اصول طراحی اتاق خواب پسرانه نوجوان

برای پسران نوجوان اتاق خواب مانند قلعه‌ای می‌باشد که از آن در برابر دنیای خارج محافظت می‌کنند. یک پسر نوجوان برای داشتن حریم خصوصی خود می‌تواند به اتاق خواب خود رفته و یا با دوستان، خواهران و برادران خود در آنجا جمع شود. همچنین پسران نوجوان می‌توانند در اتاق خواب خود هویت خود را از دیگر اعضای خانواده جدا بیان نمایند. در طراحی اتاق خواب پسرانه می‌توان از پوسترها، کلکسیون‌ها، پوشش لحاف قابل‌توجه و یا کاربرد رنگ‌های مورد علاقه روی دیوار استفاده کرد.

در طراحی اتاق خواب پسرانه این نکته را به خاطر داشته باشید که باید کاملاً کاربردی باشد، به ویژه اگر پسر شما در سن مطالعه برای امتحانات و یا کنکور قرار داشته باشد. از این رو انبارسازی کتاب‌ها و میز کار در این اتاق خواب مورد توجه قرار خواهد گرفت.

ایده‌های ناب برای طراحی اتاق خواب پسرانه

در هنگام طراحی اتاق خواب پسرانه نوجوان باید این نکته را به خاطر داشت که سلیقه فرزند شما با بزرگ شدن تغییر خواهد یافت. از این رو انتخاب رنگ ساده برای دیوار اتاق خواب پسرانه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ظاهر اتاق خواب پسرانه را می‌توان با استفاده از لوازم جانبی به روز کرد. در صورتی که فرزند شما از تغییر دکوراسیون خوشحال می‌شود اجازه دهید تا هر طور که دوست دارد با رنگ‌ها و نقاشی اتاق خود به ماجراجویی بپردازد.

ایده‌های ناب برای طراحی اتاق خواب پسرانه

چیدمان و طراحی اتاق خواب پسرانه با طرح‌های شیک

یک راه آسان برای ایجاد احساس خواب در طراحی اتاق خواب پسرانه انتخاب اثاثیه‌ای می‌باشد که کودکانه به نظر نرسد. با استفاده از چند قطعه مبلمان می‌توانید باعث شوید تا اتاق خواب فرزند شما به فضایی اجتماعی و مهمانپذیر تبدیل شوید. همچنین با این کار می‌توان به کاربردی بودن مکان خواب آن‌ها کمک کرد. برای ایجاد مکانی آرام برای معاشرت و استراحت یک صندلی گردان چرمی می‌تواند گزینه ایده آلی به نظر برسد. همچنین برای قرار دادن مجلات مورد علاقه فرزند خود می‌توانید از یک میز کناری با رویه قابل جدا شدن استفاده نمایید.

شخصی‌سازی اتاق خواب پسرانه با استفاده از تخته پین سفارشی

با استفاده از یک تخته پین پارچه‌ای سفارشی می‌توانید به فرزند نوجوان خود این فرصت را بدهید تا بتواند تیپ شخصیتی خود را نشان دهند. فرزند شما می‌تواند هر چیزی که باعث خوشحالی‌اش شده است را روی این تخته پین سفارشی سنجاق کند. برای جشن گرفتن آنچه برای فرزند شما مهم است نیز می‌توانید از پوسترهای موسیقی، عکس خانوادگی، تقدیرنامه مدارس استفاده نمایید. برای کسب اطمینان از مطابقت تخته با دکور می‌توان از پارچه متناسب با فضا استفاده کرد. به سادگی می‌توان پارچه را به دور قاب چوبی کشیده و منگنه‌ها را محکم کرد. این ایده برای تمام سنین و سلیقه‌ها گزینه مطلوبی می‌باشد.

انتخاب تناژ رنگ پر جنب و جوش

برای طراحی اتاق خواب پسرانه می‌توان سایه‌های آبی و خاکستری سنتی را به عنوان پس زمینه انتخاب کرد. سپس سرتاسر اتاق را رنگی شاد زد. همانطور که اطلاع دارید ترکیب رنگ در دکوراسیون اتاق خواب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در صورتی که دو فرزند پسر دارید و اتاق خواب آن‌ها مشترک است می‌توانید از تخت دوطبقه استفاده نمایید. فضای اتاق را نیز می‌توان با توجه به سلیقه و هماهنگی هر دو فرزند خود چیدمان کنید.

انتخاب تناژ رنگ پر جنب و جوش

افزودن گزینه‌های اضافه برای نشستن

برای طراحی اتاق خواب پسرانه می‌توان از صندلی راحتی و یا صندلی کیسه‌ای استفاده کرد. بدون شک پسران از پاتوق کردن اتاق خواب خود برای نشستن با دوستان خود لذت خواهند برد. پناهگاه خصوصی را برای فرزندان خود فراهم کنید و برای ایجاد فضای اجتماعی در اتاق می‌توانید از صندلی‌های راک استفاده کنید.

انتخاب طرح‌های راه راه بزرگ برای طراحی اتاق خواب پسرانه

برای طراحی اتاق خواب پسرانه با ظاهر کلاسیک می‌توان از یک تخت فرفوژه استفاده کرد. این نکته را به خاطر داشته باشید که این تخت باید کانون توجه قرار گیرد. برای کاغذ دیواری اتاق پسرانه نیز طرح‌های راه راه با رنگ‌های سبک مدرسه گزینه‌های مناسبی به نظر می‌رسند. با انتخاب روکش چوبی شیک اتاق خواب پسرانه مورد نظر شما بزرگ‌تر به نظر خواهد رسید. با رنگ زدن دیوارها می‌توان اتاق را به روز کرد.

تنظیم کردن فضای مطالعه هوشمند

سالهای نوجوانی فرزند شما با امتحانات مدرسه همراه می‌باشد از این رو ایجاد فضای مطالعه منظم و مرتب در اتاق خواب فرزند شما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. توصیه می‌شود روی میز و صندلی با کیفیت خود سرمایه‌گذاری نمایید و برخی از قفسه‌ها را در بالای میز تحریر نصب نمایید. با این کار فرزند شما برای ذخیره کتاب و وسایل کاری خود فضای کافی در اختیار خواهد داشت.

تبدیل دیوارها به تخته سیاه گچی

از دیگر ایده‌های ناب طراحی اتاق خواب پسرانه می‌توان به تبدیل دیوارها به تخته سیاه گچی اشاره کرد. با ایجاد تقویم تخته سیاه برای فضای مطالعه جوان خود می‌توانید او را با نظم و برنامه‌ریزی آشنا سازید. برای این کار می‌توان یک دیوار را به رنگ خاکستری تیره رنگ بزنید. باقیمانده رنگ را می‌توان با امولسیون سفید مخلوط کرد تا برای مربع‌های شما چند سایه خاکستری متفاوت ایجاد شود. برای ایجاد خطوط مستقیم و رسم شبکه خود می‌توان از نوار استفاده کرد. در نهایت می‌توان مربع‌های ایجاد شده را به رنگ دلخواه درآورد.

تزریق انرژی با انتخاب رنگ نارنجی

با انتخاب رنگ نارنجی می‌توان انرژی و خلاقیت را به دکوراسیون اتاق خواب پسرانه تزریق کرد. این رنگ برای طراحی اتاق خواب پسرانه گزینه ایده آلی می‌باشد. رنگ نارنجی را می‌توان به طاقچه‌ها و یا یک دیوار محدود کرد. برای ایجاد تعادل می‌توان برای باقی فضا یک رنگ سرد را انتخاب نمود.

تزریق انرژی با انتخاب رنگ نارنجی

انتخاب کفپوش در طراحی اتاق خواب پسرانه

برای داشتن اتاق خواب پسرانه خاص و جذاب از تاثیر کفپوش ها نباید غافل شد. به طور کلی کفپوش ها دارای رنگ‌بندی و طرح‌بندی متنوع هستند. برای دکوراسیون اتاق پسر جوان خود می‌توانید از این کفپوش ها استفاده نمایید. با انتخاب یک کفپوش زیبا می‌توان فضای اتاق را جذاب‌تر کرد. البته در هنگام انتخاب کفپوش برای اتاق خواب پسرانه باید نوع چیدمان و رنگ فضای اتاق را در نظر بگیرید. البته جنس کفپوش نیز باید در نظر گرفته شود. کفپوش باید به گونه‌ای باشد تا راه رفتن روی آن‌ها و پاک کردن لکه‌های موجود روی آن برای شما ساده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 19 =