توجه به اتاق ناهارخوری در طراحی داخلی

به دلیل اهمیتی که اتاق ناهار خوری دارد طراحی آن باید با دقت زیادی انجام شود. اتاق ناهار خوری ، مکانی است برای گردهمایی دوستان و خانواده جهت صرف غذا  و استراحت و گفتگو .در نتیجه انتخاب یک فضای مناسب برای این منظور اهمیت زیادی دارد. برای خیلی ها، این اتاق مهم ترین بخش خانه است، جایی است که از مهمانانشان پذیرایی می کنند و با خانواده غذا می خورند.

وقتی در تلاش هستید که میز و صندلی ها، لامپ ها و کابینت ها را جای دهید، فضای موجود مهمترین نکته قابل توجه است. طراحی های خوب هماهنگی کامل دارند. همه عناصر با یکدیگر هماهنگ هستند از نورها گرفته تا کفپوش، دیوارها و میز. با این حال سلیقه های همه در طراحی اتاق ناهار خوری می تواند متفاوت باشد.

مشکلات اتاق ناهار خوری کوچک

مانند هر اتاق دیگری در خانه، اتاق ناهار خوری کوچک هم مشکلاتی دارد. با این حال می توان از پس آنها برآمد و با کمی خلاقیت فضای زیبایی ساخت. رنگ نقطه آغاز است. از رنگ های روشن استفاده کنید تا فضا بیشتر بدرخشد. صندلی ها را طوری بچینید که فضا بازتر شود. صندلی ها دور تا دور دیوار باعث می شود که فضای خالی بیشتری ایجاد شود. می توانید از ویژگی هایی مانند شیار پایین دیوار استفاده کنید تا ارتفاع سقف بیشتر معلوم شود و یا سرامیک های رنگی را بکار ببرید.

چطور می‌توانم اتاق ناهارخوری خودم را طراحی کنم؟

طراحی اتاق نهارخوری

طراحی اتاق ناهار خوری با اصول ابتدایی آغاز می شود. اگر قرار باشد که یکباره تعداد افراد را در این محل زیاد کنید احتمالا باید به سراغ نیمکت های دیواری بروید. به رنگ نیز فکر کنید. اتاق ناهار خوری باید آرامش بخش و البته خوشمزه باشد. رنگ های شفاف و پررنگ نتیجه می دهد اما باید در هر صورت نوع رنگ با توجه به حالت موردنیاز باشد. اتاق ناهار خوری باید باز و قابل دسترس نیز باشد.

ظرف ها باید به راحتی داخل و خارج شوند و مهمان ها بتوانند حرکت کنند. بهتر است از ترکیب سبک و راحتی مهمان استفاده کرد. از آنجایی که ممکن است اتاق ناهار خوری استفاده های دیگری هم در منزل شما داشته باشد، قبل از هر چیز باید مورد استفاده دقیق آن را مشخص کنیم و بعد از آن طراحی مبلمان و وسایل و رنگ دیوارها را انجام دهیم .مبلمان میز ناهار خوری باید زیبا و مهمتر از آن مقاوم باشند.

طراحی اتاق ناهارخوری

بچه ها خیلی راحت روکش صندلی ها را کثیف می کنند . پس از مواد بادام استفاده کنید. کمی خلاقیت فضا را متفاوت می سازد. پس در مورد پرده ها، گل ها و وسایل تزئینی فکر کنید اما زیاده روی نکنید. محدودیت در انتخاب دکور اتاق غذاخوری مهم است. برای راحتی بیشتر خود و مهمانانتان بهتر است مکان اتاق ناهار خوری را به گونه ای در نظر بگیرید که دسترسی به آن از آشپزخانه و اتاق پذیرایی آسان باشد. از موارد دیگری که باید در طراحی دکوراسیون اتاق ناهارخوری به آن توجه داشته باشید. این است که تعداد مهمان ها را که اغلب در این اتاق حضور خواهند داشت مشخص کنید.

چه رنگ‌هایی برای اتاق ناهار خوری مناسب است؟

رنگ مناسب برای اتاق ناهار خوری

در موفق ترین طراحی های اتاق ناهار خوری مقایسه رنگ ها نتیجه خوبی داده است. آبی و قرمز در ترکیب با سقف سفید باعث احساس تمیزی و اشتهای بیشتر می شود. سفید یا کرم در دیوارها برای سبک های مینیمالیست و مدرن مناسب هستند. گرچه ممکن است ملایمت محیط را بیش از حد زیاد کنند بنابراین رنگ های روشن تر را انتخاب کنید. رنگ هایی را بکار ببرید که جسور و متفاوت هستند. خوردن در حالت آرامش بخش نیازمند محیط زیبا و خاصی است. اتاق ناهار خوری که خوب و زیبا طراحی شده باشد به مهمانان حس آرامش می دهد و باعث می شود که از خوردن غذای خود لذت بیشتری ببرند.

کدام سبک برای طراحی اتاق ناهار خوری مناسب است؟

انواع سبک برای طراحی اتاق ناهار خوری

اتاق ناهار خوری سبک اسکاندیناویایی

طراحی اسکاندیناوی به دلیل ترکیب عناصر طبیعی و روش های طراحی مدرن شهرت یافته است. اتاق های ناهارخوری این سبک از محصولات چوبی مانند میز و کابینت استفاده می کنند. چوب با دیوارهای کاملا سفید و نور آفتاب تکمیل می شود. سادگی، زیبایی و محدودیت در دکوراسیون عناصر اصلی این سبک هستند.

ناهار خوری مینیمالیست

مینیمالیست هنر رسیدن به مقدار ممکن با تلاش به ظاهر محدود است. این یعنی انتخاب سبک مناسب میز و صندلی و عدم زیاده روی در آنهاست. در اتاق های ناهارخوری این سبک از مبلمان نرم با رنگ های روشن استفاده می شود. آنها از کابینت برای تزئین دیوار استفاده می کنند و سعی دارند که ظاهر اتاق را به یک هماهنگی درونی برسانند.

ناهار خوری دهکده‌ای

اگر به مناطق روستایی و حومه علاقه دارید سبک دهکده ای گزینه مناسبی برای شماست. در این سبک میزهای چوبی و کف چوب بکار می رود. دیوارها سفید و سقف معمولا به رنگ چوب است در حالیکه تیرچه های چوبی حس سنتی و تاریخی بیشتری را اضافه می کنند و کابینت های دست ساز سفید و قالی های مخملی آن را تکمیل می نمایند.

نکات طراحی اتاق نهارخوری

ناهار خوری سبک چندگانه

این سبک بیشترین خلاقیت را دارد و از همه سبک ها استفاده می کند. ممکن است دیوارهای رنگی را با کفپوش چوبی، صندلی های فلزی و قالی های لوکس ببینید.

ناهار خوری مدرن

اتاق ناهارخوری مدرن با جدیدترین روش های طراحی دکوراسیون داخلی هماهنگ هستند. بنابراین خیلی ساده می توان آنها را تغییر داد. شاخصه های آن استفاده از میزهای شیشه ای، صندلی های فلزی و نور طبیعی به وسیله پنجره های بزرگ است. انرژی مدرن ترین اتاق های ناهارخوری معمولا با استفاده هوشمندانه از دکوراسیون مانند آثار هنری مدرن ترکیب می شود.

اتاق ناهار خوری یکی از مکان هایی است که شما می توانید سلیقه و سبک طراحی خود را به نمایش بگذارید. استفاده از رنگ های قرمز تیره و چوب های تیره برای طراحی سنتی دکوراسیون اتاق ناهار خوری بسیار مناسب است. استفاده از تم سنتی و رنگ های پر جنب و جوش برای دیوار اتاق نهار خوری بزرگ پیشنهاد مناسبی است.

همین طور می توانید از روش های دیگر طراحی دکوراسیون داخلی مانند کاغذ دیواری، انتخاب یک رومیزی ، طراحی پرده زیبا ، و استفاده از روکش های صندلی زیبا در طراحی داخلی اتاق ناهارخوری استفاده کنید. اگر هدف شما رسیدن به یک طراحی مدرن و آرام برای اتاق ناهار خوری است ؛ بهتر است به جای استفاده از رنگ های تیره از کاغذ دیواری های زیبا و مدرن و همچنین رنگ های مناسب و زیبا برای طراحی اتاق غذاخوری تان استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =