نکاتی که باید در مورد دکوراسیون مبل راحتی بدانیم!

به جرات می توان گفت که دکوراسیون مبل راحتی یکی از مهم ترین نقاطی از خانه یا هر محل دیگری است که به آن باید دقت کرد.  تصور کنید وارد یک خانه شده اید اولین وسیله که در آن نظر شما جلب می کند چیست؟ بدون شک مبلمان آن خانه می باشد. مبلمان بخش مهمی از خانه را اشغال می کند که اگر به درستی انتخاب شود به شیک کرد آن کمک می کند. اما چه نکاتی را باید بدانیم تا انتخاب درستی در دکوراسیون مبل راحتی داشته باشیم؟ برای پاسخ به این سوال اساسی ما این مطلب را آماده کرده ایم.

رنگ مبل راحتی

رنگ مبلمان در انتخاب و دکوراسیون مبل راحتی  تاثیر زیادی دارد چرا که در دکوراسیون می‌درخشند و نماد سلیقه و شخصیت افراد خانواده هستند. برای انتخاب رنگ مبلمان پیشنهاد ما بیشتر رنگ های خنثی مانند طوسی، سفید، کرمی می باشد. علت آن ست شدن راحت این مبل ها با هر رنگ دیگر می باشد.

مخصوصاً اگر آدم تنوع طلبی هستید این رنگ ها به شما این امکان را می دهد که با تغییر کوچک مانند تغییر رنگ کوسن ها، شال مبل و غیر به محیط خود تنوع دهید. مبل‌های سفید همیشه مد هستند و با تمام وسایل با هر رنگی در منزل ست می شود. نکته ای که در زمان انتخاب مبلمان سفید باید به آن توجه کرد جنس پارچه آن است تا اگر لکه‌ای روی آن به وجود آمد، به راحتی تمیز شود.

دکوراسیون مبل راحتی

دکوراسیون مبل راحتی

اگر بخواهیم یک رنگ شیک و ترند را به شما در دکوراسیون مبل راحتی پیشنهاد دهیم ، رنگ طوسی است. این رنگ جذاب در عین شیک بودن با هر رنگ دیگری مانند سفید ، صورتی، زرد، قرمز و غیره ست می شود. خانه را دلبازتر جلوه می دهد. رنگ طوسی رنگی جذاب و خاص است که برای سبک مدرن و مینیمال بسیار کاربرد دارد. بنابراین رنگ طوسی براحتی با رنگ های دیگر ست می شود و در دکوراسیون رنگی انعطاف پذیر محسوب می شود. رنگ خاکستری روشن در کنار رنگ های گرم چوب و دیوارهای گچی بسیار زیبا جلوه می کند.

در دکوراسیون مبل راحتی و انتخاب رنگ آن باید به نورپردازی خانه نیز توجه داشت. برای مثال رنگ خاکستری رنگی نسبتا تیره است و برای استفاده از آن در دکوراسیون باید به ترکیب و همنشینی درست آن در کنار رنگ های دیگر دقت زیادی شود. استفاده از رنگ خاکستری تیره در فضای کوچک و یا نور کم پیشنهاد نمی شود چرا که می تواند باعث تنگ و کوچکتر شدن خانه شما گردد.

طرح‌های مختلف مبل راحتی

امروزه در دکوراسیون مبل راحتی انواع مختلفی به چشم می خورد که جدا از سلیقه باید در خرید و انتخاب آن ها به متراژ، طرح  و لوازم دیگر خانه توجه داشته باشیم. خرید مبل راحتی شیک، برای هال و پذیرایی همیشه با کمی وسواس همراه است. چرا که نگرانیم وقتی قرار است هر روز روی آن بنشینیم، زود خراب نشود یا دل‌مان را نزند. در ادامه این مطلب ما قصد داریم به توضیح چند مدل مبل راحتی بپردازیم:

مبل راحتی چستر

مبل راحتی چستر

در بین انواع دکوراسیون مبل راحتی که در بازار عرضه می‌شود مبل های چستر فیلد اخیراً طرفداران زیادی را به سمت خود جلب کرده است. افرادی که این نوع مبلمان را در خانه استفاده می کنند اعتقاد دارند که این مبلمان راحتی و زیبایی دل پذیری را به خانه آنها برده است و این مبلمان ظاهر بسیار شیکی دارد که با بیشتر سلیقه ها مطابقت دارد.

یکی از ویژگی های ظاهری که در بیشتر مبل های چستر فیلد دیده می شود یک کاناپه راحت می باشد که با استفاده از دکمه های مشخصی لمسه کاری شده است ولی لزوماً همه مبل ها این ظاهر را ندارند و به همین علت است که بعضی ها آن را با مبل راحتی چرمی یا مخمل اشتباه می گیرند.

برای ساخت و دکوراسیون مبل راحتی چستر فیلد طراحان و صنعتگران پروسه پیچیده ای را پشت سر گذاشتند و برای اینکه کیفیت این مبل ها بالا باشد برای ساخت آن زحمت زیادی کشیدند و برای پر کردن این مبل ها از موی دم اسب و پرز نارگیل استفاده می کردند و کم کم به آنها پشم بز هم اضافه شد و کم کم با پیشرفت صنعت مبلمان با مدل های مدرن تر طراحی و تولید و به بازار عرضه شد و در حال حاضر می توانید این مبل ها را در انواع طراحی ها و مدل های مختلف با رنگهای متنوع خریداری کنید.

مدل مبل راحتی ایرانی ال شکل

مدل مبل راحتی ایرانی ال شکل

مبلهای L شکل شاید زمانی که مد شده بودند جزو مدرنترین مبل ها محسوب می شدند، اما امروزه در میان انواع مبل با طرح‌های مختلف این مبلها نیز به یکی از انواع مبل تبدیل شده اند. مبل‌های ال شکل معمولا با توجه به فضایی که میخواهند قرار بگیرند خریداری می شود، یعنی ممکن است طراحی داخلی به گونه ای باشد که امکان استفاده از مبل ال شکل وجود نداشته باشد. معمولاً اگر در پذیرایی خانه دارای یک گوشه مناسب باشیم میتوانیم از انواع مبل ال شکل در آنجا استفاده نماییم.

مبل راحتی شزلون

مبل راحتی شزلون

یکی از مبلمان که در دکوراسیون مبل راحتی به چشم می خورد شزلون می باشد. مبل شِیز لان (Chaise Longue) در آخرین سال های قرن شانزدهم از فرانسه به انگلستان آمد. انگلیسی زبان ها در صدد معادل سازی نام این مبل برای خود بر آمدند. آن ها نام مبل را به شیز لونج (Chaise Lounge) تغییر دادند. لونج هم تلفظی شبیه به لان داشت هم به معنای نیمکت بود که یعنی دقیقا معنای فرانسوی را به صورتی یکسان منتقل می کرد. در عین حال که آوای تلفظ کلمه لونج مانند لان فرانسوی به نظر می رسد اما در واقع یک واژه انگلیسی است.

امروزه در فرانسوی و انگلیسی مدرن لفظ لان یا لونج به هر گونه صندلی بلند اطلاق می شود. در فارسی تلفظ مصطلح شزلون است که شاید اشتباه باشد اما به خاطر فراگیری آن افراد این تلفظ را به کار می برند. همچنین اصطلاح صندلی لانژ (Lounge Chair) برای صندلی هایی به کار می رود که مشابه مبل های شزلون هستند.

در فرهنگ عامه معمولاً مبل های شزلون را در نقاشی های بانوان فرانسوی، دفاتر روانکاوان و آثار به سبک ویکتوریایی می بینیم. اما تقریبا همه در ناخودآگاه می دانیم که این مبل ها برای خواب، آن طور که در نقاشی ها نشان داده می شود، طراحی نشده است. بلکه فقط می توان روی آن ها دراز کشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =