اصول طراحی دکوراسیون دفتر کار کلاسیک

در طراحی دکوراسیون دفتر کار مد و سبک‌های رایج دارای قدرت نامحدود هستند و به راحتی قابل تغییر هستند. میزان نفوذ سبک دکوراسیون نیز تا حدی زیاد است که بر مسائل روزانه افراد، نحوه زندگی، لباس پوشیدن و فضای کاری تاثیر مستقیم می‌گذارد. در سال‌های اخیر در طراحی داخلی دفتر کار، سبک‌های مختلفی را مشاهده نموده‌ایم که از این بین سبک کلاسیک یکی از انواع سبک دکوراسیون داخلی می‌باشد که با گذشت زمان از شکل‌گیری آن در بین افراد هنوز از محبوبیت قابل‌توجهی برخوردار است.

طراحی دکوراسیون دفتر کار به سبک کلاسیک ترکیبی از طراحی با سبک‌های داخلی یونانی و رومی است. به طور کلی می‌توان گفت این سبک دکوراسیون با هماهنگی، نظم و تعادل سر و کار دارد. برای طراحی دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک باید فضای داخلی را به دکوراسیون دوران روکوکو، ویکتوریایی و دیگر سبک‌های موجود در آن دوران نزدیک کرد. این سبک دکوراسیون دفتر کار دارای ویژگی‌ها و خصوصیات منحصربه‌فرد است که هرگز از روند کاری خارج نخواهد شد و همواره به عنوان یکی از سبک‌های محبوب و مورد علاقه افراد شناخته شده است. در ادامه با اصول دکوراسیون دفتر کار به سبک کلاسیک بیشتر آشنا خواهیم شد. با الهام گرفتن از این ایده‌ها می‌توان دکوراسیون سبک کلاسیک را در دفتر کار خود ایجاد کرد.

دکوراسیون سبک کلاسیک در دفتر کار چگونه اجرا می‌شود؟

این سبک طراحی دفتر کار سرشار از حس استواری و اصالت می‌باشد. در این فضای لوکس نخستین عنصر برجسته چوب‌ها از گونه‌های مرغوب هستند. تمامی دیوارها در دفاتر کار با این سبک دکوراسیون با استفاده از این متریال باشکوه طراحی شده‌اند. تخته‌های چوبی با استفاده از کاغذدیواری‌های پارچه‌ای زیبا و طرح کلاسیک پوشانده شده و به دیوارها قاب شده‌اند.

دکوراسیون سبک کلاسیک در دفتر کار چگونه اجرا می‌شود؟

در این سبک طراحی دفتر کار، پارچه می‌تواند جایگزین مناسبی برای کاغذدیواری باشد و این کاغذدیواری‌های پارچه‌ای برای این فضاهای اصیل انتخاب فوق‌العاده‌ای هستند. از این رو طراحی یک دفتر کار کلاسیک می‌تواند بسیار زیبا و راحت باشد.

برای ایجاد محیطی دنج تزیین و طراحی پنجره‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد. یکی از مشخصه‌های اصلی دفاتر کار با سبک کلاسیک، وجود چندین پنجره بلند می‌باشد. پرده‌ها نیز باید به خوبی با فضای کلاسیک موجود در دفتر کار مطابقت داشته باشند. لازم به ذکر است استفاده از پرده‌های زیبا در دفتر کار گرما و راحتی خانه را یادآوری می‌کند.

ترتیب، تقارن و تعادل از مهمترین اصول سبک دکوراسیون کلاسیک

از شاخصه‌های اصلی طراحی داخلی دکوراسیون به سبک کلاسیک می‌توان به ترتیب، تقارن و تعادل اشاره کرد. از این رو اگر قصد طراحی دفتر کار خود به سبک کلاسیک را دارید باید این سه ویژگی را در نظر بگیرید.

در نظر گرفتن نقطه کانونی برای اجرای طراحی دکوراسیون کلاسیک در دفتر کار

در نظر گرفتن یک میز و یا شی هنری در فضای داخلی به عنوان نقطه کانونی عمل می‌کند. این نکته را به خاطر داشته باشید که اگر قصد ایجاد نقطه کانونی در فضای داخلی را دارید باید دیگر لوازم جانبی را مطابق با نقطه کانونی قرار دهید.

رنگ‌ها و متریال طبیعی در دکوراسیون سبک کلاسیک

رنگ‌های انتخابی برای اجرای طراحی دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک در دفتر کار به طور معمول باید از طبیعت الهام گرفته باشند. از تنالیته های رنگی رایج در این سبک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • زرد
  • آبی
  • سبز
  • قهوه‌ای

برخی رنگ‌های خاموش همچون:

  • خاکستری
  • صورتی
  • قرمز متمایل به قهوه‌ای

رنگ‌ها و متریال طبیعی در دکوراسیون سبک کلاسیک

با استفاده از چوب طبیعی در طراحی دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک می‌توان سایه روشنی از شکوه را در محیط کاری ایجاد کرد. با استفاده از چوب طبیعی در طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار محیطی گرم و راحت در اختیار شما قرار خواهد گرفت. بیش از یک نسل خانواده می‌توانند از این فضا نهایت لذت را ببرند و لحظاتی الهام‌بخش را در دفتر کار خود به عنوان خانه‌ای باشکوه تجربه کنند.

شیشه یکی از متریال هایی است که با استفاده از آن می‌توان به یک دیزاین اداری خاص دست یافت. شیشه شکوه یک فضای اداری را تا حد زیادی افزایش می‌دهد از این رو بهتر است در طراحی دکوراسیون دفتر کار سبک کلاسیک توصیه می‌شود از طرح و رنگ‌های خاص استفاده کنید.

برای طراحی دکوراسیون دفتر کار به سبک کلاسیک نیز توصیه می‌شود از تابلوهای بزرگ استفاده کنید و این تابلوها را در مکان مناسب نصب نمایید. همچنین می‌توان ساعت با طرح و رنگ خاصی را روی دیوار نصب کرد. از دیگر ایده‌های کاربردی و خلاقانه در دکوراسیون دفتر کار کلاسیک می‌توان به استفاده از گل، گیاه و مجسمه‌های زیبا اشاره کرد.

استفاده از پارچه‌های ظریف

سبک کلاسیک در دکوراسیون نمایانگر ظرافت است. از این رو برای اجرای دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک توصیه می‌شود از پارچه‌های ظریف مانند مخمل و چرم برای مبلمان استفاده کنید. این پارچه‌ها در این سبک کلاسیک دارای کاربرد بیشتری هستند. همچنین می‌توان فضا را با کفپوش چوبی و سنگ مرمر مطابق با روحیه کلاسیک تکمیل کرد.

مبلمان و اثاثیه اصلی‌ترین عناصر دکوراسیون دفتر کار کلاسیک

برای طراحی دفتر کار سبک کلاسیک می‌توان از میز و صندلی‌های راحت استفاده کرد تا ترکیب مبل‌های نرم و لطیف را کامل کنند. به طور کلی می‌توان گفت یکی از اصول طراحی محیط کاری کارآمد و موثر، دنج و راحت بودن آن برای انجام کارهای اداری است. طراحان داخلی هماهنگی فضای کاری را با گرمای خانه ترکیب نموده‌اند. طراحان دکوراسیون برای کف دفتر کار استفاده از پارکت تزیینی و فرش طبیعی را پیشنهاد نموده‌اند. پارکت با طراحی دکوراسیون کلاسیک دفتر کار هماهنگی بیشتری دارد.

مبلمان و اثاثیه اصلی‌ترین عناصر دکوراسیون دفتر کار کلاسیک

نورپردازی دفتر کار به سبک کلاسیک

طراحی نورپردازی در دفاتر کار از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و با استفاده از یک لوستر به سبک کلاسیک و مجلل می‌توان نورپردازی مناسبی را فضایی اداری ایجاد کرد. همچنین در صورت تمایل می‌توان از لامپ‌های هالوژنی و نورهای مخفی برای نورپردازی فضاهای اداری استفاده کرد.

با استفاده از نورهای گرم می‌توان در فضای کاری محیطی گرم و صمیمی ایجاد کرد. در صورت تمایل برای ایجاد احساس آرامش بیشتر نیز می‌توان از نورهای گرم استفاده کرد. در دفتر کار می‌توان برای طراحی نورپردازی از آباژورهای رومیزی و یا ایستاده استفاده کرد و با استفاده از آن‌ها یک نورپردازی مناسب و ایده آل ایجاد کرد.

از دیگر عناصر مهم که در طراحی دکوراسیون دفتر کار سبک کلاسیک نقش مهمی را ایفا می‌کند می‌توان به کتابخانه اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =