ایده‌های نورپردازی استخر که قطعاً جذاب خواهند بود

ایده‌های نورپردازی استخر بسیار متنوعی در شب وجود دارد. شاید شما که این مقاله را مطالعه می‌کنید یک خانه ویلایی بسیار بزرگ دارید که در بخشی از محوطه، استخر زیبا قرار گرفته است و می‌خواهید نورپردازی زیبایی برای این قسمت پیاده کنید یا اینکه به فکر نورپردازی استخر برای ویلای شمال خود هستید.

انعکاس نور در آب باعث می‌شود محوطه خانه یا ویلای شما بسیار جذاب‌تر به نظر برسد. بنابراین ما در این مقاله ۵‌ ایده برای نورپردازی استخر را برای شما توضیح خواهیم داد که براساس موقعیت ساختمان خود و البته مساحت استخر بتوانید یک نورپردازی ایده‌آل برای این قسمت از خانه یا ویلا داشته باشید.

‌ایده‌های نورپردازی استخر که نباید نادیده گرفته شوند:

نورپردازی استخر از دو جنبه اهمیت دارد. از یک سو در شب باید محوطه استخر به طور کامل روشن باشد شاید افراد خانواده و یا مهمانان به صورت ناخواسته داخل آب بیفتد. بنابراین تاریک بودن استخر اصلاً به صلاح نیست. از سوی دیگر وقتی شما یک محوطه بزرگ پر از آب دارید چرا از این شرایط برای انعکاس نور و زیباتر شدن محوطه استفاده نکنید؟ زمانی که نور به داخل آب می‌تابد منظره بسیار تماشایی را ایجاد می‌کند که هر کس را ترغیب خواهد کرد ساعت‌ها کنار استخر در شب نشسته و از دیدن این منظره زیبا لذت ببرد.

ایده‌هایی جهت نورپردازی استخربرای داشتن محوطه بسیار زیبا

نورپردازی استخر به صورت نقطه‌ای

– نورپردازی استخر به صورت نقطه‌ای

همانگونه که از نام این سبک مشخص است اگر شما برای نورپردازی استخر روش نقطه‌ای را انتخاب کرده‌اید به این معناست که دقیقاً مشخص می‌کنید کدام یک از نقاط استخر روشن باشد. برای مثال لامپ‌هایی به صورت نقطه‌ای و با فاصله کاملاً مشخص دورتادور حوضچه‌ها، استخر و گوشه‌های محوطه‌ مربوط به استخر جای‌گذاری می‌شوند. زمانی که این لامپ‌ها روشن باشند فضایی نقطه به نقطه روشن خواهد بود که واقعاً دیدنی و جذاب است.

– نورپردازی استخر به صورت یکنواخت

نورپردازی استخر به صورت یکنواخت

در این روش، نورپردازی به گونه‌ای انجام می‌گیرد که وقتی لامپ‌ها در زیر آب روشن شود به طور کاملا یکدست و یکنواخت، سطح آب روشن خواهد بود. در این روش باید از لامپ‌های ال‌ای دی استفاده شود. جالب است بدانید که در بین سبک‌های نورپردازی استخر، این ایده به عنوان سبک مدرن و لوکس شناخته شده است.

– نورپردازی استخر به روش باکس

 نورپردازی استخر به روش باکس

در صورتی که استخر خانه ویلایی شما به جای اینکه درون زمین قرار گرفته باشد، در روی سطح زمین بوده و دیواره‌های استخر به اندازه عمق استخر نسبت به زمین فاصله دارند، می‌توانید بدنه استخر را نورپردازی کنید. زمانی که لامپ‌ها روشن می‌شود، استخر شبیه یک جعبه جادویی پر از آب و روشن به نظر خواهد رسید که به عنوان نقطه کانونی در محوطه خودنمایی می‌کند.

– نورپردازی استخر به روش حاشیه

نورپردازی استخر به روش حاشیه

شما می‌توانید به جای اینکه کف استخر را روشن کنید و یا اینکه به سراغ نورپردازی باکس بروید، از ریسه‌های لامپ ال ‌ای دی دورتادور لبه استخر استفاده کنید تا زمان روشن شدن، لبه استخر کاملاً روشن و زیبا به نظر برسد. با این کار انعکاس نور به داخل آب نیز منظره بسیار زیبا‌تری را ایجاد خواهد کرد. قطعاً در روش حاشیه باید از نور بسیار تند همانند رنگ‌های قرمز یا بنفش استفاده شود تا زیبایی خود را به رخ بکشد.

– نورپردازی استخر به روش آبشار

نورپردازی استخر به روش آبشار

اگر طراحی برخی از ویلا‌ها در شمال را مشاهده کرده باشید در ساخت استخر از آبشار مصنوعی نیز استفاده می‌شود. در واقع پمپاژ آب کمک می‌کند که آب از ارتفاع سرازیر شده و به داخل استخر بریزد و دوباره همین مسیر دایره‌ای شکل را برای سرازیر شدن از آبشار طی کند. شما می‌توانید از نورپردازی آبشار استفاده کنید. برای این منظور باید در زیر قسمتی که آب قرار است فرود بیاید، ریسه‌های لامپ تعبیه شود تا وقتی آب می‌ریزد آبشار نورانی را ایجاد کند.

چند نکته مهم برای نورپردازی استخر

قطعاً با ارائه ‌ایده‌های جذاب برای نورپردازی استخر شما نیز به فکر تغییر سبک نورپردازی استخر خود افتاده‌اید. تفاوتی نمی‌کند که شما قصد دارید نورپردازی استخر برای ویلای شمال خود را انجام دهید و یا اینکه برای طراحی استخر خانه به فکر تغییر سبک نورپردازی هستید. در هر صورت چند نکته را به خاطر داشته باشید:

– نوع لامپ‌های انتخابی باید کم مصرف و در عین حال مقاوم به آب باشد چون در تمام طول شب روشن هستند. اگر که میزان مصرف نور زیاد باشد قطعاً هزینه برق برای شما بیشتر تمام خواهد شد. از طرف دیگر این موضوع برخلاف قوانین حمایت از محیط زیست خواهد بود.

 رنگ نور‌های انتخابی برای نورپردازی استخر نیز بسیار مهم است. با توجه به اینکه لامپ‌ها باید در شب روشن شوند بنابراین استفاده از رنگ‌های تند همانند آبی، قرمز و یا صورتی، واقعاً ‌ایده‌آل خواهد بود چون هم باید محوطه استخر را زیباتر کرده و هم باید محدوده استخر را به خوبی مشخص کند تا از سقوط افراد در داخل آب استخر جلوگیری گردد.

برای نورپردازی استخر باید از گروه‌های مهندس کمک بگیرید. در این مقاله ما ‌ایده‌‌های نورپردازی استخر را برای شما توضیح دادیم اما اجرای آن نیاز به ظرافت عمل و تخصص بسیار بالایی دارد تا در نهایت همان سبک انتخاب شده به بهترین شکل ممکن اجرا گردد و شما بتوانید از زیبایی استخر خود در شب لذت ببرید.

البته میزان نورپردازی باید با مساحت استخر همخوانی داشته باشند. استفاده از لامپ‌های بسیار زیاد با نورپردازی زیاد برای استخرهای کوچک، اصلا زیبا به نظر نمی‌رسد. بنابراین در انتخاب تعداد لامپ‌ها باید به مساحت استخر خود توجه داشته باشید.

نکات مهم مهم برای نورپردازی استخر

سخن پایانی

لازم می‌دانیم این نکته را بیان کنیم که گروه طراحی داخلی و معماری مهراز طراحان حتی در زمینه نورپردازی استخر نیز فعالیت‌های زیادی داشته و عکس‌های بسیار زیبایی از نمونه کار‌های خود تهیه کرده است که در جلسه مشاوره در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. بهتر است به جای اینکه براساس گفته‌های دیگران عمل کنید، ابتدا خواسته‌ها و سلائق خود را به مشاورین ما اطلاع دهید و سبک ‌های نورپردازی استخر را از نزدیک مشاهده کنید.

شما بهترین کسی هستید که می‌دانید برای طراحی و نورپردازی استخر باید چه سبکی اجرا شود چون در نهایت طراحی باید براساس خواسته شما باشد تا از آن لذت ببرید. مهندسین ما براساس اطلاعاتی که از شما به دست می‌آورند و طبق بهترین سبک‌ها، نورپردازی استخر را برای شما انجام خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =