اصول چیدمان دکوراسیون اتاق خواب طرح چوب

یکی از پرطرفدارترین سبک‌های دکوراسیون اتاق خواب، دکوراسیون با طرح چوب می‌باشد. با اجرای چیدمان دکوراسیون اتاق خواب با طرح چوب می‌توانید حس تازگی، طبیعت و گرما را در فضای آن ایجاد نمایید. در چیدمان این سبک دکوراسیون به رعایت حد و حدود نیازی نخواهیم داشت و حتی کف و دیوار را نیز می‌توان با چوب طراحی کرد. برای داشتن اتاق خواب با طرح چوب فوق‌العاده زیبا و منحصر به فرد توصیه می‌شود برای کف و دیوار نیز از چوب استفاده کنید. در این سبک اتاق خواب امکان استفاده از تخت خواب طرح چوب با رنگ‌های دلخواه وجود دارد.

چیدمان دکوراسیون اتاق خواب با طرح چوب

چیدمان دکوراسیون اتاق خواب با طرح چوب در افراد احساس آرامش، انرژی مثبت و جذابیت ایجاد خواهد کرد. اگر به دنبال افزایش جذابیت دکوراسیون اتاق خواب خود هستید بهتر است از تخت خواب‌های چوبی، کتابخانه‌ها و لوازم دکوری چوبی استفاده کنید. در این سبک دکوراسیون اتاق خواب همواره توصیه می‌شود همه یا بیشتر وسایل را از جنس چوب انتخاب نمایید. همانطور که اطلاع دارید استفاده از چوب در تمامی مکان‌ها باعث ایجاد جذابیت می‌شود و توجه تمامی افراد را به سوی خود جذب می‌کند. در ادامه با ایده‌های ناب چیدمان دکوراسیون اتاق خواب طرح چوب بیشتر آشنا خواهیم شد.

چیدمان دکوراسیون اتاق خواب با طرح چوب
در این سبک دکوراسیون اتاق خواب توصیه می‌شود همه یا بیشتر وسایل را از جنس چوب انتخاب نمایید.

دیوار در چیدمان دکوراسیون اتاق خواب با طرح چوب

هنگام چیدمان دکوراسیون اتاق خواب با طرح چوب توصیه می‌شود برای دیوارها از پنل‌های چوب طبیعی، ام دی اف، کاغذ دیواری با طرح چوب و طرح‌های سنگ استفاده نمایید. از آنجا که رنگ چوب طبیعی و ام دی اف خنثی هستند با انواع دکوراسیون مطابقت داده می‌شود و کلاس و زیبایی چیدمان اتاق خواب را تا حد زیادی افزایش می‌دهند. در حال حاضر بسیاری از طراحان و خانه‌دارها در دکوراسیون منزل خود از پنل‌های چوبی استفاده می‌کنند.

دکوراسیون مدرن در بین تمام چیدمان‌ها بیشترین استفاده را از چوب می‌کنند. سبک مدرن در حقیقت سبکی سرد و خنک می‌باشد. از این رو هنگام تزئین بخشی از خانه با چوب به فضایی بسیار شیک و گرم دست خواهید یافت. امکان استفاده از چوب به روش‌های مختلف در دکوراسیون اتاق خواب وجود دارد بدون این که به تغییر دکوراسیون نیاز چندانی پیدا کنید.

استفاده از سنگ‌های طبیعی و کاغذ دیواری

همانطور که عنوان شد استفاده از سنگ‌های طبیعی و کاغذ دیواری با این طرح به دکوراسیون چوبی جذابیت ویژه‌ای می‌بخشد. برای پوشش دیوارها و کف سنگ‌های تزیینی و موزاییک‌های سنگی گزینه مناسبی هستند و نمایانگر آثار فوق‌العاده زیبا هستند. با این کار می‌توان عناصر طبیعت را وارد فضا کرد. روزنه‌های موجود در بین سنگ‌های طبیعی مورد استفاده در دکوراسیون اتاق خواب با طرح چوب انتقال حرارت از طریق دیوارها را سرعت می‌بخشد.

همچنین می‌توان گفت با استفاده از سنگ‌های طبیعی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب می‌توان به عملکرد آکوستیکی فضا تا حد زیادی کمک کرد. ساختار سنگ باعث جذب صدا شده و در نهایت اکوی صدا در اتاق را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

نحوه انتخاب تخت خواب برای اتاق خواب با طرح چوب

یکی از اجزای مهم که در دکوراسیون چوبی اتاق خواب باید مورد توجه قرار گیرد، تخت خواب می‌باشد. استفاده از تخت خواب چوبی از جذابیت ویژه‌ای برخوردار است اما برای ایجاد یک سبک صحیح همواره توصیه می‌شود تخت خواب را چندین درجه روشن‌تر یا تیره‌تر انتخاب نمایید.

در صورت عدم وجود کمد در اتاق خواب و یا نیاز به فضای بیشتر برای لباس‌ها و وسایل شخصی خود ایده جذاب برای تخت خواب چوبی، تخت خوابی است که دارای کشوهای متعدد باشد. با خرید این نوع تخت خواب برای وسایل خود به فضای بیشتر دست خواهید یافت. امروزه انتخاب تخت خواب با ارتفاع بلند طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. رنگ‌های کرمی، نود، سفید و قهوه‌ای برای روتختی این سبک دکوراسیون گزینه‌های مناسبی می‌باشند.

نحوه انتخاب تخت خواب برای اتاق خواب با طرح چوب
استفاده از تخت خواب چوبی از جذابیت ویژه‌ای برخوردار است.

نحوه انتخاب پرده با اتاق خواب طرح چوبی

یکی از اجزا و عناصر در دکوراسیون چوبی که در کنار دیگر اکسسوری‌ها به فضا رنگ و نقش می‌بخشد پرده است. رنگ پرده‌ها را بهتر است هماهنگ با رنگ کف و مبلمان انتخاب نمایید. بهتر است پرده‌ای انتخاب نمایید که نقش آن در مبلمان نیز وجود داشته باشد. تنها از این طریق است که می‌توان در فضا تعادل بصری مطلوب ایجاد کرد. با ایجاد تعادل بصری در اتاق خواب می‌توان به محیطی گرم و مطلوب دست یافت. از مناسب‌ترین رنگ‌ها برای پرده اتاق خواب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کرمی
  • نور
  • سفید

همچنین امکان استفاده از کرکره‌های چوبی در اتاق خواب با طرح چوب نیز برای شما وجود دارد.

اهمیت نورپردازی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب با طرح چوب

برای چیدمان دکوراسیون اتاق خواب با طرح چوب نورپردازی نیز باید مورد توجه قرار گیرد. برای نورپردازی این اتاق خواب همواره توصیه می‌شود از نورهای کم همچون شمع در این اتاق خواب ها استفاده کنید. البته آباژورهایی که روی زمین قرار می‌گیرند نیز برای این منظور گزینه‌های مناسبی محسوب می‌شوند. نورپردازی کم در این اتاق خواب ها باعث ایجاد آرامش در فضا می‌شوند.

نخستین و مهمترین المان که دید خاص و زیبایی در اتاق خواب با طرح چوب ایجاد می‌کند نورپردازی است. نورپردازی بهتر است ترکیبی از عملکرد و استایل را ایجاد نماید. اهمیت نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی به حدی زیاد است که می‌تواند کلیت زبان طراحی داخلی را ایجاد نموده یا آن را از بین ببرد. به همین دلیل است که گفته می‌شود مهمترین المان طراحی داخلی به عقیده طراحان، نورپردازی می‌باشد.

اهمیت نورپردازی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب با طرح چوب
نورپردازی کم در این اتاق خواب ها باعث ایجاد آرامش در فضا می‌شوند.

کف اتاق خواب با طرح چوب باید چگونه باشد؟

در چیدمان دکوراسیون اتاق خواب با طرح چوب علاوه بر دیوارپوش و سرویس خواب چوبی به منظور ایجاد دکوراسیون زیبا و تمام چوب می‌توان از کفپوش چوبی استفاده کرد. برای دلباز و بزرگتر به نظر رسیدن فضای اتاق خواب چوبی توصیه می‌شود از کفپوش و دیوارپوش‌های چوبی رنگ روشن استفاده کنید. کف ساختمان فضای زیادی را در ساختمان شامل می‌شود از این رو نسبت به دیگر فضاهای ساختمان بیشتر جلب توجه می‌کند.

کفپوش موجود در صنعت طراحی دکوراسیون داخلی چوبی تنوع بسیار بالایی دارد و رنگ، بافت و میزان صیقلی بودن آن‌ها با توجه به متریال به کار رفته در تولید آن‌ها تفاوت قابل‌توجهی با یکدیگر دارند. به خاطر داشته باشید که پا قلب دوم انسان است و با توجه به احساس آرامش ایجاد شده هنگام قدم گذاشتن روی سطوح مختلف در بین انواع کف‌پوش‌های موجود در بازار باید بتوان بهترین گزینه‌ها را انتخاب کرد.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هفت =