طراحی آشپزخانه با رنگ قرمز

طراحی آشپزخانه با رنگ قرمز می‌تواند فضای آشپزخانه شما را زیبا و متفاوت کند. قرمز یک رنگ قوی و زیباست، رابطه ی آن با غذاها غیرقابل انکار است و حس گرمی غذاهای تازه و خوشمزه را می دهد. قرمز یکی از سه رنگ اصلی در چرخه رنگ است. کمتر کسی در جهان وجود دارد که با رنگ قرمز سروکار نداشته باشد یا از رنگ قرمز متنفر باشد و یا وسیله ای، ابزاری و یا لباسی به رنگ قرمز نداشته باشد.

قرمز رنگ قدرتمندی است که باعث افزایش اشتها می شود و به همین دلیل رنگ قرمز را می توان به عنوان یکی از جذاب ترین رنگ ها برای دکوراسیون آشپزخانه به شمار آورد. آشپزخانه بخشی از خانه است که به انرژی آتش نیاز دارد و رنگ قرمز این انرژی را القا می کند. قانون استفاده از رنگ قرمز در آشپزخانه نیز مانند اتاق خواب است، یعنی به جای رنگ کردن کل اتاق به رنگ قرمز، تنها از بعضی قسمت های قرمز رنگ استفاده کنید.

مگر آنکه آشپزخانه شما در قسمت جنوبی یا جنوب غربی خانه قرار گرفته باشد، در این صورت می توانید از رنگ قرمز برای کل آن استفاده کنید. استفاده از وسایل دکوری، صندلی ناهارخوری یا نورپردازی قرمز ساده ترین روش برای طراحی آشپزخانه با رنگ قرمز  می باشد.

نکات طراحی آشپزخانه با رنگ قرمز

آشپزخانه یکی از فضاهایی است که استفاده از رنگ قرمز می‌تواند کاربرد مفیدی داشته باشد. مهم‌ترین دلیلی که از این رنگ در آشپزخانه استفاده می‌شود پر حرارت بودن و اشتهاآور بودن آن است. استفاده از این رنگ در فضاهای مختلف خانه برای جلوگیری از افسردگی و یکنواختی پیشنهاد می‌شود ولی میزان استفاده از این رنگ باید با دقت کنترل شود، زیرا استفاده بیش‌ازحد از این رنگ سبب ایجاد هیجان و استرس بی‌مورد در افراد می‌شود.

در طراحی آشپزخانه با رنگ قرمز  انتخاب رنگ قرمز با تناژ مناسب کار دشواری است به نحوی که اگر شما فضایی گرم و پرحرارت بخواهید باید از رنگ قرمز با تناژ نارنجی استفاده کنید. اگر هم تمایل دارید فضایی سرد و با ثبات خلق کنید باید رنگ قرمز با تناژ رنگ آبی را انتخاب کنید.

شدت نور موجود در فضا طراحی آشپزخانه با رنگ قرمز  را متفاوت می‌کند. اگر فضای آشپزخانه‌ شما کم‌نور است حتماً از رنگ قرمز روشن ‌تر و براق استفاده کنید. چنانچه آشپزخانه پر نوری دارید می‌توانید از رنگ قرمز تیره تر استفاده کنید. همچنین اگر قصد رنگ‌آمیزی با رنگ قرمز را دارید از آستر رنگ سفید استفاده کنید تا رنگ روشن‌تر باشد. 

طراحی آشپزخانه با رنگ قرمز: کابینت‌های آشپزخانه

طراحی آشپزخانه با رنگ قرمز: کابینت‌های آشپزخانه

کابینت آشپزخانه مهم ترین و اولین چیزی است که در بدو ورود به آشپزخانه به چشم می آید و با توجه به نوع دکوراسیون طراح، ممکن است که کابینت ها همه فضای دیوار و یا بخشی از فضای دیوار آشپزخانه را اشغال کنند. از این رو انتخاب رنگ کابینت از اولویت های بسیار مهم در آشپزخانه محسوب می شود. ممکن است همه افراد برای انتخاب رنگ مناسب کابینت آشپزخانه، به سراغ رنگ‌ قرمز نروند. ولی شاید رنگ قرمز برای اضافه کردن روح و نشاط به آشپزخانه، مناسب باشد. کابینت قرمز مشکی می‌تواند طراحی آشپزخانه با رنگ قرمز  شما را زیبا و متفاوت کنند. پس بهتر است برای انتخاب رنگ آشپزخانه مدرن خانه‌ خود کمی جسور باشید و با دیدی متفاوت به آن فکر کنید

جزیره قرمز با طراحی ساده این آشپزخانه بسیار چشم نواز و خیره کننده است. مهم نیست که شما آشپزخانه ی شما کوچک و یا بزرگ باشد، بلکه نکته اینجاست که  جزیره ای حتی کوچک با یک رنگ متضاد با کابینت ها می تواند کنتراست زیبایی در آشپزخانه ی شما به وجود آورد. بهتر است جزیره آشپزخانه خود را با رنگهایی متفاوت و حتی از رنگ‌های جسورانه انتخاب کنید. زیرا جزیره رنگی آشپزخانه فضای کاری خیره کننده و بی نظیری را در آشپزخانه های مدرن و معاصر ایجاد می کند. 

اگر چه افراد زیادی هستند که برای انتخاب رنگ مناسب کابینت آشپزخانه، به سراغ رنگ‌ قرمز نمی روند ولی شاید رنگ قرمز برای اضافه کردن گرما و صمیمیت به دکوراسیون آشپزخانه گزینه ای مناسب باشد. ولی به یاد داشته باشید که نباید تمام کابینت های آشپزخانه را به رنگ قرمز انتخاب کرد. زیرا اگر چند واحد کابینت را به این رنگ اختصاص دهید، جلوه و تاثیر بسزایی در دکوراسیون آشپزخانه شما خواهد داشت. 

طراحی آشپزخانه با رنگ قرمز: سقف آشپزخانه

طراحی آشپزخانه با رنگ قرمز: سقف آشپزخانه

رنگ آمیزی سقف آشپزخانه به منظور از بین بردن دوده و سیاهی ناشی از آشپزی در آشپزخانه انجام می شود.. این کار باعث می‌شود که به‌راحتی آثار چربی و دود ناشی از پخت‌وپز از سقف پاک شود. یکی از رنگ‌های خوب برای سقف آشپزخانه می‌تواند قرمز باشد. رنگ قرمز پر حرارت با نقش بستن بر روی سقف بالاروندگی گرما به‌ سوی بالا را یادآوری می‌کند. شما می‌توانید توسط رنگ‌آمیزی و یا با استفاده از المان‌های سقف کاذب، کل یا قسمتی از سقف را به رنگ قرمز درآورید.

طراحی آشپزخانه با رنگ قرمز: رنگ‌های مکمل

طراحی آشپزخانه با رنگ قرمز: رنگ‌های مکمل

انتخاب رنگ مکمل در طراحی آشپزخانه با رنگ قرمز از نکات بسیار مهم است.که باید به آن توجه داشته باشید. شما می توانید از ترکیب رنگ های دیگر با قرمز استفاده کنید، مانند آشپزخانه قرمز و سفید، کابینت رنگ قرمز و مشکی و یا فقط چند دکور مشکی و قرمز قرار دهید. رنگ سبز نیز یکی از مکمل‌های خوب در کنار قرمز است. همان‌طور که میدانید رنگ سبز در آشپزخانه ما را به یاد سبزی رنگ گیاهان در طبیعت می‌اندازد. همین امر سبب می‌شود فضایی خوشایند خلق شود و میل به غذا خوردن در شما بالا برود.

با انتخاب دکوراسیون آشپزخانه قرمز  فضایی گرم و صمیمی ایجاد کنید و از آنجایی که آشپزخانه قلب خانه است با طراحی و ایجاد دکوراسیونی جذاب و دوست داشتنی برای آشپزخانه، منزل را به مکانی زیبا و مناسب تبدیل کنید. قرمز به عنوان رنگ اولیه هم در پس زمینه طرح ها و هم به عنوان رنگ تاکید، استفاده می شود. رنگ قرمز چند حس را توامان تحریک می کند. کودکان اغلب به رنگ قرمز علاقه دارند. قرمز دارای قابلیت رویت بالایی است و همواره توجه بیننده را به خود جلب می کند و تقریبا در بین رنگ های دیگر بهترین رنگ برای تاکید است. شما با طراحی آشپزخانه با رنگ قرمز می توانید آشپزخانه ای مدرن و خانه ای لوکس از نظر طراحی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 16 =