طراحی ویلای مدرن کوچک

امروزه امکان طراحی ویلای مدرن کوچک برای شما فراهم شده است. امروزه اکثر شرکت‌های معماری طراحی ویلای مدرن کوچک را با بالاترین کیفیت، در کمترین زمان و با بهینه‌ترین هزینه انجام می‌دهند. با توجه به بودجه و سلیقه خود می‌توانید مصالح ساختمانی را خریداری نموده و اقدام به ساخت ویلای مدرن کوچک نمایید.

هزینه مورد نیاز برای طراحی ویلای مدرن کوچک

هزینه مورد نیاز برای طراحی به متراژ زمین، نوع مصالح مورد استفاده برای ساخت ویلا، استفاده از متریال به صورت ترکیبی یا تک و نوع سازه ساختمان وابسته می‌باشد. به طور کلی می‌توان گفت هزینه مورد نیاز برای طراحی از متر مربع 7 میلیون تومان آغاز می‌شود که عوامل ذکر شده وابسته می‌باشد. در برخی از شرکت‌های معماری به دلیل سابقه کاری بالا امکان خرید مصالح ساختمانی به صورت مستقیم و بدون واسطه از کارخانه‌ها برای شما وجود دارد، این امر هزینه مورد نیاز برای طراحی تا 15% کاهش می‌دهد. این امر در نهایت بودجه مورد نیاز برای ساخت و طراحی را تا حد قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.

هزینه مورد نیاز برای طراحی ویلای مدرن کوچک
بودجه مورد نیاز برای ساخت و طراحی ویلای مدرن کوچک

ساخت و طراحی ویلاهای مدرن کوچک

ساخت و طراحی به صورت یک و دو طبقه امکان‌پذیر است. همچنین می‌توان ویلاهای کوچک مدرن را به صورت دوبلکس و یا تریبلکس طراحی کرد. بر اساس سلیقه کارفرما می‌توان تعداد طبقات را انتخاب کرد. البته همواره توصیه می‌شود طراحی ویلای مدرن کوچک را در دو یا سه طبقه انجام دهید. زیرا کم بودن متراژ فضای داخلی ایجاد سیرکولاسیون مناسب با استاندارد فضایی را برای شما دشوار می‌سازد. طراحی ویلای مدرن کوچک مانند دیگر انواع ویلا به برداشت از زمین نیاز دارد زیرا در این صورت می‌توان موارد مختلف همچون جهت نور خورشید، نوع خاک، جهت بادهای مزاحم و اقلیم محل پروژه را مورد بررسی قرار داد و با توجه به این عوامل ویلای مدرن کوچک را طراحی کرد.

مقاومت و ماندگاری ساختمان ویلایی

مقاومت و ماندگاری ساختمان ویلایی در این شرایط تا حد قابل‌توجهی افزایش می‌یابد. از دیگر عواملی که در طراحی ویلای مدرن کوچک باید در نظر گرفته شوند نوع متریال مورد استفاده می‌باشد. متریال مورد استفاده برای طراحی ویلای مدرن کوچک علاوه بر هارمونی مناسب در کنار یکدیگر باید از مقاومت نسبتا بالایی در مقابل رطوبت یا عوامل جدی غالب در محل پروژه برخوردار باشد. این امر احتمال آسیب‌دیدگی ویلا در تغییرات آب و هوایی را تا حد قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.

برای ساخت و طراحی استفاده از مجریان باسابقه علاوه بر کاهش هزینه مورد نیاز برای طراحی ویلای مدرن کوچک می‌تواند سرعت اجرای کار را نیز افزایش داده و استقامت ساختمان ویلایی را بالا ببرد. برخی از شرکت‌های معماری اجرا طراحی ویلای مدرن کوچک را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با هزینه بهینه ارائه می‌دهند.

چگونه می‌توان ویلاهای مدرن کوچک را بزرگ جلوه داد؟

ایجاد فضایی بزرگ در ساختمان کوچک در حقیقت از اصول طراحی می‌باشد. از مهمترین عوامل موثر بر معماری ویلای مدرن کوچک بزرگ جلوه دادن فضاهای کوچک می‌باشد. برای این منظور می‌توان از پنجره‌های بزرگ استفاده کرد که شعاع دید را بالا می‌برند و فضای داخلی را بزرگ نشان می‌دهند. با استفاده از پلان باز همچنین می‌توان ویلای مدرن کوچک را بزرگ جلوه داد. در طراحی به طور معمول از تیغه‌های جداکننده کمتری استفاده می‌شود. این امر میدان دید ساکنین را افزایش داده و در نهایت باعث می‌شود ساختمان ویلا بزرگ به نظر برسد. استفاده از رنگ‌های روشن سفید، شیری، کرم و رنگ‌های نود نیز در بزرگ به نظر رسیدن فضاهای داخلی ویلاهای کوچک تاثیر قابل‌توجهی دارند.

چگونه می‌توان ویلای مدرن کوچک را بزرگ جلوه داد؟
مهمترین عوامل موثر بر معماری ویلای مدرن کوچک

اصول طراحی ویلای مدرن کوچک

در این بخش قصد داریم اصول طراحی ویلاهای مدرن کوچک را به صورت مختصر مورد بررسی قرار خواهیم داد:

پنجره‌ها در طراحی ویلای مدرن کوچک

در طراحی ویلاهای مدرن کوچک یکی از مهمترین بخش‌ها نمای آن می‌باشد. یکی از موهبت‌های الهی در زندگی ویلایی استفاده از نور طبیعی می‌باشد. لذت بردن از نور طبیعی و مناظر زیبای محوطه مهمترین موارد در طراحی ویلای مدرن کوچک محسوب می‌شوند. در طراحی ویلای مدرن کوچک همواره توصیه می شور از پنجره‌های بزرگ با نور طبیعی استفاده کنید.

یکی از ملزومات طراحی رعایت قوانین و ضوابط شهرداری و نکات اجرایی آن می‌باشد. از دیگر نکات مهم که در طراحی ویلاهای مدرن کوچک باید در نظر گرفته شود می‌توان به جهت زاویه قرارگیری ساختمان اشاره کرد. این زاویه ممکن است بر اساس اقلیم منطقه، جهت وزش باد و زاویه تابش نور خورشید متفاوت باشد. در صورتی که از آن دسته از افرادی هستید که قصد بازسازی ویلاهای قدیمی را دارید بهتر است مقاومت ساختمان و استحکام سازه را مد نظر قرار دهید. از مهمترین نکات در این رابطه می‌توان به نوع ساخت و مصالح مصرفی اشاره کرد. برای خرید سازه‌ها بهتر است با مشاورین متخصص به مشورت بپردازید.

انتخاب مبلمان مناسب

از دیگر موارد موثر در بزرگ به نظر رسیدن یک فضا استفاده از مبلمان مناسب است. توصیه می‌شود از مبلمان بسیار بزرگ برای این فضاها استفاده نکنید زیرا این امر در داشتن چیدمان راحت در فضا موثر است و همچنین باعث بزرگ به نظر رسیدن فضای مورد نظر می‌شود. از دیگر نکات مهم برای بزرگ جلوه دادن یک فضای کوچک استفاده از مبلمان با پایه‌های باریک و بلند است.

انتخاب مبلمان مناسب در طراحی ویلای مدرن کوچک
استفاده از مبلمان با پایه‌های باریک و بلند

طراحی نمای ویلاهای مدرن کوچک

مهمترین و اساسی‌ترین بخش یک ساختمان طراحی نمای آن می‌باشد. از این رو توصیه می‌شود برای طراحی از سبک مدرن استفاده نمایید. در این سبک به طور معمول ارتفاع ساختمان بیش از حد معمول است و این امر باعث می‌شود تا فضا نسبت به آنچه هست بزرگ‌تر به نظر برسد. برای طراحی ویلا به صورت مدرن کوچک توصیه می‌شود از مصالح کمتر در نما می‌باشد. استفاده از ترکیب سنگ و آجر و یا متریال روشن مانند سیمان سفید برای طراحی ویلای مدرن کوچک گزینه مناسبی می‌باشد. این امر باعث می‌شود تا ویلای شما بزرگ‌تر به نظر برسد.

طراحی پلان در ویلاهای مدرن کوچک

به دلیل سادگی سبک مدرن، استفاده از آن در طراحی گزینه مناسبی است. استفاده از پلان‌های باز که در کشور ما رایج هستند برای واحدهای کوچک گزینه مناسبی هستند. ایجاد صبحانه خوری در فضای محوطه و طراحی فضایی برای نشستن در زیر آلاچیق از دیگر گزینه‌های مهم در طراحی ویلای مدرن کوچک محسوب می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =