کابینت نئوکلاسیک و مزایای آن

کابینت نئوکلاسیک یکی از جدیدترین سبک‌های کابینت آشپزخانه در کشور است. مشخصه اصلی این نوع کابینت‌ها در طرح درب آن‌هاست. طرح درب کابینت نئوکلاسیک است که آن را از بقیه انواع کابینت آشپزخانه متمایز می‌سازد. برخلاف کابینت انزو که دور درب کابینت با دستگاه سی ان سی تراش می‎خورد، در رایج‌ترین مدل نئوکلاسیک بخش مرکزی درب‌ها با دستگاه سی ان سی تراش می‌خورد. 

نئوکلاسیک یک سبک معماری است. نئوکلاسیک به معنی کلاسیک جدید است. برخی به‌اشتباه این کلمه را به کلمه “مدرن و کلاسیک” ترجمه کرده‌اند که این اشتباه است. در واقع منظور از نئوکلاسیک، نسل جدید سبک معماری کلاسیک است. این سبک در میانه‌های قرن ۱۸ام میلادی باب شد.

اگر بخواهیم نئوکلاسیک را در یک جمله تعریف کنیم می‌توان عنوان کرد: نئوکلاسیک، پوسته‌ای کلاسیک بر روی امکانات مدرن است. این سبک از معماری رومی و معماری کلاسیک یونان الهام گرفته است  سبک نئوکلاسیک بر روی سادگی و سطح هموار دیوارها تأکید داشت.

دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک ترکیب ظرافت و پختگی است. در سبک نئوکلاسیک سعی شده تا از اشرافیت تا حدودی فاصله گرفته شود و بیشتر حس و حال سادگی و ظرافت بر فضا حاکم باشد. در سبک نئوکلاسیک بیشتر رنگ‌های معتدلی همچون زرد، سبز، کرم، آبی و طوسی به‌عنوان رنگ قالب استفاده می‌شود. رنگ‌های مشکی، قرمز، طلایی و نقره‌ای به‌عنوان رنگ مکمل کاربرد دارد.

دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک

دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک، برداشتی از سبک معماری رومی قرن ۱۸ است. تفاوت کابینت نئوکلاسیک با کابینت انزو و ممبران در طرح درب آن‌ها است. علاوه بر این موضوع سطح درب کابینت انزو براق است درحالی‌که در نئوکلاسیک و ممبران از رنگ‌ها و روکش‌های مات استفاده می‌شود. یکی از موضوعات بااهمیت در آشپزخانه‌های نئوکلاسیک سبک نورپردازی است.

در دکوراسیون‌ نئوکلاسیک عموماً از لوستر‌های آویزی استفاده می‌شود. بعلاوه در این نوع دکوراسیون استفاده از نورهای مخفی نیز می‌تواند بر زیبایی کار اضافه کند. این کابینت در عین شیک بودن دارای المان‌های تزئینی ساده است که نمایی مدرن و لوکس ایجاد می‌کند و در واقع، آمیزه‌ای از هنر و طرح‌های اشرافی‌، توامان با مدرنیته و سادگی است.

سبک کلاسیک کابینت آشپزخانه، تداعی‌کننده خانه‌های اشرافی و کلاسیک اروپایی است و در نظر بیننده، بسیار باشکوه و مجلل جلوه می‌کند. کابینت کلاسیک، خود به انواع مختلفی دسته‌بندی می‌شود، اما خصوصیات بارز همه‌ی آن‌ها یکی است و آن هم، وجود تزئینات مجلل و پر زرق‌وبرق است. انواع درب‌های ابزار‌خورده، ستون‌ها و سرستون‌های مجلل، دستگیره‌های زیبا و شکیل، در چنین آشپزخانه‌هایی دیده می‌شود که روی هم رفته یک آشپزخانه اشرافی و سلطنتی را برای شما ایجاد می‌کنند.

کابینت نئوکلاسیک چه ویژگی‌هایی دارد؟

کابینت نئوکلاسیک چه ویژگی‌هایی دارد؟

تقارن، ویژگی اصلی کابینت نئوکلاسیک می باشد. در این کابینت خطوط منحنی و دایره ای شکل کاربرد زیادی دارند.غالبا با ارتفاع بلند طراحی می شوند به همین دلیل فضای زیادی دارند.می توان از درب های شیشه ای در این نوع کابینت استفاده کرد. رنگ های سرد و ملایم برای آن ها بیشترین طرفدار را دارد.برای صفحه روی کابینت از سنگ های زیبا استفاده می کنند.

اصلی ترین متریال ساخت این کابینت ها چوب طبیعی می باشد.المان های تزئینی این کابینت ها متناسب با قرن ۱۸ اروپایی است.از دستگیره های کلاسیک و منحنی برای آن ها استفاده می شود.

انواع کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک برای ساخت از چوب های مختلفی کمک میگیرد که در بیشتر مواقع نیز این کابینت از چوب های نارنگی، خیزران و بلوط کمک میگیرد . این کابینت دارای عمر بسیار طولانی می باشد که به سادگی شرایط محیطی نمی تواند روی کیفیت این کابینت تاثیر گذار باشد. کابینت نئوکلاسیک بر اساس مواد اولیه مورد استفاده به دو دسته چوبی و ام دی افی تقسیم می‌شود. در واقع برای متریال اولیه کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک می‌توان از این دو ماده استفاده کرد. بدیهی است که کابینت آشپزخانه نئوکلاسیک چوبی گران‌تر از نوع ام دی اف آن است.

به‌هرحال روش ساخت هر دو نوع کابینت یکسان است. ابتدا ورق‌ چوب یا ام دی اف به شکل و طرح مطلوب حکاکی می‌شود. در مرحله بعد نیز نوبت به ظاهر کابینت می‌رسد. در نئوکلاسیک چوبی استفاده از روکش‌های پی وی سی باب نیست و برای سطح این نوع کابینت‌ها از رنگ استفاده می‌شود. ولی در نئوکلاسیک ام دی اف هم از رنگ و هم از روکش‌های پی وی سی استفاده می‌شود. استفاده از چوب باکیفیت در ساخت این نوع کابینت کیفیت و ماندگاری کار را بالا می‌برد.

مزایای کابینت نئوکلاسیک

مزایای کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک جزئیاتی که در طراحی کابینت های کلاسیک بسیار شلوغ است را حذف کرده و به شکل ساده تر و مدرن تر طراحی شده است. کابینت های آشپزخانه نئوکلاسیک دارای خطوط و جزئیات ساده هستند و طراحی آنها بسیار زیبا و لوکس است. کابینت نئوکلاسیک به صورت کلی دارای مزایای زیر می باشد:

زیبایی

استفاده از کابینت نئوکلاسیک یک فضای کلاسیک و مدرن را در اختیار شما می‌گذارد. با نئوکلاسیک می‌توانید یک آشپزخانه شیک و بسیار زیبایی داشته باشید.

تنوع در رنگ

 رنگ کابینت نئوکلاسیک همان رنگ روکشی است که به آن اعمال می‌شود. کابینت نئوکلاسیک بیش از ۱۰۰ رنگ در بازار عرضه می‌شود. بنابراین شما هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ نئوکلاسیک ندارید.

مقاومت در برابر رطوبت

یکی از ویژگی‌های مثبت کابینت نئوکلاسیک، مقاومت در برابر رطوبت به واسطه پوشش وکیوم آن‌ها. این کابینت‌ها نسبت به دیگر انواع کابینت ام دی اف مقاومت بیشتری در برابر رطوبت از خود نشان می‌دهد.

عدم نمایش لک و خط و خش

کابینت نئوکلاسیک به دلیل سطح ماتی که دارند، بازتاب نور در سطح آن‌ها به شدت کابینت‌های های گلاس نیست، بنابراین نئوکلاسیک مشکلاتی که کابینت‌ های گلاس در بازتاب نور ایجاد می‌کرد را ندارد. این سطح کدر آلودگی و خط خش را به شدت کابینت های گلاس از خود به نمایش نمی‌گذارد.

کابینت نئوکلاسیک، یکی از جدیدترین انواع طراحی و کابینت آشپزخانه است که در خانه‌های ایرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع کابینت، چیزی ما بین کابینت کلاسیک و آرامش و سادگی کابینت مدرن است و هر دو ویژگی‌ها‌ را در خود دارد. تیم ما در مهراز طراحان، متعهد به بهبود کلی تجربه انسانی می باشد. با خوش بینی هدایت شده و قاطع، ما می توانیم از قدرت طراحی برای ایجاد تغییرات مثبت و ایجاد آینده ای که موجب برابری، انعطاف پذیری و رفاه برای همه می شود، استفاده کنیم.

هدف ما طراحی مکان هایی است که تغییر مثبتی در جهان ایجاد کنند و به همین دلیل است که مردم در قلب همه کارهای ما قرار دارند. هدف ما ایجاد ساختمان هایی است که تأثیر ترمیمی، مثبتی بر ساکنان ساختمان و تاثیر احیا کننده بر محیط داشته باشند. ما معتقد به استفاده از یک رویکرد تحلیلی برای بهینه سازی عملکرد ساختمان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 4 =