اصول طراحی دکوراسیون داخلی هتل

تعداد ستاره‌های هتل‌های مختلف از نظر افراد مهمترین دلیل شهرت یک هتل است. هرچند این موضوع ممکن است برای بسیاری از هتل‌ها صدق کند اما وقتی صحبت از هتل‌هایی با ستاره‌های یکسان می‌شود دیگر دلیل اصلی محبوبیت هتل‌ها ستاره‌ها نیستند. می‌توان گفت سبک و سیاق دکوراسیون داخلی هتل باعث می‌شود تا یک هتل در مقایسه با دیگر هتل‌ها از اعتبار بالاتری برخوردار باشد. بر این اساس می‌توان مشخص کرد که کدام هتل برای اقامت چند شبه گزینه مناسبی است.

اصول طراحی دکوراسیون داخلی هتل

طراحی لابی در دکوراسیون داخلی هتل

مشتری به طور معمول در نخستین برخورد خود با هتل شما متوجه لابی هتل خواهد شد. البته لازم به ذکر است که دکوراسیون پذیرش هتل نیز در نگاه مشتری تاثیر می‌گذارد. از این رو برای افزایش جذب مخاطب به منظور استفاده از خدمات شما باید دکوراسیون لابی و پذیرش هتل را به نحو احسنت انجام دهید. در طراحی این بخش‌های هتل بهتر است خلاقیت خود را به کار گیرید.

طراحی لابی در دکوراسیون داخلی هتلطراحی لابی در دکوراسیون داخلی هتل

صندلی‌ها و مبلمان نخستین عناصری هستند که باعث شیک به نظر رسیدن این بخش‌های هتل خواهند شد. در انتخاب مبلمان و صندلی‌ها ستاره هتل چندان اهمیتی نخواهد داشت، از این رو توصیه می‌شود برای انتخاب آن‌ها ابتدا بهترین نمونه‌های موجود در بازار را دیده و بهترین آن‌ها را انتخاب نمایید. در طراحی دکوراسیون لابی هتل پنج ستاره از سه مدل مختلف مبلمان و صندلی باید استفاده شود. برای استراحت به مبلمان راحتی، مبلمان سلطنتی برای قرارهای کاری و در نهایت مبلمان ساده برای اتاق انتظار مورد نیاز هستند.

نورپردازی هتل

نورپردازی درست باعث خواهد شد تا دکوراسیون داخلی هتل بهتر و زیباتر دیده شود. این نکته را به خاطر داشته باشید که در طراحی تمامی زوایای یک هتل نور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. از نورپردازی کافی در معماری، نصب تابلو اسم هتل، طراحی داخلی اتاق‌ها، لابی هتل و راه‌پله نباید غفلت کرد. وجود نور کافی در این فضاها روحیه مهمانان را افزایش خواهد داد و باعث افزایش جذب مشتری بیشتر به هتل شما خواهد شد.

در زمینه نورپردازی این نکته را باید به خاطر داشت که هزینه صرف شده برای این منظور در مدت زمان کوتاه به شما بازخواهد گشت. استفاده از لوستر بزرگ در لابی هتل علاوه بر نورپردازی عالی زیبایی محیط را نیز افزایش خواهد داد و در نهایت باعث تبدیل شدن مخاطب به مشتری دائمی خواهد شد.

راهروی هتل

یک مشتری پس از لابی به راهروی هتل برخورد خواهد کرد. از این رو نورپردازی دکوراسیون داخلی هتل در بخش راهرو باید در مشتری احساس خوشایندی ایجاد کند. با انتخاب رنگ‌های گرم و گیرا به راحتی این حس را منتقل خواهید کرد. بهتر است نور راهرو به نحوی انتخاب شود که در طول شبانه روز تغییر کند، تا زیبا و خوشایند باشد. دیوارکوب‌هایی با لامپ‌های زیبا در دو طرف بهترین گزینه برای راهروهای هتل محسوب می‌شوند.

این دیوارکوب‌ها علاوه بر روشن‌سازی راهرو هتل زیبایی خاصی به آن خواهند بخشید. سخت‌ترین و مهمترین مرحله نورپردازی، نورپردازی اتاق‌ها می‌باشد. استفاده از نور مناسب با حال و هوای شب علاوه بر ایجاد حس خود در مهمانان، احتمال ایجاد مزاحمت برای باقی اتاق‌ها را کاهش خواهد داد و در نهایت باعث کاهش هزینه‌های صرف شده نیز خواهد شد.

توصیه

توصیه می‌شود همیشه در هتل خود چندین لامپ اضافه داشته باشید تا در صورت سوختن یکی از لامپ‌ها بتوان از آن‌ها استفاده کرد. یکی از ایده‌های جذاب برای طراحی دکوراسیون داخلی هتل و اتاق‌های آن استفاده از رنگ‌های مختلف برای نورپردازی است.

این امر این امکان را در اختیار مشتریان قرار خواهد داد تا از رنگ مورد علاقه خود استفاده کنند. در تمامی اتاق‌ها باید پنجره‌هایی با نورپردازی مناسب وجود داشته باشد. همچنین پنجره‌های اتاق باید پرده داشته باشند در غیر این صورت علاوه بر تاثیر منفی که بر زیبایی اتاق‌ها دارند، دید داشتن دیگر افراد به داخل اتاق شما باعث ایجاد حس ناخوشایند در شما خواهد شد.

طراحی دکوراسیون داخلی هتل

انتخاب رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی هتل

یک طراح حرفه‌ای نه تنها باید به چینش اجسام دقت کند بلکه باید از رنگ‌های مختلف برای ایجاد فضای رویایی و زیبا استفاده کند. یک رنگ‌آمیزی مناسب همراه با نورپردازی کافی هتل شما را به محیطی رویایی تبدیل خواهد کرد. وسایل استفاده شده در هتل و ترکیب رنگ آن‌ها باید هماهنگی کامل با یکدیگر داشته باشند. استفاده از لوسترهای بزرگ و مدرن در کنار رنگ‌های سنتی گزینه مناسبی نخواهد بود. هرچند که این تضادها در برخی مواقع صحنه‌های جذاب و خلاقانه ایجاد می‌کنند.

طراحی داخلی اتاق‌های هتل

در طراحی دکوراسیون داخلی هتل باید این نکته را به خاطر داشت که منبع درآمد اصلی اتاق‌ها هستند. هتل شما هرچند ستاره که داشته باشد باز هم اتاق‌ها از اجزای جدانشدنی هتل‌ها محسوب می‌شوند. طراحی دکوراسیون داخلی اتاق‌های هتل به نحو صحیح باعث خواهد شد مشتری علاوه بر حس آرامش و نظم، تمایل به سپری کردن زمان بیشتر در هتل شما را داشته باشد. فضای اتاق‌ها باید جذاب، آرامش‌بخش و دارای امکانات کامل باشند.

همچنین طراحی اتاق باید به نحوی باشد که در صورت اقامت چند روزه برای افراد مشکل خاصی ایجاد نشود. وسایل هتل باید به صورت روزانه و هفتگی تمیز شوند از این رو جنس آن‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. نگهداری صندلی با پارچه ظریف سخت و پرهزینه است از این رو توصیه می‌شود در استفاده از آن‌ها خودداری نمایید. این نکات برای هتل‌هایی که به صورت حرفه‌ای مشغول به فعالیت هستند از اهمیت ویژه برخوردار می‌باشد. در حقیقت جزئیات مهمترین بخش هر کاری است، از این رو در صورت عدم توجه به جزئیات باعث خواهد شد کلیات دیده نشوند.

طراحی داخلی اتاق‌های هتل

اهمیت نحوه چیدمان اتاق‌های هتل

تمام وسایل مورد نیاز باید در اتاق‌های هتل وجود داشته باشند. تلفن همراه، لپ‌تاپ و تبلت ها به اجزای جدا نشدنی زندگی تبدیل شده‌اند از این رو وجود یک یا چند پریز در اتاق‌های هتل ضروری است. برای راحتی مهمانان و مشتریان بهتر است پریزهای شارژ در کنار کاناپه و یا تخت خواب قرار گیرند. در اتاق‌ها تلویزیون باید در جایی قرار گیرد که افراد هنگام استراحت نیز بتوانند از آن استفاده کنند و نیازی به تغییر دادن جای خود نداشته باشند.

طراحی آسانسور هتل

در طراحی آسانسور هتل این نکته را باید به خاطر داشت که تا حد امکان آسانسور در طراحی دکوراسیون داخلی هتل باید جایی قرار گیرد که از بخش پذیرش و جلوی میز به راحتی قابل رویت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 11 =