نکاتی در مورد دکوراسیون اتاق نوجوان

دکوراسیون اتاق نوجوان شاید در نگاه اول کمی سخت و دشوار باشد ولی با رعایت چند نکته و خلاقیت می توان این فضا را بسیار جذاب و دلنشین کرد. دوران نوجوانی مرحله ای از زندگی است که با تغییرات جسمانی، روانی، عاطفی و اجتماعی همراه است. این دوران بسیار حساس که با رفتارهای عجیب و هیجانی نوجوان همراه است، نقش مهمی در رشد شخصیت او دارد.

مسلماً فضای اطراف یک نوجوان به خصوص اتاق او که ممکن است زمان بسیاری را در آن می گذارند در خلق و خوی او نیز موثر است. داشتن یک اتاق جذاب که نوجوان بتواند در آن حس خوبی داشته باشد در گذراندن سالم این دوره کمک به خصوصی می کند. در این مطلب ما قصد داریم به ارائه چند نکته جذاب برای شیک و کاربردی برای دکوراسیون اتاق نوجوان بپردازیم:

به رنگ و طرح مورد علاقه نوجوان توجه داشته باشید یکی از مهم ترین و حساس ترین نکاتی که باید در مورد طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان دختر یا پسر توجه داشته باشید، رنگ و طرح های است که نوجوان به آن علاقه دارد؛ علت آن این است که کسی که در این محل بیشتر از همه خواهد بود، خود نوجوان است؛ او هست که باید در آن مکان احساس آرامش کند و اتاق برای او کاربردی باشد.

اگر این محل به گونه ای طراحی شود که نوجوان آن را نپسندد حتی اگر بهترین متریال و یا طراحان استفاده شود طراحی از نظر نوجوان جذابینی نخواهد داشت. برای مثال در طراحی دکور اتاق نوجوان دخترانه شاید به نظر شما استفاده از رنگ های صورتی جذاب باشد ولی از نظر نوجوان شما دیگر جذابیتی نداشته باشد؛ اگر چه تا چند سال پیش عاشق این رنگ بوده و همه دکوراسیون کودک خود را صورتی دوست داشته است!

میز تحریر؛ عضو جدا نشدنی از دکوراسیون اتاق نوجوان

اگر بخواهیم به یکی از وسیله هایی که دکوراسیون اتاق نوجوان را جذاب می کند، اشاره کنیم؛ میز تحریر و صندلی راحت برای آن است. تمام نوجوانان، چه دختر و چه پسر مسائل زیادی را در اتاق خواب خود تجربه خواهند، در این دوره سنی آنها لازم دارند تمام وسایل مورد نیازشان در اتاق موجود باشد. مدل میز تحریر نوجوانان با طراحی ارگونومیک و زیبا یکی از همین نیازهای اساسی هر نوجوانی است. برای اتاق های کوچک توصیه می کنم از میزهای باریک ولی طویل استفاده کنید.

این میزها علاوه بر اینکه فضای بسیار کمی از اتاق اشغال می کنند، برای انجام تکالیف و کار با کامپیوتر فضای کاملا ایده آلی در اختیار مصرف کننده قرار می دهند. شکل ظاهری این میزها بسیار مدرن بوده و برای دکوراسیون های امروزی فوق العاده عالی جواب خواهند داد. البته چنین میزهایی فضای شلف و ذخیره سازی ندارند، بجای خرید میزهای کشو دار که اغلب فضای زیادی هم اشغال می کنند می توانید میزهای باریک و ساده را خریداری کرده و فضای بالای میز را با قفسه ها و شلف ها دیواری تزیین کنید.

دکوراسیون اتاق نوجوان

آینه در دکوراسیون اتاق نوجوان

یکی دیگر از وسیله هایی که می تواند جذابیت به دکوراسیون اتاق نوجوان دهد، آینه است. دراور ها در طرح های متنوع و در متریال های متفاوتی از ام دی اف، چوب،فلز، شیشه و یا ترکیبی از متریال های در رنگ های مختلف در بازار موجود هستند. دراور ها در انواع طرح های آینه دار و بدون آینه وجود دارند که برای فضاهای کوچک مدل های دراور آینه دار که می تواند حکم مدل میز آرایش را نیز داشته باشد انتخاب ایده آل و مناسبی است. 

استفاده از پرده مناسب

در طراحی دکوراسیون اتاق نوجوان توجه داشته باشید که هرگز از پرده ها و یا از فرش با طرح کارتونی استفاده نکنید! استفاده از این طرح ها حتی اگر تمام مواردی که باید در دکوراسیون چنین فضایی رعایت شود، کار را خراب می کند! به جای آن از طرح های ساده و یا اگر قصد ایجاد تنوع دارید از طرح های شکوفه برای اتاق نوجوان دختر و یا طرح نوشته و غیره استفاده کنید.  

استفاده از تاج و تور بالای تخت اتاق نوجوان دختر

یکی از جذاب ترین دکوراسیون اتاق نوجوان دختر استفاده از تور و تاج بالای تخت است. در این دکور نیاز به هزینه زیادی نیستید در حالی که این وسیله فضای اتاق را بسیار جذاب، شیک و در عین حال صمیمی جلوه می دهد. همچنین استفاده از ریسه بر روی تور بالای تخت جذابیت خاصی به آن می افزاید که برای این گروه سنی و حتی بالاتر بسیار دلنشین است.

دکوراسیون اتاق نوجوان

استفاده از نورپردازی برای اتاق نوجوان

استفاده از نورها به صورت مناسب در هر مکانی به ویژه در دکوراسیون اتاق نوجوان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. استفاده از لامپ های مخفی بهترین ایده برای رسیدن به یک طراحی جذاب در اتاق خواب شماست. به راحتی می توانید به کمک این لامپ ها، زیباترین حجم و دیزاین را به دیوارهای بی جان و خشک اتاق داده و آنها را به یک تابلو هنری زیبا تبدیل کنید.

البته در این مورد می توانید با توجه به سلیقه و نظر خود، هم از لامپ هایی با نور ملایم استفاده کرده تا در زمان ورود به اتاق و حتی در زمان خواب بتوانید از نور ملایم و نرم آنها برای آرامش بیشتر استفاده کنید  یا از لامپ هایی با نور بیشتر و شدیدتر تا هم روشنایی اتاق خواب را فراهم نماید. همچنین استفاده از ریسه های نور در زیباتر کردن تور بالای تخت، پرده با زمینه تور و حتی دیوار ساده این روزها بسیار ترند شده است.

دکوراسیون اتاق نوجوان

کاغذ دیواری اتاق نوجوان

استفاده درست از کاغذ دیواری در دکوراسیون اتاق نوجوان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دیوارهای اتاق نوجوان همیشه یکی از بخش های اتاق او است که دلش می خواهد به نمایش بگذارد. بسیاری از نوجوان ها دلشان می خواهند موفقیت هایی مانند مدال های ورزشی و یا لوح های تقدیر و توانایی هایشان را به روری دیوار نصب کنند. همین مساله نشان می دهد که دیوار چقدر مرکز توجه و نمایش یک نوجوان به حساب می آید. هیچ چیز به اندازه کاغذ دیواری نمی تواند در دیزاین کردن و طراحی داخلی اتاق فرزند نوجوانتان به او کمک کند.

با نصب کاغذدیواری برای اتاق نوجوان تان یک میانبر فوق العاده زده اید. نمی توانید تصور کنید که با نصب کاغذ دیواری به دیوار اتاق او چه تاثیر باورنکردنی ای برای دکوراسیون اتاق نوجوان شما خواهد داشت. انواع طرح های کاغذ دیواری برای اتاق نوجوان وجود دارد که با دکوراسیون اتاق همیشه شلوغ و پر جنب و جوش او هماهنگ می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =