بازسازی سرویس بهداشتی، چند ایده کم هزینه

اگر شما یک خانه خریداری کرده اید و یا خانه ای که در آن زندگی می کنید نوساز نیست احتمالاً به فکر بازسازی و نوسازی در آن افتاده اید. یکی از مکان هایی که احتمالاً برایتان تغییر آن هزینه بر است، بازسازی سرویس بهداشتی می باشد.

بازسازی آن علاوه بر هزینه بر بودن، بسیار زمان بر و پر دردسر است! کاشی های شکسته و جرم گرفته یک دستشویی بدون شک بسیار ناراحت کننده می باشد که حتی اگر بهترین دکور را برای خانه تان داشته باشید چنین نمایی دکوراسیون خانه شما را بد می کند‌‌. در این مطلب ما قصد داریم به چند ایده کم هزینه برای بازسازی سرویس بهداشتی بیان کنیم:

چرا بازسازی سرویس بهداشتی؟

بازسازی سرویس بهداشتی

امروزه ممکن است افراد بنابر دلایل مختلفی از جمله موارد ذیل به منظور بازسازی سرویس بهداشتی و حمام ساختمان خود اقدام کنند:

قدیمی شدن دکوراسیون داخلی و طراحی سرویس بهداشتی و حمام

خراب و فرسوده شدن تجهیزات داخل سرویس بهداشتی و حمام از قبیل کاشی، سرامیک، شیرآلات ساختمان، توالت و دوش حمام

ترک خوردگی و نشتی لوله های آب و فاضلاب سرویس بهداشتی و حمام

کوچک بودن فضای داخلی سرویس بهداشتی و حمام

از آنجا که سرویس و بهداشتی و حمام یکی از مکان های بسیار مهم و کاربردی در ساختمان هستند، زیبا و در عین حال سالم بودن تجهیزات مختلف در این منطقه، همچون سینک روشویی، توالت و دوش حمام نقش به سزایی در تامین آسایش افراد دارد.

بنابراین می توان با استفاده از مراحل بازسازی سرویس بهداشتی و حمام این نقطه مهم در ساختمان را به روز، زیبا و مدرن کرد.

برچسب برای کاشی‌های دستشویی

یکی مهم ترین اقداماتی که برای بازسازی سرویس بهداشتی باید انجام دهید، تغییر کاشی های آن است. اما هزینه تخریب ، خرید و نصب کاشی جدید بدون شک سرسام آور است؛ علاوه بر آن این کار پردرد سر می باشد. اما پیشنهاد ما استفاده از برچسب کاشی می باشد. این برچسب ها قابل شستشو می باشند که می توانید به راحتی خودتان نصب کنید‌.

برای این کار تنها ‌کافیست محل مورد نظر را کاملا بشویید و خشک کنید؛ سپس برچسب را بر روی کاشی بچسبانید. برخلاف تعویض کاشی و رنگ آمیزی آن به روش استنسیل که نیاز به مهارت، تجربه و صرف زمان و هزینه دارد، برچسب های کاشی به راحتی و بدون نیاز به آموزش و یا داشتن مهارت نصب می شوند. این برچسب ها می توانند ظاهری کاملاً مشابه با کاشی های رنگی و طرح دار ایجاد کنند، بدون آن که هزینه زیادی بر مصرف کننده تحمیل شود.

نکات مربوط به بازسازی سرویس بهداشتی

رنگ کردن کاشی‌های سرویس بهداشتی

اگر به فکر بازسازی سرویس بهداشتی و تغییراتی در کاشی ها هستید بهتر است به رنگ کردن آن ها نیز به عنوان یک ایده در نظر داشته باشید! در شروع انجام این کار و قبل از رنگ آمیزی آن نیاز به تمیز کردن، سمباده زدن و استفاده از پرایمر می باشد. بعد از انجام این مراحل و رنگ آمیزی از میزان تفاوت ایجاد شده در فضای حمام شگفت زده خواهید شد.

برای رنگ کردن کاشی ها در بازسازی سرویس بهداشتی در ابتدا لازم است نسبت به تمیز کردن سطح مورد نظر اقدام نمایید. برای انجام این کار می توانید از یک پارچه تمیز خیس استفاده نمایید. توجه داشته باشید که تمام آلودگی ها و جرم ها به خوبی از سطوح پاک شوند. برخی از آلودگی و جرم ها به گونه ای است که ممکن است پاک کردن آن ها کار سختی باشد.

در این مرحله تنها قسمت هایی که آلودگی سطح آن ها به راحتی پاک می شود را تمیز کنید. سپس با استفاده از پاک کننده کاشی نسبت به پاکسازی سطح اقدام نمایید. با استفاده از پاک کننده ها، هیچ گونه آلودگی بر روی سطوح باقی نخواهد ماند. در نهایت به خاطر داشته باشید برای رنگ آمیزی بهتر است از رنگ لاتکس استفاده نمایید. این رنگ نمونه از بهترین رنگ هایی است که می توانید به این منظور استفاده نمایید.

تعویض شیرآلات

در بازسازی سرویس بهداشتی اگرچه تلاش بر آن است که آنچه هست را تعمیر و نو کنیم ولی گاهی ظاهر خراب و رنگ و رو رفته یک وسیله به کل کار را خراب می کند. شاید در نگاه اول یک وسیله به کوچکی شیر آب مهم نباشد ولی پس از تعویض آن بدون شک متوجه تغییر بزرگ در دکوراسیون محل مورد نظر خواهید شد. 

امروزه با ظهور تکنولوژی شاهد استفاده از انواع شیرآلات ساختمانی در دکوراسیون فضاهای مرطوب خانه ها هستیم به طوری که تا چند سال پیش تنها سه یا چهار نوع بیشتر تنوع برای آن وجود نداشت ولی هم اکنون تنوع زیاد شاید برای شما گیج کننده باشد.

ایده‌های بازسازی سرویس بهداشتی

استفاده از آینه‌های بزرگ، بدون حاشیه

اگر به فکر بازسازی سرویس بهداشتی هستید، باید به وسیله های و نصبیات نیز توجه داشته باشید. برای مثال دیگر دوره استفاده از آینه های کمد دار و با درهای پلاستیکی یا چوبی گذشته است! بنابراین اگر می خواهید یک دکوراسیون اصولی و جدید داشته باشید از آینه های بزرگ و پشت چراغ دار استفاده کنید.

این آینه ها فضا را بزرگ می کند و روشنایی خوبی به محیط می دهد.  اشتباهی که اغلب افراد انجام می دهند این است که بالای آینه را روشن می کنند. این امر موجب می شود که نور در سقف منعکس شود و هنگامی که در آینه نگاه می کنید، پیشانیتان پر نور شود و زیر بینی، چانه و چشمانتان سایه بیفتد. این نوع روشنایی برای ریش تراشیدن و آرایش کردن مناسب نیست .این در حالیست که افراد باید هنگام نگاه کردن به تصویرشان، بهترین حالت خود را ببینند.

تعمیر یا تعویض لامپ

در بازسازی سرویس بهداشتی همانند هر بازسازی دیگری نورپردازی بسیار مهم است. استفاده از لامپ های که عمر خود را کرده اند و یا لامپ های با نور کم فضا را بد جلوه می دهد. بنابراین در چنین بازسازی به نورها نیز توجه کنید.

هواکش

بدون شک شما نیز می دانید که یکی از وسیله های مهم برای توالت هواکش است؛ بنابراین این وسیله در بازسازی سرویس بهداشتی نیز بسیار مهم است. تصور کنید وارد یک دستشویی شیک و مدرن شده اید ولی صدای خراب هواکش در گوش شماست ، مسلما بسیار کار را خراب می کند.  توجه داشته باشید که وجود هواکش در حمام و سرویس بهداشتی مانع از تشکیل رطوبت در ساختمان شده و عوارض خانه مرطوب را کاهش می دهد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − نه =