از کابینت‌ های دو رنگ در داخل آشپزخانه استفاده کنیم؟

در بحث طراحی داخلی منزل یکی از قسمت‌هایی که باید به صورت ویژه به آن توجه داشته باشید، طراحی آشپزخانه است به خصوص در خانه‌های مدرن که آشپزخانه از قسمت پذیرایی کاملاً مشخص بوده و در نتیجه طراحی آن بر روی زیباتر به نظر رسیدن فضای نشیمن تأثیر می‌گذارد. استفاده از کابینت‌ های دو رنگ در آشپزخانه یکی از سبک‌های طراحی داخلی در این قسمت به حساب می‌آید که طرفداران خاص خود را داشته و البته باعث جذاب‌تر و زیباتر شدن آشپزخانه شما می‌شود.

شاید شما طرح‌هایی را در اینترنت مشاهده کرده باشید که از کابینت ‌های دو رنگ در آشپزخانه استفاده کرده و در نتیجه شما نیز ترغیب شده‌اید برای آشپزخانه خود این طرح‌ را پیاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم حتماً این مقاله را با دقت مطالعه نمایید چرا که ما قصد داریم برای شما توضیح دهیم برای استفاده از کابینت ‌های دو رنگ در آشپزخانه به سراغ چه ترکیب‌ رنگ‌هایی باید بروید.

دو نکته مهم برای استفاده از کابینت ‌های دو رنگ در آشپزخانه

قطعاً تضاد رنگی در صورتی که کاملاً هوشمندانه انتخاب گردد، تأثیر زیباتری خواهد داشت. همین موضوع را می‌توان از طریق استفاده از کابینت ‌های دو رنگ در آشپزخانه شاهد بود. در این صورت فضای آشپزخانه بسیار جذاب‌تر شدهو سطح انرژی بالاتر می‌رود که این موضوع بر روی سطح انرژی مادر خانواده زمانی که در حال آشپزی است، تأثیر می‌گذارد.

دو نکته مهم برای استفاده از کابینت ‌های دو رنگ در آشپزخانه

اما اگر شما به فکر انتخاب کابینت ‌های دو رنگ برای آشپزخانه هستید دو موضوع بسیار مهم را مد نظر قرار دهید:

– هارمونی یا هماهنگ بودن رنگ‌ها فراموش نشود. به این معنا که دو رنگ انتخاب شده برای کابینت‌ها باید به یکدیگر نزدیک باشند چرا که تضاد بیش از اندازه باعث می‌شود تاثیر منفی بر محیط گذاشته و حتی احساس آشفته حالی را به افراد القا کند.

– از طرف دیگر حفظ تعادل بین رنگ‌ها، اهمیت زیادی دارد. شاید قرار گرفتن دو رنگ در کنار یکدیگر در نگاه اول زیبا به نظر برسد اما آیا این دو رنگ تعادل دارد یا خیر. برای مثال ترکیب دو رنگ آبی و زرد اگر چه از نظر هارمونی با یکدیگر هماهنگ هستند اما تعادل زیادی بین آن‌ها وجود ندارد. بنابراین شما می‌توانید از رنگ‌هایی همانند آبی روشن و آبی تیره برای طراحی استفاده کنید و یا اینکه آبی را در کنار سفید قرار دهید. به طور کلی بحث تعادل و خنثی بدن رنگ‌ها به افزایش سطح انرژی کمک می‌کند.

معرفی ترکیب‌ های رنگ مناسب جهت کابینت ‌های دو رنگ آشپزخانه

اما اکنون به سراغ این موضوع برویم که جهت طراحی کابینت‌ های دو رنگ در آشپزخانه کدام یک از ترکیب‌های رنگی گزینه بسیار مناسبی هستند. در ادامه مقاله پیرامون این موضوع صحبت می‌کنیم:

– ترکیب رنگ نارنجی و طوسی در کابینت ‌های دو رنگ آشپزخانه

یکی از زیباترین ترکیب‌های رنگی که برای این منظور مناسب هستند، ترکیب نارنجی و طوسی است. نارنجی رنگ بسیار گرم بوده که سطح انرژی را بالا می‌ببرد. اما زمانی که در کنار طوسی قرار می‌گیرد، تعادل بین دو رنگ برقرار شده و در نتیجه ظاهر آشپزخانه بسیار زیبا‌تر به نظر می‌رسد.

ترکیب رنگ نارنجی و طوسی در کابینت ‌های دو رنگ آشپزخانه

– ترکیب رنگ بنفش سفید برای کابینت‌ های دو رنگ آشپزخانه

در راستای استفاده از کابینت ‌های دو رنگ در آشپزخانه، ترکیب رنگ بنفش و سفید نیز بسیار عالی است. بنفش یک رنگ بسیار انرژی‌زا، شاد و مهیج است که سطح انرژی را بالا می‌ببرد. اکنون اگر در کنار رنگ‌های خنثی‌ همانند سفید قرار بگیرد مجدداً فضای متعادل در داخل آشپزخانه به وجود خواهد آورد.

– ترکیب رنگ قرمز و سفید در کابینت ‌های دو رنگ آشپزخانه

از دیگر ترکیب رنگ‌های بسیار مناسب برای طراحی کابینت ‌های دو رنگ در آشپزخانه می‌توان به رنگ‌های قرمز و سفید اشاره کرد. قرمز حالتی شبیه به نارنجی دارد. بنابراین زمانی که رنگ سفیدی در کنار رنگ‌های مهیج و پر انرژی همانند قرمز قرار بگیرد، تعادل در داخل فضا ایجاد خواهد شد. رنگ قرمز احساس قدرت را به افراد القا می‌کند به همین دلیل حضور آن در آشپزخانه احساس بهتری برای خانم‌ها خواهد داشت.

– ترکیب رنگ سیاه و سفید در کابینت‌های دو رنگ آشپزخانه

شاید شما از جمله افرادی هستید که ترجیح می‌دهید رنگ‌های بسیار تیره مانند سیاه یا قهوه‌ای بسیار تیره را در کابینت‌ها استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم ترکیب سیاه یا قهوه‌ای سوخته و سفید را برای کابینت‌ها اجرا نمایید. چون در این صورت سفید کمک می‌کند تیرگی بیش از اندازه رنگ‌های سیاه و قهوه‌ای به چشم نیامده و روشنایی محیط تحت تأثیر قرار نگیرد.

ترکیب رنگ سیاه و سفید در کابینت‌های دو رنگ آشپزخانه

– ترکیب رنگ زرد و سفید در کابینت ‌های دو رنگ آشپزخانه

رنگ زرد یکی از رنگ‌هایی است که سطح انرژی را بالا می‌برد و باعث افزایش اعتماد به نفس در بین افراد می‌شود. به خاطر همین می‌توان رنگ زرد را به یک انتخاب بسیار جسورانه و قدرتمندانه در طراحی داخلی تشبیه کرد. حضور آن در کنار رنگ سفید، نما را زیباتر می‌کند و اگر تمام آشپزخانه یکدست زرد باشد، بعد از مدتی چشم را اذیت خواهد کرد.

سخن پایانی

بنابراین زمانی که به گروه‌های مهندسی همانند گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان مراجعه می‌کنید تا بتوانید زیباترین سبک‌ها را برای محیط داخلی و آشپزخانه اجرا کنید، حتماً از آن‌ها بخواهید کاتالوگ‌هایی را در اختیار شما قرار داده و طرح‌هایی که قبلاً اجرا گردیده است را با دقت بررسی کنید. شاید در ذهن شما استفاده از کابینت ‌های دو رنگ در آشپزخانه باقر زیبا باشد اما این سبک برای آشپزخانه شما مناسب نبوده و در نتیجه اگر اجرا کنید، فضای آشپزخانه دلگیر خواهد شد. در این زمینه گروه‌های مهندسی به شما کمک می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 8 =