نحوه استفاده رنگ‌های خنثی در طراحی داخلی

رنگ های خنثی در طراحی داخلی معمولاً به یکی از این دو طریق مورد استفاده قرار می‌گیرند : به‌ عنوان رنگ اصلی و یا به عنوان رنگ زمینه. وقتی از این رنگها در چیدمان خانه استفاده می‌کنیم باید خیلی دقت داشته باشیم، زیرا استفاده بدون هدف از رنگهای خنثی محیط اطراف ما را خیلی سرد و بی روح جلوه می‌دهد. به ‌عنوان مثال وقتی از رنگ بژ استفاده می‌کنیم بهتر است از یک سایه صورتی، قهوه ای مایل به زرد یا طلایی هم استفاده شود تا احساس فضا علاوه بر خنثی بودن، گرم هم به نظر بیاید.

هر فردی که به طراحی داخلی علاقه داشته باشد، می داند که راه های بی شماری برای انجام طراحی داخلی و دکوراسیون مناسب فضا وجود دارد. در حالی که یک خانواده ممکن است به رنگ های روشن و بافت های نرم و تعداد زیادی گیاهان داخلی علاقه داشته باشند؛ یک زوج جوان ممکن است از رنگ های خنثی در طراحی داخلی منزل خود استفاده نماید. با استفاده زیاد از رنگ های خنثی مانند خاکستری، قهوه ای، سفید و بژ، طراح قصد دارد حس آرامش را به مخاطبین خود انتقال دهد.

رنگ های خنثی مانند رنگ های طوسی، خاکستری، دودی و رنگ های دسته کرم، بژ و شیری، نقره ای، پلاتینی، کرومی و شنی، رنگ هایی هستند که به عنوان رنگ های بی طرف و خنثی در دکوراسیون و به عنوان رنگ های زمینه کاربرد فراوانی دارند.

چگونه از رنگ های خنثی در طراحی داخلی منزل خود استفاده نماییم

برای استفاده از  رنگ های خنثی در طراحی داخلی اتاق نشیمن، می توانید از کاناپه بسیار بزرگ نرم و به رنگ خاکستری ، که به دیوار تکیه داده شده است، استفاده نمایید. رنگ های خنثی در بعضی موارد تلفیقی از رنگ ها هستند و یا ته زمینه رنگ های دیگر را در خود دارند برای مثال در رنگ بژ ممکن است سایه هایی از صورتی، قهوه ای مایل به زرد و یا طلایی وجود داشته باشد و یا سفید ممکن است کمی عاجی، زرد، صورتی یا هلو در خود داشته باشد اما در همه موارد از رنگ های خنثی به دو روش می توان در دکوراسیون بهره گرفت اولین روش کاربرد آن ها به تنهایی برای ایجاد فضایی ملایم و لطیف و یا در روش دوم استفاده به عنوان پس زمینه رنگ های فضا و استفاده از رنگ های متضاد برای ایجاد کنتراست رنگی می باشد.

طراحی داخلی

در یک طراحی ساده ، میز های قهوه این چنینی ، یاد آور این موضوع می شوند که طراحی های چوبی میتواند به عنوال نقطه تمرکز و توجه باشند. نصب کردن تلویزیون زیر پیشخوان حرکتی هوشمندانه برای ذخیره فضا و خالی نگه داشتن دیوار ها می باشد. باز بودن فضای کف خانه باعث شده که قرار دادن اجسام تزئینی بر روی میز، خود به عنوان یک نوع دکور انتخاب شده باشد. رنگ های خاکستری آشپزخانه جلوه ای مدرن به اشپزخانه داده است همچنین استفاده از انواع تجهیزات و لوازم آشپزخانه را بسیار راحت و کارآمد کرده است.برای مثال استفاده از چنین پارچ های شیشه ای در این آشپزخانه خاکستری هم نشانه ای از زندگی است.

استفاده از رنگ زرد در ترکيب با رنگ های خنثی در طراحی داخلی

وقتي در دکوراسیون يك فضا از يک رنگ خنثي مثل رنگ طوسی به تنهايي استفاده شود، فضا سرد و بي روح به نظر مي‌آيد، اما استفاده از يك رنگ گرم مثل زرد يا طلايي در ترکیب با رنگ های خنثی در طراحی داخلی مي‌تواند بر جذابيت و درخشان بودن چیدمان منزل اضافه كند، گاهي ميتوان با اضافه كردن چند كوسن اين تغيير را به وجود آورد، يا مي‌توانيد رنگ يكي از مبل ها يا رنگ پرده را تغيير بدهيد يا حتي از تابلوهايي با رنگمايه زرد و طلايي استفاده كنيد.

استفاده از رنگ آبي در ترکيب با رنگ های خنثی در طراحی داخلی

اگر به دنبال ايجاد حس آرامش و آسايش در طراحي دکوراسیون داخلی هستيد از تركيب رنگ طوسی، سفيد و طيف هاي مختلف آبي استفاده كنيد. استفاده از وسايل چوبي يا فلزي با تركيب رنگ طوسی و آبي حس دلنشيني به وجود مي آورد، مبلمان خاكستري به همراه كوسن هايي با طيف هاي مختلف آبي و حتی طرح دار تركيب بسيار خوبي را به وجود خواهند آورد، برخلاف اينكه در نگاه اول ممکن است اين رنگ ها، رنگهاي سردي به نظر برسند اما با دقت در انتخاب طيف هاي آبي مي توانيد تركيب جذابي درست كنيد، حتي مي توانيد رنگ ديـوارها را تغيير دهيد و به جاي سفيد يا كرم از رنگ آبي يا سورمـه اي استفاده كنيد.

چیدمان منزل

تركيب آبي براي رنگ اتاق خواب حس آرامش را منتقل ميكند و براي همين بسيار توصيه مي‌شود كه در اتاق خواب از اين رنگها استفاده كنيد.

رنگ بنفش را چگونه با رنگهاي خنثي ترکيب کنيم؟

اگر به دنبال ايجاد فضايي خلاقانه و رمزآلود در دكوراسيون اطراف خود هستيد، رنگ بنفش متمايل به خاكستري انتخابي بسيار مناسب و هوشمندانه است. تركيب رنگ بنفش و رنگ طوسی يكي از تركيب رنگ‌هاي بسيار لوكس است كه معمولاً در طراحي دكوراسيون هاي كلاسيك به كار مي‌رود. بهتر است رنگ بنفش، مايل به ارغواني باشد و از تركيب رنگ‌هاي طوسی روشن و تيره استفاده شود. اگر دوست داريد فضاي اتاق کودک را به رنگ بنفش در بياوريد بهتر است كمي روشن تر و شادتر باشد تا انرژي مثبت بيشتري را به کودکان دلبند منتقل نمايد.

استفاده از رنگ صورتي در ترکيب با رنگ های خنثی در طراحی داخلی

رنگ صورتي رنگي نرم، لطيف، ملايم و آرامش‌بخش است و بيشتر در طراحي دکوراسیون داخلی نشيمن و اتاق خواب استفاده مي‌شود، ولي اگر از تركيبهاي مختلف با طيف‌هاي رنگي مناسب استفاده شود، مي‌توانيد در طراحي دکوراسیون هال و پذيرايي هم از آن لذت ببريد. تركيب رنگهاي خنثي و صورتي براي روتختي بسيار چشم‌نواز و مناسب است در اتاق نشيمن هم مي‌توانيد از رنگ طوسی روشن‌تر با صورتي ملايم يا چرك به خوبي استفاده كنيد. از تركيب رنگ طوسی، صورتي ملايم و صورتي با رنگمايه مسي هم غافل نشويد كه فضا را بسيار باشکوه و لاكچري جلوه مي‌دهد

سبز را چگونه با رنگهاي خنثي ترکيب کنيم؟

سبز، رنگي پر جنب و جوش است كه باعث زيبايي، تازگي و طراوت محيط اطرافمان مي‌شود، شما مي‌توانيد از طيف‌هاي مختلف رنگ سبز استفاده كنيد، سبز تيره، سبز متمايل به زرد، سبز زيتوني و ساير طيف‌هاي رنگ سبز. اگر جسارت استفاده كردن از رنگها را در طراحي دکوراسیون داخلی داريد، حتي مي‌توانيد ديوارها را سبز كنيد و با انتخاب يک مبلمان طوسی رنگ، زيبايي فضا را چند برابر كنيد، اما اگر در استفاده كردن از رنگ کمي محتاط هستيد، حتما از رنگ طوسی روشن براي ديوارها استفاده كنيد و از مبلمان با پارچه سبز و كوسن‌هاي رنگي طرح‌دار استفاده كنيد.

رنگ سبز ناخودآگاه ما را به ياد طبيعت و گل و گياه مي‌اندازد. اگر هنوز شـجاعت استـفاده از اين رنگ را در اثاثيه و مبلمان نداريد با اضافه كردن چند گلدان سبز به محيط اطرافتان طراوت، شادابي و تازگي را به محيط زندگيتان دعوت کنيد.

دکوراسیون منزل

اگر به تنهایی تمایل به استفاده از رنگ های خنثی در طراحی داخلی دارید، می توانید برای جلب توجه و افزایش زیبایی فضا از پارچه های طرح دار و یا از تلفیق سبک های دکوراسیون و اجزای دکوری و یا از تُناژ های متفاوت چوب برای زیبایی بیشتر استفاده نمایید. همچنین استفاده از بافت ایده ای هوشمندانه برای روح و گرما بخشیدن به فضاست تا فضا را از بی رنگی خارج شده و سبب یکنواختی و ایجاد فضایی کسالت بار نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =