه می‌باشند با این تفاوت که مغزی آن‌ها MDF است. فشردگی ام دی اف نسبت به نئوپان بیشتر است و در تولید آن اغلب از ضایعات دور ریختنی همچون چوب استفاده می‌شود. این نوع کابینت در منازل بسیار زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از مهمترین ویژگی‌های این نوع کابینت‌ها می‌توان به مقاومت نسبتا بالای آن در مقابل رطوبت هوا اشاره کرد. از آنجا که مقاومت این کابینت‌ها نسبت به کابینت‌های ملامینه بیشتر است توصیه می‌شود در مکان‌هایی که رطوبت بیشتری دارند از این نوع کابینت استفاده شود. از این رو می‌توان بابت استفاده از این نوع کابینت آشپزخانه در ویلاهای شمال هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

کابینت ‌های گلاس

از دیگر انواع کابینت آشپزخانه مناسب برای ویلاهای شمال می‌توان به کابینت های گلاس اشاره کرد. اگر قصد خرید کابینت با مقاومت نسبتا بالاتر از ام دی اف را داشته باشید این کابینت گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. این نوع از کابینت‌های آشپزخانه از ترکیبی از ورق ام دی اف سفید و ورق‌های های گلاس ساخته می‌شود. ورق‌های های گلاس در این نوع از کابینت‌ها بخش قابل رویت را تشکیل می‌دهند. ورق‌های های گلاس نسبت به ام دی اف پوشش ضخیم‌تر و قوی‌تری دارند.

مهمترین ویژگی‌های این نوع از کابینت‌ها

از مهمترین ویژگی‌های این نوع از کابینت‌ها می‌توان به ظاهر براق آن‌ها، تنوع بیشتر طرح‌ها و زیبایی قابل‌قبول‌تر اشاره کرد. تمام این ویژگی‌ها باعث شده‌اند تا این نوع کابینت به یکی از کابینت‌های پرطرفدار برای آشپزخانه ویلاهای شمال تبدیل شود. البته لازم به ذکر است که قیمت این نوع کابینت در مقایسه با مدل‌های قبلی اندکی بیشتر است. در حقیقت می‌توان گفت این نوع کابینت با کابینت ام دی اف متفاوت است و شیک‌تر به نظر می‌رسد. این نوع کابینت‌ها برای استفاده در ویلاهای شمال گزینه‌های جذابی به نظر می‌رسند.

از نقاط قابل توجه این نوع از کابینت‌ها می‌توان به ترکیبات رنگی متفاوت آن‌ها اشاره کرد. تمیز کردن این نوع از کابینت‌ها ساده و راحت است؛ اما در برخی از رنگ‌ها به دلیل نمایان شدن اثر انگشت روی سطح براق آن‌ها باید جانب احتیاط را رعایت کرد. در انتخاب رنگ این کابینت‌ها برای ویلاهای شمال باید نهایت دقت به کار گرفته شود.

کابینت ‌های گلاس
این نوع کابینت‌ها برای استفاده در ویلاهای شمال گزینه‌های جذابی به نظر می‌رسند

انواع کابینت آشپزخانه ممبران یا وکیوم چیست؟

چارچوب کلی کابینت ممبران عموما از نوع ام دی اف می‌باشد اما بخش قابل رویت آن با استفاده از روکش طرح‌دار PVC پوشانده شده است که روی ام دی اف قرار می‌گیرد. این نوع کابینت آشپزخانه مناسب ویلاهای شمال دارای طرح‌های بسیار زیبا و منحصر به فرد می‌باشد و قیمت آن نیز در مقایسه با مدل‌های قبلی بیشتر می‌باشد.

در صورت انتخاب سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک برای ویلاهای شمال این نوع کابینت‌ها گزینه‌های مناسبی می‌باشند. امکان سفارش این نوع کابینت‌ها در طرح‌های خاص و با استفاده از ابزار بیشتر بر حسب بودجه برای شما وجود دارد. این نوع کابینت‌ها از مقاومت نسبتا بالایی برخوردار هستند از این رو استفاده از آن‌ها در ویلاهای شمال از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه می‌باشد.

کابینت‌های شیکر گزینه‌ای مناسب برای آشپزخانه ویلاهای شمال

در طراحی داخلی ظهور سبک شیکر به قرن هجدهم بازمی‌گردد؛ اما در حال حاضر این کابینت‌ها به محبوبیت قابل‌توجهی دست یافته‌اند. کابینت‌های شیکر سبک فارم هاوس شامل کابینت‌های فارم و شیکر سفید می‌باشند. سبک این نوع از کابینت‌ها شباهت بسیار زیادی به سبک نوستالژی و خاطره‌انگیز دارند.

کابینت‌های امروزی و معاصر

از دیگر انواع کابینت‌های آشپزخانه مناسب برای ویلاهای شمال می‌توان به کابینت‌های امروزی و معاصر اشاره کرد. این نوع از کابینت‌ها کاملا مدرن و امروزی می‌باشند و با استفاده از آن‌ها آشپزخانه شما ظاهری کاملا بی‌نقص پیدا خواهد کرد. از مهمترین ویژگی‌های این سبک از کابینت‌ها می‌توان به درب‌های بدون دستگیره صیقلی و شفاف اشاره کرد. این سبک کابینت اغلب ساده، شیک و مدرن می‌باشد و ظاهر آن کاملا خیره‌کننده می‌باشد.

کابینت‌های امروزی و معاصر
این نوع از کابینت‌ها کاملا مدرن و امروزی می‌باشند

انواع کابینت آشپزخانه سبک ورقه‌ای

در حال حاضر در دسترس ترین کابینت‌ها به صورت ورقه‌ای یا صفحه تخت طراحی می‌شوند. این سبک کابینت آشپزخانه دارای نمونه‌های بدون تزئین و از لحاظ بصری ساده و قابل شستشو هستند که در حجم انبوه تولید شده‌اند و متقاضیان زیادی را به خود جلب نموده‌اند. برای تولید این نوع کابینت‌ها اغلب از کابینت‌های ام دی اف استفاده می‌شود و برای روکش آن‌ها از ورق‌های ملامین، لمینت و ترموفیل استفاده می‌شود. هرچند این سبک کابینت‌ها ممکن است کاملا امروزی و نوین به نظر برسند اما جالب است بدانید تاریخچه آن‌ها به دوران قرون‌وسطی بازمی‌گردد.

کابینت‌های سنتی

از دیگر کابینت‌های آشپزخانه مناسب برای ویلاهای شمال می‌توان به سبک سنتی آن اشاره کرد. کابینت‌های سبک سنتی برای برخی افراد حالت مشابه سبک کلاسیک و تاریخی دارند و بسیار زیبا هستند. این سبک کابینت به طور معمول ساده است و به صورت برجسته حکاکی می‌شود و این حکاکی‌های خاص تنها تزئینات آن‌ها محسوب می‌شوند. کابینت‌های سنتی در حال حاضر از محبوبیت قابل‌توجهی برخوردار هستند؛ زیرا افراد با سلیقه اغلب به دنبال کابینت‌هایی با ظاهر ساده و غیرپیچیده می‌باشند.

در صورت انتخاب طراحی دکوراسیون داخلی روستیک برای ویلای شمال خود بهترین گزینه برای کابینت‌های آشپزخانه کابینت تمام چوب می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 15 =